kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2010 o 15:10, smuggler napisał:

Np. "ta wasza recenzja Quake 2 to do d... jest!"?


Quakea 2 to może nie ale z ME2 to żeście pojechali. Takie ohy i ahy nad nim roztaczał autor recki a nikt nie wspomniał nawet jak się sama giera zachowuje technicznie - czy frame rate trzymała znośny na sprzęcie testowym, czy poprawili "loadingowe windy", czy obsługa wielordzeniowych procków jest poprawna bo np ME1 nie był tu zbyt wydajny.
Jak tak przeczytałem ta reckę drugi raz zacząłem się w ogóle zastanawiać czy jej autor aktualnie w sama gre "grał" czy tylko na podstawie jakiś wypisów z netu nabazgrolił tam stek pochwał ot tak byle by była recenzja.

I żeby było jasne - uważam że ME2 [a precyzyjniej mówiąc liczę na to] będzie wielkim hiciorem, czekam na niego napalony jak szczerbaty na suchary.
Ale z waszej recki nie dowiedziałem się niestety kompletnie nic - prócz podniet autora jak to mu się podobało to, tamto i owamto [i to tez strasznie ogólnikowo, niby recka na 3-4 strony bodajże a informacji jak na lekarstwo, nie żebym oczekiwał w niej mega spoilerów za to macie plus że nie było nakitowane spoili, ale sama treść cieniutka]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 15:32, Pietro87 napisał:


> Np. "ta wasza recenzja Quake 2 to do d... jest!"?

Quakea 2 to może nie ale z ME2 to żeście pojechali. Takie ohy i ahy nad nim roztaczał
autor recki a nikt nie wspomniał nawet jak się sama giera zachowuje technicznie - czy
frame rate trzymała znośny na sprzęcie testowym, czy poprawili "loadingowe windy", czy
obsługa wielordzeniowych procków jest poprawna bo np ME1 nie był tu zbyt wydajny.


Autor napisal, tylko ramka nie weszla, bije sie w piersi. Cos ta recenzja pechowa byla pod tym wzgledem.

Reasumujac: b. ladna optymalizacja, 3-4x winda, na moim dosc juz wysluzonym sprzecie (2, 4 Ghz, GF8800, 2 GB Ram), smigalo bez problemu.

Dnia 21.01.2010 o 15:32, Pietro87 napisał:

Jak tak przeczytałem ta reckę drugi raz zacząłem się w ogóle zastanawiać czy jej autor
aktualnie w sama gre "grał" czy tylko na podstawie jakiś wypisów z netu nabazgrolił tam
stek pochwał ot tak byle by była recenzja.


Gral, gral, sam widzialem, ja tez gralem i w ogole. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trochę zwątpiłem w ta recke bo jakaś taka hmm jak to ująć.. przehypowana była =)

Ale miło słyszeć że optymalizacja jest porządna [no i thx za info oczywiście], najbardziej się bałem że stworzą genialną pod względem fabuły pozycje która będzie niemiłosiernie się kaszanić [tak jak kiedyś ME1 w dniu premiery.. ile ja na jego konfigu nerwów zjadłem zanim nie wyszedł pierwszy patch =.=]

To teraz pozostaje tylko czekać na mój egzemplarz EK i zgubić kolejne kilka dni z życia jak pre-ordery wyjdą na wysyłkę =P

P.S.
Tak zupełnie odchodzac od tematu ME2 muszę się przychylić do zdania że szata graficzna na luzie jakaś taka trochę nieudana wyszła. Może w kolejnym wydaniu jakiś eksperyment na jeszcze inny układ NL ?
Bo ten nowy taki jakiś imho za ciemny, może to wina tego że przywykłem do starego designu tak bardzo ale jakoś ten granat + żółte i białe fonty nie bardzo i do mnie trafiają.

Za to na plus wyszło wyjątkowo podsumowanie roku 2009, fajnie, przejrzyście i z sensem.
I ostatnia wisienka - recki gier mmo f2p, oby więcej się ich pojawiało, tak 1-2 na numer i było by cacy [przynajmniej z mojej perspektywy jako osoby która sobie szarpie w "łonlajnowe jerpegi" =) ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2010 o 15:57, Pietro87 napisał:

Tak zupełnie odchodzac od tematu ME2 muszę się przychylić do zdania że szata graficzna
na luzie jakaś taka trochę nieudana wyszła. Może w kolejnym wydaniu jakiś eksperyment
na jeszcze inny układ NL ?



Jasne. Jako, ze rzeczywiscie dosc zgodnie narzekaliscie, sprobujemy jakiegos liftingu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 16:30, smuggler napisał:

Jasne. Jako, ze rzeczywiscie dosc zgodnie narzekaliscie, sprobujemy jakiegos liftingu.


Mam takie pytanko... Czy jesli mialbym jakies teksty mojego autorstwa, ktore wg mnie sa godne zamieszczania w CD-ACTION, to czy moge je Wam wyslac na Waszego maila? Jesli byscie uznali, ze mozna to wydrukowaci i warto, to czy chcielibyscie taki artykul kupic? ;) I czy tematyka xhtml/css/js by Wam odpowiadala? (Kiedys publikowaliscie poradniki programowania...)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem właśnie nowe CDA i stwierdzam, że nie jest tak źle jak myślałem, że będzie.To co najważniejsze czyli recenzje pozostały prawie niezmienione, a dodanie do nich gamewalkerków:) jest nawet wygodne.(szkoda tylko że nie ma ich przy każdej recenzji)
Gry info, ujdą ale preferowałbym pewne wyrównanie kolorów(a nie, tu pomarańczowy obok biały,zaraz granatowy,biały czarny)oraz równy czarny pasek z wieściami na górze bez wchodzenia na niego innymi newsami.
I czy na okładkę naprawdę nie było nikogo lepszego niż ta ofiara botoxu i silikonu, na przykład Tali:)
Publicystyka interesująca aczkolwiek z tego co zauważyłem dotyczy tylko spraw okołogrowych, trochę mi brakuje tych krótkich felietoników na tematy wszelakie w gamewalkerze, może by tak wrzucić je do Action Redaction skoro mniej jest listów.
Action Redaction, dla mnie to zawsze było dużo tekstu z niewielkim dodatkiem rysunków i wolałbym żeby tak pozostało(plus ten czerwony kolor nagłówków jest paskudny), jednak najbardziej razi mnie położenie AR, powinno być na ostatnich stronach aby szybciutko można było na tym otworzyć
Zawartość płyty, tu pewnie przemawia przeze mnie przyzwyczajenie ale zupełnie mi nie pasuje na końcu numeru(tam powinno być AR:(
Ogólnie też mam wrażenie że na ten numer dostaliście trochę za dużo czerwonej farby i nie wiedzieliście co z nią zrobić, artykuł o goliźnie w grach jest tak oczoje***, że nawet pixeloza przestaje przeszkadzać:)
Poza tym nie jest źle, chociaż czasami można odnieść wrażenie że staracie się nadźgać za dużo rzeczy naraz.

PS Nie obraziłbym bym się gdyby w którymś z przyszłych numerów jako pełniak pojawił się Zombie Driver:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 17:47, Darnok_Rukia napisał:

Mógłby mi ktoś napisać oczywiście w spoilerze co dostał L4F2 ? Z góry dzięki


Co prawda recka Left 4 Dead 2 byla miesiac temu ale prosze:

Spoiler

Ocena: 5+

plusy:

- dobre AI botow
- dobra grafika
- niezla optymalizacja

minusy:

- powtarzalnosc rozgrywki
- to juz bylo
- krotkie kampanie
- zbyt wysoka cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiscie ta forma naszego ulubonego czasopisma bardzo sie podoba.nie bez drbnych maloznaczących chyben ale w porównaniu do poprzedniej formy ta jest wyśmienita.O i jeszcze ta "multiplatformowość", sam przechodze na ciemną strone grania(tzn konsolke microsoftu) i muszę stwierdzić ze dla mnie osobiscie o strzał w dychę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktos z was może czy na krążkach w CDA był kiedyś 3Dmark 2006 ?
Nigdy nie testowałem PC pod tym względem a chcę się zabrać za OC.
Jednak ściagnięcie 600 MB przy necie z miesięcznym limitem za bardzo mi się nie uśmiecha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 22:11, DesMonD__PL napisał:

No pieknie ;/
Trafilem na felerna plytke i nie chce sie zainstalowac ninja blade
Czy ktos tak tez ma?

Jak masz napę, to weź i podnieś go.W laptopie skutkuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 15:10, smuggler napisał:

Szate mozna poprawic, a tekstu jest praktycznie tyle samo, zwykle wchodzili 14-16 KB w zaleznosci od nr i teraz tez bylo cos kolo 15.

Ok, to widocznie takie złudzenie optyczne było ;) Ale szatę naprawdę WARTO zmienić....

Dnia 21.01.2010 o 15:10, smuggler napisał:

Np. "ta wasza recenzja Quake 2 to do d... jest!"? :) Na pewno czytalbys z emocjami, ze hej.

No Suggler, nie mów (pisz), że nie ma zadnych wartych zamieszczenia starych listów...

Dnia 21.01.2010 o 15:10, smuggler napisał:

JEST. Minus za nieuwazna analize pisma.

Masz punkt, my bad. Po prostu byłem przyzwyczajony do niej w AR...

Dnia 21.01.2010 o 15:10, smuggler napisał:

> Brak działu o filmach, ksiązkach,itp - znowu in minus...
Nie ma OD PARU NUMEROW.

I od paru nr mi się to nie podoba :P

Dnia 21.01.2010 o 15:10, smuggler napisał:

> => Wróćcie do starej formy CD-A...
Watpie powaznie.

Wiekszośc jest za z tego, co się orientuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 13:51, Czarek188 napisał:

A ja mam do Ciebie takie pytanie. Dlaczego masz 2 konta?

O tym już Smug pisał. Mówił coś, że z jednego pisze w pracy a z drugiego w domu, ponieważ nie pamięta hasła do tego z pracy. Chyba nic nie pokręciłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 14:01, Czarek188 napisał:

Co? A to już nie można kliknąć "przypomnienie" hasła? :P

Na to tylko Ci odpowie Smuggler :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 14:02, SongoX napisał:

> Co? A to już nie można kliknąć "przypomnienie" hasła? :P
Na to tylko Ci odpowie Smuggler :D


Niby mozna ale jak sami wiecie nie jestem zwolennikiem prostych rozwiazan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się