Zaloguj się, aby obserwować  
Steven8

Air Show 2007 Radom

152 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2007 o 18:16, albinskia napisał:

tragedia.ciekawe czemu to się stało??? [*]

Błąd pilota, to wszystko..
Dopiero to badają, ale myślę, że źle zrobili, że posadzili młodego pilota (24 lata) za stery, na takie imprezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż mi dech w piersiach zaparło jak zobaczyłem w necie ten wypadek... O_o Żal mi tych biednych pilotów... Dla jednego z nich to miał być ostatni lot w karierze... No i był [*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Miał pokazać publiczności coś super na pożegnanie.. Ale jednak myślę, że zawinił 24 letni pilot, nie miał doświadczenia, ale to tylko moje zdanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 18:19, gogiell napisał:

Błąd, zagapienie, dekoncentracja... Zresztą spróbuj kogoś wyminąć gdy lecisz 300 k/mh i to
na 1.5 metra...

wiem wiem. ale trzeba brać pod uwagę to ,że: błąd pilota, złe warunki pogodowe,zły stan techniczny samolotu itd i dla tego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 18:20, Ratefi napisał:

Widziałem film jak się te samoloty zderzyły, ludzie którzy tam stali na pewno przeżyli szok
:/

W sumie, to cieszę się, że nie byłem tam dzisiaj, nie chciałbym tego widzieć, nie mam mocnej psychiki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tam miałem być dzisiaj, ale wczoraj powiedziałem do ojca wieczorem:
- Nie ma sensu jechać: za dużo samolotów wojskowych, za mało akrobacji tylko "Żelazny" "Orliki" i ktoś tam na Jakach...
NIe chciał bym tego oglądać na żywo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2007 o 18:22, Steven8 napisał:

W sumie, to cieszę się, że nie byłem tam dzisiaj, nie chciałbym tego widzieć, nie mam mocnej
psychiki..


No,ale psychikę tych ludzi(filmik)trzeba dziś ocenić na zniszczoną,taki szok:
http://pl.youtube.com/watch?v=FWugZJS7oR4
To film z katastrofy w bazie Ramstein w 1988 roku.Grupa Frecce Tricolori wykonywała figurę przebitego serca.Jeden z pilotów popełnił błąd.Zginęło 75 osób,w tym 3 pilotów grupy.Jeśli chodzi o katastrofę to składam kondolencje rodzinom ofiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu, francuski zespół na zakończenie pokazów (kilka samolotów z farbami zostawało za sobą flagę Francji, wiecie o co chodzi nie ?) to mi się najbardziej to podobało i jeszcze jak F-16 albo Mig29 robił akrobacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzyłem na te zdjęcia tvn 24 to chyba była wina tego starszego pilota - chciał zakończyć karierę jak najlepiej wykonaną ewolucją, no i nie wyszło. Nie wiem jednak, możliwe że jakaś turbulencja, może błąd obydwu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pokazach w 2003 roku w Anglii (byłem) Red Arrows robiło właśnie tę figurę i z tego co widziałem jest ona cholernie trudna : tylko organizatorzy pokazów zrobili jedną dobrą rzecz: nadmorska miejscowość więc samoloty latały nad morzem nie tworząc zagrożenia dla ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Składam szczere kondolencje rodzinom zmarłych pilotów. Patrząc na scenę wypadku to widać że z tego drugiego samolotu nic poza szkieletem nie zostało, pilot nie miał żadnych szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 18:36, NFSU2.00 napisał:

Składam szczere kondolencje rodzinom zmarłych pilotów. Patrząc na scenę wypadku to widać że
z tego drugiego samolotu nic poza szkieletem nie zostało, pilot nie miał żadnych szans.

Z niego nic nie zostało, był w kawałkach na ziemi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Straszna sprawa, jak w siebie uderzyli. Przed chwilą ojciec mnie zawołał, pokazywali powtórkę z tego. Lecą 2 samoloty za sobą i nagle z boku wylatuje drugi, pewnie miał pomiędzy nimi. I trzepnął, a samoloty w pył. Tragedia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było takie szczęście w nieszczęściu:
- to nie samoloty odrzutowe więc się tak łatwo nie zapaliły, przez co nie powodowały takiego zagrozenia dla ludzi
- samoloty przecieły się na pół, gdyby wleciały w siebie mogło by być znacznie, znacznie gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować