kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Hihi, a ty znowu swoje :) Ciebie też się chyba nie da przekonać. Jak ktoś lubi, niech sobie czyta. To że się Tobie przestało podobać - to jest tylko Twoje odczucie, nie oznacza że każdy musi to widzieć w taki sposób jak ty. Nie musisz też na każdym kroku przekonywać wszystkich, że CDA jest juz kiepskie i nie warto go kupować. Zresztą może dla niektórych nie straciło tego "czegoś" ? W końcu ktoś je kupuje... Nie trzeba byc fanem (ja np nie jestem :D ) tego czasopisma, lub jak kto woli gazety, żeby się z Tobą nie zgadzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za sprawą najnowszego numeru Clicka pozycja CDA w moich oczach jest mniej pewna. Świetna cena, dobre rrecki i zapowiedzi i jeszcze lepsze pełniaki. Pełniaki to to czego od dawana w CDA dobrych nie dali. Chcecie wiedzieć co w najnowszym Clicku? Wejdz na mojego sajta. tam wszystko jest opisane. A po premierze nowego CDA pokusze się o porównaniu obu tych numerów i spróbuję zasugerowac parę rzeczy.
Póki co CDA i tak rządzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może kiedy pojawi się (wreszcie!!!???) spolszczenie do Sudeki. W chwili pojawienia się tego (niesamowitego) jRPG-a w CDA było coś wspomine o spolszczeniu, które miało się ukazać w najbliższym czasie. A tu, co...? Nic! Minął już ponad rok czasu, polonizacji jak nie było, tak niema...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 17:47, gothicsheep napisał:

Wiecie może kiedy pojawi się (wreszcie!!!???) spolszczenie do Sudeki. W chwili pojawienia
się tego (niesamowitego) jRPG-a w CDA było coś wspomine o spolszczeniu, które miało się ukazać
w najbliższym czasie. A tu, co...? Nic! Minął już ponad rok czasu, polonizacji jak nie było,
tak niema...

Też to pamiętam, ale coś czuję, że już nigdy się nie ukaże gdyż:
a) było to niemożliwe do zrealizowania
b) zapomnieli o tym
c) nie chciało im się
d) rozwścieczony antyfan wpadł do redakcji i pożarł płytkę ze spolszczeniem

Jak widzisz nie ma już szans by coś takiego się ukazało. Być może jeszcze inny kataklizm nie pozwolił na dodanie spolszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 17:47, gothicsheep napisał:

Wiecie może kiedy pojawi się (wreszcie!!!???) spolszczenie do Sudeki. W chwili pojawienia
się tego (niesamowitego) jRPG-a w CDA było coś wspomine o spolszczeniu, które miało się ukazać
w najbliższym czasie. A tu, co...? Nic! Minął już ponad rok czasu, polonizacji jak nie było,
tak niema...

przykro mi to mówić, ale skoro nie pojawiło się do tej pory, to raczej już się nie ukaże. Zresztą to RPG i ciężko go ,,fanowsko" spolszczyć, bo cholernie dużo tekstu do tłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 17:23, hehe napisał:

Hihi, a ty znowu swoje :) Ciebie też się chyba nie da przekonać. Jak ktoś lubi, niech sobie
czyta. To że się Tobie przestało podobać - to jest tylko Twoje odczucie, nie oznacza że każdy
musi to widzieć w taki sposób jak ty. Nie musisz też na każdym kroku przekonywać wszystkich,
że CDA jest juz kiepskie i nie warto go kupować.


Nie nie o to mi aż tak chiodzi.Kupujmy je, ale niech będzie dobre, tak jak dawniej ;p Chyba mozna przyznać, że rzeczywiścei coś Im zostało z najleposzegio pisma PC w Polsce. Jednak już nie chcę wydać tych 16/[15 złotych na gazetę tylko jak już to na gry... Niedaleko mojej miejscowości jak sie dfowiedziałem miała swoją placówke firma wydająca właśnei tylko pełne gierki, nie pameitam co to dokladnie było, ale dali kiedyś Shogo: Armory divisionm, czy jakoś tak, już od paru lat nie istnieją, to samo może być z CDA jak będzie stawiać tylko na gierki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że CDA nie daje samych pełnych wersji. W Polsce to najobszerniejsze pismo, no a niektóre recki to wręcz mistrzostwo, jakich w innych pismach nie widziałem (choćby ostatnio Mage Knight Apocalypse). Bieżąca formuła pisma się sprawdza, czemu IMHO nie ma się co dziwić. W żadnym innym piśmie nie polubiłem redaktorów, a tu utworzyli oni specyficzny klimat, dzięki czemu czuje się swgo rodzaju więź z nimi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 22:24, tykus napisał:

Tylko że CDA nie daje samych pełnych wersji. W Polsce to najobszerniejsze pismo, no a niektóre
recki to wręcz mistrzostwo, jakich w innych pismach nie widziałem (choćby ostatnio Mage Knight
Apocalypse). Bieżąca formuła pisma się sprawdza, czemu IMHO nie ma się co dziwić. W żadnym
innym piśmie nie polubiłem redaktorów, a tu utworzyli oni specyficzny klimat, dzięki czemu
czuje się swgo rodzaju więź z nimi ;)



Klimat? Mało powiedziane... W redaktorów się można WCZUĆ ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Zastanawiam się czy zamówić prenumeratę. Tylko słyszałem że pismo przychodzi w kilka dni po jego premierze. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 22:30, CR7 napisał:

Hmm.. Zastanawiam się czy zamówić prenumeratę. Tylko słyszałem że pismo przychodzi w kilka
dni po jego premierze. Czy to prawda?


Tak zdarzają sie takie rzeczy że pismo przychodzi niekiedy tydzień po premierze a do tego może sie zdarzyć że będzie lekko zniszczone,zgniecione itp. ja tam wole nie miec prenumeraty . bo wiem kiedy będe miał a do tego z kiosku zawsze miałem niezniszczone lsniące CDA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 22:35, mike91 napisał:

> Hmm.. Zastanawiam się czy zamówić prenumeratę. Tylko słyszałem że pismo przychodzi w kilka

> dni po jego premierze. Czy to prawda?

Tak zdarzają sie takie rzeczy że pismo przychodzi niekiedy tydzień po premierze a do tego może
sie zdarzyć że będzie lekko zniszczone,zgniecione itp. ja tam wole nie miec prenumeraty . bo
wiem kiedy będe miał a do tego z kiosku zawsze miałem niezniszczone lsniące CDA :)


No tak ale zamawiając półroczną masz jakby jeden numer gratis. A jak całoroczną to nawet dwa. No nie wiem muszę się jeszcze zastanowić ale chyba jednak nie zamówię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo można umówić się ze sprzedawcą w kiosku żeby zawsze zostawiał i zapłacić mu z góry np. za pół roku
i wtedy jak dobry sprzedawca to może nawet ci zniszkę zrobi ja tak kiedyś zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 07:54, stiffyone napisał:

albo można umówić się ze sprzedawcą w kiosku żeby zawsze zostawiał i zapłacić mu z góry np.
za pół roku
i wtedy jak dobry sprzedawca to może nawet ci zniszkę zrobi ja tak kiedyś zrobiłem

Ja tak kiedyś zrobiłem z Kaczorem Donaldem:). A z CDA raczej ten numer nie przejdzie bo kupuję je w różnych kioskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 13:04, OMFG napisał:

Dla mnie ta gazetka jest bardzo słaba... Click jest o niebo lepszy.


Skomentuje ten post bardzo krótko: siła argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 13:04, OMFG napisał:

Dla mnie ta gazetka jest bardzo słaba... Click jest o niebo lepszy.


Podstawowy błąd: GAZETKA!? Czy ponad 150 stron + często bardzo dobre pełne wersje gier można nazwać GAZETKĄ?! Smuggler też tu zagląda, więc lepiej zacznij nosić kewlar pod bluzą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 13:04, OMFG napisał:

Dla mnie ta gazetka jest bardzo słaba... Click jest o niebo lepszy.


A dla mnie nie! (gazetka?)

- więcej stron
- lepsze pełniaki
- więcej (o wiele więcej) dem
- płytka DVD9, a nie DVD5
- redakcja angażuje się w pismo

Więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 13:04, OMFG napisał:

Dla mnie ta gazetka jest bardzo słaba... Click jest o niebo lepszy.


Click, a CDA to pisma do zupełnie innych odbiorców - Click! jest bardziej nastawiony na odbiorce 15-18lat o czym świadczy:
- język jakim się posługują recenzanci (ten slang)
- skala oceniania (1-6)
- rubryka listów

CDA natomiast nie raz zaskakuje nas nowymi zwrotami, o których wcześniej niemieliśmy pojęcia, że istnieją. :) Action Redaction widać, że ma swoją tradycje już. No i co najważniejsze CDA nigdy nie przeszło zupełnej rewolucji jak Click -> Click! Kiedy to wywalili Randalla, a cała gazeta stała się zupełnie czymś innym. Gdyby nie wsparcie CDA i CDProjektu dla tej gazetki przewidywałbym cieńką przyszłość już dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za stary już żeby się podniecać jakimkolwiek czasopismem (a jakimś sporem typu gazeta - czasopismo to już wogóle). CDA jest niezłym pismem, niektóre działy nie mają na rynku konkurencji (NDSN), pełne wersje średnio rzecz biorąc też dają najlepsze, najwięcej tekstu. Tylko że jakośc tego tekstu jest moim zdaniem przeciętna, ktoś może się wczuwać i utożsamiać z autorami, ja od tego jestem daleki. Może na jakośc ma wpływ konieczność szybkiego oddania tekstu do druku, ale na mnie najlepsze wrażenie pod względem stricte językowym sprawia Play. Poza tym niektórym redaktorom z CDA trochę "odbija" momentami, co widać na forum CDA - czasami ich odpowiedzi są niezbyt lulturalne po prostu. Lekkie gwiazdorstwo. Tyle. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się