Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Historia uzależnionego

68 postów w tym temacie

Od każdej gry MMORPG można się uzależnic, WoW nie jest żadnym wyjątkiem, po prostu jest najpopularniejszy i dlatego na nim skupia się uwaga mediów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram Galadina - normalny człowiek nie może mieć problemu z grami, ponieważ po pierwsze ma zbyt mało czasu na długie granie, a po drugie - ma rodzinę (żonę lub rodziców), którzy powinni samą obecnością przypominać mu o reszcie świata.
Po prostu nie ma uzależniających gier - są tylko ludzie ze słabszą psychiką, masą wolnego czasu i bez rodziny (ewentualnie z zaniedbaną rodziną) - ale ilu takich jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 godzin, to granica której nigdy mam nadzieje nie przekroczę. Grywam od okazji w GW, i nie czuje uzależnienia. Owszem, często kompa mam włączonego cały dzień... ale i tak na nim tyle nie przebywam, bo po prostu jest włączony, a mnie nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja 12 godzin grałem tylko raz i nigdy więcej nie chce :D Grałem we Flight Simulator 2002 i miałem 12h lot Jumbo Jetem :| Jakie to były nerwy jak lądowałem bo gdybym sie po 12 h i 20 iluś minutach lotu rozbił :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy piszecie??? cytaty ( mniej wiecej)." Ja nie gram bo sie uzależnie, ja nie gram bo to lipa, ja nie gram i jakoś żyje, czy jak będę grał to się uzależnie?" Jakis tępy koleś siedział dniami i nocami rypał w WoWa bo mu starzy płacili abonament+oraz chyba profesorom za zdawane przez niego egzaminy, gosc był znudzony życiem do tego stopnia że go nawet jego kobitka nie obchodziła a teraz robi z siebie gwiazde prasy (chyba po to zeby cus zarobic:P)...buahaha żenada i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 godzin średnio, to ze mną nie jest źle...
Miał jako-takiego farta ze sie nie zatracil ;]
Popatrzmy na taka Bubble z Tibii, zrobila 200 lvl jako pierwsza. Ile sie musiala nasiedziec. Ale to okolo 30 letnia chinka. Tez se tracila zycie na takie gowno jakim jest Tibia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu w rozdmuchiwaniu takich spraw. Przecież wiadomo, że od kompa można uzależnić, ale tak samo jest w wypadku TV, książek, muzyki, ale to odosobnione przypadki ludzi bardzo podatnych na uzależnienia. Nagłaśnianie takich spraw służy tylko mediom- większa oglądalność i kasa :| A swoją drogą dlaczego w gazetach ciągle tłucze się temat gier, a nie pisze np. o tym jak seksoholizm zrujnował komuś życie ;p Podejrzewam, że taki temat byłby ciekawszy dla mas (chociaż potem pewnie Giertych wycofałby ze szkół wdż aby zapobiec tragediom ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, najgorsze w uzależnieniu jest to, że nie wiesz kiedy wpadasz w uzależnienie. Z granie np w WoW''a, staje się codzienna czynnością Twojego dnia, tak jak np jedzenie, czy spanie. W ogóle pewnie sporo ludzi jest uzależnionych, tylko jeszcze tego nie wie, a kto wie może i ja jestem uzależniony od gier, tylko po prostu tego nie odczuwam ? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi kolega mówił, żebym kupił WoW-a, ale ja powiedziałem, że nie chcę mieć nałogu i zawalić szkoły. Nie grałem nigdy w to, ciekawe co w niej takiego jest. Ja jestem chyba uzależniony od kompa bo codziennie siedzę przed nim. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory gralem tyko w 10 dniowe Triale. Za pierwszym razem: czad. Takiej frajdy jeszcze zadna gra mi nie dawala. A za drugim razem: jezu jest tyle lepszych gier od tego ze po co tracic zycie iczas na tego typu gry. Najwieksza wada takichgier to wlasnie czasozernosc i mozliwosc uzaleznienia od nich.

Wiem jedno jest tyle lepszych gier ze po co sobie tak naprawde niszczyc tym zycie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu ja nie wiem poco ludzie grają w tego WoWa i inne sieciowe gry, to jest kicha na maksa i jeszcze ten abonament tracić 10 euro miesięcznie. Ja sobie już przyrzekłem, że nigdy nie zagram w sieciowe gry a zwłaszcza w WoWa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lee1234, równie dobrze możesz pytać "po co ludzie palą papierosy", ale nie dowiesz się, póki sam nie spróbujesz :) Ach, jak dobrze, że mam słaby net- nigdy nie uzależnię się od sieciówek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta grafika jest SHOCKUJĄCA!!!!!!!!!!!!!! Jak można tyle siedzieć?!!! Skoro ja siedzie dziennie 2 - 3 godz i mam nałóg to co dopiero taki człowiek?! Ludzie, nie dajcie się zwariować!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja gram w LOTRO i też czasami się zdarza 12 godzin dziennie. Ale nie jestem uzależniony, umiem robić inne rzeczy, mam wiele przyjaciół i znajomych(z prawdziwego świata:P), dobre oceny w szkole itd.

@Kiciok8 -> o co Ci chodzi? jaka grafika? jaki nałóg?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo ze mna bylo jeszcze gorzej ;P
Gralem z 18 godzin dziennie z przerwami na toalete i jedzenie, przez 3 tygodnie...
Ale odrabalo mnie od tego obledu zepsuty zasilacz :P

Ale facet po prostu stracil kilka lat zycia, co naprawde kiedy zakonczymy gre - mozemy odczuc bardzo bolesnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem pewny, że takich przypadków jest o wieeeeele więcej. Jak tak patrzę, na komentarze w stylu, "czasami lepiej jest mieć przyjaciół w internecie", czy ile godzin potraficie spędzić przed komputerem, to aż mnie mdli. MMORPG ? - Bleeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować