Zaloguj się, aby obserwować  
Tomasz1980

Definicja doby

13 postów w tym temacie

Mam pytanie jeżeli codziennie jedna gra za złotówke to rozumiem, że promocja trwa 24 h i obejmuje jedną dobę wczoraj wbiłem się na serwer z zamiarem zakupienia Tribes 3( godzina 22.50) i co kicha podczas wypełnania karty zamówienia cena mi się zmieniła (godzina 23.15) - miałem super niefart ( przypomnienie dla administratorów dany dzień trwa od godziny zero do 24 a nie od 23 do 23 dnia nastepnego - chyba że tak przyjmujecie definicję doby może byście gdzieś to zaznaczyli)

Nie mam do was żalu o tę promocje, ale w jakich godzinach zmieniacie dane produkty, bo w tym momecie poczułem się troche nieswojo i co by nie było oszukany, bo w szkole jakby nie było trochę inną definicję podowali danego dnia

Acha jeżeli piszecie, że codzienie gra za złotówkę to dlaczego na sobote nic sie nie pojawiło w tej cenie jezeli zmieniliście ceny w piatek o 23.15 wiec jednak ktos pracuje do późnych godzin hehe

Pozdrawiam i życze konsekwencji w swoich poczynaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 16:06, Tomasz1980 napisał:

/.../

Dzień trwa od wschodu do zachodu słońca. Od zachodu do wchodu słońca trwa noc. Dzień i noc razem tworzą dobę. Tak było, jak ja chodziłem do szkoły. Teraz, jak widzę, znowu ktoś zmienił program nauczania i definicje, jakbym miał mało roborty z przestawieniem się z CGS na MKS... Cholera, nawet stałe fizyczne powoli się zmieniają, to co będzie dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednej definicji doby. Jak powiedział KrzysztofMarek na dobę skłąda się dzień i noc. Ale na inną dobę składa się dwukrotne okrążenie zegara przez jego małą wskazówkę. Inaczej definiowana jest doba hotelowa - każdy hotel liczy ją inczej. Doba może onzaczać wiek.
Tak więc musimy tu zachować wszelkie prawa fizyki w określeniu tego stanu i podać przynajmniej jeden nieinercialny, bądź inercialny stan odniesienia. To sprawi iż wzyscy będą wiedzieli ile trwa doba o której mówimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 17:58, Monte Christo napisał:

Inaczej definiowana jest doba hotelowa - każdy hotel liczy ją inczej.


Dlatego naazywa sie "Doba hotelowa", a nie "doba".

PS. Pierwsze slysze zeby ktos definiowal ja inaczej niz od 12 do 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 20:50, Volvox napisał:

> Inaczej definiowana jest doba hotelowa - każdy hotel liczy ją inczej.
PS. Pierwsze slysze zeby ktos definiowal ja inaczej niz od 12 do 12


*ja to definiuję od pewnej godziny do tej samej godziny następnego dnia...
*inni mówią że są to 24 godziny
*inni mogą to definiować jeszcze inaczej niż ty czy ja...
*doba hotelowa to doba która trwa np. od 14 dnia pierwszego do 12 dnia następnego - czyli ma wymiar 22 godzin (2 godz. to prace sanitarne)
*doba to inaczej długi bliżej nieokreślony okres "W dobie dzisiejszego postępu techniki"

... jak widzisz sama doba ma wiele znaczeń. Dlatego też najczęściej podaje się dalsze informacje - fizyka nazywa to układem odniesienia. Pamiętaj że doba możesz mieć też problem co się dzieje z dobą kiedy jesteś na biegunie osiowym ziemi, inaczej może trwać jeśli zaczniesz podróżować ze wschodu na zachód a inaczej gdy jedziesz z zachodu na wschód.

Tu mamy raczej typ doby biznesowej - tak jak w hotelowej pewne graniczne w tym przypadku godziny przeznaczone są na taki ''sanitariat'' w postaci prac moderatorskich - to samo masz w banku - niby dostępny 24h/dobę a tu masz przerwę ok. pierwszej w nocy. Podobnie mają inne firmy zajmujące się e-commerce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 21:49, Monte Christo napisał:

... jak widzisz sama doba ma wiele znaczeń. Dlatego też najczęściej
podaje się dalsze informacje - fizyka nazywa to układem odniesienia. Pamiętaj że doba możesz mieć też problem co się dzieje
z dobą kiedy jesteś na biegunie osiowym ziemi, inaczej może trwać jeśli zaczniesz podróżować ze wschodu na zachód a inaczej
gdy jedziesz z zachodu na wschód.


Filozofujesz na sile i jakos ci to nie wychodzi. Doba to okres w jakim ziemia okraza ziemie, czyli dla ulatwienia przyjmuje sie 24h. Jako, ze zear "resetuje" sie o polnocy, to mowi sie, ze walsnie wtey zaczyna sie doba i ze trwa 24h. Tak jest to ogolnie w swiecie przyjete i jakiekolwiek zmiany tego sa szukaniem dziury w calym.

Dnia 08.10.2005 o 21:49, Monte Christo napisał:

to samo masz w banku - niby dostępny 24h/dobę
a tu masz przerwę ok. pierwszej w nocy. Podobnie mają inne firmy zajmujące się e-commerce.


To juz jest chwyt marketingowy. Jednak tak jak przyjete sa 24h jako doba, tak przyjete jest, ze sklep/bank moze miec przerwe.
Rownie dobrze moglbys sie czepiac, ze okreslenie "sklep otwarty od 8 do 17" ma rozne znaczenie bo w warzywniaku na rogu czasem babka wyjdzie do kibelka i wtedy jest zamkniete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hiehie i kto sie tu czepia i filozofuje ;D

Wszytko to prawda - takie małe ''chłyty materkindowe'' mogły zostać zastosowane i w tym przypadku. Więc odpowiadam na zwykłe pytanie zadane przez autora tematu (Tomasz1980).
A chyba lepsiej brzmiałoby wytłumaczenie że było to spowodowane ''przerwą techniczną'' niż tym że moderatorowi ''chicało się już spać'' - bo i taka wersja byłaby możliwa. Poprostu mamy doczynienia z czymś umownym więc należy się spodziewać że robienie zakupów lastminute może być balansem na krawędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 22:53, Monte Christo napisał:

wytłumaczenie że było to spowodowane ''''przerwą techniczną'''' niż tym że moderatorowi ''''chicało się już spać'''' - >bo i taka > wersja byłaby możliwa.


pewnie Ci chodzi o pracowników cdp, bo w to że moja senność nagle ma wpływ na mozliwośc kupowania gier nie chce mi sie wierzyc.

zresztą, kto wie, o co Ci chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 23:31, TYHE napisał:

pewnie Ci chodzi o pracowników cdp, bo w to że moja senność nagle ma wpływ
na mozliwośc kupowania gier nie chce mi sie wierzyc.


pisząc moderator miałem oczywiście na myśli pracownika sklepu zajmującego sięuaktualnianiem i kasowaniem ofert - czyli skądinąd takim moderowaniem na sklepie...

Dnia 08.10.2005 o 23:31, TYHE napisał:

zresztą, kto wie, o co Ci chodzi...

...no pewnie w końcu jestem mężczyzną... przez duże sz ;D

pozatym on kupował a czepia się pracownika że w okolicach 23 nie moża jużbyło złożyć zamówienia...
poprostu zwracam uwagę na fakt że to jest ryzyko brania oferty lastminute ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 15:55, ufo344 napisał:

kaszana a nie temat


A kto go odświerzył? TY! Nie potrzebnie. Jesteś jeszcze obywatelem i nie wiesz, że na tym forum tak się nie pisze.
Radzę Ci skorzytać z różowego wątku i tam dowiedzieć się kilku spraw na temat tego forum (rużowy wątek masz przypięty na samej górze)
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować