kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2010 o 16:45, kaczek93 napisał:

/ciach/
GW jest teraz w innej formie a mianowicie przy każdej recenzji.

To nie to samo. ;p Wolałem tamte rozmowy o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj kupiłem najnowszy numer CDA, przeglądam sobie. Zaczynam czytać reckę Mass Effect 2 a tutaj...
Olbrzymi spoiler dotyczący zakończenia pierwszej części gry.
Dzięki wielkie cda za zniechęcenie gracza do przejścia do końca mass Effect I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miało być więcej humoru a tu luźny GW zamieniają na sztywne komentarze do recenzji :P
Generalnie zmiany mi się podobają, mogłoby być nawet więcej na konsole :) A, i nie skupiajcie się tylko na "najważniejszych grach", czasem wśród średniaków też można znaleźć ciekawe tytuły, a niekoniecznie mocno promowane.
Fajnie by tez było, gdyby dział "Gameplaye" na płytce został trochę rozbudowany. Więcej filmików, dłuższe filmiki, i może wzbogacone komentarzem redaktorów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 20:30, Piotrbov napisał:

Właśnie dzisiaj kupiłem najnowszy numer CDA, przeglądam sobie. Zaczynam czytać reckę
Mass Effect 2 a tutaj...
Olbrzymi spoiler dotyczący zakończenia pierwszej części gry.
Dzięki wielkie cda za zniechęcenie gracza do przejścia do końca mass Effect I


Wow, dzięki za ostrzeżenie. Bo też mnie naszła chęć na jedyneczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 20:30, Piotrbov napisał:

Właśnie dzisiaj kupiłem najnowszy numer CDA, przeglądam sobie. Zaczynam czytać reckę
Mass Effect 2 a tutaj...
Olbrzymi spoiler dotyczący zakończenia pierwszej części gry.
Dzięki wielkie cda za zniechęcenie gracza do przejścia do końca mass Effect I



W sumie się podpinam do podziękowań, które elementy recki w CDA ominąć >?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 20:30, Piotrbov napisał:

Właśnie dzisiaj kupiłem najnowszy numer CDA, przeglądam sobie. Zaczynam czytać reckę
Mass Effect 2 a tutaj...
Olbrzymi spoiler dotyczący zakończenia pierwszej części gry.
Dzięki wielkie cda za zniechęcenie gracza do przejścia do końca mass Effect I

Dołączam do podziękowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Mnie te zmiany dyndają, zwisają i powiewają. Zmiany są potrzebne. Mi tam nie przeszkadza. Pismo nadal trzyma poziom a co najważniejsze dobrze się czyta :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kupiłem dziś pierwszy raz CDA po kilku miesięcznej przerwie. Zmian dużo, na razie nie będę pisał czy mi się podoba, czy nie, bo pismo tylko przejrzałem. Jedynie cieszę się, że nie ma dennego GW, którego humor był nie tyle żałosny, co w większości przypadków zrozumiałe tylko dla "wtajemniczonych", czyli dla samych redaktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy numer już przeczytałem i jestem zasmucony wprowadzonymi zmianami. GameWalker w zmienionej formie kompletnie mi się nie podoba, wstępniak to dalej mizerne kilka zdań, Na luzie również prezentuje się gorzej, AR straciło jedną stronę, a połowa to zdjęcia zamiast listów i maili. Negatywnie oceniam też recenzje Mass Effect 2. Nie chodzi mi o poziom merytoryczny, tylko o art z Shepardem na 2 strony i wielki napis. Wygląda to jak w piśmie KŚ GRY (dawno temu, nie wiem jak jest teraz) i wygląda paskudnie. Brakuje jeszcze tylko napis : "u nas recenzja Mass Effect 2 na 6 stron". Fajnie, tylko prawdziwego tekstu są 4. Nie wiem jaki cel miał ten zabieg, do głowy przychodzi mi tylko oddzielenie zapowiedzi od recenzji, ale wygląda to dla mnie niechlujnie. Spis materiałów na płycie powędrował na koniec wg mnie lepiej się sprawdzał na początku pisma, ale to można "przeboleć". Wstępniak, zawsze dla mnie był ciekawą lekturą, a teraz po kastracji jest tylko mizernym ochłapem. Poziom Na luzie ten sam, tylko oprawa graficzna mnie czytelna. Mam również nadzieję, że AR przytyje z powrotem do 4 stron. Natomiast na plus oceniam recenzję gier konsolowych, sam gram zarówno na pc i xboxie więc informacje o grach na konsole wcale mi nie przeszkadzają. Bardzo ciekawy był tekst Bartka Kluski oraz test myszek i klawiatur dla graczy. Naprawdę duży plus za te ciekawe materiały. Podoba mi się również zmiana Action Magu w postaci przenosin na pdf. Autorzy słusznie zauważają, że są praktyczniejsze (można je wydrukować itd.). Na płycie, jak co miesiąc. Czyli bardzo dobrze, pełniaki w porządku chociaż w NB już grałem na konsoli, ale cieszę się z przygodówki. Mam nadzieję, że redakcja ponownie przeprowadzi ankietę i część pomysłów podda modyfikacjom, aby jeszcze bardziej umilić lekturę czytelnikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..ciach.../

Tylko, że teraz ten denny humor, którego, aby zrozumieć trza być redaktorem CDA jest przy reckach gier, co mnie poniekąd martwi, bo raz, że lubiłem czasem to czytać, a dwa, że były w GW felietony, a teraz nie wiem czy w ogóle są, a dla mnie CDA bez felietonów to nie CDA. Szczerze pisząc to CDA kupowałem dla felietonów... hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 18:44, Growin napisał:

> > Hm...wiarygodność. Pamiętasz może ocenę Divine Divinity 2: Ego Draconis?

> No właśnie
> > :)
> >
>
A ja mam inne pytanie dot. tej recenzji. Dlaczego recka została napisana po przejściu
ok. 20-25% gry? Recenzent napisał, że nie poradził sobie z Amduzjaszem. " W obydwu
moich grach w Ego Draconis nie udało mi się zbudować postaci, która byłaby w stanie pokonać
Amduzjasza w świątyni Maxosa"

Myślałem, że recenzje się pisze PO UKOŃCZENIU gry.



NIekoniecznie. Recenzje pisze sie wtedy, gdy autor uwaza, ze moze ja napisac i sie nie zblazni, bo wie wystarczajaco wiele. Ukoncznenie jest nader wskazane ale nie obligatoryjne.

W tym przypadku można pomyśleć, że

Dnia 19.01.2010 o 18:44, Growin napisał:

gem się zdenerwował, że twórcy udowodnili mu, iż jest casualem wychowanym na "grach"
od BioWare i dlatego po grze tak "pojechał".
Nie opisał najważniejszych rzeczy - latania smokiem, bitewnej wieży i kilku innych ciekawych
elementów.
Skończył grać zanim gra "rozwinęła swoje skrzydła".


Powiem tak - jesli gram w gre np. 10 godzin i sie NUUUUDZE i WK... to niezaleznie od tego jak sie ona POTEM rozswinie, to nie jest dobra gra.

Dnia 19.01.2010 o 18:44, Growin napisał:

Ok. Każdy ma prawo napisać taką recenzję jaką chce, ale może zamiast czekać na
okolice premiery gry i opisywać swoje wrażenia po przejściu 1/4 bądź 1/5 gry, zaczęlibyście
pisać recenzje na podstawie wersji DEMO gier (jeśli takowe istnieją)? Recki byłyby w
wielu przypadkach trochę szybciej.


Bardzo smieszne. Docen moze to ze autor nie sciemnial, tylko uczciwcie powiedzial jak bylo. Jakby sciemnil ze przeszedl gre do konca to nie mialbys tego argumentu. A ja sam moglbym pokazac pare recenzji w roznych miejscach, w ktorych WIEM, ze piszacy zaliczyl tak 1/3 gry ale sciemnia, ze doszedl Bog wie gdzie, a sam powtarza to, co gdzies wyczytal i to robiac dokladnie te same bledy, co pierwszy autor. :) I szczerze mowiac to jest dla mnie wstyd i obciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 21:12, Bartex69 napisał:

> Właśnie dzisiaj kupiłem najnowszy numer CDA, przeglądam sobie. Zaczynam czytać reckę

> Mass Effect 2 a tutaj...
> Olbrzymi spoiler dotyczący zakończenia pierwszej części gry.
> Dzięki wielkie cda za zniechęcenie gracza do przejścia do końca mass Effect I
Dołączam do podziękowania.



Sorki wielkie ale czesc II zasadniczo jest przeznaczona dla tych, co juz I zaliczyli. Zas spoilerow dotyczacych fabuly II czesci nie znajdziesz - Al sie bardzo staral by zdradzic najmnej jak mogl. Jesli ktos sie czepia, ze zdradzamy fabule gry sprzed 2 la to sorry. Na wszelki wypadek nie powiem czyim synem jest Luke Skywalker. :)

Dla mnie jest oczywiste, ze przy recenzji II czesci jakies nawiazania do fabuly czesci I byc musza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 21:52, Bajuj napisał:

Nowy numer już przeczytałem i jestem zasmucony wprowadzonymi zmianami. GameWalker w zmienionej
formie kompletnie mi się nie podoba, wstępniak to dalej mizerne kilka zdań, Na luzie
również prezentuje się gorzej, AR straciło jedną stronę, a połowa to zdjęcia zamiast
listów i maili. Negatywnie oceniam też recenzje Mass Effect 2. Nie chodzi mi o poziom
merytoryczny, tylko o art z Shepardem na 2 strony i wielki napis. Wygląda to jak w piśmie
KŚ GRY (dawno temu, nie wiem jak jest teraz) i wygląda paskudnie. Brakuje jeszcze tylko
napis : "u nas recenzja Mass Effect 2 na 6 stron".


>>>Dlatego wlasnie na okaldce nie bylo takiej informacji. Po drugie zaraz sie zerzygam, za co przepraszam, ale mniej wiecej 23x dzisiaj juz wyjasnialm czemu sa te dwie strony. Zatem

1. Tzw. otwieracz oddziela recenzje od zapowiedzi. Kiedys robil to GW,teraz go nie ma, a niektorzy moga nie odroznic jednego od drugiego, wiec te 2 strony to takie "hej! Jestes w dziale recenzje!"

2. To Gra Miesiaca, musi sie odrozniac od reszty.

3. OTwieracze stosowwane sa powszechnie w zachodnich magazynach ograch, taki jest teraz styl.

Pocieszam tez, ze nie bedziemy ich naduzywac. 1-2 w numerze i starczy.

Dnia 19.01.2010 o 21:52, Bajuj napisał:

4. Nie wiem jaki cel miał ten zabieg, do głowy przychodzi mi tylko oddzielenie zapowiedzi
od recenzji, ale wygląda to dla mnie niechlujnie.


>>>A co by wygladalo "chlujnie" w tej roli?

Dnia 19.01.2010 o 21:52, Bajuj napisał:

Poziom Na luzie ten sam, tylko oprawa graficzna mnie czytelna.


>>>IMO dzial zmienil formule, jest teraz bardziej urozmaicony i zawiera zroznicowane tresci. Do tego stal sie poniekad interaktywny.

am również nadzieję,

Dnia 19.01.2010 o 21:52, Bajuj napisał:

że AR przytyje z powrotem do 4 stron.


>>>Los AR w waszych rekach. Ile lat prosilem o listy, ostrzegajac ze to sie moze skonczyc zmniejszeniem wielkosci dzialu? Z 5 minimum.WIec pretensje DO SIEBIE prosze miec o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno jeżeli gra w CDA dostaje ocenę 10\10 to oprócz recenzenta dwie inne osoby muszą się zgodzić z recenzentem. No i wg mnie powinno być napisane ktore to osoby, i te osoby powinny napisać mini recenzje czy spostrzeżenia z jego strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 20:35, Magwisienka napisał:

Miało być więcej humoru a tu luźny GW zamieniają na sztywne komentarze do recenzji :P


<<<Humor jest nie tylko w GW. :) GW sie zwyczajnie wypalilo i za przeproszeniem "Zburaczalo" nie bardzo wiaodmo o czym bylo i co zawieralo...

Dnia 19.01.2010 o 20:35, Magwisienka napisał:


Fajnie by tez było, gdyby dział "Gameplaye" na płytce został trochę rozbudowany. Więcej
filmików, dłuższe filmiki, i może wzbogacone komentarzem redaktorów? :)


>>> Nie obiecuje cudow, ale zobaczymy co sie da zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 23:33, Ziggy napisał:

Podobno jeżeli gra w CDA dostaje ocenę 10\10 to oprócz recenzenta dwie inne osoby muszą
się zgodzić z recenzentem. No i wg mnie powinno być napisane ktore to osoby, i te osoby
powinny napisać mini recenzje czy spostrzeżenia z jego strony.


Go to rameczka -> Gamewalker. Tam masz wypowiedzi tych, co grali i jasno z nich wynika kto poparl i dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2010 o 23:35, TojaSmuggler napisał:

Go to rameczka -> Gamewalker. Tam masz wypowiedzi tych, co grali i jasno z nich wynika
kto poparl i dlaczego.

Aha dobra nie widziałem.
PS: Zagladaj częściej na forum a nie tylko raz czy 2 w miesiącu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 16:48, Dexter_McAaron napisał:

Imć Smuggler, znany z szacunku do swoich "partnerów" w dyskusji i adwersarzy, od zarania
dziejów (a właściwie od kiedy zaczął wypowiadać się tutaj, na gramie) odpisuje w ten
sposób, jakoby z racji natłoku zajęć i obowiązków nie mając czasu porządnie odpisywać.
Kij że 99,9% userów tego forum jakoś jest w stanie pisać w minimalnym choć stopniu schludnie;
oraz że czyni to jego posty absolutnie niezdatnymi do użycia.

"Jeśli Ci się nie podoba, nie czytaj" (argument, jakim kiedyś posłużył się jakiś zapalony
obrońca czci i honoru CDA).


Oczywiscie fakt, ze obsluguje 3 duze fora, napisalem dzis jakies 200 DUZYCH Postow i o 23.30 nadal to robie, a do tego wykonywalem normalne prace w pracy i prace w domu, nie ma znacznenia. Powinienem ladnie wstawiac "quote" itd. Co prawda znaczyloby to, ze wtedy odpowiedizalmym na gora 1/3 postow co teraz, albo ze czynilbym to do bialego rana, ale to juz moj problem.

Zapytam sie wiec was - czy wolisz, zebym TOBIE odpowiedzial niechlujnie ale odpowiedzial, a tekst da sie przy pewnym natezeniu dobrej woli przeczytac i zrozumiec, czy tez zebym wstawiajac quoty, boldy, italiki itd. odpowiedzial TEMU OBOK, a ciebie olal, bo juz nie starczy czasu i sil.

Ja sie dostosuje, bo mi w sumie wsio ryba.

Przypomne jeszcze, zeby byla jasnosc, ze moja obecnosc na WSZYSTKICH forach NIE WYNIKA z moich obowiazkow sluzbowych i nie mam z tego nawet 10 gr wiecej niz gdybym W OGOLE nie odpowiadal na ZADEN post. Robie to bo cchce i uwazam,ze wam sie to ode mnie nalezy - krotko mowiac bo taka jest moja dobra wola.

A teraz porosze sie wyzlosliwiac na temat goscia, ktory pisze bez polskuch znakow, zjada przecinki, robi literowki i nie chce mu sie "quotowac". Jest szansa, ze do 12 zdaze jeszcze odpyskowac, a potem ide spac. Pote do pracki, do domu i znow do 12 sobie niechlujnie pomarnuje czas tylko po to, zebyscie mieli odpowiedzi na swe pytania. No ale przeciez czyni ta samo 99,9% tutejszych forumowiczow, wiec w sumie nie ma o czym gadac, moge sie tylko wstydzic jak bardzo was nie szanuje.

Dziekuje, zycze milej nocy i dobrego samopoczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się