Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2008 o 22:21, Hern napisał:

Czy CDP potrafi coś zrobić na 100% dobrze ? Chyba jednak nie.
Przy chlebaku (tak, to jest chlebak) brak paska. Dostałem produkt, który właściwie stracił
całą swoją funkcjonalność. Jak mam go używać, jak nosić ? Zastanawiam się, czy CDP zakupił
buble, czy to niedopatrzenie przy pakowaniu.


To nie są buble, po prostu te medic kity są bardziej przystosowane do noszenia przy pasku (ale zdecydowanie mniej wygodne), ale myślę, że spokojnie możesz dokupić identyczny pasek samemu, bo miejsce na montaż owego paska jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie także gra chodzi idealnie czasami spada do 30-35 - w obozie przy ognisku na początku gry, ale praktycznie od 50+ chodzi cały czas perfekt i bardzo stabilnie.
(wszystko na full w 1280x800 nawet z AA)

Gra ma niezły klimacik na bagnach w nocy :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:26, gpodoba napisał:

U mnie także gra chodzi idealnie czasami spada do 30-35 - w obozie przy ognisku na początku
gry, ale praktycznie od 50+ chodzi cały czas perfekt i bardzo stabilnie.
(wszystko na full w 1280x800 nawet z AA)

Gra ma niezły klimacik na bagnach w nocy :}


Jakiego masz kompa?? Ciekawe jak twój komp będzie się zachowywał w pozostałych lokacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:22, rafekx 12 napisał:

Mam pytanie czy wg. was dołączenie do stalkerów jest opłacalne?Czy lepiej trzymać z powinnością/wolnoscią?

To zależy jak chcesz przejść grę czy jako samotnik nie uczestniczący za bardzo w wojnie frakcji , czy jako członek jednej z organizacji . Przyłączenie do frakcji niesie ze sobą korzyści i ograniczenia . Stalkerzy to raczej wolni strzelcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:22, rafekx 12 napisał:

Mam pytanie czy wg. was dołączenie do stalkerów jest opłacalne?Czy lepiej trzymać z powinnością/wolnoscią?


Możesz też trzymać z bandytami, Monolitem, Clear Sky... masz różne opcje, nie ma raczej takich co jest bardziej opłacalne. Przyłączaj się do kogo chcesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:31, Outlander-pro napisał:

> Mam pytanie czy wg. was dołączenie do stalkerów jest opłacalne?Czy lepiej trzymać
z powinnością/wolnoscią?

Możesz też trzymać z bandytami, Monolitem, Clear Sky... masz różne opcje, nie ma raczej
takich co jest bardziej opłacalne. Przyłączaj się do kogo chcesz ;)


Tylko jak się przyłączy do Wolności czy Powinności wówczas łatwiej mu będzie wykonać głównego questa, gdyż te questy właśnie są powiązane z tymi frakajcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:22, fish13 napisał:

> Czy CDP potrafi coś zrobić na 100% dobrze ? Chyba jednak nie.
> Przy chlebaku (tak, to jest chlebak) brak paska. Dostałem produkt, który właściwie
stracił
> całą swoją funkcjonalność. Jak mam go używać, jak nosić ? Zastanawiam się, czy CDP
zakupił
> buble, czy to niedopatrzenie przy pakowaniu.

To nie są buble, po prostu te medic kity są bardziej przystosowane do noszenia przy pasku
(ale zdecydowanie mniej wygodne), ale myślę, że spokojnie możesz dokupić identyczny pasek
samemu, bo miejsce na montaż owego paska jest.


To jest bubel, bo ewidentnie ma uchwyty na pasek na ramię. Natomiast NIE ma naszytych typowych mocowań do paska spodni. Te dwa pionowe troki do tego NIE służą, mają inne zastosowanie.
I na koniec. To, że wszyscy tak mają nie znaczy, że tak ma być. Po prostu wszyscy dostali wybrakowany towar. To, że można sobie samemu kupić nic nie znaczy. Przykład: kto chciałby kupić telewizor bez pilota ? Niby można go obsługiwać, niby działa a pilota można przecież osobno kupić.
Wniosek jest taki, że CDP znowu zagrał nie fair, albo po prostu ktoś czegoś nie dopatrzył i sterta pasków leży u nich gdzieś w kącie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:42, Hern napisał:

> > Czy CDP potrafi coś zrobić na 100% dobrze ? Chyba jednak nie.
> > Przy chlebaku (tak, to jest chlebak) brak paska. Dostałem produkt, który właściwie

> stracił
> > całą swoją funkcjonalność. Jak mam go używać, jak nosić ? Zastanawiam się,
czy CDP
> zakupił
> > buble, czy to niedopatrzenie przy pakowaniu.
>
> To nie są buble, po prostu te medic kity są bardziej przystosowane do noszenia przy
pasku
> (ale zdecydowanie mniej wygodne), ale myślę, że spokojnie możesz dokupić identyczny
pasek
> samemu, bo miejsce na montaż owego paska jest.

To jest bubel, bo ewidentnie ma uchwyty na pasek na ramię. Natomiast NIE ma naszytych
typowych mocowań do paska spodni. Te dwa pionowe troki do tego NIE służą, mają inne zastosowanie.

I na koniec. To, że wszyscy tak mają nie znaczy, że tak ma być. Po prostu wszyscy dostali
wybrakowany towar. To, że można sobie samemu kupić nic nie znaczy. Przykład: kto chciałby
kupić telewizor bez pilota ? Niby można go obsługiwać, niby działa a pilota można przecież
osobno kupić.
Wniosek jest taki, że CDP znowu zagrał nie fair, albo po prostu ktoś czegoś nie dopatrzył
i sterta pasków leży u nich gdzieś w kącie.


Tylko sobie nie przypominam, żeby gdziekolwiek było napisane, że ten medic kit będzie zawierał jeszcze dodatkowo pasek do noszenia na ramieniu. A zresztą może Cdprojekt się zrehabilituje i paseczki na prześle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 20:01, Outlander-pro napisał:

Co do polskiej wersji. Jest inaczej niż w SoC. W Soc gdy NPC gadali, to było słychać
jak gadają po rusku w tle, ale był dominujący głos lektora. Teraz nie słychać rosyjskiego
(albo jest tak cicho, że nic nie słychać) a lektor raz jest w miarę głośno, albo też
prawie go nie słychać, lub zagłusza go radio! A koleś stoi metr ode mnie :/ Ogólnie więc
raczej dość zwalone to jest.
No dobra, na razie chyba tyle stalkerzy. No i jeszcze screeny wrzucam: na początek baza
Clear Sky.


Musisz sobie przyciszyć muzyke w pocjach daj tak na połowe lub nawet mniej, wtedy będzie lepiej słychać lektora. Ogólnie mogli zostawić tak jak było w SoC, za bardzo przyciszyli rosyjski w tle. Ale ogólnie jest strawne. Lektor raz się pomylił, gdy Lebiedew wysyła komunikat do hadlarza że mamy dostać odopwiedni sprzęt na misje lektor wymawia emisja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:29, fish13 napisał:

> U mnie także gra chodzi idealnie czasami spada do 30-35 - w obozie przy ognisku
na początku
> gry, ale praktycznie od 50+ chodzi cały czas perfekt i bardzo stabilnie.
> (wszystko na full w 1280x800 nawet z AA)
>
> Gra ma niezły klimacik na bagnach w nocy :}

Jakiego masz kompa?? Ciekawe jak twój komp będzie się zachowywał w pozostałych lokacjach.


E6550,P5K,4GB DDR2 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4, SAPPHIRE HD3870 512MB GDDR4 256bit, Vista SP1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:52, gpodoba napisał:

> > U mnie także gra chodzi idealnie czasami spada do 30-35 - w obozie przy ognisku

> na początku
> > gry, ale praktycznie od 50+ chodzi cały czas perfekt i bardzo stabilnie.
> > (wszystko na full w 1280x800 nawet z AA)
> >
> > Gra ma niezły klimacik na bagnach w nocy :}
>
> Jakiego masz kompa?? Ciekawe jak twój komp będzie się zachowywał w pozostałych lokacjach.


E6550,P5K,4GB DDR2 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4, SAPPHIRE HD3870 512MB GDDR4 256bit,
Vista SP1


To się nie dziwie, że Ci chodzi na max detalach bez przycinki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:09, LPKorn3324 napisał:

3. pl wersja to 1.5.0.1 - to jest wersja na poziomie spatchowanej wersji rosyjskiej?
4. Stabilna jak skała, żadnego wywalenia do pulpitu, jedyne bugi jakie uśwuiadczyłem
to: raz AI bandytów dziwnie się zachowało, zwłoki lubią się powykręcać.


Wersja z patchem ma bodajże numer 1.5.0.3 więc chyba mamy gołą wersje.
Co do stabilności to kilka razy zdarzył mi się "crasz tu destop", ale ogólnie jest strawnie.
Memory leek wogóle prawie nie występują, można powiedzieć że wogóle. A gram na DX9 rozszerzony wszytsko na maks. Ogólnie ten kto mówił że grafika będzie taka sama na DX9 to za przeproszniem pitolił od rzeczy. Grafa jest lepsza niź w SoC i to o klase. Efekty wpadania w anomalie czy efekt radioaktywności lub pioniczny jest strasznie wypasiony. Do tego jeśli stoimi jakiś czas w bezruchu, np. przeglądamy PDA nasz stalker ma kilka animacji trzymania broni łapie ją za lupe. Bardzo fajnie to wygląda. Stalkerzy chowający sie za przeskodami wyglądają super. jeden wogóle siedział i co jakiś czas sie wychylał by strzelić. Stalkerzy radzą sobie z eliminacją mutantow jak i przeciwników nawet sami bez naszej pomocy. Poprawili fizyke. Teraz jak sie strzeli z obrzyna to lecą tak jak by dostali z obrzyna. System przeładowania i efekt głebi obrazu jest bardzo fajny, a volumetryczne słońce świetnie przechodzi przez źdzłba trawy. Do tego bardzo podoba mi się szukanie artefaktów, teraz to jest wywanie, a nie tak jak w SoC idziesz "o artefakt: i go bierzesz. Teraz aby go zdobyć trzeba wykonać taniec śmierci przy anomaliach i na radioaktywność uważac. Ogólnie według mnie gra pobiła SoC o klase. Zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:57, Sylwassss napisał:

> 3. pl wersja to 1.5.0.1 - to jest wersja na poziomie spatchowanej wersji rosyjskiej?

> 4. Stabilna jak skała, żadnego wywalenia do pulpitu, jedyne bugi jakie uśwuiadczyłem

> to: raz AI bandytów dziwnie się zachowało, zwłoki lubią się powykręcać.

Wersja z patchem ma bodajże numer 1.5.0.3 więc chyba mamy gołą wersje.
Co do stabilności to kilka razy zdarzył mi się "crasz tu destop", ale ogólnie jest strawnie.
Memory leek wogóle prawie nie występują, można powiedzieć że wogóle. A gram na DX9 rozszerzony
wszytsko na maks. Ogólnie ten kto mówił że grafika będzie taka sama na DX9 to za przeproszniem
pitolił od rzeczy. Grafa jest lepsza niź w SoC i to o klase. Efekty wpadania w anomalie
czy efekt radioaktywności lub pioniczny jest strasznie wypasiony. Do tego jeśli stoimi
jakiś czas w bezruchu, np. przeglądamy PDA nasz stalker ma kilka animacji trzymania broni
łapie ją za lupe. Bardzo fajnie to wygląda. Stalkerzy chowający sie za przeskodami wyglądają
super. jeden wogóle siedział i co jakiś czas sie wychylał by strzelić. Stalkerzy radzą
sobie z eliminacją mutantow jak i przeciwników nawet sami bez naszej pomocy. Poprawili
fizyke. Teraz jak sie strzeli z obrzyna to lecą tak jak by dostali z obrzyna. System
przeładowania i efekt głebi obrazu jest bardzo fajny, a volumetryczne słońce świetnie
przechodzi przez źdzłba trawy. Do tego bardzo podoba mi się szukanie artefaktów, teraz
to jest wywanie, a nie tak jak w SoC idziesz "o artefakt: i go bierzesz. Teraz aby go
zdobyć trzeba wykonać taniec śmierci przy anomaliach i na radioaktywność uważac. Ogólnie
według mnie gra pobiła SoC o klase. Zobaczymy co będzie dalej.

Dokładnie jeśli chodzi o polowanie na artefakty to według mnie jest takie jakie powinno być już w SOC .To praktycznie taka mini gra i w końcu jest satysfakcja ze zdobyczy. W SOC natomiast było to jak wyjście na grzyby ale nie do lasu tylko do sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, paczuszka dziś spokojnie dotarła bez żadnych braków. Torba jest ok, choć jak już koledzy wyżej piszą, skoro CDP myślał o wstawieniu torby to chociaż mógł się bardziej postarać.

A sama gra... Bagna niezbyt mi się spodobały - zabudowania fajne, ale teren nie przypadł mi do gustu. Za to o wiele lepiej wypadł odświeżony Kordon - już czuć ten prawdziwy klimat S.T.A.L.K.E.R.-a :) Teraz czeka mnie walka na Wysypisku - oj, będzie ciekawie :>

A bugów w grze nie uświadczyłem zbytnio. Jeden crash do pulpitu, jeden niedziałający quest i może jeszcze kilka pomniejszych niedopatrzeń, które są tak małe, że nawet nie pamiętam jakie one były :) Oby tak dalej, mam nadzieję, że im dalej w grze tym będzie tylko lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rosyjscy gracze gdzieś bardzo narzekali iż Czyste Niebo jest tak strasznie zbugowaną że nie da się praktycznie w nią grać, a tu widzę, że faktycznie są bugi, ale da się je jakoś przeżyć ( sam nie doświadczyłem żadnego crasha) nie taki diabeł straszny jak go malują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba czekać na jakiegoś solidnego patcha do gry :/.. powolne działanie... jest wiele bugów, a w polskiej wersji nie słychać rosyjskich dialogów :/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:42, Hern napisał:

To jest bubel, bo ewidentnie ma uchwyty na pasek na ramię. Natomiast NIE ma naszytych
typowych mocowań do paska spodni. Te dwa pionowe troki do tego NIE służą, mają inne zastosowanie.

I na koniec. To, że wszyscy tak mają nie znaczy, że tak ma być. Po prostu wszyscy dostali
wybrakowany towar. To, że można sobie samemu kupić nic nie znaczy. Przykład: kto chciałby
kupić telewizor bez pilota ? Niby można go obsługiwać, niby działa a pilota można przecież
osobno kupić.
Wniosek jest taki, że CDP znowu zagrał nie fair, albo po prostu ktoś czegoś nie dopatrzył
i sterta pasków leży u nich gdzieś w kącie.


Kolego Hern, ja nie wiem coś ty się tak tego medkita przyczepił ^_^ Nie zapominaj, że kupiłeś to w sklepie z grami jako dodatek do gry ;) Jeśli chcesz w pełni funkcjonalnego medkita udaj się do sklepu z militariami, a nóż/widelec będą mieli promocję i do medkita będą dodawali S.T.A.L.K.E.R. CS ? ( oczywiście bez instrukcji i CD key''a, bo to sklep z militariami a nie z grami)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, już po drugiej... Gra wciąga jak cholera. :)

CDP lepiej niech się śpieszy bo dzisiaj ma być premiera drugiego patcha, a my nawet pierwszego nie mamy. Kiepska sprawa, tym bardziej, że save nie działają po instalacji patcha i nie wiem czy zagłębiać się w zonę czy czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 02:26, Vormulac napisał:

O, już po drugiej... Gra wciąga jak cholera. :)

CDP lepiej niech się śpieszy bo dzisiaj ma być premiera drugiego patcha, a my nawet pierwszego
nie mamy. Kiepska sprawa, tym bardziej, że save nie działają po instalacji patcha i nie
wiem czy zagłębiać się w zonę czy czekać.


Dlatego wciąż się (ciężko bo ciężko) wstrzymuję przed zakupem i coraz bardziej przemawia za mną wersja wschodnia lub ewentualnie zachodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod względem patchy to CDP zawsze odwalało przedstawienie. Ale to cena wersji PL.
Mamy już piątek, jak dzisiaj nie dadzą patcha to w weekend raczej nie ma co się go spodziewać i będzie trzeba czekać do poniedziałku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować