kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 02.09.2013 o 21:46, Demagol napisał:

A ja bym jednak nie chciał aż tyle steamowych gier.

Dlaczego nie?

Zawsze istanialaby możliwość dogadania się z CD Projektem i zamiast kluczyków Steam, dodawanie kluczyków GOG/cdp.pl. Choć Steam byłby IMHO lepszy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 21:29, TojaSmuggler napisał:

> Po roku ponowiłem prenumerate, myślałem, że się zmieniło coś i numery dochodzą w
miarę
> na czas.
> W kioskach był we wtorek numer, ja dostałem w piątek, porażka jakaś.

Cala prenumerate zalatwia ten sam dzial i sla "po kolei". Jak sie dobrze trafi, to czasem
jest nawet przed kioskowa premiera. Jak nie - pare dni po. Ale za to za nizsza cene.
Cos za cos. Nic na to nie poradze, chcialbym zeby CDA zawsze dochodzil najpozniej w dniu
premiery, ale nikt specjalnie dla nas nie zatrudni dodatmkowo paru osob do wysylki.


Rozumiem to doskonale, nie chodzi o to, że jest taniej tylko bardziej o wygodę.
Kiedyś maks opóźnienie to dwa dni, a teraz ?

ps - dlaczego nie ma w prenumeracie tej fajnej folii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 21:35, Kirabaxior napisał:


> wstepniak.
To może dziwne było, ale zawsze gdy odfoliowywałem CDA, to czytałem co ma do powiedzenia
Mac Abra i nie byłem w tym jedyny z tego co mi wiadomo :P Wątpię że zamiast tego ludzie
wolą widzieć skrina z gry na dwie strony, który może i ładnie wygląda ale sprawia, że
obie strony nie są dobrze gospodarowane :)


No nie poradze, ze byles widac w mniejszosci. Tak to juz jest, ze wiekszosc ma racje, nawet jesli jej nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powód jest prosty - nie używam Steama i nie chcę używać. Denerwuje mnie cały ten badziew, który koniecznie muszę odpalać, by sobie zagrać.

Jedyne, na co się zgodziłem (i wielokrotnie żałowałem) to BNet 2.0 przy okazji StarCrafta II. Wpienia mnie kosmicznie przy instalacji.

StarCrafta 1 ściągnąłem sobie w niedługim czasie, zainstalowałem, działa. StarCrafta II kupiłem sobie w sklepie na płycie CD, okazuje się, że jest po polsku, więc muszę ściągnąć z netu po angielsku. Ładne pół dnia na tym zeszło, potem instalacja, no ale ok (to było przed patchem 1.5, kiedy gra działała jak ta lala). Najbardziej wpienił mnie HotS. Podstawka zainstalowana i upatchowana czeka na dodatek, a tu się okazuje, że grze coś nie pasuje i muszę drzeć kilkanaście GB z netu.

Są to jedyne gry, przy których żałowałem, że nie kupiłem po prostu kluczyka. Byłoby taniej i przynajmniej nie musiałbym się oszukiwać, zwłaszcza, że zawartość pudełka w ogóle nie usprawiedliwia ceny. Ew. odłożę więcej kasy na kolekcjonerkę, choć został mi już tylko LotV...

Dzisiejsze granie jest tak koszmarnie upierdliwe, że naprawdę żałuję, że wspieram ten biznes swoimi pieniędzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 02.09.2013 o 21:50, Jagged napisał:

>

Rozumiem to doskonale, nie chodzi o to, że jest taniej tylko bardziej o wygodę.
Kiedyś maks opóźnienie to dwa dni, a teraz ?


>>>A teraz bywa roznie - zobaczysz sam.

Dnia 02.09.2013 o 21:50, Jagged napisał:


ps - dlaczego nie ma w prenumeracie tej fajnej folii ?


Bo do prenueraty bierze sie pisma z palet jeszcze przed zafoliowaniem, z tego co wiem. Inaczej byloby jeszcze o dzien/dwa pozniej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 21:59, Demagol napisał:

W mniejszości niby, a odzew po zredukowaniu wstępniaka do kikuta i związane zeń ryki
były spore.

Bo zazwyczaj odzywają się osoby, którym zmiana się nie podoba. Ja osobiście nawet nie zauważyłem, że wstępniak został aż tak zredukowany, bo przeczytałem go może 3 czy 4 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że głosów na nie była znacząca ilość. Ja akurat czytałem te wstępniaki, kiedyś nawet sobie zrobiłem taki maraton i je czytałem numer po numerze. Kreatywny sposób spędzania czasu, nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 21:57, Demagol napisał:

Powód jest prosty - nie używam Steama i nie chcę używać. Denerwuje mnie
cały ten badziew, który koniecznie muszę odpalać, by sobie zagrać.

Badziew? Według mnie i według większości graczy, bardzo przydatne narzędzie. Co więcej, Valve cały czas rozwija swoje "dziecko", dodaje do niego nowe funkcje i stale go supportuje. :)

Nie uwierzę, że nie masz tam konta i ani jednej gry do niego przypisanej.

Dnia 02.09.2013 o 21:57, Demagol napisał:

Jedyne, na co się zgodziłem (i wielokrotnie żałowałem) to BNet 2.0 przy okazji StarCrafta
II. Wpienia mnie kosmicznie przy instalacji.

I chyba jakoś to przeżyłeś, prawda? Nie taki Diabeł straszny, co? :)

Dnia 02.09.2013 o 21:57, Demagol napisał:

StarCrafta 1 ściągnąłem sobie w niedługim czasie, zainstalowałem, działa. StarCrafta
II kupiłem sobie w sklepie na płycie CD, okazuje się, że jest po polsku, więc muszę ściągnąć
z netu po angielsku. Ładne pół dnia na tym zeszło, potem instalacja, no ale ok (to było
przed patchem 1.5, kiedy gra działała jak ta lala). Najbardziej wpienił mnie HotS. Podstawka
zainstalowana i upatchowana czeka na dodatek, a tu się okazuje, że grze coś nie pasuje
i muszę drzeć kilkanaście GB z netu.

W przypadku dodatków i patchy zawsze musi być zachowana spójność plików i stąd dodatkowe pobieranie. Steam dodatkowo pozwala po instalacji sprawdzić tę spójność, gdybyś miał wątpliwości. :)

Dnia 02.09.2013 o 21:57, Demagol napisał:

Są to jedyne gry, przy których żałowałem, że nie kupiłem po prostu kluczyka. Byłoby taniej
i przynajmniej nie musiałbym się oszukiwać, zwłaszcza, że zawartość pudełka w ogóle nie
usprawiedliwia ceny. Ew. odłożę więcej kasy na kolekcjonerkę, choć został mi już tylko
LotV...

To już Twój wybór.

Dnia 02.09.2013 o 21:57, Demagol napisał:

Dzisiejsze granie jest tak koszmarnie upierdliwe, że naprawdę żałuję, że wspieram ten
biznes swoimi pieniędzmi.

Zawsze możesz wybrać granie na konsolach, gdzie wystarczy tylko włożyć płytkę do napędu, albo kupować starocie i/lub indyki na GOG. Innej opcji nie ma. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 22:06, Janek_Izdebski napisał:

Nie uwierzę, że nie masz tam konta i ani jednej gry do niego przypisanej.


Mam jedną. Blades of Time...

Dnia 02.09.2013 o 22:06, Janek_Izdebski napisał:

I chyba jakoś to przeżyłeś, prawda? Nie taki Diabeł straszny, co? :)


Nie, ale już na starcie wkur... zniechęca. W przypadku HotS-a to było kluczowe...

Dnia 02.09.2013 o 22:06, Janek_Izdebski napisał:

W przypadku dodatków i patchy zawsze musi być zachowana spójność plików i stąd dodatkowe
pobieranie.


Myślałem, że dodatek po prostu się doinstaluje do podstawki tak jak zawsze było.

Dnia 02.09.2013 o 22:06, Janek_Izdebski napisał:

Zawsze możesz wybrać granie na konsolach, gdzie wystarczy tylko włożyć płytkę do napędu,
albo kupować starocie i/lub indyki na GOG. Innej opcji nie ma. :)


Zamiast kupować konsoli kupiłbym sobie lepszego peceta.

Nie ma innej opcji? Jest - mogę w ogóle przestać kupować gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 21:59, Demagol napisał:

W mniejszości niby, a odzew po zredukowaniu wstępniaka do kikuta i związane zeń ryki
były spore.


Jesli czytalo go 5% osob ze 100.000 = 500 osob. I nawet jesli glos zabrala co dziesiata, to byloby nadal 50 postow czyli duuuuuuuuzo (na pozor).

Tak czasem mam na forum, gdy pare osob narzeka, ze plytka nie dziala. Bo ci, ktorym dzialaja nie przychodza mowic "mi dziala". A jak jest 10 postow pod rzad to "o matko, NIKOMU nie dziala, WSZYSCY narzekaja". A potem w raporcie czyta sie "poziom reklamacji plyt - 0,12%.

Trzeba patrzec globalnie, pamietajac ze czytelnikow CDA jest ciagle -dziesiat tysiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 21:57, Demagol napisał:

Powód jest prosty - nie używam Steama i nie chcę używać. Denerwuje mnie cały ten badziew,
który koniecznie muszę odpalać, by sobie zagrać.


Ja przez kilka lat nie chcialem miec neta w domu. Dzis samego mnie to dziwi, ze tak moglem myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Internet to jest inna sprawa, bo jego oblicze zmieniało się na przestrzeni wieków. Zaczynałem z nim przygodę dawno temu, gdy strony były może niezbyt piękne (chociaż...), a na pewno prymitywne w porównaniu z dzisiejszymi cudami techniki, a komunikacja skupiała się wokół chatów czy inszych mIRC-ów, później to już było coraz więcej flashowych bajerów, w końcu nastała era sieci społecznościowych i holokaust prywatności, a teraz to już i Facebook jest już passe, młode pokolenie, wyjątkowo niecierpliwe, bawi się we wrzucanie głupotek szybko, bez odzewu innych i bez zbędnych utrudnień. Czy jakoś tak.

Nie znaczy to, że muszę się na to wszystko zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 22:18, Demagol napisał:

Internet to jest inna sprawa, bo jego oblicze zmieniało się na przestrzeni wieków.

Na przestrzeni czego O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 22:28, Hubi_Koshi napisał:

> Internet to jest inna sprawa, bo jego oblicze zmieniało się na przestrzeni wieków.
Na przestrzeni czego O_o

Wieków. Internet już dwa wieki istnieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 22:29, Dared00 napisał:

Wieków. Internet już dwa wieki istnieje ;)

Oż... to ja wcale nie żartowałem gdy twierdziłem że jestem już antyczny... idę się w trumnie zamknąć bo mnie jeszcze słońce spali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 22:10, Demagol napisał:

Mam jedną. Blades of Time...

Przykro mi z tego powodu. Wiele nowszych gier po 2009 roku Ciebie omija. Wtedy mniej więcej developerzy zaczeli masowo wydawać gry na Steamie.

Dnia 02.09.2013 o 22:10, Demagol napisał:

Nie, ale już na starcie wkur... zniechęca. W przypadku HotS-a to było kluczowe...

Zawsze mogłeś pobrać całego klienta z sieci od A do Z, skoor masz własne konto na B.net i do niego przypisanego "Starcrafta II" wraz z dodatkiem.

Dnia 02.09.2013 o 22:10, Demagol napisał:

Myślałem, że dodatek po prostu się doinstaluje do podstawki tak jak zawsze było.

Czasem jak jest wiele patchy i DLC, takie badanie spójności plików wydaje się być koniecznością.

Dnia 02.09.2013 o 22:10, Demagol napisał:

Zamiast kupować konsoli kupiłbym sobie lepszego peceta.

Ale będziesz musia zrezygnować z gry w nowe tytuły, bo prawie każda nowa gra wymaga posiadania konta na Battle.net/Origin/Steam/UPlay (niepotrzebne skreślić).

Dnia 02.09.2013 o 22:10, Demagol napisał:

Nie ma innej opcji? Jest - mogę w ogóle przestać kupować gry.

Tak, to zawsze możesz zrobić. Tylko czy tego chcesz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 22:46, Janek_Izdebski napisał:

Przykro mi z tego powodu. Wiele nowszych gier po 2009 roku Ciebie omija.


Mi wcale nie jest przykro, bo żadna to strata.

Dnia 02.09.2013 o 22:46, Janek_Izdebski napisał:

Zawsze mogłeś pobrać całego klienta z sieci od A do Z, skoor masz własne konto na B.net
i do niego przypisanego "Starcrafta II" wraz z dodatkiem.


Chyba nie rozumiesz, co ja piszę. Pisałem o tym, że myślałem, że sobie doinstaluję po prostu grę z płyty do podstawki, którą mam na dysku, a okazało się, że coś grze nie pasuje i musiałem zainstalować grę drugi raz, tym razem ściągniętą w całości z Bnetu :D :D :D

Dnia 02.09.2013 o 22:46, Janek_Izdebski napisał:

Tak, to zawsze możesz zrobić. Tylko czy tego chcesz? :D


A czemu miałbym nie chcieć? Prawda jest taka, że w przyszłości będzie tylko parę gier, które naprawdę mnie interesują, razem zebrałoby się może z kilkanaście. Wszystko, co jest mi potrzebne już mam, teraz się bawię takim na przykład NFS3: Hot Pursuit i dalej kopie on tyłek po tylu latach.

Może za kilkanaście lat będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się