Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2009 o 10:39, Luk4s napisał:

Próbowałeś włączać takie coś jak Memory Remap Feature?


tak, nie wiem czy wspominałem ale po włączeniu MRF windows już widzi tylko 3Gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2009 o 22:46, Szw3dzik napisał:

Witam mam pytanie gdzie jest opcja gdzie mógłbym wpisać CD-key Windowsa ?

O ile się nie mylę to we właściwościach Mojego Komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, dokładniej. Przy włączeniu komputera - ładowaniu się Sevena, wyskakuje mi komunikat że mam nie orginalną wersję windowsa - dziwne ! Dlaczego ? Ponieważ jadę na w pełni legalnej becie W7, wiecie może jak to wyłączyć ^^ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2009 o 23:34, Van_Yanek napisał:

Mam problem, dokładniej. Przy włączeniu komputera - ładowaniu się Sevena, wyskakuje mi
komunikat że mam nie orginalną wersję windowsa - dziwne ! Dlaczego ? Ponieważ jadę na
w pełni legalnej becie W7, wiecie może jak to wyłączyć ^^ ?


Hę? A klucz ściągałeś bezpośrednio ze strony MS? Aktywowałeś w ogóle system?
Masz Betę 7000 czy Release Candidate 7100?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 00:49, Mateuszencjowaty napisał:

Jestem tępy, ślepy czy co?

Nie mogę znaleźć "uruchom", żeby odpalić edytor rejestru.
Gdzie to jest? Mógłby ktoś pomóc :)


@up

niby tak ale to nie do końca to samo.
Klikasz pawym na start, właściwości, w zakładce menu start klikasz dostosuj, zjeżdżasz trochę z listą na dół i masz do odhaczenia "polecenie uruchom", które będzie po prawej stronie start menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2009 o 22:49, krl_krl napisał:

> Witam mam pytanie gdzie jest opcja gdzie mógłbym wpisać CD-key Windowsa ?
O ile się nie mylę to we właściwościach Mojego Komputera.


Wielkie dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zainstalowałem sobie także Windowsa 7 w ramach beta-testów Microsoftu. Ogólnie system wygląda fajnie, ma ciekawe rozwiązania(przeciąganie okienek do góry i ich maskymalizowanie, fany interfejs), jest lekki, nie wiesza się(raz był wyjątek gdy zainstalowałem sterowniki do karty graficznej z usługi Windows Update, a trzeba było ze se stronuy producenta czyli Nvidii), błyskawicznie mi się ładuje tuż po pojawieniu się pulpitu po włączeniu komputera. Ostatanio postanowiłem zainstalować i odpalić kilka gier aby zobaczyć jak to wszystko działa i tak:
niby mam niewielki przegląd w Win 7, ale przy graniu np. w Unreal Tornamenta 3 na na najwyższych detalach jest wszystko ok. Za to już inaczej jest w najnowszym Prince of Persia i Assassin''s Creed.
Zazwyczaj w tym pierwszym gram na max detalach przy włączonym antyaliasingu i tu jest problem. Tak samo jak w AC na najwyższych(detale nie mają znaczenia, ale np. synchronizacja pionowa i tym podobne wodotryski już tak) w grze potrafią niemiłosiernie spadać FPS-y, chociaż teoretycznie nie powinny bo np. taki Prince of Persia wymagający nie jest, a moja karta graficzna to GeForce GTX 260 EVGA, po za tym 4 gb ramu i i core 2 duo, stąd moje pytanie, czemu przy włączonym antialiasingu i podobnych polepszaczach tak się dzieje.
Sterowniki mam najnowsze. Przykładowo na Viscie już tego nie ma co jest dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2009 o 21:35, KloniskO napisał:

Tak, tylko co te demko miało by mi dać??


Zobacz czy dziala.
U mnie smiga az milo na win 7 64 bit.
Jak u ciebie nie pojdzie, albo beda jakies bledy, to znaczyc bedzie, ze jeszcze cos jest nie tak, a nie tylko system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 21:38, Misquamaqus napisał:


> Tak, tylko co te demko miało by mi dać??
>

Zobacz czy dziala.
U mnie smiga az milo na win 7 64 bit.
Jak u ciebie nie pojdzie, albo beda jakies bledy, to znaczyc bedzie, ze jeszcze cos jest
nie tak, a nie tylko system.


Właściwie to faktem jest, że jakiś czas temu zalałem sobie niechcący część kompa wewnątrz pepsi-colą, po czym powstało spięcie, że aż prąd się w całym domu wyłączył. Okazało się, że tylko zasilacz spalony, po za tym wymieniłem kartę z GeForce 8800GTS na GTX 260, zasilacz jak już mówiłem i dołożyłem ramu, więc teoretycznie nie powinno być jakiegoś większego problemu. Tylko jest jedna kwestia. Mam 4 gb ramu tylko, że różnie taktowanego, 2 gb w 2 kostkach jest gdzieś ok 1200 mhz, a następne 2 gb taktowane ok 1000 mhz i teraz nie wiem czy to nie obniża czasem wydajności komputera, co może być przyczyną wymienionych w wyższym poście problemów.
Po za tym system mam 32 bit, a pamieć to DDR2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kkilka osób narzekało, że w AC potrafi fpsami zjechać w dół, sprawdzę to dopiero podk oniec tygodnia bo kolega ma mi pożyczyć AC i Ci powiem jak u mnie sie zachowa (konfiguracja ja kw podpisie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 21:45, KloniskO napisał:

> /.../ > Właściwie to faktem jest, że jakiś czas temu zalałem sobie niechcący część kompa wewnątrz
pepsi-colą, po czym powstało spięcie, że aż prąd się w całym domu wyłączył. /.../

To przygotuj sie i na to, ze mogą wysiadać inne części komputera (oby nie). Chodzi o to, ze płyny dostające się do obwodów drukowanych (są takie na płycie głównej i karcie graficznej) moga utworzyć dodatkowe połaczenia dla prądu, których wysuszenie, nawet dokładne, moze już nie usunąć. Im dłużej trwało suszenie, tym szansa na utworzenie tych dodatkowych połaczeń większa. Miałem coś podobnego, jak syn gasił świeczki na ekranie telewizoea wodą. Nie przyznał sie do tego w porę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja wszystko czyściłem chusteczką ze spirytusem:) więc chyba nie powino nic pozostać, ale mało się orientuję, w każdym razie to było miesiąc temu i do tej pory wszystko "jakoś" działa, chociaż irytuje mnie ta sprawa z utratą płynności w grach, ale tego przyczyną chyba niemogło być to zamoczenie kilku części w komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy jest mozliwe zainstalowanie siódemki na laptopie? czy opłaca się to (mam narazie Viste 64)? I jak sie da to w jaki sposób to uczynić. Bo przyznam się, że instalacja nowego systemu bez dysków recovery to dla mnie czarna magia narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 18:23, Marcin08 napisał:

mam pytanie, czy jest mozliwe zainstalowanie siódemki na laptopie? czy opłaca się to
(mam narazie Viste 64)? I jak sie da to w jaki sposób to uczynić. Bo przyznam się, że
instalacja nowego systemu bez dysków recovery to dla mnie czarna magia narazie.


Win 7, to prawie to samo co vista, wiec problemow nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować