kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

CDA w takim razie stanie się po prostu kolejnym źródłem kluczy steamowych które i tak trafiają następnego dnia hurtem na allegro

wobec tego, skoro zmienia profil, możemy głosować portfelem, by wreszcie dawali lepsze pełniaki, bo tylko one nadają pismu sens

Smuggler od lat krzyczy, że gry to wyłącznie dodatek - z perspektywy konsumenta i obserwatora branży widzę zaburzenie tego stwierdzenia pogłębiające się z każdym steamowym pełniakiem i każdą redukcją tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry to nie jest dodatek, tylko pełnoprawna część pisma. Dodatkiem w CD-A jest na przykład podkładka pod mysz, Tipsomaniak lub wkładka z reklamą butów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro pełnoprawna, to w domyśle znajdujemy słowo "równorzędna" - skoro równorzędna, to także tyle samo warta

wobec tego, czysto teoretycznie, pismo powinno posiadać cenę równorzędną do ceny gry - czy cienki periodyk na coraz gorszym papierze jest wart tyle co gry komputerowe? śmiem poważnie wątpić

pełnoprawność tfu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że CD-Action to pismo + płyty jako całość (kioskarze, hehe), a nie samo pismo z bajerami. Ale niech każdy sobie kupuje z takich powodów, jakie uważa za słuszne.

Ciekawe kiedy zamiast gry na płycie będą dawać sam kod. Tylko inna sprawa, że nie będą mieli czym płyty zapełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 19:49, Ostrowiak napisał:

CDA w takim razie stanie się po prostu kolejnym źródłem kluczy steamowych
które i tak trafiają następnego dnia hurtem na allegro

A teraz tak się nie dzieje? Nie bądź taki naiwny. Jak CDA daje dwa klucze Steam na 3 pełniaki, to często masowo trafiają one na portale aukcyjne.

Dnia 03.09.2013 o 19:49, Ostrowiak napisał:

wobec tego, skoro zmienia profil, możemy głosować portfelem, by wreszcie dawali lepsze
pełniaki, bo tylko one nadają pismu sens

Czyli podwyżka ceny pisma? Ciekawe ilu stałych czytelników to zaakceptuje.

Dnia 03.09.2013 o 19:49, Ostrowiak napisał:

Smuggler od lat krzyczy, że gry to wyłącznie dodatek - z perspektywy konsumenta i obserwatora
branży widzę zaburzenie tego stwierdzenia pogłębiające się z każdym steamowym pełniakiem
i każdą redukcją tekstu

Ale równocześnie jest to jeden z niewielu przedstawicieli prasy komputerowej, który nadal jest rentowny. Dziwny praradoks, prawda? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 20:26, Janek_Izdebski napisał:

A teraz tak się nie dzieje? Nie bądź taki naiwny. Jak CDA daje dwa klucze Steam na 3
pełniaki, to często masowo trafiają one na portale aukcyjne.

Dzieje się i owszem, w przyszłości częściej i boleśniej.

Dnia 03.09.2013 o 20:26, Janek_Izdebski napisał:

Czyli podwyżka ceny pisma? Ciekawe ilu stałych czytelników to zaakceptuje.

Zaakceptowali dwa złote w górę w imię nowego papieru toaletowego, pardon, drukarskiego.

Dnia 03.09.2013 o 20:26, Janek_Izdebski napisał:

Ale równocześnie jest to jeden z niewielu przedstawicieli prasy komputerowej, który nadal
jest rentowny. Dziwny praradoks, prawda? :D

w momencie upadku mediów papierowych przy życiu trzyma się wyłącznie nisza i monopolista

zgadnij, którym jest CDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 20:30, Ostrowiak napisał:

Dzieje się i owszem, w przyszłości częściej i boleśniej.

"Life is brutal and full of zasadzkas." - jak mawiał klasyk. :D

Dnia 03.09.2013 o 20:30, Ostrowiak napisał:

Zaakceptowali dwa złote w górę w imię nowego papieru toaletowego, pardon, drukarskiego.

Nie wiem czy zaakcpetują kolejną podwyżkę.

Dnia 03.09.2013 o 20:30, Ostrowiak napisał:

w momencie upadku mediów papierowych przy życiu trzyma się wyłącznie nisza i monopolista

Pełna zgoda.

Dnia 03.09.2013 o 20:30, Ostrowiak napisał:

zgadnij, którym jest CDA

CDA jest i tym i tym. Monopolistą na pewno, niszą też na swój sposób. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niszą to jest PSX Extreme czy tam Neo+. W każdym razie któreś z tych dwóch dużych pism konsolowych.

No i było jakieś pisemko dla konsolowców wydawane drogą DIY przez Internet w nakładzie 1000 zł. Pierwszy numer rozszedł się jak na pniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanuję Twoje zdanie. Sam byłem takim buntownikiem kiedyś, ale mi przeszło po poznaniu plusów Steama. Jednak rozumiem, że możesz go nie lubić: nie jest pozbawiony wad, a dla niektórych jego zalety mogą wcale niby nie być, chociażby kwestia gier (małe jest prawdopodobieństwo, ale jednak jest, że po apokalipsie serwerów się je straci). Mam całkiem inne zdanie jednak od Twojego, jednak cieszę się, że jesteś nieprzejednany w kwestii, w którą wierzysz. Jesteś gotowy do poświęceń, "głosujesz portfelem" nie kupując gry na tę platformę i masz argumenty, aby poprzeć swoje zdanie, stąd dziwi mnie powszechne oburzenie niektórych użytkowników w tym temacie. Ja nie lubię Origin i UPlay, to co? Jestem dziwny? Pozdrawiam.
Jeśli chodzi o CDA, to mi tam się podoba to, że coraz częściej są gry na Steam od nich. Pewnie taniej można uzyskać klucz na cover, a ja - jak mówiłem - należę do zwolenników Steama.

@Janek_Izdebski
Kibicuję Valve. Btw. to już dziś? :D Jak ten czas szybko leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Janek, z roku na rok to CDA ma coraz mniej stałych czytelników. Jeśli popatrzeć na komentarze na gramie, GOLu, markolfie czy nawet na FA, to widać wyraźnie, że większość stałych czytelników przeszła na tryb "jak dadzą coś ciekawego, to kupię". Takich stałych, którzy bez względu na zawartość grową i tekstową pisma kupują je, jest coraz mniej

Ja sam odszedłem od pisma w 2010 roku. Kupowałem od pierwszego numeru, ale w pewnym momencie zabrakło mi paru redaktorów, którzy tworzyli klimat [Eld i EGM głównie], Gamewalkera (choć to przebolałem) i już nie tak śmiesznego AR [zmianę pisma z only PC na PC & konsole zakceptowałem, bo cóż było innego zrobić]. CDA kupiłem później tylko raz, gdy dali Painkillera: HD.

Obecnie przeszedłem z modelu "kupię zawsze" na model "jak będzie coś ciekawego do poczytania lub/i do grania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 20:40, Demagol napisał:

Niszą to jest PSX Extreme czy tam Neo+. W każdym razie któreś z tych dwóch dużych
pism konsolowych.

Zależy jak na to patrzeć. Pismo, które na początku było stricte PC-towe też można zaliczyć do niszy.

Dnia 03.09.2013 o 20:40, Demagol napisał:

No i było jakieś pisemko dla konsolowców wydawane drogą DIY przez Internet w nakładzie
1000 zł. Pierwszy numer rozszedł się jak na pniu

Pełna zgoda, ale te pisemka czy ziny miały/maja nakład tak znikomy, że aż w granicach błędu statystycznego.

@Heartbraker
Rozumiem Twój punkt widzenia i uważam, że CDA nieuchronnie czeka tąpnięcie w sprzedaży. Tak jak mówisz, przejście z trybu "kupię zawsze" do trybu "jak będzie coś ciekawego do poczytania lub/i do grania" może stać się coraz bardziej powszechne wśród wiernych czytelników.

Osobiście obstawaim, że redakcja, by nie odczuć odpływu czytelników, mocniej uderzy w pełniaki w wydaniu kluczy Steam - po prostu są tańsze dla nich do zakupienia. Może z czasem i płytki znikną, a wszystko będzie w postaci kluczy, a reszta contentu w formie downloadu z serwerów CDA Kto to wie... :D

Kwestią kluczową będzie zawsze bilans kosztów i zysków. Wydawnictwo jak poczuje nóż na gardle nie będzie bawić się subtelności i czekać nas będą radykalne zmiany i cięcia zbędnych kosztów. Tak właśnie uważam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się obiło o oczy, że SMG gdzieś pisał, że wcale pełniaki na steama nie są tańsze.

I jaka nisza w przypadku CD-A, to zawsze był mainstream

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 21:25, Demagol napisał:

I jaka nisza w przypadku CD-A, to zawsze był mainstream

Może i tak, ale w początkach CDA, rynek prasy growej był bardziej rozdrobniony. Teraz CDA (pomijam PSX Extreme czy Neo+) to zdecydowany monopolista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 21:30, Janek_Izdebski napisał:

> I jaka nisza w przypadku CD-A, to zawsze był mainstream
Może i tak, ale w początkach CDA, rynek prasy growej był bardziej rozdrobniony. Teraz
CDA (pomijam PSX Extreme czy Neo+) to zdecydowany monopolista.

Neo+ od pewnego czasu już nie istnieje, a i długo wcześniej były to już tylko ostatnie podrygi trupa. Zostaje tylko PSX Extreme, no ale faktycznie konkurencji dla CDA w sumie nie stanowi. Zwłaszcza, że nie sprzedaje się już za dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 22:15, Demagol napisał:

W sumie to ich nakład chyba nie jest kontrolowany, nie?

Nakład CDA o ile pamiętam jest. :)

@Arcling
Dzięki za wyjaśnienie. PSX Extreme i Neo+ niestety nie czytuję. Tak jak większość korzystam z różnych źródeł z sieci. :)

Czy to się komuś podoba czy nie, ale prasa drukowana wymiera... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się