HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2011 o 13:25, MithrandirII napisał:

W tv już 2 razy leciał film z Eddiem Murphym, bodajże "Nawiedzony dwór" czy coś takiego

Hehe, byłem w pokoju obok, kiedy to leciało... W końcu nie wytrzymałem i poszedłem zobaczyć co się dzieje, bo Shrek jakieś takie głupoty wygadywał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 13:25, MithrandirII napisał:

Dubbing pewnie dlatego, że sporo dzieci chodzi na te filmy i niekoniecznie mogą nadążać
z czytaniem.

Taaa przede wszystkim dla dzieciarni. Ah te młode dzieci. Najwięcej fanów właśnie pochodzi od dzieci.
>A Fantastyczna Czwórka - film bardzo słaby według mnie, na góra 3/10

Dnia 17.07.2011 o 13:25, MithrandirII napisał:

- przez dubbing była jeszcze gorsza i dostała 1.

Witaj.
No "Fantastyczna Czwórka" jest trochę nie wykorzystana. Lipny reżyser się za to wziął. Ale Jessica Alba jak zawsze piękna :D no a z dubbingiem ogląda się to bardzo słabo. To chyba najgorsza ekranizacja na podstawie Marvelowskich komixów..
"Fantastyczna Czwórka - Narodziny Srebrnego Serfera".. też mogłyby wyjść lepiej ehh.. Kiedyś czytałem na necie że ta część też była robiona na odp****l. O ile dobrze pamiętam scena kiedy bohaterka płacze [Właśnie Alba] To reżyser mówił jej żeby się aż tak nie wczuwała :O. I Weź tu później nabieraj doświadczenie aktorskie, skoro reżyser na planie Ci zaniża możliwości i mówi by tak nie grac. Coś tu jest nie halo Co to k***a za reżyser xD. A wiadomo że im bardziej aktor się wczuwa w daną rolę, tym lepiej odgrywana postać może wyglądać na ekranie.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto obejrzeć wspomnianą Wyspę tajemnic [ bardzo dobra ], Fight Club i Mechanik [ klasyki ], Więzień Nienawiści jest dobry, Shawshank Redemption to tak samo klasyk, Vanilla Sky oglądałem dość dawno temu ale miło wspominam, Memento warto, pierwszy Butterfly effect jest w porządku ... Requiem dla snu - na pewno dobry dramat ale jakieś wybitnie zakręconej fabuły to tam nie ma, niemniej warto. Incepcja jest sympatyczna, jeden z lepszych filmów ostatnich lat, Mr. Nobody mimo sporych dłużyzn też może się spodobać jak ktoś lubi pokręcone historie ... Black Swan ... BS oglądałem dzisiaj i ... jakby to powiedzieć, jest fajne ale nie do końca, dobre ale nie wybitne. Może później skrobnę jakąś dłuższą opinię na temat tegoż.

Od siebie dodałbym jeszcze do listy Pi ... no i Moon ale to bardziej pod sci-fi podchodzi. Poza tym ... hm ... Joe Black? Truman Show pewnie znasz ... Kawa i papierosy mogą ci się spodobać. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic tak nie psuje przyjemnosci z ogladania filmu w kinie jak 3d :) Wczoraj bylem na harrym i w okolicy nigdzie nie udalo sie znalezc innej wersji niz 3d... poprostu to jest chore placic za film więcej zeby moja glowa wariowala na filmie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 17:41, Almarcino napisał:

Nic tak nie psuje przyjemnosci z ogladania filmu w kinie jak 3d :) Wczoraj bylem na harrym
i w okolicy nigdzie nie udalo sie znalezc innej wersji niz 3d... poprostu to jest chore
placic za film więcej zeby moja glowa wariowala na filmie :/


Większość ludzi ma ten sam problem niestety, dorwać gdzieś w multipleksie seans 2D dużej produkcji to jajko można znieść :))) Sam bezskutecznie czasem poluję na seanse 2D i nici ;/ Dobrze, że w CC mając własne okularki nie muszę za to 3D tak naprawdę wiele dopłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 17:41, Almarcino napisał:

Nic tak nie psuje przyjemnosci z ogladania filmu w kinie jak 3d :) Wczoraj bylem na harrym
i w okolicy nigdzie nie udalo sie znalezc innej wersji niz 3d... poprostu to jest chore
placic za film więcej zeby moja glowa wariowala na filmie :/

Witaj.
A idź Ty. Z Tym 3D to jest tak, że chyba na siłę tak robią :C. Bo w rzeczywistości to się tak na prawdę nie sprzedaje i powraca to co jakiś czas z nową nadzieją że się przyjmie [a tak nie jest]. Więc na siłę chcą to wciskać by jakieś w miarę zyski z tego szły. Zabierają ludziom wybór pomiędzy zwykłym kinem a 3D by to drugie jakoś zarabiało ... ;/
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dnia 17.07.2011 o 15:33, Tyler_D napisał:

Vanilla Sky oglądałem dość dawno temu ale miło wspominam,

Skoro Vanillia Sky się podobała to zachęcam do oryginału "Otwórz Oczy" [No chyba że widziałeś ;-D]
"Kawa i Papierosy" mówisz hmmmm. Pierwsze słyszę. Nawet na śmiesznym FW ma to dosyć mocną notę przy sporej ilości oddanych głosów. Patrzę po obsadzie. Nawet piękna Blanchett tam gra ;) Warto mówisz ? ;>
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 19:51, Braveheart napisał:

Skoro Vanillia Sky się podobała to zachęcam do oryginału "Otwórz Oczy" [No chyba że widziałeś
;-D]

Nie, nie widziałem i wiem że Vanilla nie jest oryginałem - kiedyś się obejrzy.
>Warto mówisz ? ;>
Cholernie - Jarmusch + obsada + czarno biała stylistyka + specyficzny klimat = epic win. Nie znać to wstyd. No i Renee. <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 19:51, Braveheart napisał:

"Kawa i Papierosy" mówisz hmmmm. Pierwsze słyszę. Nawet na śmiesznym FW ma to dosyć mocną
notę przy sporej ilości oddanych głosów. Patrzę po obsadzie. Nawet piękna Blanchett tam
gra ;) Warto mówisz ? ;>
Pozdrawiam.


Powiem Ci jaką mam zasadę. Na Jarmuscha zawsze, zawsze warto poświęcić chwilę :)


Oglądam sobie dziś dla przypomnienia przed MI: Ghost Protocol(na który jestem szczerze napalony z prostego faktu, że za reżyserię odpowiada gość z Pixara, który ma na koncie same bardzo dobre animacje - Stalowy Gigant, Ratatuj oraz Iniemamocni) MI2(wczoraj oglądałem MI1)i aż żal bierze, że scenariusz jest tak słaby, że Woo może pokazać klasę dopiero po 80 minutach. Scenariusz jest tak słaby, że przyćmiewają go tylko dialogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dnia 17.07.2011 o 22:30, Ichibanboshi-kun napisał:

Powiem Ci jaką mam zasadę. Na Jarmuscha zawsze, zawsze warto poświęcić chwilę :)

;)

Dnia 17.07.2011 o 22:30, Ichibanboshi-kun napisał:

Oglądam sobie dziś dla przypomnienia przed MI: Ghost Protocol(na który jestem szczerze
napalony z prostego faktu, że za reżyserię odpowiada gość z Pixara, który ma na koncie
same bardzo dobre animacje - Stalowy Gigant, Ratatuj oraz Iniemamocni) MI2(wczoraj oglądałem
MI1)i aż żal bierze, że scenariusz jest tak słaby, że Woo może pokazać klasę dopiero
po 80 minutach. Scenariusz jest tak słaby, że przyćmiewają go tylko dialogi.

Taki już urok MI ;). Ogólnie najgorzej i tak ni jest. W sumie myślałem że ot się juz na 3ce skończy ale jednak nie ma to jak pojechać na nazwę :P. Tak dawno jedynki nie oglądałem że już nic nie pamiętam z niej [tak jakbym jej w ogóle nie widział ;/ Muszę sobie przypomnieć]. 2jka najbardziej utkwiła mi w pamięci.
Dziś miałem ochotę obejrzeć sobie na Filmboxie "Między słowami" (2003) Z Billem Murrayem i piękną Scarlet Johanson, [Ależ ona tam taka jeszcze młodziutka i niewinna :D] ale po 1/4 filmu matka mi wpadła i zaatakowała mnie bym pomógł jej z obiadem ;-D ehhh.. Pewnie niebawem ponownie zapuszczą więc muszę być czujny
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 22:39, Braveheart napisał:

Dziś miałem ochotę obejrzeć sobie na Filmboxie "Między słowami" (2003) Z Billem Murrayem
i piękną Scarlet Johanson, [Ależ ona tam taka jeszcze młodziutka i niewinna :D] ale po
1/4 filmu matka mi wpadła i zaatakowała mnie bym pomógł jej z obiadem ;-D ehhh.. Pewnie
niebawem ponownie zapuszczą więc muszę być czujny
Pozdrawiam.

Ech, te mamy. Zawsze znajdą najmniej odpowiednią chwilę ;) To jeden z moich ulubionych(jeśli nie ulubiony)filmów. Ilekroć go ogladam coraz to nowe rzeczy w nim znajduję, jakieś szczegóły, które wcześniej mnie umknęły. Polecam bardzo, bardzo, bardzo :) Najlepsza rola Billa.
To obejrzyj sobie "Ghost World", 16 lat miała wtedy :) Albo w "małolacie" z Woodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 22:47, Ichibanboshi-kun napisał:

To jeden z moich ulubionych(jeśli
nie ulubiony)filmów. Ilekroć go ogladam coraz to nowe rzeczy w nim znajduję, jakieś szczegóły,
które wcześniej mnie umknęły. Polecam bardzo, bardzo, bardzo :) Najlepsza rola Billa.

Hmm Nie wiem. Lubie tego aktora i filmy z jego udziałem. Są całkiem pozytywne. Wszystkich w sumie nie obejrzałem :D. No ale IMO "Groundhog Day" zawsze utyka w pamięci najmocniej. No i to jak parodiuje świstaka, albo jak go kradnie i daje mu prowadzić auto ]:-> ;-). Niezłą pompę miałem z filmem "Co z tym Bobem" :D

Dnia 17.07.2011 o 22:47, Ichibanboshi-kun napisał:

To obejrzyj sobie "Ghost World", 16 lat miała wtedy :) Albo w "małolacie" z Woodem.

Hmmmmm gorąca 16stka ? ;> :P. Uuu. Dzięki na pewno mi nie umknie. Lecz też mi chodziło że no 2003 a 2011 to już trochę jest różnicy. No i w tych najnowszych produkcjach już troszeczkę poważniej wygląda, ale jak zawsze piękna np taki "Iron Man 2" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 23:05, Braveheart napisał:

że no 2003 a 2011 to już trochę jest różnicy. No i w tych najnowszych produkcjach już
troszeczkę poważniej wygląda, ale jak zawsze piękna np taki "Iron Man 2" ;)

No pewka, Czarrrrna Wdowa :D

A "Dzień świstaka" to jeden z najlepszych filmów, więc nie dziwię się, że się podoba. Ilekroć go widzę, zawsze jest śmiechu wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dystrykt 9 [film zrobiony za śmieszne grosze z efektami na miarę mega=produkcji i dla odmiany dojrzałą dosyć sensowną fabułą]
Ewentualnie Moon lub Pandorum [oba dosyć dobre - pierwszy to swego rodzaju dramat psychologiczny z elementami thrillera, drugi to mocny futurystyczny sci-fi thriller]

Oprócz w/w nic imho wartego uwagi nie wyszło ostatnimi laty, chyba, że z kategorii lightowego sci-fi jak np nowy Star Trek czy seria Transformers itp itd.

Jeszcze z braku laku Skyline lub Battle LA ale oba to średniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Donnie Darko zwykły od Directors Cut znacząco się różni? Czytałem kiedyś o wyciętych scenach, ale nie wiem na korzyść której.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 11:47, Sandro napisał:

Ujawniono nowe zdjęcie z filmowego Hobbita. tym razem pokazano twarz Thorina. Przyznam
szczerze, że czytając książkę wyobrażałem go sobie zupełnie inaczej.
http://www.filmweb.pl/news/FOTO+Poznajcie+Thorina+-+przyw%C3%B3dc%C4%99+wyprawy+na+Samotn%C4%85+G%C3%B3r%C4%99+w+%22Hobbicie%22-75662


Też sobie trochę inaczej Thorina wyobrażałem, ale zobaczymy jak to będzie wyglądać w filmie.
Poza tym są już wszystkie krasnoludy na takich zdjęciach:
Thorin http://1.fwcdn.pl/an/49468/25353.$.jpg
Balin i Dwalin http://1.fwcdn.pl/an/867323/25297.$.jpg
Gloin i Oin http://collider.com/wp-content/uploads/hobbit-movie-image-oin-gloin-01.jpg
Nori, Ori i Dori http://1.fwcdn.pl/an/867323/24965.$.jpg
Bombur, Bofur i Bifur http://1.fwcdn.pl/an/867323/25170.$.jpg
Fili i Kili http://1.fwcdn.pl/an/867323/25115.$.jpg

Oin i Gloin zdecydowanie najbardziej Krasnoludzcy :D Tuż za nimi Balin i Dwalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 13:04, MithrandirII napisał:

Oin i Gloin zdecydowanie najbardziej Krasnoludzcy :D Tuż za nimi Balin i Dwalin.

Za to Fili i Kili najmniej, bardziej przypominają elfy. Kto to widział takiego wychudzonego, szczupłego, smukłego kransoluda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się