Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

/zwiedzminem - zagrali i opisali!

82 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2007 o 17:51, Sarafan_Knight napisał:

"Jeśli idzie o demo, to raczej nie ujrzy ono światła dziennego przed premierą. Nie zostało
również jednoznacznie powiedziane, że demo w ogóle musi się kiedykolwiek ukazać."

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego?


Dema nie będzie na razie, ponieważ odciągnęłoby to deweloperów od ukończenia gry. A to automatycznie opóźniłoby premierę. A tego przecież nie chcemy, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja. Choć i tak pokrywam w Wiedźminie wielkie nadzieje
przede wszystkim dlatego że zapowiada się niezwykle interesująco.
Co to wersji demo gry, dla mnie może jej nie być i tak bym nie instalowal.
Wymagania nadal wielka niewiadoma.
Teraz tylko pozostaje czekać na premiere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 18:02, SzolMisz napisał:

Właśnie! Czy ktoś wie jakie są wymagania na PC?! Pozdrawiam

Nie, ponieważ gra jest ciągle jeszcze optymalizowana. Więc nawet przybliżone ciężko w tej chwili podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 18:03, Daerdin napisał:

Nie, ponieważ gra jest ciągle jeszcze optymalizowana. Więc nawet przybliżone ciężko w tej chwili
podać.

Ehem...

Twórcy Wiedźmina podali również wstępne wymagania sprzętowe gry, pozwalające na uruchomienie rozgrywki na średnich detalach. Przedstawiają się one następująco:
Pentium 4 2,8 GHz lub odpowiednik AMD
1 GB RAM
nVidia GeForce 6600 128MB RAM lub jej odpowiednik ATI

Zespół pracujący nad grą zwraca jednak uwagę, że ze względu na trwającą optymalizację kodu gry powyższych wymagań nie należy traktować jako ostatecznych. O wszelkich zmianach CD Projekt będzie informował na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 17:56, Daerdin napisał:

Dema nie będzie na razie, ponieważ odciągnęłoby to deweloperów od ukończenia gry. A to automatycznie
opóźniłoby premierę. A tego przecież nie chcemy, prawda?


Nie żebym się jakoś specjalnie czepiał, ale niektórzy deweloperzy potrafią sobie z tym poradzić. Zresztą wypuszczenie dema nie wymaga jakiegoś kolosalnego nakładu pracy, który oderwałby pół ekipy od pracy nad pełną wersją. Takie uzasadnienie kompletnie mnie nie przekonuje zwłaszcza, że "Nie zostało również jednoznacznie powiedziane, że demo w ogóle musi się kiedykolwiek ukazać.". Ponadto dziwi mnie jeszcze to, że w połowie lipca grze brakuje jeszcze jakichś animacji itp. skoro premiera zapowiadana jest na wrzesień (październik?). Według mnie w tym momencie to wszyscy powinni się już skupiać tylko i wyłącznie na beta testach oraz ewentualnie jakichś drobnych pracach optymalizacyjnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Lecz nadal

Zespół pracujący nad grą zwraca jednak uwagę, że ze względu na trwającą optymalizację kodu gry powyższych wymagań nie należy traktować jako ostatecznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 18:10, Sarafan_Knight napisał:

Nie żebym się jakoś specjalnie czepiał, ale niektórzy deweloperzy potrafią sobie z tym poradzić.


Nie zapominaj proszę, że jest to pierwszy projekt CDPR i jeszcze nie wszystko mogą mieć opanowane. A liczebność zespołu nie może równać się tym zachodnim.
Tak czy inaczej, co w takim demie chciałbyś zobaczyć? Ogólnie jakoś RPG na dema się moim zdaniem nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 17:46, Daerdin napisał:

Swoją drogą, ciekawy wyraz mi wyszedł... ;)


O raju, ale się uchichrałem.
Myślałem, że to złośliwy komentarz, ale jeśli przypadek, to fantastyczny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 18:24, walgierz napisał:

> Swoją drogą, ciekawy wyraz mi wyszedł... ;)

O raju, ale się uchichrałem.
Myślałem, że to złośliwy komentarz, ale jeśli przypadek, to fantastyczny ;]

Zdecydowany przypadek. A jeszcze w FF mam angielski słownik aktualnie włączony to na podkreślenia uwagi nie zwracam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 18:17, Daerdin napisał:

Nie zapominaj proszę, że jest to pierwszy projekt CDPR i jeszcze nie wszystko mogą mieć opanowane.
A liczebność zespołu nie może równać się tym zachodnim.


Dobra, to jest dosyć solidny argument, ale jeżeli miałbym zostać przekonany, to musiałoby być zapewnienie, że po premierze demo pojawi się na pewno.

Dnia 12.07.2007 o 18:17, Daerdin napisał:

Tak czy inaczej, co w takim demie chciałbyś zobaczyć? Ogólnie jakoś RPG na dema się moim zdaniem
nie nadaje.


Mogliby dać sam prolog. Niedużo, a daje już jakieś pojęcie o grze np. czy taki system walki nam odpowiada itp. Ponadto demo pozwoliłoby mi sprawdzić, jak gra chodzi na moim komputerze, bo wymagania podawane przez twórców często nijak się mają do tych realnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 18:37, kindziukxxx napisał:

ciekawe czy nasz wiedźmin wyjdzie w tym roku czy się opóźni


Puki co oficjalna data premiery to wrzesień i jeśli okaże się że CDA nie miało racji i CDP potwierdzi wrześniową datę premiery to jeszcze ze 2 miesiące trzeba będzie wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 18:37, kindziukxxx napisał:

ciekawe czy nasz wiedźmin wyjdzie w tym roku czy się opóźni


Spokojnie wyjdzie na pewno w tym roku;) a jeśli sie opóźni to o miesiąc lub kilka tygodni ale najprawdopodobniej wyjdzie we wrześniu, mam takie przeczucie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem, narobiłem sobie wiekszego smaku na Witcherka ;) Co prawda nie przeczytałem wszystkich tekstów, ale te z którymi się zapoznałem dają mi mniej więcej obraz tego w co będę niedługo grał. Smuci to że sa jednak nadal jakies niedoróbki, w sumie to normalne. Tylko że premiera juz niedługo. Oby hitu o jakim pisze HumanGhost nie zaćmiły drobne babole, oby... Ale wierzę w Redów... a oni nie zawioda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 18:37, kindziukxxx napisał:

ciekawe czy nasz wiedźmin wyjdzie w tym roku czy się opóźni


Musi wyjść w tym roku, inaczej musieli by przepraszać za to, że okłamali nas w kartkach świątecznych. ;)

Jednak mimo wszystko, wydawca ma prawo do przesunięcia premiery, dopóki gra nie trafi do tłoczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować