Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2010 o 13:12, Aurelinus napisał:

> A sejwy będą działać?
W zasadzie moduł wymaga gry od nowa, ew. niskiego zaawansowania, za dużo zmian.

Eee to dziadostwo:) Znaczy się zagram na nim, jak wyeksploatuję "zwykłe" GotY, czyli nigdy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 14:07, zajacisko napisał:

> > A sejwy będą działać?
> W zasadzie moduł wymaga gry od nowa, ew. niskiego zaawansowania, za dużo zmian.

Eee to dziadostwo:) Znaczy się zagram na nim, jak wyeksploatuję "zwykłe" GotY, czyli
nigdy:)

Dziadostwo to wersja podstawowa gry, w tym sensie, że nic nie potrzeba by go skończyć, poza wciskaniem WSAD + PPM. Poza tym F3 to dobra gra i szkoda, że postawiono na poziom wyzwania dla - niestety - szympansów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 14:39, Aurelinus napisał:

Dziadostwo to wersja podstawowa gry, w tym sensie, że nic nie potrzeba by go skończyć,
poza wciskaniem WSAD + PPM. Poza tym F3 to dobra gra i szkoda, że postawiono na poziom
wyzwania dla - niestety - szympansów.

Ta gra to singlowe MMO i ciut więcej:) Dobra, pogram trochę i zainstaluję twoje "dziadostwo":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 14:47, zajacisko napisał:

Ta gra to singlowe MMO i ciut więcej:)

Niby tak, ale szybko znudziło mnie rozwalanie facetów w PA za pomocą kija do bilarda i nabijanie 10 poziomów nie wyściubiając nosa z Megatony (najbliższych lub okolic).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 15:14, Aurelinus napisał:

> Ta gra to singlowe MMO i ciut więcej:)
Niby tak, ale szybko znudziło mnie rozwalanie facetów w PA za pomocą kija do bilarda
i nabijanie 10 poziomów nie wyściubiając nosa z Megatony (najbliższych lub okolic).

A bawiłeś się w odkrywanie i zwiedzanie? Czasami na prawdę można coś fajnego znaleźć:) A tak to nie chcący sprzedałem kar. Gaussa, chyba jedyny egzemplarz w grze i nie wiem komu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 15:30, zajacisko napisał:

> > Ta gra to singlowe MMO i ciut więcej:)
> Niby tak, ale szybko znudziło mnie rozwalanie facetów w PA za pomocą kija do bilarda

> i nabijanie 10 poziomów nie wyściubiając nosa z Megatony (najbliższych lub okolic).

A bawiłeś się w odkrywanie i zwiedzanie? Czasami na prawdę można coś fajnego znaleźć:)
A tak to nie chcący sprzedałem kar. Gaussa, chyba jedyny egzemplarz w grze i nie wiem
komu:)

Owszem, oblazłem wszystko, ale mając max poziomów nie mogłem znaleźć w tym przyjemności. Tym nie mniej dobry cRPG - i pod tym wzgledem w F3 jest ok. to taki FPS-opodobny, tzn. że twoja postać jest gotowa do działania na każdym polu, a awanse to tylko/aż bonus do tego co już masz. Moduł też idzie w tym kierunku, choć na samiutkim początku postać jest osłabiona (a tak naprawdę to przeciwnicy są po prostu na tym samym poziomie co my). W oryginalnej grze twoi przeciwnicy mają max. 1/3 twoich PŻ i umiejętności. To nawet jak na lekkie podejście do tematu troche bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś ku temu powody. Nie wiedziałem, że jest aż tak źle, nawet z NUD (Naszymi Ulubionymi Dziwadłami:D)...
Ze względu za śmierć Jericha, i stratę Gaussa chyba zacznę od nowa, ale za cholerę nie chce mi się przechodzić znowu Dzióry i Anchorage... Że tak zapytam, to został zachowany oryginalny limit udźwigu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Readme czytam zawsze, za wiele niespodzianek. Pewnie gdzieś mi umknęła wstawka o bezpiecznym nadpisywaniu.

Kolejne pytanie. Strasznie cicho słychać GNR, z Enklawą jest wszystko w porządku. Po wczytaniu starych zapisów, jeszcze z polskiej podstawki, wszystko było OK. Dopiero teraz, na nowej grze, jest za cicho. W dodatku słychać szum, który nie występuje przy radiu Enklawy.

Co do Twojego moda: niestety, ale za każdym razem mam ten sam problem. Jako dziecko podchodzę do ojca, on mówi "chodź, zaraz coś Ci pokażę" i nic dalej się nie dzieje. Ojciec stoi, a bez tego nie popchnie się wprowadzenia do przodu. Próbowałem najnowszej wersji i 2.7, wgrywałem "ręcznie" i przez FOMM. W końcu go odinstalowałem. Teraz gram na Enhanced Weather, MMM, Project Beauty, Tailor Maid, RoadWarriorAmor i EVE. No i mały modzik dodający uśmiechającą się Amatę, na zdjęciu przyczepionym do pipboya. Jak widać, przeciwnicy, grafika i kilka ciekawych modeli uzbrojenia. Mam też łatkę na MMM i PB. Tak na oko, nie widzę powodów, dla których któryś z nich miałby ściszać mi radio w grze oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 19:09, zajacisko napisał:

Że tak zapytam, to został zachowany oryginalny limit udźwigu?

Nie, obniżony do sensownego jak i wiele innych parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 20:47, Jave napisał:

Co do Twojego moda: niestety, ale za każdym razem mam ten sam problem. Jako dziecko podchodzę
do ojca, on mówi "chodź, zaraz coś Ci pokażę" i nic dalej się nie dzieje.
Próbowałem najnowszej wersji i 2.7,
Teraz gram na Enhanced Weather, MMM, Project Beauty, Tailor Maid,
RoadWarriorAmor i EVE. No i mały modzik dodający uśmiechającą
się Amatę, na zdjęciu przyczepionym do pipboya. Jak widać, przeciwnicy, grafika i kilka
ciekawych modeli uzbrojenia. Mam też łatkę na MMM i PB. Tak na oko, nie widzę powodów,
dla których któryś z nich miałby ściszać mi radio w grze

Obecna wersja to 2.09.05.
Jeśli dodajesz inne mody do mojego, to po zupie, nie jestem w stanie rozwiązać ani jednego problemu, bo z pewnością takich błedów nie ma w nim, a są skutkiem błedów w innych modułach lub niekompatybilności. Z MMM moduł na pewno nie współpracuje (i chyba żaden inny fabularny bez specjalnego dopasowywania, pomijając fakt, że to moduł bardzo bugo-twórczy i nie przetestowany poprawnie).
Musisz wybrać - albo Valkiria albo inne moduły. Oczywiscie jest sporo modułów kompatybilnych, ale fabularne + zmiany techniczne - odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 15:12, zajacisko napisał:

Znaczy czy gra chodzi nieco płynniej:)

Ależ zrozumiałem, tyle, że skoro masz kłopoty z płynnością, to boję się zapytać o rocznik użytkowanego sprzętu..., bo ta gra jest całkiem nieźle zoptymalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Twój mod wgrałem na najczystszą goty z możliwych, tuż po zainstalowaniu gry. Dopiero, gdy nie udało mi się rozwiązać momentu z ojcem, odinstalowałem grę, wgrałem jeszcze raz i zacząłem modować bez Twojej kompilacji.

Co do optymalizacji: to nieco zabawne, ale przy ustawieniach, jakie gra sama sobie dobiera, laguje mi kursor w menu głównym. W grze jest wszystko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 17:35, Jave napisał:

Nie zrozumieliśmy się. Twój mod wgrałem na najczystszą goty z możliwych, tuż po zainstalowaniu
gry. Dopiero, gdy nie udało mi się rozwiązać momentu z ojcem, odinstalowałem grę, wgrałem
jeszcze raz i zacząłem modować bez Twojej kompilacji.

No to nie rozumiem, bo takiego błedu po prostu nie ma. Wszystko, co mogę zrobic to polecic wersje 2.09.05. Jeśli błąd się powtórzy, moge obejrzeć ew. sejw, choć równie dobrze moduł mozna aktywować po tej scenie z dzieciństwa, w dodolnym momencie przed wyjściem z krypty (najlepiej w trakcie urodzin).

Dnia 18.08.2010 o 17:35, Jave napisał:

Co do optymalizacji: to nieco zabawne, ale przy ustawieniach, jakie gra sama sobie dobiera,
laguje mi kursor w menu głównym. W grze jest wszystko OK.

Mi nic nie laguje, ani nigdy gra się nie sypała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Jest coś do kolekcjonowania w stylu i prócz figurek Vault-Boy''a poprawiających cechy? I jeszcze pytanie: Da się wrócić do Krypty 101?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 17:04, zajacisko napisał:

Mam pytanie: Jest coś do kolekcjonowania w stylu i prócz figurek Vault-Boy''a poprawiających
cechy?

Takich "oficjalnych" kolekcji nie ma więcej. Zawsze możesz kolekcjonować inne rzeczy, jak choćby unikatowy sprzęt ;) Sam tak robiłem, rozkładałem swoją kolekcję po całym domu w Megatonie ;)

Dnia 19.08.2010 o 17:04, zajacisko napisał:

I jeszcze pytanie: Da się wrócić do Krypty 101?

Bez użycia konsoli, tylko podczas jednego questa pobocznego, pojawiającego się po przybyciu Enklawy na Pustkowia, gdy będziesz w okolicach Krypty, np. w Megatonie. Zaś z użyciem konsoli, możesz wrócić kiedy chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować