HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Skarb Narodów oglądałem. W sumie nawet fajny film.
Co do Piratów to nie podchodze do nich z nadzieją na to, że bedzie to hit. Ot taki filmik dla zabicia czasu. Mam nadzieje, że nie będzie chociaż debilny jak to niektóre pozycje ostatnimi czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 17:41, HumanGhost napisał:

Co do Piratów to nie podchodze do nich z nadzieją na to, że bedzie to hit. Ot taki filmik dla
zabicia czasu. Mam nadzieje, że nie będzie chociaż debilny jak to niektóre pozycje ostatnimi
czasy.

film jak film (moim zdaniem o wiele ciekawszy niz Sahara) jednak gwarantuje ze rola Johnny Depp-a zapada w pamiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 22:08, ciaputek napisał:

Był ktoś już na tym filmie, w którym występują 2 kolesie z Mumio (kabaretu?????Jak wrażenia???

chodzi o "hi way".kilka gagów fajnych,ale jako całość kupy się nie trzyma.wieje nudą, właściwie o niczym...jakby robiony bez scenariusza.gdyby przemontować wszystkie epizody i dać od końca niewiele by to zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gorąco polecam natomiast "plan doskonały" spike''a lee.sensacyjny,niby o napadzie na bank,ale odbiega od kalki i sztampy, jak wiele podobnych filmów.doskonale rozwijająca się fabuła, świetni aktorzy (d.washington, j.foster...),ciekawy koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rola Johnny

Dnia 06.05.2006 o 20:57, scooby01 napisał:

Depp-a zapada w pamiec.


Mnie akurat rozczarował - jakiś taki zmanierowany był ;). Cóż mój "osobisty wzorzec" postaci kapitana pirackiego statku jest całkiem inny :). To plus słaba fabuła sprawiły, że film nie podobał mi się nawet jako "film dla zabicia czasu". Ale to tylko moje zdanie, prywatnie o wiele bardziej cenię "Piratów" Polańskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 17:41, HumanGhost napisał:

Skarb Narodów oglądałem. W sumie nawet fajny film.
Co do Piratów to nie podchodze do nich z nadzieją na to, że bedzie to hit. Ot taki filmik dla
zabicia czasu. Mam nadzieje, że nie będzie chociaż debilny jak to niektóre pozycje ostatnimi
czasy.

Tak swoją drogą to oferta filmowa Polsatu na następny tydzień wydaje się zaskakująca jak na Polsat
-poniedziałek - Piraci z Karaibów- film niezły muszę przyznać, fajna przygodówka
-wtorek - Podziemny krąg- temat tego filmu był już poruszany niedawno
-środa - Zakręcony -komedia, może nie z górnej półki ale pokazuje, że nie ma mężczyzny idealnego-zawsze jest jakiś haczyk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek o 20.00 na AleKino! będzie emitowana "Ukryta Forteca" Mistrza Kurosawy. Prawdopodobnie odpuszczę sobie "Piratów z Karaibów" (których notabene uważam za jeden z najlepszych filmów przygodowych jakie widziałem w ostatnim dziesięcioleciu, a może i w ogóle) i obejrzę właśnie tenże film. Co ciekawe George Lucas zapożyczł wiele elementów obecnych w Star Wars właśnie z "Ukrytej Fortecy". Za wielu dzieł Kurosawy nie widziałem, w ogóle jego filmy są dla mnie dość trudno dostępne... Co prawda rok temu wyszła całkiem przyzwoita kolekcja 11 obrazów ale za niebagatelną sumkę ok. 400 zł. Niestety póki co muszę obejść się smakiem... W każdym razie zachęcam do oglądania AleKino! o 20 w poniedziałek =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 00:57, bruli napisał:

W poniedziałek o 20.00 na AleKino! będzie emitowana "Ukryta Forteca" Mistrza Kurosawy.

O la, la!!! Dzięki za informację. Tak się nastawiłem na "Piratów z Karaibów", że nie rozglądałem się za innymi filmami i prawdopodobnie bym "Ukrytą fortecę" przegapił. A tak to z całą pewnością ją będę oglądał.
Jest to taki rodzynek, tak rzadko puszczany, że nie można zmarnować okazji, zwłaszcza że z całego filmu niewiele pamiętam (tylko 2 obdartych chłopów, którzy się tam cały czas pałętali :), a "Piraci z Karaibów" na pewno nie raz będą jeszcze lecieli.
A w ogóle dobrze by było skorzystać z okazji i film sobie nagrać.
Lubisz filmy Kurosawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istotnie. Polsat pokazuje sporo dobrych filmów na początku tygodnia. Fakt, że 2/3 z nich to powtórki, ale i tak warto obejrzeć. Fight Club to jeden z moich ulubionych filmów, więc na pewno nie przegapię. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 17:29, HumanGhost napisał:

Dawno nie oglądałem jakiegoś fajnego filmu przygodowego. Z checią obejrzę poniedziałkową ofertę
Polsatu. Mam nadzieje, że się nie zawiodę. :-)


Zdecydowanie najlepszy film przygodowy ostatnich lat (jeśli nawet nie najlepszy w historii!), który według mnie z całą pewnością może już być zaliczany do klasyki tego gatunki. Znakomita fabuła z mnóstwem zwrotów akcji, genialna wprost kreacja Johnego Deppa (pamiętam jak parę lat temu na forum trwaliśmy z paroma osobami całą nockę do samego rana licząc na cud w postaci Oskara dla niego, ale ostatecznie obyło się bez niespodzianki i niespodziankę zgarnął Sean Pean), który tradycyjnie "kradnie" film całej reszcie obsady (choć może i to dobrze, patrząc na kolejny popis drewniactwa w wykonaniu Blooma - na szczęście w tym przypadku nie boli to aż tak bardzo). Dzięki "Klątwie Czarnej Perły" tematyka piratów w znakomity sposób powróciła do kina :)
Nie mogę się już doczekać (chociaż z drugiej strony mam spooore obawy) drugiej i trzeciej części, które w najbliższych miesiącach wejdą na ekrany kin.

P.S. "Piratów z Karaibów" obejrzę w poniedziałek po raz wtóry, ale z drugiej strony cholernie żałuję, że nie mam tego AleKino :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sean Pean zgarnął oczywiście statuetkę, a nie niespodziankę :) Taki mały retusz w z mojej strony :P

W ogóle zastanawiam się dlaczego Polsat zdecydował się wyemitować "Piratów z Karaibów" akurat w takim momencie. Nie jestem przekonany, czy początek maja to najlepszy czas antenowy (czytaj - taki, który może przyciągnąć największą widownię). Bardziej spodziewałbym się premiery telewizyjnej takiego hitu w ramach początku ramówki wiosennej lub na jesień... inna sprawa, to stosunkowo słabe reklamowanie filmu w telewizji. Przykładowo taki TVN to pewnie trąbiłby o tym z miesiąc wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 08:02, HumanGhost napisał:

Istotnie. Polsat pokazuje sporo dobrych filmów na początku tygodnia. Fakt, że 2/3 z nich to
powtórki, ale i tak warto obejrzeć. Fight Club to jeden z moich ulubionych filmów, więc na
pewno nie przegapię. :-)

Czy ja wiem czy takie fajne - od czasu do czasu puszczą coś dobrego, to zależy jeszcze co kto lubi :) ale co do powtórek to się zgadzam, bo to co na tym kanale oglądam to zazwyczaj powtórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 01:44, A-cis napisał:

Lubisz filmy Kurosawy?


Te, które widziałem mnie zachwyciły, ale nie jest tego za wiele - Siedmiu Samurajów, Tron we Krwi, bodajże Straż Przyboczna i właśnie Ukryta Forteca. Kiedyś nadrobię zaległości... =]
Kolejny argument, który przemawia za Ukrytą Fortecą na AleKino! - brak reklam. Jeśli mam do wyboru dwa interesujące filmy to argumentem rozstrzygającym jest właśnie brak przerw w trakcie oglądania =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się