Zaloguj się, aby obserwować  
tykus

Black Ice Tales - czy polska gra MMORPG ma szansę wyznczyć nowe standardy w gatunku?

45 postów w tym temacie

Black Ice Tales to już od pewnego czasu tworzona gra MMORPG przez firmę Moonshine. Jest to ich debiutancki projekt, spora część składu pracowała w teamie Poziomkaz nad najlepszym do tej pory modem do Gothica - Mroczne Tajemnice. Jednak twórcu chcą wprowadzić powiew świeżości w gatunku. Klimaty dark-fantasy, a nie do tej pory szalenie popularne hi-fantasy, brak poziomów doświadczenia (tak jak w Ultima Online) i wiele innych. Mnie zaciekawił choćby aspekt feudalny, wszystko ciekawie brzmi. Duży nacisk jest kłądziony na realizm - przykładowo po długich walkach postać będzie się męczyć, a przez to wolniej nsię poruszać i walić słabszymi ciosami.
Gra ma być głównie przeznaczona na polski rynek jednak już teraz można stwiedzić, że powstanie translacja na język angielski i wydanie gry za granicą (może Niemcom się spodoba? :D). Brak rzutu izometrycznego, a TPP takie, jak widzieliśmy w Gothicu, nowatorski system walki (a nie pytajcie mnie się jaki xD). Data wydania to póki co końcówka 2007, jednak premiera raczej się opóźni.
Polecam również zapoznać się z oficjalną stroną gry http://blackicetales.com Można zobaczyć screeny, ściągnąć filmik z Austin Game Conference (jednak za dużo nie pokazuje, był na szybko przygotowywany). I parę kawałków, choć IMO są zbyt łagodne do dark-fantasy. Aktualnie ekipa pracuje nad tech demo ;)
A więc - zapraszam do dyskusji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duuużo ciekawych projektów upada dosyć szybko. Tworzenie gier wymaga wielu wyrzeczeń, poświęceń no i oczywiście zastrzyku gotówki. Mam nadzieję że w tym przypadku będzie inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze! Jestem słabo poinformowany... Przypatrzę się temu projektowi... dzięki za informacje :) Nasi "chłopcy" robią coraz lepsze gry, szczególnie w dziedzinie RPG... no ja trzymam kciuki za naszych programistów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 14:28, Daviochlebak napisał:

Kurcze! Jestem słabo poinformowany... Przypatrzę się temu projektowi... dzięki za informacje
:) Nasi "chłopcy" robią coraz lepsze gry, szczególnie w dziedzinie RPG... no ja trzymam kciuki
za naszych programistów :)


eż mnie interesuje, czemu tak nasi się uparli ostatnio na RPG. Jednak twórcy BIT nie zamierzają popełniać takiego błędu jak Two Worlds - albo single, albo mmo, bo jak się robi i to i to, to w kóncu wcyhodzi takie nie wiadomo co xD

A tu mapa która została przygotowana z myślą o demku ;)
Zachęcam również do ściągnięcia filmiku z AGC, choć za wiele to on niestety nie pokazuje http://bit.polter.pl/site/images/AGCBlackIceTales.avi

20070812163547

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zessałem filmik ze strony twórców i powiem, że nic specjalnego. A ta kobieta nabita na pal na końcu filmiku mówi że producenci chcą iśc na żywioł. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 16:50, evilADM napisał:

Zessałem filmik ze strony twórców i powiem, że nic specjalnego. A ta kobieta nabita na pal
na końcu filmiku mówi że producenci chcą iśc na żywioł. ;-)


Wiesz, twórcy sami podkreślają, że to przygotowali na szybcika, czasu mieli mało, po prostu mieli zaprezentować silnik. Ale nad tech demo pracują ostro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 16:55, tykus napisał:

> Zessałem filmik ze strony twórców i powiem, że nic specjalnego. A ta kobieta nabita na
pal
> na końcu filmiku mówi że producenci chcą iśc na żywioł. ;-)

Wiesz, twórcy sami podkreślają, że to przygotowali na szybcika, czasu mieli mało, po prostu
mieli zaprezentować silnik. Ale nad tech demo pracują ostro :D

żeby tylko im nie wyszło tak jak z projektem Afterfall ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 17:12, Wajsien napisał:

trzeba bedzie placic abonament mam rozumieć??


Jak wyczytałem na forum gry, na 99% tak. Ale na pewno będzie taniej niż np. taki WoW, gra jest w końcu przyfotowywana na polskie warunki. Zresztą abonent często odstrasza dzieci neo, czyli wielki plus ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 20:00, tykus napisał:

> trzeba bedzie placic abonament mam rozumieć??

Jak wyczytałem na forum gry, na 99% tak. Ale na pewno będzie taniej niż np. taki WoW, gra jest
w końcu przyfotowywana na polskie warunki. Zresztą abonent często odstrasza dzieci neo, czyli
wielki plus ;)

Poza tym pewnie będzie niższy - bardziej odpowiednie na polskie warunki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nigdzie nie mogę znaleźć info o wydawcy gry , a tym samym czy gra ma szansę w ogóle na ukazanie się (wiadomo - budżet,finanse :).
Znalazł ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 15:18, lothar-mb napisał:

Kurcze nigdzie nie mogę znaleźć info o wydawcy gry , a tym samym czy gra ma szansę w ogóle
na ukazanie się (wiadomo - budżet,finanse :).
Znalazł ktoś ?


Póki co to jezscze nie mają wydawcy a więc są niezależni. Jak oni dokładniej stoją pod względem finansów itp nie mam pojęcia, trzeba by się ich spytać na forum. Chociaż takie Eve Online ma w ogóle wydawcę? Bo oni chyba tylko wrzucili klienta na stronkę do pobrania, klucz do kupienia i comiesięczne opłaty. Ale nic, trzeba się dowiedzieć czy starają się o jakiegoś wydawcę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na taki abonament jak w WoWie to bedzie mi szkoda kasy bo nielubie ciagle doplacac do czegos co raz kupilem ale jesli bedzie troche taniej to prawdopodobnie zakupie ta grę o ile bedzie rozbudowana. Nie chce zeby była podobna do wowa bo te cukierkowe kolorki troche sie juz przejadły w mmorpg. dlatego troche mroku by ni ezaszkodziła. Ciekaw jeszcze jestem jak z wymaganiami sprzestowymi. Mam nadzieje ze nie bedzie to coś oszałamiającego bo nie o to w mmorpg chodzi tylko o zabawę.... bo jesli moj komp ledwo co bedzie wstanie poradzic tą gre i jeszcze przyjdzie denerwowanie w stosunku do lagów to bedzie...kaszana..lepiej troche przybeij a klimatycznie i sprawanie jak dla mnie. PzDr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No poczytałem trochę i powiem, ze zapowiada się całkiem ciekawie, żeby tylko panowie (i panie?) z MoonShine wyrobili z budżetem i znaleźli wydawcę...
System walki jeśli zostanie poprawnie wykonany - zarządzi - a jeśli nie - skopie grę. Akurat w zręcznosciowych systemach walki w cRPGach ważne jest dopracowanie... Fajnie też by było trafić do jakiegoś mniej stereotypowego świata, niż kolejny mangowy lub typowo bajeczno-słodko-fantastyczny świat fantasy... I dobrze, ze twórcy chcą uniknąć zmuszania graczy do nieustajacego grindu....

Czy tylko mi się nazwa "Black Ice Story" kojarzy się z "Black Isle Studios" o.O ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 20:39, Wertyn napisał:

trzymam kciuki za ludzi robiących tą gierkę... każdy powiew świeżości w tym gatunku jest niezmiernie
wskazany :)

Ale i tak gra nie rozejdzie się nawet w ilości 1 miliona sztuk, nieważne, jak dobra by była - WoW juz zdominował rynek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 15:47, Kradziej napisał:

> trzymam kciuki za ludzi robiących tą gierkę... każdy powiew świeżości w tym gatunku jest
niezmiernie
> wskazany :)
Ale i tak gra nie rozejdzie się nawet w ilości 1 miliona sztuk, nieważne, jak dobra by była
- WoW juz zdominował rynek :/


milion sztuk to jest wynik niezły na każdą grę nie tylko na jakieś wielkie RPG ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 16:12, Wertyn napisał:

milion sztuk to jest wynik niezły na każdą grę nie tylko na jakieś wielkie RPG ;)

Racja, rozpędziłem się ^^'' Chodziło mi raczej o to, że gra sie dobrze nie sprzeda - mało znana, nie ma jeszcze wydawcy ioryginalna w swym gatunku - a to nie służy dobrej sprzedaży :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować