Zaloguj się, aby obserwować  
FALLOUT_3

DirectX 10.1

86 postów w tym temacie

Temat związany jest z nowym DX który nie będzie działał z nowymi kartami które działają pod DX 10 ale nie wniesie nic nowego.
DirectX 10.1 zostanie dodany w raz z pierwszym service packiem do Windows Visty.
Co o tym sądzicie i nie wydaje się wam że to po prostu naciąganie klienta na każdą okazje aby wydał pieniądze na sprzęt nikomu nie potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 16:06, FALLOUT 3 napisał:

Co o tym sądzicie i nie wydaje się wam że to po prostu naciąganie klienta na każdą okazje aby
wydał pieniądze na sprzęt nikomu nie potrzebny?

Tak, tak mi się wydaję M$ oszalał :) Wydaje szajs zwany Vistą, na razie nie potrzebny DX10 i teraz jakiś DX10.1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 16:06, FALLOUT 3 napisał:

Co o tym sądzicie i nie wydaje się wam że to po prostu naciąganie klienta na każdą okazje aby
wydał pieniądze na sprzęt nikomu nie potrzebny?



nie masz do końca racjii nowy Dx10.1 daje nam :

Direct3D 10.1 jest rozszerzoną wersją Direct3D 10.0, dostarczającą nowe funkcje renderujące, które będą mogły korzystać z mających się niedługo pojawić chipsetów graficznych. Zawiera m.in. shader model 4.1 i TextureCube Arrays. Direct3D 10.1 Tech Preview wymaga Windows Vista SP1 Beta, która nie została jeszcze wydana.

XAudio2 jest następcą DirectSound i jest już wykorzystywane w konsoli Xbox 360. Wspiera dźwięk wielokanałowy i surround z możliwością kontroli głośności w każdym kanale oraz kontroli mapowania. Zawiera wieloplatformowy framework dla efektów DSP. Został zoptymalizowany dla wielu rdzeni.

jak widać komuś bardzo zalezało aby wydac go jak najszybciej.. aby ludzie jeszcze raz wydali kase... ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lista nowości i tak nie usprawiedliwia tego, że trzeba od razu GF 8800 (który jest mega wypasem ;) wywalić i kupić nową karte. Według mnie to szaleństwo albo czyste zdzierstwo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 16:19, Chester001 napisał:

Direct3D 10.1 jest rozszerzoną wersją Direct3D 10.0, dostarczającą nowe funkcje renderujące,
które będą mogły korzystać z mających się niedługo pojawić chipsetów graficznych. Zawiera m.in.
shader model 4.1 i TextureCube Arrays. Direct3D 10.1 Tech Preview wymaga Windows Vista SP1
Beta, która nie została jeszcze wydana.

XAudio2 jest następcą DirectSound i jest już wykorzystywane w konsoli Xbox 360. Wspiera dźwięk
wielokanałowy i surround z możliwością kontroli głośności w każdym kanale oraz kontroli mapowania.
Zawiera wieloplatformowy framework dla efektów DSP. Został zoptymalizowany dla wielu rdzeni.


Czyli tak naprawdę daje minimalne szczegóły nieistotne dla normalnego użytkownika, za to dyskwalifikujące karty z serii 8xxx (obsługują "zaledwie" DX 10). Nigdy nie myślałem, że to powiem, ale tym razem to ATI okazało się uczciwe (jej karty obsługują DX 10.1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo fajnie. Właśnie kupiłem nowy komp, mam na pokładzie GeForce 8600 GT. Miałem nadzieję że pogram w najnowsze gry które będą chodzić pod DX 10. Czyli się przeliczyłem, bo gry pewnie będą wydawane pod DX 10.1 ... Ech ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 16:29, ziptofaf napisał:

Czyli tak naprawdę daje minimalne szczegóły nieistotne dla normalnego użytkownika, za to dyskwalifikujące
karty z serii 8xxx (obsługują "zaledwie" DX 10). Nigdy nie myślałem, że to powiem, ale tym
razem to ATI okazało się uczciwe (jej karty obsługują DX 10.1)

a powiedz mi gdzie to jest anpisane ze obsługują 10.1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 16:39, Chester001 napisał:

a powiedz mi gdzie to jest anpisane ze obsługują 10.1 ?

Było to napisane np. w CD-Action. Jest także gdzieś na stronie ati.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 16:35, kolektor napisał:

No to bardzo fajnie. Właśnie kupiłem nowy komp, mam na pokładzie GeForce 8600 GT. Miałem nadzieję
że pogram w najnowsze gry które będą chodzić pod DX 10. Czyli się przeliczyłem, bo gry pewnie
będą wydawane pod DX 10.1 ... Ech ...


I tak byś nie mógł w nie pograć - 8600GT jest za słaby nawet na obecne Lost Planet, czy Shadowrun''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde strzał w plecy od Microsoftu. W sumie takie zagrywki były do przewidzenia, ale zrobić taki numer w okresie, kiedy cała masa ludzi sprzęt wymienia?! Chamstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 16:54, Bluray napisał:

Kurde strzał w plecy od Microsoftu. W sumie takie zagrywki były do przewidzenia, ale zrobić
taki numer w okresie, kiedy cała masa ludzi sprzęt wymienia?! Chamstwo.


Zgadzam się. Na szczęście zdołałem już wymienić swojego 8800GTS''a 640 na HD2900XT (i to jeszcze tak, że kasę dostałem, a nie zapłaciłem...) Ale ogólnie to jest już po prostu chore....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak na razie nie wyszla jeszcze ani jedna gra tworzona od podstaw pod dx10, wiec nie martwilbym sie na zapas. zanim ktokolwiek zdecyduje sie wydac gre zgodna tylko z dx10.1 minie mnostwo czasu. a jezeli nie - to musi liczyc sie z ogromnymi stratami finansowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa jeszcze się okaże że żeby mieć Service Packa 1 do Visty trzeba będzie zapłacić. No bo trzeba zapłacić programistą za ich pracę a skąść przecież wziąść pieniądze na ich wydanie.
Z tego co mi kolega mówił OpenGL miał to wszystko co teraz ma DX10 ale miał to już 2 lata temu. Jak widać M$ to wszystko ściągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 17:08, MarneusPL napisał:

jak na razie nie wyszla jeszcze ani jedna gra tworzona od podstaw pod dx10, wiec nie martwilbym
sie na zapas. zanim ktokolwiek zdecyduje sie wydac gre zgodna tylko z dx10.1 minie mnostwo
czasu. a jezeli nie - to musi liczyc sie z ogromnymi stratami finansowymi.

jest taka Lost Planet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 17:26, nerull7 napisał:

Z tego co mi kolega mówił OpenGL miał to wszystko co teraz ma DX10 ale miał to już 2 lata temu.
Jak widać M$ to wszystko ściągnął.


To nie tak. OpenGL rzeczywiście kiedyś był popularny, ale obecnie się go nie używa. Wyjątkiem są gry tworzone przez ID (Doom 3 itd.) i oczywiście system operacyjny Linux. Po prostu programowanie pod DX jest prostsze od tego w OpenGL, a daje llepsze rezultaty mniejszym nakładem finansowym. I wbrew pozorom Microsoft nie ściągał rozwiązań z OpenGL''a, bo wtedy DX 10 wyszedłby znacznie szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 17:30, lothar-mb napisał:

Ehh no i trzeba czekać aż ATI i Nvidia wydadzą nowe karty zgodne z kolejnym Dx-em :(( ....

Karty ATI już są zgodne - wszystkie HD2xxx obsługują DX 10.1. Po raz pierwszy(od czasu R9700) to ATI okazało się uczciwe wobec klientów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować