Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2008 o 18:11, mtwarog napisał:

Dowiedziałem się z pewnego źródła, że najpewniej polska premiera "Clear Sky" zostanie
przełożona na 11/12 września, bo są nikłe szanse, że CDP się wyrobi z wydaniem na 5.09.

No coś ty! Czekac moge tylko do 5 Wrzesnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 18:13, Piotrbov napisał:

Pewnego źródła, czyli że:
1. Jest to pewne na 100%
czy
2. pewne, czyli jakieś tam, którego nie chcesz wyjawić?


Źródło (wiarygodność 100%) jest pewne w 99%, gdybym mógł to bym z chęcią powiedział skąd to wiem, no ale niestety nie mogę ;) Jak ktoś nie wierzy, to zobaczy sam za 2 tygodnie (zresztą ja sam liczę, że jednak CDP się spręży i wyda 5 września, w końcu 1% szansy na to jest :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 18:25, mtwarog napisał:

Źródło (wiarygodność 100%) jest pewne w 99%, gdybym mógł to bym z chęcią powiedział skąd
to wiem, no ale niestety nie mogę ;) Jak ktoś nie wierzy, to zobaczy sam za 2 tygodnie
(zresztą ja sam liczę, że jednak CDP się spręży i wyda 5 września, w końcu 1% szansy
na to jest :P).


A więc jak widać, tym słowem upiekłeś dwie pieczenie na jednym ogniu ;)

Ja tam już bym wolał grać w niespatchowaną wersję 5 września i czekać, na pojawienie się jej w sieci, niż czekać tydzień dłużej u grac od początku z patchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 18:25, mtwarog napisał:

Źródło (wiarygodność 100%) jest pewne w 99%, gdybym mógł to bym z chęcią powiedział skąd
to wiem, no ale niestety nie mogę ;) Jak ktoś nie wierzy, to zobaczy sam za 2 tygodnie
(zresztą ja sam liczę, że jednak CDP się spręży i wyda 5 września, w końcu 1% szansy
na to jest :P).


W takim razie pięknie, CDP po raz kolejny udowadnia nam że ma nas głęboko w ...
Czas zacząć sprowadzać gry z Niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 18:54, Sido15 napisał:

W takim razie pięknie, CDP po raz kolejny udowadnia nam że ma nas głęboko w ...
Czas zacząć sprowadzać gry z Niemiec.

No dokładnie ja już szukam wersji Rosyjskiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 18:57, Patryk Mogilno napisał:

> W takim razie pięknie, CDP po raz kolejny udowadnia nam że ma nas głęboko w ...

> Czas zacząć sprowadzać gry z Niemiec.
No dokładnie ja już szukam wersji Rosyjskiej...


A ruski znasz ? ^.^ bo może być Ci trudno. Ale opóźnienie to opóźnienie. No cóż, może chociaż zaimplantują nowy patchyk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 19:03, Outlander-pro napisał:

A ruski znasz ? ^.^ bo może być Ci trudno. Ale opóźnienie to opóźnienie. No cóż, może
chociaż zaimplantują nowy patchyk ?

Ruski znam tak troche;-) Ale ja nadal mysle że 5 Wrzesnia to ostateczna data premiery gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, na GameRankings.com pisze, że Czyste Niebo dostało 88% od PC Zone UK, a tutaj na forum piszecie, że 68% o_O
Ja sama nie wiem, czy opłaca się to zmawiać. W tym roku jest dużo innych premier, więc może lepiej zaoszczędzić pieniądze? Byłam tak pozytywnie nastawiona na nowego Stalkera, a nie wiem czemu mam coraz mocniejsze wrażenie, że może z tego kicha wyjść :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hm, na GameRankings.com pisze, że Czyste Niebo dostało 88% od PC Zone UK, a tutaj na
> forum piszecie, że 68% o_O
Nieuważnie musiałaś czytać :) "Recenzja PC Gamer UK. Ocena 68%."

> Ja sama nie wiem, czy opłaca się to zmawiać. W tym roku jest dużo innych premier, więc
> może lepiej zaoszczędzić pieniądze? Byłam tak pozytywnie nastawiona na nowego Stalkera,
> a nie wiem czemu mam coraz mocniejsze wrażenie, że może z tego kicha wyjść :/

Głupoty. Jeśli podobał Ci się Stalker SoC, to na pewno spodoba Ci się prequel. Będzie to to samo tylko, że więcej i lepiej. Było to wiadomo od samego początku. Plus przeczytaj mój poprzedni post http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26119&pid=1186

Pozdro :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 18:11, mtwarog napisał:

Dowiedziałem się z pewnego źródła, że najpewniej polska premiera "Clear Sky" zostanie
przełożona na 11/12 września, bo są nikłe szanse, że CDP się wyrobi z wydaniem na 5.09.

Ke? Jeśli to źródło faktycznie jest pewne to trochę kiepsko :/. Przesunięcie premiery na 5 września już przyjąłem na klatę i jakoś z tym żyję, ale kolejne przesunięcia mnie nie bawią. Chyba, że zamierzają wtopić w ostateczną polską wersję również najnowszy patch. Wtedy mogę przymknąć oko.

Grę pomimo paru negatywnych komentarzy i tak biorę w ciemno, podobnie jak kilka innych osób tutaj (wbrew pozorom nie należy mieszać pojęć "na czarno" i "w ciemno", bo niektórym czytanie ze zrozumieniem ciężko idzie ;)). Ilość czterech nowych lokacji mnie nie przeraża swoją małą liczbą. W zasadzie myślałem, że będzie ich nieco mniej. Trochę bardziej martwi mnie brak lokacji podziemnych. Miały świetny klimat, czasem serce się zatrzymywało, ale w końcu o adrenalinę tu chodzi :). Skryptowane blowouty również mają sens, bo - tak jak ktoś wyżej napisał - na bagnach byłoby raczej ciężko znaleźć kryjówkę (nie wątpię, że mody ze skryptami sobie poradzą). Również błędami bym się nie przejmował. Co prawda ekipa programistów już przy SoC pokazała, że nie radzą sobie zbyt biegle z ich usuwaniem (patch 1.0006 wręcz wprowadził niebezpieczne bugi do kodu sieciowego), ale liczę, że skoro nie obciąża ich projekt wielkości CS to zajmą się obiega grami i doprowadzą to i owo do ładu.

Reasumując: czekam, czekam niecierpliwie dalej :)

Przy okazji: czy ktoś ma namiar na dobrego moda z blowoutami do SoC? Zaznaczę, że nie interesują mnie kombajny pokroju OL, tylko mały dodający tę pojedynczą rzecz. Zdaje się, że był kiedyś jeden, ale chyba nie jest rozwijany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo oni będą tak przesuwać , bo jak wyjdzie więcej łatek do gry to oni wgrają je i dadzą aktualną wersję ....
A zapowiada się duuuużo łatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem wspomnieć o jednej rzeczy, byłem na GC w ostatnich dniach i jak wiadomo można było zagrać tam w "Clear Sky", sam nie grałem (bo kolejka duża xD), ale rozmawiałem trochę z ludźmi, którzy skorzystali z tej okazji i wnioski były takie, że gra niewiele różni się od pierwszej części i Ci co oczekiwali jakiś większych zmian, byli zawiedzeni, a tym, którzy chcieli jeszcze raz tego samego co wcześniej bardzo się podobało ;P Ja sam jeszcze nie wiem czy kupię, teraz trochę żałuję, że nie postałem w tej kolejce, by się samemu przekonać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 18:11, mtwarog napisał:

Dowiedziałem się z pewnego źródła, że najpewniej polska premiera "Clear Sky" zostanie
przełożona na 11/12 września, bo są nikłe szanse, że CDP się wyrobi z wydaniem na 5.09.



OMG. Pewne źródło, którego nie możesz wyjawić.
Weź ty się chłopcze ogarnij. Co ty robisz w CIA że takie informacje masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 19:48, Sylwassss napisał:

OMG. Pewne źródło, którego nie możesz wyjawić.
Weź ty się chłopcze ogarnij. Co ty robisz w CIA że takie informacje masz ?


No niestety w CIA, ani w KGB nie pracuję, miałem jedynie okazję w ostatnich dniach porozmawiać z człowiekiem z branży, także dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2008 o 19:21, Melchah napisał:

Trochę bardziej martwi
mnie brak lokacji podziemnych. Miały świetny klimat, czasem serce się zatrzymywało, ale
w końcu o adrenalinę tu chodzi :).


Nie martw się. Teraz noce są naprawdę ciemne, więc te noce można by nazwać podziemiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 21:39, Piotrbov napisał:


> Trochę bardziej martwi
> mnie brak lokacji podziemnych. Miały świetny klimat, czasem serce się zatrzymywało,
ale
> w końcu o adrenalinę tu chodzi :).

Nie martw się. Teraz noce są naprawdę ciemne, więc te noce można by nazwać podziemiami.

Ciemnych nocy w zonie doświadczam od czasu instalacji w SoC moda "S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled", więc wieści odnośnie, że w końcu autorzy pomyśleli o nieco większym realizmie w tej kwestii bardzo mnie ucieszyły.

Nie zmienia to jednak faktu, że jako prequel CS powinien jednak wspominać chociażby o laboratorium X18, które opustoszałe zwiedzamy w SoC. Taka jednak wola twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh.. Ja tam kupję w ciemno nawet jeśli patchy będzie dziesięć. Śmieszą mnie teksty typu "ja tej gry nie kupuje bo są błędy, przesunięta premiera i takie tam". Gra będzie napewno lepsza od SoC, którą co nie którzy z was uważają za klasyk i czekali na nią parę lat, więc o co cho..? A do braku profesjonalizmu GSC to można się do tego przyzwyczajić (tym bardziej do CDP) chociaż to THQ najbardziej oberwało. A jednak, THQ już nie ma a wszystko i tak jest po staremu. Jak oni testują te gry skoro już jest tyle poprawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 22:29, Bishoop napisał:

Jak oni testują te gry skoro już jest tyle poprawek?


Widać dobrze testują, skoro znajdowane są błędy ;)
Uważam, że to dobrze, że wydają patche - przynajmniej dbają o nas, a nie sprzedają zabugowanego chłamu po czym umywają ręce od tego, czy my możemy grać czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 22:29, Bishoop napisał:

Jak oni testują te gry skoro już jest tyle poprawek?


To chyba przez to, że jak skradziono wersję gry, która później stała wersją gold, to nie było czasu na cackanie tylko zostało przyspieszyć premierę ru i wydać grę, tak by premiera nie odbyła się wpierw na torencie. A potem dać patcha, który pierwotnie miał już być zaaplikowany do finalnego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty za bzdury gadasz ?!
Gdyby dbali o graczy to by porządnie zrobili grę , widać że nie testowali gry jak była w produkcji , a teraz gdy ruscy piszą do nich że znajdują błędy to zaczęli dopiero sobie testować i chore patche wydawać , które psują już inne kolejne części gry .
Możecie sobie przeczytać na Oficjalnym Forum tej niby "gry"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować