Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bioshock - niektórzy już grają

80 postów w tym temacie

Dnia 16.08.2007 o 11:54, Cmq napisał:

Słówko do poprzednich rozmówców: skoro piractwo jest większe, to jak wyjaśnicie, że w UK topowa
gra sprzedaje się w milionie egzemplarzy, podczas gdy w Polsce pewnie koło 20 tysięcy?


Policz sobie. Nie mam dostępu do aktualnych danych więc wezmę z powietrza.
Załóżmy, że w Polsce piractwo wynosi 80% a w UK tylko 10%. Cenę gry ustalmy na 10 funtów.
Przy 20 tysiącach sprzedaży w Polsce mamy teoretycznie 80 tysięcy pirackich kopii co daje 800 tysięcy straty.
Przy 1 mln sprzedaży w UK mamy w zaokrągleniu 110 tysięcy piratów czyli 1,1 mln straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 12:17, logray napisał:

/.../

Ale w Polsce nie ma w takim razie zarobków, ale w UK już jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 11:54, Cmq napisał:

> A CO JA? Pirat jestem?? :PP
To skąd wiesz, że jest? Zresztą, zajrzałem na kilka stronek z torrentami. Nigdzie nie ma wersji
na PC, tylko kilku wariatów uploadowało wersję na X360.

Słówko do poprzednich rozmówców: skoro piractwo jest większe, to jak wyjaśnicie, że w UK topowa
gra sprzedaje się w milionie egzemplarzy, podczas gdy w Polsce pewnie koło 20 tysięcy?


Uhm ciekawe ile gier w UK się sprzedaje w milionach egzemplarzy skoro na całym świecie najlepsze gry sprzedają się w 2-3-5 mln. Mógłbys sypnąć jakimiś danymi na temat 1 mln egzemplarzy gry sprzedanej w UK czy tylko tak piszesz że niby tylko w Polsce piracą. Po pierwsze piracić trzeba umieć bo nie każdą grę da się odpalić od ręki a przeciętny brytyjczyk wie o komputerach i windowsie jeszcze mniej niż przeciętny polak (szok ale tak jest). A wracając do opisanego przypadku to w Polsce także się zdarza szczególnie w Media Markt że gry są dostępne nawet kilka dni przed premierą co prawda nie jest to nagminne ale takie przypadki są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 11:13, Badyl13 napisał:

Skoro tyle osób zakupiło, pewnie pojawi się jakaś kopia w internecie... I tak o to sprzedawcy
przyczynili się do piractwa. Dziwi mnie, że twórcy gry nie pozwą sklepu

tak czy siak bedą kopie w internecie przecierz gry sa sprzedawane w wielu sklepach... i co wydawcy mają ich wszystkich oskarzyc ,... za przyczynianie sie do piractwa ??? .... pomysl, jesli potrafisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 12:37, trolik93 napisał:

jesli potrafisz


Eee, czy to mialo mi ubliżyć, tzn. nie umiem myślec -.- ?
W twoim mniemaniu sklepy mogą sobie sprzedawać Bioshocka na prawo i lewo, a producent nic nie może zrobić?
To się mylisz, może i to wiele, może zaskarżyć sobie każdy sklep, jeśli sobie tego zażyczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeliczeniu wychodzi że gra na X360 kosztowałaby 85,47 zł a tak trzeba zapłacić prawie 260 zł :/
Widać dziwną politykę przy wydawaniu gier w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 11:54, Cmq napisał:

To skąd wiesz, że jest? Zresztą, zajrzałem na kilka stronek z torrentami. Nigdzie nie ma wersji
na PC, tylko kilku wariatów uploadowało wersję na X360.


Eeee, jak to nie ma wersji na PC? A co to na eBayu sprzedają?:

http://cgi.ebay.com/BIOSHOCK-PC-GAME-DVD-NEW-SEALED_W0QQitemZ280143673922QQcmdZViewItem?hash=item280143673922

I jeszcze zdjęcie dla niedowiarków:

http://img507.imageshack.us/img507/6357/bioshocklx2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 12:58, mtwarog napisał:

Eeee, jak to nie ma wersji na PC? A co to na eBayu sprzedają?:

Oryginała. Nie wiem czy zauważyłeś, ale my gadaliśmy o piractwie, a w tamtym przypadku o tym, czy na torrentach jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 13:10, Cmq napisał:

> Eeee, jak to nie ma wersji na PC? A co to na eBayu sprzedają?:
Oryginała. Nie wiem czy zauważyłeś, ale my gadaliśmy o piractwie, a w tamtym przypadku o tym,
czy na torrentach jest.


Pirat, też jest :P Jakby co to ja nie mam, żeby nie było, że piracę :P, wiem z pewnego źródła, że jest i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo aby przerwać tą donikąd nie prowadzącą dyskusję pragnę stwierdzić (z całą stanowczością), że zarówno wersja oryginala, jak i pirat Bioshock na PC/X 2 są już dostępne ( może użycie słowa "dostępny" w odniesieniu do pirata jest nieuprawnione ale proszę mi to wybaczyć ;( ). Zresztą swego czasu była już "dostępna" beta Bioshock PC i jakby ktoś poszukała to i wersję na X 2 też by znalazł. Zresztą to bez znaczenia bo grę w wersji oryginalnej wyda u nas Cenega i każdy porządny gracz będzie mógł sobie ją zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 12:19, Cmq napisał:

> /.../
Ale w Polsce nie ma w takim razie zarobków, ale w UK już jest...

W obu krajach zarabiają. Inaczej by u nas nie było EA. Podobno niedługo pojawi się Codemasters.
To co podałem to tylko statystyka. Pewnie znasz to powiedzenie: Kłamstwo, ch***rne kłamstwo, statystyka.
Potwierdzeniem mogą być te wykresy:
kwotowo:
http://archive.gamespy.com/asp/image.asp?/legacy/articles/piracy/chart3.jpg
procentowo:
http://archive.gamespy.com/asp/image.asp?/legacy/articles/piracy/chart4.jpg

piractwo: procenty kontra kwoty w Polsce
http://gospodarka.gazeta.pl/technologie/1,81010,4133115.html
W skrócie piractwo zmalało o 1% ale wzrosło o 100mln $.

Twoje strzelone 20k to już na szczęście przeszłość. HoMM V sprzedał się w 58 tysiącach egzemplarzy, w trochę mniejszej Gothic 3. Podejrzewam, że ze sprzedażą już przebiliśmy mniejsze kraje ze starej unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 13:35, logray napisał:

/.../

Podałeś właśnie dane, które potwierdziły moją teorię. W zachodniej europie jak widać piractwo jest najmniejsze na całym świecie... Zresztą nie wiem jak można wyliczać coś, czego nie ma...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 13:40, Cmq napisał:

> /.../
Podałeś właśnie dane, które potwierdziły moją teorię. W zachodniej europie jak widać piractwo
jest najmniejsze na całym świecie...

Zaraz zaraz. Przecież wyraźnie jest napisane, że w zachodniej europie straty spowodowane piractwem są o ponad 2mld większe niż w środkowej europie. Dałem linki do dwóch obrazków, które potwierdzają dwie zupełnie różne tezy.

Dnia 16.08.2007 o 13:40, Cmq napisał:

Zresztą nie wiem jak można wyliczać coś, czego nie ma...?

Jak widać można i to na kilka sposobów. Wnioski też sobie można dowolne wyciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 13:57, logray napisał:

Jak widać można i to na kilka sposobów. Wnioski też sobie można dowolne wyciągać.

Dowolne. I raczej nie dowiemy się, jak z tymi stratami jest naprawdę, bo - powtarzam - coś, czego nie ma jest niepoliczalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 12:58, Kocis1524 napisał:

Po przeliczeniu wychodzi że gra na X360 kosztowałaby 85,47 zł a tak trzeba zapłacić prawie
260 zł :/
Widać dziwną politykę przy wydawaniu gier w Polsce.


Przeczytaj powyzsze. Zaplacil 30USD tylko dlatego, ze gra byla w promocji - przy zakupie Maddena nastepna gre (czyli Bioshocka) dostal o polowe taniej. Normalna cena w US to 60USD, w EU to 60Euro. Polskie ceny sa oczywiscie (i niestety) kalkulowane na podstawie ceny EU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojej no normalnie strasznie im zazdroszczę :P Czemu przy każdym FPSie jest taki szum? No dobra, System Shock był świetny etc. Ale bez przesady :P Niech se grają, ja prawdopodobnie nawet tego nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować