HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

nie wiecie może którą wersję "Diuny" wybrać ? bo są 2 wersje z lat 80 i z 2000roku ;) i nie umiem sie zdecydować którą wypożczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz dwie i obejżyj dwie zacznij od najstarszej potem przyjdz i nam powiedz którą było warto oglądać a którą nie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 15:43, Jack Bauer napisał:

nie wiecie może którą wersję "Diuny" wybrać ? bo są 2 wersje z lat 80 i z 2000roku ;) i nie
umiem sie zdecydować którą wypożczyć :)



Wersja z lat osiemdziesiątych to film z muzyka Toto, gdzie w rolę aktorską wcielił się nawet Sting, firm dość klimatyczny, lecz jeżeli od filmu spodziewasz się dużej ilości efektów specjalnych to tego nie będzie, bo to produkcja dość wiekowa, film trwa ok. 2h (ja go lubię, ale nie każdemu musi się podobać, mozna powiedzieć, że to klasyka). Wersja nowsza trwa ok. 5,5 h można, było ja zobaczyć na C+, a potem emitowała ją chyba Nova (jak ktoś lubi ogladać po czesu i się nie śmieje;)). Film wydaje się bliższy oryginałowi książkowemu no i oczywiście jest bardziej zaawansowany technicznie jeżeli chodzi o efekty specjalne. Obsada aktorska może nie jest tak gwiazdorska jak poprzednika, ale moim zdaniem jest to plusem tego filmu mi sie podobał. No i oczywiście doczekał się kontynuacji, bo można obejżeć już Dzieci Diuny (jeszcze nie widziałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 12:33, HumanGhost napisał:

Nie przesadzajmy. To po prostu jakieś wzniesienia, które pod odpowiednim kątem i w odpowiednim światło-cieniu
przypominają twarz. Nie wyciągałbym pochopnych wniosków o jakimś "pomniku" obcej cywilizacji.

Ależ oczywiście. Nic takiego nie miałem zamiaru sugerować. Dlatego napisałem słowo "twarz" w cudzysłowiu.
To jest tak samo prawdziwa twarz jak i kiedyś były prawdziwe kanały :)
Ale faktem jest, że potocznie o tym obiekcie kursuje określenie "Twarz". Obiekt nie jest zbadany więc De Palma po prostu wykorzystał okazję. Dlaczego nie miał do tego dorobić własnej hipotezy? :D

A gdy dotrze tam kiedyś jakiś łazik badawczy albo człowiek, i stwierdzą że to wytwór Obcych, to reżysera De Palmę okrzykną prorokiem ;DDD

Co do Diuny, to ja "Dzieci Diuny" widziałem (leciało to chyba na Hallmarku) ale IMO było słabsze od samej "Diuny".
Plusem tych nowszych wersji są piękne aktorki :)
Gdzieś nawet mam zdjęcie Chani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś się nie podobała żadna ekranizacja Diuny. Wszystkie zrobione tak na odczep, bez polotu i jakiegoś wyobrażenia o całości. Moze kiedyś doczekamy sie dobrej ekranizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widac z tą Diuną to wszystko zalerzy od gustu.Ja najbardziej lubie tą starą ekranizacje w reżyseri nikogo innego ale samego Davida Lyncha.Przy tej nowej cholernie się zanudziłem ale jak ktoś tam u góry radził lepiej zobaczyc obie wersje i samemu ocenic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zajrzałem do programu telewizyjnego:
Dzisiaj o godzinie 23:00 na tvp1 thriller-klasyk -> "Siedem" z Bradem Pittem, Morganem Freemanem i... kto nie widział to zobaczy, kto widział niech nie zdradza :)
Przed telewizory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedem - film oglądałem pierwszy raz, jednak wiele o nim słyszałem. Bardzo dobry, ale trudny, jednak ja taki lubię. Bardzo zaskoczyło mnie zakończenie - tak właściwie nie wiem czy to był do "gniewu" czy "zazdrości", a może i jedno i drugie ?
Co mi się również bardzo podobało - sposób myslenia mordercy. W prawie wszystkich filmach pod koniec ten, że sposób myślenia zabójcy zazwyczaj się "odsłnia" i już wiemy o nim wszystko, tutaj natomiast było inaczej. Za kogo sie miał i w imię czego działał morderca nie jest do końca ujawnione. Film 8.5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten sam reżyser popełnił inny film z Pittem oraz z Nortonem: Fight Club lub Podziemny krąg ( to polski tytuł). Nie będę się rozpisywać, bo może coś bym zdradził. Ogólnie w wielgachnym uproszczeniu jest to film o człowieku, który ma dość jałowego życia. Wszystko to połączone zdużo dawką szleństwa. Wyśmienita gra Pitta i Nortona.
Film przez krytyków niedoceniony, być może po takim filmie jak "Siedem" oczekiwano czegoś więcej od Finchera, ale ja zdecydowanie wolę FightClub. No i taki smaczek. W WarCraft III jest małe nawiązanie do tego filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 02:13, AgayKhan napisał:

W WarCraft III jest małe
nawiązanie do tego filmu.


Mógłbyś podać ten szczegół, nawet mnie to zainteresowało :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 02:13, AgayKhan napisał:

Ten sam reżyser popełnił inny film z Pittem oraz z Nortonem: Fight Club lub Podziemny krąg ( to polski tytuł).


Jeden z moich ulubionych filmów. Świetna reżyseria i fabuła. A zakończenie wymiata. Jak po raz pierwszy oglądałem to wbiło mnie niemalże w fotel, bo się czegoś takiego nie spodziewałem. Będzie we wtroek na Polsacie i z chęcią obejrzę jeszcze raz.
Natomiast Siedem to już klasyk. Bardzo dobry thriller policyjny. Zawsze miło się go ogląda. Również ze względu na swietne kreacje aktorkie Morgana i Pitt''a. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądając pierwszy raz "Podziemny krąg" cały czas byłem pod wrażeniem. Film zaskakuje widza niemal co 5 minut. Jest przy tym sporo humoru, a czasami w niektórych wątkach można się pogubić. Film robi bardzo duże wrażenie. Podobne wrażenie wywałało na mnie niewiele filmów min. "Efekt motyla".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2006 o 08:01, Harmegidon napisał:

Mógłbyś podać ten szczegół, nawet mnie to zainteresowało :).


To chyba podczas misji nieumarłymi. Kiedy zdobywa się jakąś wioskę, tam dwa ludziki biją się ze sobą. Publika krzyczy ich imiona, a są to imiona bohaterów "podziemnego kręgu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komedie są świetne, np W krzywym zwierciadle, gwiazdkowe wakacje.
Bardzo fajny i śmieszny filmik.
Chevy Chase, I inni.
(DLA przypomnienia, jeśli ktoś widział, (moment z choinką.))
Pozdrawiam. :::)))!!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 10:17, Furion III napisał:

(DLA przypomnienia, jeśli ktoś widział, (moment z choinką.))
Pozdrawiam. :::)))!!!!.

Oczywiście. Numer z wiewiórką jest przegięty. Zawsze mnie rozśmiesza, lubię w zasadzie całą serię filmów z cyklu W krzywym zwierciadle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 08:53, Nulinka napisał:

jeden z moich ulubionych filmów to "Gra" z Michaelem Douglasem. Do ostatniego momentu trzyma
w napięciu.


Oj tak Gra jest po prsotu swietna.. sam pomysl i prowadzenie bohatera.. kurcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 09:53, paweusz napisał:

Chyba wraca moda na filmy fantasy, a mianowicie przygody Czerwonej Sonyi
http://film.onet.pl/0,0,1316283,wiadomosci.html
Cieszy mnie to, bo lubię wszystko, co związane z fantasy.


Oby nie wyszedł z tego taki kicz jak poprzednia wersja (do szału doprowadzał mnie ten mały karateka - do dzis nie mogę oglądac tego filmu.) Zobaczymy zresztą kto zagra główne role, jaki będzie scenariusz itp. Nareszcie ktoś sobie w Hollywood przypomniał o fantasy - zresztą sukcesy Władcy Pierścieni, Narnii i zarobione prze nie $ dały producentom do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się