kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dobra, wyręczę SMG, a jakiegoś modka prosiłbym o przpięcie togo posta zgodnie z tradycją :)

Hej!
I już mamy Nowy Rok - przynajmniej w CDA, gdzie styczeń2009 zapanuje już 30.12.2008. I choć po świątecznych szaleństwach wróciliśmy do standardowej objętości (148 stron), to - o paradoksie - do czytania jest więcej niż w nr 12/08! (Z uwagi na nie za dużą, jak to po świętach, ilość reklam). Dodam, że nie tylko do czytania jest więcej, ale i... lepiej, gdyż moim skromnym zdaniem to, co mamy dla was w tym numerze bije na głowę zestaw świąteczny. Tak w piśmie, jak i na DVD. Ale po kolei.


Zapowiedzi jest niedużo, ale za to dużych - tak rozmiarami, jak i kalibrem, bo prezentujemy m.in. grę, która powinna zrewolucjonizować gatunek samochodówek (i to jest to relacja prosto z siedziby producenta). Warto też wspomnieć o polskim - krwawym FPSie, tworzonym przez ludzi od Painkillera, oraz o kolejnej samochodówce z Vanem i to dizlem... ops, Vinem Dieslem (w każdym razie Riddickiem, no!) w roli głównej.

Zapowiedzi jest mało głównie z tej przyczyny, że tematem numeru (13 stron!!!) jest to, na co będziemy czekać z utęsknieniem w roku 2009. Nie dość, że omówiliśmy (bez ladnia wody) aż 59 gier, to jeszcze redakcyjna ekipa typuje swoich faworytów i to uzasadniając dlaczego właśnie te gry.

Nie brakuje też betatestów znanych gier - tu mamy aż trzy głośne tytuły: F.E.A.R. 2: Project Origin, Warhammer 40,000 Dawn of War II i BattleForge. Powiecie: "cud, miód i orzeszki"? O, to tylko dlatego, że jeszcze nie wiecie, co w dziale recenzji. A tam kilka megarecenzji, multum znanych tytułów i - w końcu - wysokie oceny oraz znaki jakości. Choć naturalnie nie ma tak, byśmy nie "pojechali" po tych grach, które - mimo renomy, tytułów i reklam wykupywanych przez dystrybutorów - po prostu się nie udały. A są i takie.

Ale wróćmy do (mega)recenzji. Ta najważniejsza to oczywiście GTA IV. Zresztą pierwsza wśród polskich papierowych magazynów, sześć stron non-stop kolor.
Spore emocje wzbudzi też pewnie bardzo obszerny tekst o Mirror''s Edge (znów pierwsza w Polsce recenzja wersji PC...). Zdradzę, że opinie na temat ME w redakcji są dość skrajne... Za to właściwie to same zdanie mamy o dwóch innych wielkich pozycjach: najnowszych odsłonach Prince of Persia i Need for Speed. I choć są zgodne, to... znacząco odmienne - bo jedną wynosimy pod niebiosa, drugą posyłamy w Diabl... w diabły. Którą i za co - o tym przeczytajcie sami. Poza tym: Left 4 Dead, kolejny Silent Hill, World of Goo, nader nietypowa przygodówka Tension... i kilka innych w odwodzie.

W dziale sprzętowym Temat Numeru o notebookach dla graczy. Sprzęt to coraz szerzej promowany, a więc i bardziej popularny: tylko czy warto się na niego decydować? A jeśli już, to na jaki model? Wszystkiego dowiecie się z artykułu. Oprócz tego jak zwykle fura testów sprzętowych różnorakich urządzeń, Konfigurator, Wademekum (o znakomitym darmowym programie Xfire) i Trendy (giętkie płyty o pojemności 4,7 GB!).

Z różności i inności polecam nie tylko jak zawsze stałe działy i kąciki (Freeware, AR, Życie w sieci itd.) ale też krótki fotoreportaż z targów PGA w Poznaniu, na których ekipa CDA stawiła się niemal w komplecie i narobiła trochę dymu (w pozytywnym sensie...) Na Cover DVD znajdziecie też duże wideorelacje z imprezy.

No właśnie - DVD.Tak napchany, że trzeba było z Bonusa jeden filmik wyrzucić, żeby go "dopiąć". A w nim jak wisienka na szczycie tortu Psychonauts. Odjazdowa produkcja action-adventure (TPP), nigdy niewydana w Polsce, a na pewno warto pogrania (w CDA dostała 9, a Wy wielokrotnie sugerowaliście, by pojawiła się na naszej płycie. Jak widać: czasem spełniamy Wasze życzenia - gdy jest to w naszym zasięgu). Do tego osadzona w czasach napoleońskich strategia (po polsku) Imperial Glory. Ponadto brutalna i dosadna (18+) NARC. Tylko dla dorosłych! A tym sugerujemy, by - nawet jeśli ktoś nie trawi produkcji w tych klimatach - zainstalować ją dla ścieżki muzycznej, w której pojawia się i Cypress Hill, i i parę innych niespodzianek. A jak komuś nie przypadną do gustu wymienione pozycje, zawsze może odpalić ostatnią grę (The Little Cars...), by spojrzeć na wymienione tytuły z odpowiedniej perspektywy.

I to zasadniczo już wszystko. No, prawie. Bo jeszcze wypada i Wam, i nam życzyć dobrego i szczęśliwego roku 2009.

Przypominam: CDA w sprzedaży już od 30.12.2008! Warto!


#############SPIS TREŚCI


Kalejdoskop
Gamewalker
Prenumerata
Action redaction
Action Top


###W PRODUKCJI

FUEL
NecroVisioN
Wheelman

###TEMAT NUMERU

Na co czekamy w 2009

###ZA PIĘĆ DWUNASTA

F.E.A.R. 2: Project Origin
Warhammer 40,000 Dawn of War II
BattleForge


####RECENZJE

Grand Theft Auto IV
Left 4 Dead
Prince of Persia
Need for Speed: Undercover
Silent Hill: Homecoming
World of Goo
Legendary
Tension
FIFA Manager 09
Mirror''s Edge

#Polonizacje

Brother in Arms: Hell''s Highway PL

#Edycje kolekcjonerskie

HoM&M: Kolekcja Wszech Czasów EK 101
King''s Bounty EK 101


####O GRACH INACZEJ

Reedycje
Freeware
Życie w Sieci
CDA Mobile
Odmienne stany grywalności
PGA - reportaż


###NIE TYLKO GRAMY

Na Luzie
Temat numeru: Na mobilnym polu bitwy
Newsy sprzętowe
Konfigurator
Wademekum: Xfire - Niezbędnik sieciowego gracza
Trendy: DVHD - alternatywa dla DVD?
Magazyn

###Testy sprzętu

Podkręcanie Core i7 920
Podkładki steelseries dla fanów WoWa (Steelseries QcK Limited Edition, Steelseries 5CLimited Edition)
Myszka Genius NetScroll G500 Laser
Kierownica Genius Speed Wheel RV FF
Klawiatura dla graczy Logitech G13
Klawiatura z wymiennymi nakładkami Steelseries Zboard WoW WotLK Edition 125
Komputer Yamo Black Edition
Monitor 26 cali iiyama ProLite E2607WS
Karta Sapphire Radeon HD 4850 X2
Głośniki Creative Gigaworks T20 series II i T40 series II
Odtwarzacz DVD HD Manta DVD-056 Emperor
Drukarka Epson Stylus SX600FW
DDR2 vs. DDR3 - co jest szybsze


COVER DVD


Pełne wersje:

Imperial Glory PL,
Little Cars in The Great Race,
NARC,
Psychonauts

Demo:

Drakensang PL


Bonus:

ActionMag #111,
Bonus,
Esensja #82,
FotoSmuggler 01/09,
Klarendarz 2009,
Marek Lenc przedstawia....,
Solucje: The Abbey, So Blonde, A Vampyre Story
Tawerna RPG #113
Wideorelacja: CD-Action na PGA 08

Freeware:

Avert Fate,
Balls v. 1.02,
Banana Nababa,
Bombermania Christmas,
DFIncBackup v. 2.08,
Earth CAN,
Fiend, Run,
Scavenger

Gameplaye:

BattleForge,
Grand Theft Auto IV,
Mirror''s Edge,
Need for Speed Undercover,
Prince of Persia,
Silent Hill: Homecoming

Patch: DarkStar One 1.3a (*)

(*) usuwa problem "wysypującego się tekstu" w grze zamieszczonej na naszym Cover DVD


#### PEŁNE WERSJE

Psychonauts
Gatunek: arcade
Średnia ocen w sieci: 90%

Pełna wersja najbardziej niezwykłej i najbardziej niedocenianej action-adventure ostatnich lat. Polska premiera! Za jego wytworzenie odpowiada sam Tim Schafer - twórca legendarnych lucasartsowych dzieł: Day of the Tentacle, Full Throttle i Grim Fandango.

To mimo wszystko przy okazji naprawdę znakomita platformówka osadzona - uwaga - w niepowtarzalnych i naprawdę zróżnicowanych umysłach napotykanych osób! Wreszcie niebagatelną rolę odgrywają w niej moce psychiczne, takie jak telekineza, lewitacja czy niewidzialność!

[Win 98/ME/2K/XP, procesor 1 GHz, 256 MB RAM, grafika 64 MB, SM 1.1]


Imperial Glory PL
Gatunek: strategia
Średnia ocen w sieci: 71%

Prawie Total War i zarazem więcej niż Total War. Imperial Glory, dzieło hiszpańskiego Pyro Studios, przenosi nas w wiek XIX, w którym wojna, jak na epokę napoleońską przystało, trwa i na lądzie, i na morzu! Plany podboju Europy z przyległościami przez każde z pięciu wielkich imperiów - do wyboru Anglia, Austria, Francja, Prusy, Rosja - realizowane są przy tym na dwóch planach. Pierwszy, strategiczny to turowy Risk, w którym tworzą się i przemieszczają armie. Plan drugi, taktyczny to naturalnie same bitwy w czasie rzeczywistym.

Uwaga, przed uruchomieniem gry zalecamy zainstalowanie zamieszczonego na płycie patcha 1.1.

[Win 2K/XP, procesor 1 GHz, 256 MB RAM, grafika 64 MB, SM - B/D]


NARC
Gatunek: TPP/arcade
Średnia ocen w sieci: na PC brak danych

Wcześniej tylko na Xboxa, teraz już również na PC. I w CDA ma premierę! W NARC wcielamy się w dwóch różnych na zasadzie "Zabójczej broni", ale w praktyce identycznych bohaterów. Cel gry - zgłębić sekret narko-nowości, która powoduje nieśmiertelność zażywających! Na szczególną uwagę zasługuje kompleksowy system walki wręcz, możliwość "wspomagania się" zwalczanymi specyfikami oraz... "Hits from da Bong" Cypress Hill i "Golden Brown" Stranglersów, które to utwory pojawiają się w grze (w ogóle ścieżka dźwiękowa jest warta uwagi).

UWAGA! Gra jest mocna, zdecydowanie tylko dla dorosłych czytelników.

[Win 98/2K/ME/XP, procesor 1,2 GHz, 128 MB RAM, grafika 64 MB, SM 1.1]


The Little Cars in The Great Race
Gatunek: arcade
Średnia ocen w sieci: brak danych

Tylko u nas (i tylko jako ciekawostka) budżetowo-wyścigowa egranizacja filmów serii "The Little Cars". Najpewniej ostatnia, gdyż jej twórcy, brazylijskie Vídeo Brinquedo, zostali pozwani o plagiat przez studio Pixar, twórców "Cars". Najpewniej skończą jako pracownicy więzienni na plantacjach kawy. Zatem to gra - "biały kruk". Kiedyś będzie warta miliony, a że jest prawie tak dobra jak "Mars - bunt robotów", to na pewno sczyści was z siłą wodospadu.


[Win 7, procesor 1 THz, 16 GB GRAM, grafika 32 GB, SM 4.5] xD

20081225173746

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 17:37, Sebat1 napisał:

A tak poważnie to mogli by w końcu zacząć zwracać uwagę na to co piszą. ;>


Wątpię aby to był błąd, raczej to z premedytacją napisali. Ta gra jest podejrzana, może robi tylko sztuczny tłok? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 17:38, Mac Cry napisał:

/.../

Rotfl, trochę mnie zaskoczyłeś skopiowaniem tego ze strony CDA, pod pretekstem ''wyręczenia Smugga'', tylko po to by podbić swoją średnią znaków na post w celu zaszpanowania przed kumplami... Kto by chciał, by zajrzał.

------

Co do numeru, to pewnie troszkę poczytam recenzji, albo rzucę czasopismo w kąt, i będzie sobie leżeć razem z innymi. Ogółem może być, ale pełniaki (oprócz Psyychonauts) są dość słabe. A zresztą, i tak mi płyta nie odpali przez mój napęd LG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phi, myślisz, że mając WT zwraca się uwagę na takie coś? To samo można o smg napisac, że po co kopiuje zawartośc CDA kiedy można na ich stronie sprawdzic. Ale zawsze tak jest w tej zasranej Polsce, chcesz dobrze, wychylasz się to cię opieprzą. Ech, ci głupi polacy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 18:11, Mac Cry napisał:

Phi, myślisz, że mając WT zwraca się uwagę na takie coś?

Tak, tak myślę. Masz WT, ale przeciętną średnią, więc może teraz chcesz ją podbić...? W każdym razie, akurat to jest tu najmniej ważne.

Dnia 25.12.2008 o 18:11, Mac Cry napisał:

To samo można o smg napisac, że po co kopiuje zawartośc CDA kiedy można na ich stronie sprawdzic.

Ech, chyba zupełnie nie rozumiesz polityki sprzedaży danego produktu (hmm... Możliwe, też że ja tej polityki nie rozumiem, nie wiem, nie wnikam). Powiedz mi sam. Czy nie lepiej Smugglerowi skopiować tą zawartość tu, gdzie trafi do tysięcy użytkowników, i być może to właśnie oni kupią CD-Action? Czy może lepiej dać linka, który się zgubi pod ogromem postów? No właśnie. Jako, że to nie Ty sprzedajesz CDA, to nie wiem po co mu się wtrącasz w jego ''reklamę'', bo jakby to inaczej nazwać...

Dnia 25.12.2008 o 18:11, Mac Cry napisał:

Ale zawsze tak jest w tej zasranej Polsce, chcesz dobrze, wychylasz się to cię opieprzą. Ech, ci głupi polacy...

Tak, oczywiście, znowu masz rację. Skoro Polacy są tacy głupi, to powiedz mi, dlaczego piszesz nazwę mieszkańców danego kraju z małej litery? Przecież każdy wie, że takie rzeczy trzeba pisać z dużej litery. Rzeczywiście, Polacy są głupim narodem.

Ode mnie koniec tego offtopu, bo jakby nie patrzeć to temat o CD-Action.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 18:20, Chaotizz napisał:

> Phi, myślisz, że mając WT zwraca się uwagę na takie coś?
Tak, tak myślę. Masz WT, ale przeciętną średnią, więc może teraz chcesz ją podbić...?
W każdym razie, akurat to jest tu najmniej ważne.

Och, co za wyszukana teoria spiskowa.

Dnia 25.12.2008 o 18:20, Chaotizz napisał:

> To samo można o smg napisac, że po co kopiuje zawartośc CDA kiedy można na ich stronie
sprawdzic.
Ech, chyba zupełnie nie rozumiesz polityki sprzedaży danego produktu (hmm... Możliwe,
też że ja tej polityki nie rozumiem, nie wiem, nie wnikam). Powiedz mi sam. Czy nie lepiej
Smugglerowi skopiować tą zawartość tu, gdzie trafi do tysięcy użytkowników, i być może
to właśnie oni kupią CD-Action? Czy może lepiej dać linka, który się zgubi pod ogromem
postów? No właśnie. Jako, że to nie Ty sprzedajesz CDA, to nie wiem po co mu się wtrącasz
w jego ''reklamę'', bo jakby to inaczej nazwać...

A czy ja robię tu jakąś reklamę? Po prostu wkleiłem całośc aby każdy mógł bez szukania dowiedziec się co i jak. Nie każdemu się chce lub po prosu czasu nie ma by szukac co tam będzie w CDA, a tak, jak zawsze, wchodzi do tego tematu i widzi przypięty post. A później się ludzi dziwią, że pełno pytań w stylu: "co będzie w nowym cda??". A jako że jestem fanem (nie fanboyem) CDA i widząc, że smg śpi (święta są, wybaczam), więc odwaliłem za niego robotę. Czy to źle? Człowieku, o co Ci do cholery chodzi?? Nie zrobiłem nic złego, nie spamowałem, a jeśli tak, to jakiś moderator o tym zadecyduje. Nie lubisz mnie? Zazdrosny jesteś, że ja pierwszy to napisałem. Oświec mnie, bom głupim człowiekiem jest...

Dnia 25.12.2008 o 18:20, Chaotizz napisał:

> Ale zawsze tak jest w tej zasranej Polsce, chcesz dobrze, wychylasz się to cię
opieprzą. Ech, ci głupi polacy...
Tak, oczywiście, znowu masz rację. Skoro Polacy są tacy głupi, to powiedz mi, dlaczego
piszesz nazwę mieszkańców danego kraju z małej litery? Przecież każdy wie, że takie rzeczy
trzeba pisać z dużej litery. Rzeczywiście, Polacy są głupim narodem.

Specjalnie napisałem z małej litery (nie sądziełem, że się zorientujesz), ponieważ nie mam szacunku dla społeczeństwa polskiego. Nie, nie każdy Polak jest zły, ale nie lubię tego narodu i chętnie bym zamieszkał gdzieś na zachodzie. Głównie przez takich ludzi jak ty...

Dnia 25.12.2008 o 18:20, Chaotizz napisał:

Ode mnie koniec tego offtopu, bo jakby nie patrzeć to temat o CD-Action.

A o czym, kurde, rozmawiamy? I kto zaczął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2008 o 17:54, rob006 napisał:

Wątpię aby to był błąd, raczej to z premedytacją napisali.

Nie ma co ukrywać , że jest to napisane ewidentnie w formie ironii , ale nie wiem czemu nie od razu to zajarzyłem. xD To niemożliwe żeby było aż tyle literówek jedna obok drugiej. ;P

Dnia 25.12.2008 o 17:54, rob006 napisał:

Ta gra jest podejrzana, może robi tylko sztuczny tłok? :P

Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości , ta gra wraz z NARC , to tylko sztuczny tłok na płycie i nic więcej. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wyście zrobili z okładką?! Zawsze była taka schludna i przejrzysta, monotematyczna (na okładce był art z jednej gry), a teraz kilka artów z różnych gier, jeden guzik pasujący do drugiego i ta okładka wygląda bardzo podobnie do okładek innych konkurencyjnych czasopism (KŚ:G i Click) co IMO jest wielkim krokiem wstecz. Mam nadzieję, że to taki jednorazowy wybryk spowodowany świętami (?) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 21:52, Vued napisał:

Co wyście zrobili z okładką?! Zawsze była taka schludna i przejrzysta, monotematyczna
(na okładce był art z jednej gry), a teraz kilka artów z różnych gier, jeden guzik pasujący
do drugiego i ta okładka wygląda bardzo podobnie do okładek innych konkurencyjnych czasopism
(KŚ:G i Click) co IMO jest wielkim krokiem wstecz. Mam nadzieję, że to taki jednorazowy
wybryk spowodowany świętami (?) :P


Eee, tam okładka jest fajna.Od tych z innych czasopism, różni się np. tym że nie jest tak sztywno poukładana, w równe kwadraty, wszystko symetryczne, ble,ble,ble itd. Tutaj jest to przedstawione w dużo ciekawszej formie. No, przynajmniej wg. mnie:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 23:26, junior17 napisał:

Heh. Zaistniała dziwna sytuacja.
Tu się click! przechwala, że ich redaktor zajął 1 miejsce:
http://www.click.pl/news/270?PHPSESSID=f6c0d758fb71db6603c4de595961ba55
A tu CDA się przechwala, że ich redaktor zajął 1 miejsce:
http://www.cdaction.pl/news/5476/0
I kto tu jest najlepszy?
Pozdrawiam.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95334,6085796,_Parszywa_13__dziennikarzy_branzowych.html
Co w tym dziwnego, skoro to jedna i ta sama osoba? a sam ranking mocno subiektywny (z resztą jak większość rankingów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 23:26, junior17 napisał:

/.../

Bo jakby nie patrzeć Hut (który IMO powinien się porządnie za rap wziąć!) jest redaktorem Clicka! i recenzentem w CDA. Pracuje dla obu pism. Weź do reki Clicka! (tego nowego) i CDA, przeczytaj stopkę redakcyjną i wszystko będziesz wiedział. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nowym CDA jak widzę niezłe recenzje będą:
» Grand Theft Auto IV
» Left 4 Dead
» Prince of Persia
» Need for Speed: Undercover
» Silent Hill: Homecoming
» World of Goo
» Legendary
» Tension
» FIFA Manager 09
i Mirror´s Edge :)

Trzeba tylko wyczekać do 30 grudnia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się