Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 21.07.2010 o 17:27, Volvox napisał:

Problem w stosunku do sensu aby to robić. Graty mają małą wartość i zamiast latać 10
razy z nimi do domu, lepiej zebrać tylko rzeczy cenne (bronie). Kasy tak może będzie
mniej niż latając w te i we wte, ale po co latać skoro kasy ze sprzedaży broni i tak
jest więcej niż potrzeba?

Dla mnie kasy nigdy za mało, a z tego całego złomu zbiera się liczba 4-cyfrowa. Ilość czasu jaką trzeba poświęcić jest wystarczająco mało, by opłacało się to robić. Oczywiście wiadomo, że pod koniec gry sprawę się olewa, kiedy na każdym kroku super mutant niosący Laser Gatlinga. Ale na początku warto.

Dnia 21.07.2010 o 17:27, Volvox napisał:

Przy nastawieniu na walkę wręcz raczej nie da się okaleczać pożądanych części ciała.

Walka wręcz to nie tylko walka gołymi pięściami.

Dnia 21.07.2010 o 17:27, Volvox napisał:

Zresztą po co celować w inną część ciała poza głową? (ew. bronią wroga)

By łatwiej pokonać wroga, którego jedną seria z VATSA nie zabijesz, choćbyś był nie wiadomo jak potężny (pomijam takie głupoty jak Fatman). Skradam się do Feral Ghoula Reavera, Behemotha czy czegoś podobnego, z ukrycia okaleczam mu obie nogi dwoma ciosami, po czym wychodzę i bawię z nim w kotka i myszkę, załatwiając go.

Dnia 21.07.2010 o 17:27, Volvox napisał:

Chyba graliśmy w inną grę ;)
Parę rzeczy jest i czasem się przydaje (dlatego o niej wspomniałem), ale bez przesady.

Przewaliłem całą grę (całą) siedząc na nią 500 godzin, byłem wszędzie i zrobiłem wszystko. Można zdobywać sprzęt, zwiększać nagrody z zadań, kłamać do swoich celów, omijać zadania, kierować ich przebieg na korzystny dla siebie tor bez użycia broni, a nawet z questa fabularnego zrobić pobocznego. Dla mnie to priorytet, szczególnie na początku, gdzie 100 kapsli a 1000 robi jeszcze różnicę. Nie trzeba rozwijać do pełna. Zawsze można zrobić quicksave przed testem i quickload w przypadku porażki.

Dnia 21.07.2010 o 17:27, Volvox napisał:

Bron lekka jest istotna, aby mieć większą celność w VATS.

To prawda, ale na krótkim dystansie i tak jest ona wysoka, by móc powoli rozwijać skilla, a z dalekiego nie używa się VATSA. A cichy zabójca to już w ogóle tego nie musi używać, chyba że dla animacji podczas trafienia krytycznego ;)

Dnia 21.07.2010 o 17:27, Volvox napisał:

Rzeczywiście bywają zabawne zwłaszcza w połączeniu ze skradaniem (miny :) Niestety na
Bardzo Trudnym są stanowczo za słabe.

Jednak dalej mina kapslowa robi sieczkę z Deathclawa. Jak nie zabije, to okaleczy nogi, co czyni bestię bezbronną. A można ich mieć dość szybko kilkadziesiąt. Zwykłe granaty można olać, ale EMP też nieźle załatwiają roboty, a Sentry Bot to nie przelewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie zgodzić się z trzema punktami:

Dnia 21.07.2010 o 17:27, Volvox napisał:

Problem w stosunku do sensu aby to robić. Graty mają małą wartość i zamiast latać 10
razy z nimi do domu, lepiej zebrać tylko rzeczy cenne (bronie). Kasy tak może będzie
mniej niż latając w te i we wte, ale po co latać skoro kasy ze sprzedaży broni i tak
jest więcej niż potrzeba?


Nie wiem czy sprawdzałeś, ale większość broni które zdobywasz, szczególnie na początku gry, jest w opłakanym stanie. Na ogół poniżej 25% sprawności. W związku z czym ich wartość jest również niska. Np. Hunting Rifle najczęściej był oceniany pomiędzy 25 - 35 kapsli, a waży 6 kg. Podobnie SMG 10 mm, czy pistolety - ich stosunek wartości do wagi najczęściej nie przekraczał 6:1, zanim nie zwiedziłem kilkunastu lokalizacji i podbiłem poziom. Więc te 75:10 w przypadku baterii brzmi nieźle.

W bardzie zaawansowanym etapie gry, kiedy i przeciwnicy są lepsi (np. Super Mutanty, Talon Company itp.), to się poprawia, ale wtedy już na ogół kasa nie jest problemem.

Więc na początku, kiedy i Barter i Repair gracz ma na niskim poziomie, wg mnie opłaca się zbierać trochę tego złomu -

Spoiler

nawet taki Scrap Metal można wymienić w przynajmniej dwóch miejscach (na Karmę, kapsle, albo przydatne uzbrojenie / medykamenty)

.

Ja zresztą "odkurzam" każdą lokalizację zbierając wszystko po drodze, a w razie przeciążenia wywalając śmieci. W ten sposób nie przegapię ważnego przedmiotu, no i jakby co to wiem gdzie już byłem, bo czysto jest ;)

Dnia 21.07.2010 o 17:27, Volvox napisał:

> Retoryka /.../Nie do opisania ilość rzeczy, które się dzięki temu zdobywa i ilość
spraw, które można załatwić.

Chyba graliśmy w inną grę ;)
Parę rzeczy jest i czasem się przydaje (dlatego o niej wspomniałem), ale bez przesady.


Parę? Chyba parędziesiąt! W co najmniej połowie zadań można dzięki retoryce podbić nagrodę, albo w ogóle pchnąć sprawy do przodu. Oczywiście nie trzeba używać tej opcji, ale na pewno jest jedną z bardziej przydatnych.

Masz chyba rację z tą inną grą ;)

Dnia 21.07.2010 o 17:27, Volvox napisał:

> Materiały wybuchowe są też niezłe

Rzeczywiście bywają zabawne zwłaszcza w połączeniu ze skradaniem (miny :) Niestety na
Bardzo Trudnym są stanowczo za słabe.


Ze względu na fragment o schematach i "złomie", zapytam: A Nuka Granate i Bottlecap Mine to kolega używał? To są dwie bronie do jakich schematy i części zdecydowanie opłaca się zbierać. Po jednym granacie Deathclaw, czy Sentry Bot są albo martwi (critical) albo do dobicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym pytaniem mieliście styczność jakieś milion razy, ale chciałbym się dowiedzieć, czy uważacie GOTY za wystarczająco dobrą, by płacić zań 100zł, jeżeli już posiadam podstawkę? Sam Fallout 3 stoi teraz grosze, myślę więc, że za jakieś 6 miesięcy jego GOTY stanieje przynajmniej dwukrotnie, w końcu to będzie już 2,5 roku od premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podstawkę wcześniej i teraz kupiłem GotY i według mnie warto wydac te pieniądze oczywiście jeżeli Fallout 3 ci się podobał ;) Bo za 90zł masz 5 dodatków, które jeżeli kupisz osobno to wydasz tyle samo a dostaniesz 4 dodatki. No i masz zapasową płytkę z Falloutem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w dodatku Broken Steel. Schodzę do metra, rozmawiam z tym komputerem, idę dalej, dochodzę do pociągu i nie mogę do niego wsiąść bo jest napisane że nie ma prądu czy coś takiego. Idę obok do takej skrzynki co się iskrzy i jak chce wejść z nią w interakcję to mi wywala że potrzebuje bezpiecznika, szukałem go w pobliżu i nie znalazłem. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 10:31, Sithis napisał:

Ja miałem podstawkę wcześniej i teraz kupiłem GotY i według mnie warto wydac te pieniądze
oczywiście jeżeli Fallout 3 ci się podobał ;) Bo za 90zł masz 5 dodatków, które jeżeli
kupisz osobno to wydasz tyle samo a dostaniesz 4 dodatki. No i masz zapasową płytkę z
Falloutem :)


Pudełka śniadaniowego oczywiście dostanę. Załączysz jakąś fotkę zestawu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... GoTY nie zawiera pudelka sniadaniowego. Albo ja nie rozumiem Twojego posta, aalbo Ty mylisz edycje kolekcjonerska (ktora nie zawiera DLC) z edycja GoTY (zawierajaca DLC)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 13:06, Woo-Cash napisał:

Pudełka śniadaniowego oczywiście dostanę. Załączysz jakąś fotkę zestawu?


Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi;) Pudełko śniadaniowe dostajesz w edycji kolekcjonerskiej, która kosztuje około 60 złotych, natomiast w GotY dołączona jest koszulka i puszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 13:43, Sithis napisał:

natomiast w GotY dołączona jest koszulka i puszka.

Nie przypominam sobie, bym miał w moim GotY koszulkę i puszkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mam lepszą sytuacje: na tym samym stoisku w Empiku mam obok siebie: dodatki + EK F3. Aż zastanawiam się, czy nie kupić sobie (2x70zł?) ;)

Ps. "Media Markt - Nie dla idiotów" ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 13:29, Piotrek_K napisał:

Eee... GoTY nie zawiera pudelka sniadaniowego. Albo ja nie rozumiem Twojego posta, aalbo
Ty mylisz edycje kolekcjonerska (ktora nie zawiera DLC) z edycja GoTY (zawierajaca DLC)...


Hehe miałem napisać stwierdzenie "nie dostanę pudełka śniadaniowego", sorry za pomyłkę. Pytałem, co zawiera GOTY, prosiłem o jakąś fotkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2010 o 18:55, Woo-Cash napisał:

Jednym słowem - warto ;]


Dodaj jeszcze koszulkę, której zapomniałem sfotografować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 18:40, Woo-Cash napisał:

prosiłem o jakąś fotkę...

Wersja GoTY zawiera pudelko z gra+DLC, instrukcje i plyte... Sorry, ale dla czegos takiego zdjecia robic nie bede, bo znajdziesz to na dowolnej aukcji na Allegro czy w necie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakieś promo było na goty i dodawali te bzdety(puszkę) bo koszulka to nawet fajny bajer.
Ale też nie ma co sikać w majtki że się nie dostało.

A pewnie czyszczą magazyny z tego co im zostało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sklepie cenegi jest jeszcze puszka i koszulka

DawidsonPRO
Promocji chyba nie ma bo puszke dają do każdego zamówienia od dawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować