Zaloguj się, aby obserwować  
DJ_Danielus

A. Szklarski - Przygody Tomka

79 postów w tym temacie

Witam!
Temat ten jest dla fanów książek o przygodach Tomka, napisanych przez Alfreda Szklarskiego.
Niech każdy wyda tu swoje opinie, niech powie co go zaciekawiło itd.
Zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 21:19, DJ Danielus napisał:

Witam!
Temat ten jest dla fanów książek o przygodach Tomka, napisanych przez Alfreda Szklarskiego.
Niech każdy wyda tu swoje opinie, niech powie co go zaciekawiło itd.
Zapraszam!


Fanem to ja bylem Tomka wiele lat temu, i wciaz jeszcze na polce lezy sobie cala kolekcja. Probowalem nawet powrocic do tej serii lecz zawiodlem sie strasznie. Okazalo sie, iz po latach oczekuje duzo wiecej od ksiazki niz Tomek jest w stanie mi zaoferowac, jednak czasy spedzone na czytaniu tych ksiazek wspominam bardzo dobrze :)
P.S. Tomka czytalem, jakies pietnascie lat wstecz i to byly dopiero czasy, az mi sie lezka w oku zakrecila :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 21:32, Lina napisał:

Ja mam sporo na półce. Nie czytałam. A teraz męczę Lalkę i Harrego Pottera:(


Lalka calkiem niezla byla jak na lekture szkolna a co do Harrego Pottera to fuj, nie dotykam ksiazek z tej serii. A tak na powaznie to nie przypadl mi do gustu ten HP, jakis taki maksymalnie infantylny lecz to tylko moje zdanie.
W kwestii Tomka, to jest to lekturka, ktora powinno sie przeczytac tak jeszcze przed szkola srednia, pozniej moze okazac sie zbyt dziecinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie bardzo lubię Harrego jak już to na ekranach kin. Nie czytam książek fantasty, ale przygodowe i tu tak jak mówiłem natrafiłem na Tomka. I tak mnie wciągnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 21:43, MorTimer napisał:

Lalka calkiem niezla byla jak na lekture szkolna a co do Harrego Pottera to fuj, nie dotykam
ksiazek z tej serii. A tak na powaznie to nie przypadl mi do gustu ten HP, jakis taki maksymalnie
infantylny lecz to tylko moje zdanie.


Nie jest zła, ale trochę przydługa, Potop też był niezły, tylko kiedy tu przeczytać w ciągu trzech dni? Mam 27 lektur na wakacje. Chore...

Dnia 06.08.2007 o 21:43, MorTimer napisał:

W kwestii Tomka, to jest to lekturka, ktora powinno sie przeczytac tak jeszcze przed szkola
srednia, pozniej moze okazac sie zbyt dziecinna.


No widzisz, czyli już się nie łapię w przedział wiekowy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, a HP, nie jestem piszczącą fanką, ale uważam, że warto znać:) Chociaż wszystkie po trzeciej już są słabe i niesatysfakcjonujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 22:01, Lina napisał:

No widzisz, czyli już się nie łapię w przedział wiekowy:P


Wyobraz sobie wiec, iz ja sie zabieralem za ponowne przeczytanie Tomka juz na studiach i czem predzej wpakowalem ksiazke na nalezne jej miejsce na polce by nie stracic dobrych wspomnien z nia zwiazanych. Nawet to sie dzialo kilka ladnych lat temu i nie wyobrazam sobie jakby to teraz mialo wygladac. Jak taki grzeczniutki Tomek wypadlby w porownaniu z chlopakami Yarpena Zigrina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały cykl, czytam średnio raz na kilka lat ;) Wspaniała przygoda, dużo ciekawostek i książki aż przesiąknięte wiedzą :) Najbardziej podoba mi się :
Tomek w Krainie Kangurów
Tomek na Czarnym Lądzie
Tomek na Wojennej Ścieżce
Tomek u Źródeł Amazonki
Nie lubię Na tropach Yeti, oraz Tajemniczej wyprawy Tomka, nie trafia do mnie ten azjatycki klimat ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać dobrze znasz Tomka. Ja dopiero zacząłem czytać. Tomek i jego przygody już od dawna obijały mi się o uszy. Cała rodzina go czytała więc i ja zacząłem i byłem mile zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam ;) Mam dopiero 15 lat, a Tomka przeczytałem już 4 razy, wszystkie części ;) Coś wspaniałego ;)
PS : Szkoda, że zacząłeś od ostatniego tomu, ale będziesz przynajmniej wiedział, że wszyscy będą cali i zdrowi pod koniec przygody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh dzięki tej książce nie mam problemów z biologią i przyrodą pamiętam ze pierwszy tom dostałem od dziadka w 1 klasie podstawówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy ;) Mogę życzyć tylko miłej lektury, dodam, że Tomek najlepiej smakuje ze Spritem i chipsami ;) Czytaj najlepiej przed snem, tak może z godzinkę, wtedy ten klimat przechodzi z książki i zaczynasz go czuć, gdy dookoła cisza, a ty leżysz przykryty i delektujesz się ksiązką ;) Coś wspaniałego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest twój sposób? Może dobry, wypróbuję, ale bez chipsów i Sprite''a, bo nie lubię jeść i pić nad książką.
Ja książkę biorę tam gdzie jestem i jeżeli jest trochę czasu i w miarę spokoju to czytam. Nawet nie wiedziałem, że na czytaniu czas tak szybko leci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować