kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2013 o 16:34, Demagol napisał:

No już z tym tipsomaniakiem bez przesady, pewnie połowa książeczki jest o
czymś innym ;).

Oczywiście, że jest o czymś innym. Takie bzdurne gawędy o gierkach. Wolałbym porządne solucje lub listę cheatów. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 16:41, Demagol napisał:

Solucje i cheaty
Do dzisiejszych gier

Wololololololo xD

A żebyś wiedział. Są jszcze tkie gierki, do których takie materiały by się przydały:

- strategie

- cRPGi

- skradanki

- taktyczne strzelaniny

- symuatory

- przygodówki.

Ma to też zastosowanie do innych gatunków, ale na mniejszą skalę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 16:41, Demagol napisał:

Solucje i cheaty
Do dzisiejszych gier

Wololololololo xD


ŚMIEJ SIĘ

A na pewno pamiętasz stare Tipsomaniaki.
Kody do Simsów i Hirołsów!

Każdy, KAŻDY to przerabiał. Rzeczy takie jak kody do GTA wchodzą w krew, tak samo jak kody do Heroes 2 (32167 na smoki- żebyście widzieli ten respekt w świetlicy szkolnej, jak wpisałem) czy SimCity. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie rozbierał swojego Sima sprzedając prysznic dzięki kodom!
Wiesz, jak chciałbym wrócić do tych czasów? Cheatowanie wyginęło. Teraz w najlepszym razie są nudne programy do ustawienia sobie statystyk na 999999999. Żaden fun, to nie to co pojawiający się w Age of Empires 2 samochód strzelający pociskami.
Nie wspominam już o cheatowaniu jako najwyższym poziomie wtajemniczenia, tak jak to było w Titan Queście, gdzie konieczne było do tego robienie modów, a wcześniej- naprawienie edytora błędnie wykonanego przez twórców! Ale za to jaki szpan, pierścień pozwalający na teleportację i odnalezienie miejsc używanych do beta-testów lokacji, robiących za widziane z daleka tło czy też przejście za rozbudzające wyobraźnię drzwi na końcu ostatniego etapu, za którymi była ledwie garstka graczy!

Tak tak, takich cheatów już nie ma. Stare tipsomaniaki były wspaniałe, nigdy nie zapomnę tej pierwotnej radości z grania na kodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 16:41, Demagol napisał:

Solucje i cheaty
Do dzisiejszych gier

Wololololololo xD

Poradniki i solucje do każdej popularniejszej nowej gry pojawiają się na w wielu serwisach o grach i mają sporą poczytność, a nawet się sprzedają.

Przejrzyj sobie let''s playe czy inne filmiki na Youtube, pod którymi wielu użytkowników dziękuje za pomoc w poradzeniu sobie z jakimś etapem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 16:46, Janek_Izdebski napisał:

- strategie


Masz takie dzisiaj?

Dnia 27.08.2013 o 16:46, Janek_Izdebski napisał:

- cRPGi


Dzisiaj takich już praktycznie nie ma.

Dnia 27.08.2013 o 16:46, Janek_Izdebski napisał:

- skradanki


Po co cheaty, huzia i do przodu!!!!

Dnia 27.08.2013 o 16:46, Janek_Izdebski napisał:

- symuatory


A co to za mityczne kreatury

Dzisiaj masz internet - tam wszystko jest. Naprawdę chcesz tipsomaniaka z solucjami do może kilku gier? I jeszcze się okaże "e, nie dali gry, na którą liczyłem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie, ale ja doskonale rozumiem to, o czym mówisz. Sam grałem nieraz na cheatach, ba, taki Jedi Outcast zyskał u mnie w oczach dopiero na cheatach i dopiero wtedy poznałem jego urok, a byłem blisko porzucenia tej gry!

Niemniej ja o czym innym. Chodzi o to, że dzisiaj gry są pełne ułatwień i same nie stanowią wielkiego wyzwania. W takiej sytuacji cheaty i solucje są najzupełniej w świecie zbędne.

Poza tym jak już pisałem, Internet sprawia, że wszystko masz pod ręką i szybko to jesteś w stanie znaleźć. Po co to w piśmie? Ok, alt-tabowanie jest irytujące, ale można sobie też taki poradnik wydrukować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 16:58, Demagol napisał:

Panie, ale ja doskonale rozumiem to, o czym mówisz. Sam grałem nieraz na cheatach, ba,
taki Jedi Outcast zyskał u mnie w oczach dopiero na cheatach i dopiero wtedy poznałem
jego urok, a byłem blisko porzucenia tej gry!

Niemniej ja o czym innym. Chodzi o to, że dzisiaj gry są pełne ułatwień i same nie stanowią
wielkiego wyzwania. W takiej sytuacji cheaty i solucje są najzupełniej w świecie zbędne.

Poza tym jak już pisałem, Internet sprawia, że wszystko masz pod ręką i szybko to jesteś
w stanie znaleźć. Po co to w piśmie? Ok, alt-tabowanie jest irytujące, ale można sobie
też taki poradnik wydrukować.


To co, że piszesz i że wiem, ale mnie nostalgia naszła i musiałem się wyprodukować :D


Faktem jest jednak, iż niezaprzeczalnie masz rację. Po co cheaty do takich gier, jakie produkuje się teraz? Żeby ułatwić wszystko jeszcze bardziej? Poprowadzić za rączkę z dopalaczami? Meeeh.

Więc prawda, Tipsomaniak w pierwotnej formie stracił już swoją funkcję. A szkoda, tyle pięknych wspomnień. Tym niemniej, jako stylowy relikt przeszłości i tak jest w moim odczuciu fajnym dodatkiem- nawet, jeżeli już nie jest przydatny (przynajmniej w rozumieniu takiej roli, jaką pełnił kiedyś), to i tak nic do niego nie mam, bo przywodzi na myśl te lepsze czasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> - strategie
>

Dnia 27.08.2013 o 16:55, Demagol napisał:

Masz takie dzisiaj?

Serie "Total War" czy "Civilization", gry typu 4X. :)

Dnia 27.08.2013 o 16:55, Demagol napisał:

> - cRPGi

>

Dnia 27.08.2013 o 16:55, Demagol napisał:

Dzisiaj takich już praktycznie nie ma.

Tak, mam. "Baldur''s Gate EE", "Wiedźminy", "Oblivion", "Skyrim."

Dnia 27.08.2013 o 16:55, Demagol napisał:

> - skradanki

Po co cheaty, huzia i do przodu!!!!

Mów za siebie. :D

Dnia 27.08.2013 o 16:55, Demagol napisał:

> - symuatory

A co to za mityczne kreatury

Niektórzy jeszcze grają w symulatory, mimo że to niszowy gatunek.

Dnia 27.08.2013 o 16:55, Demagol napisał:

Dzisiaj masz internet - tam wszystko jest. Naprawdę chcesz tipsomaniaka z solucjami do
może kilku gier? I jeszcze się okaże "e, nie dali gry, na którą liczyłem".

Niektórzy oglądają walkthroughs na YT lub na Game Anyone. Inni wolą poczytać papierowe solucje czy przejrzeć tam cheaty lub kody. GoL nawet sprzedaje takie solucje w formie pdf-ów do ściągnięcia ze strony i do wydrukowania we własnym zakresie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 09:31, KrzysztofMarek napisał:

Ja już skończyłem 70 lat w tym roku. To wyjasnienie specjalnie dla Ciebie Smuggler, zebyś
przestał epatować swoim wiekiem i doświadczeniem. Bo ja mam po prostu wieksze.


Mozna zyc i 100 lat i nadal wierzyc w to, ze wroble to male golebie. :) 70 lat i siedzisz na forum o grach - szacun. :)
Nie dogadamy sie, ale to nie znaczy, ze musimy sie zrec. Po prostu inaczej oceniam przeszlosc i wspolczesnosc.

Swoja droga czy istnieje teraz kraj, w ktorym bylbys szczesliwy albo chociaz rownie szczesliwy jak za czasow PRL?
Jest kraj, w ktorym nie wybierasz sobie panow, ktoryz beda toba rzadzic, chleb jest chlebem, a ludziom zyje sie dostatnio itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 17:19, TojaSmuggler napisał:

Swoja droga czy istnieje teraz kraj, w ktorym bylbys szczesliwy albo chociaz rownie szczesliwy
jak za czasow PRL?
Jest kraj, w ktorym nie wybierasz sobie panow, ktoryz beda toba rzadzic, chleb jest chlebem,
a ludziom zyje sie dostatnio itd.?


khm... hmm... eee... Szwajcaria ?.
Najlepszy przykład społeczeństwa obywatelskiego, z tego co pamiętam parlamentarzysta ma zapewnioną przez państwo jedynie ochronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2013 o 17:43, kerkas napisał:


khm... hmm... eee... Szwajcaria ?.
Najlepszy przykład społeczeństwa obywatelskiego, z tego co pamiętam parlamentarzysta
ma zapewnioną przez państwo jedynie ochronę.

I tam nie wybierasz sobie politykow, a chleb jest taki, jak kiedys? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 17:50, TojaSmuggler napisał:

I tam nie wybierasz sobie politykow, a chleb jest taki, jak kiedys? :)


Chleb jaki jest to nie wiem, ale wiem że Szwajcaria to jedyny kraj w Europie gdzie transport kolejowy przynosi zyski.
Chyba z rok z temu była afera bo parlamentarzystka wykonała prywatny telefon ze służbowego telefonu i z tego co pamiętam pożegnała się ze stanowiskiem.
A w Polsce poseł Komorowski nabił na komórkę rachunek w wysokości 100.000 zł, tak mi się wydaje że Ci Panowie o których mówi @KrzysztofMarek w Szwajcarii są bardziej ludzcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 18:05, kerkas napisał:

A w Polsce poseł Komorowski nabił na komórkę rachunek w wysokości 100.000 zł, tak mi
się wydaje że Ci Panowie o których mówi @KrzysztofMarek w Szwajcarii są bardziej
ludzcy.


w każdym kraju parlamentarzyści są odzwierciedleniem społeczeństwa

jeżeli w Polsce promowanym i akceptowanym światopoglądem jest drobne cwaniactwo, koniunkturalizm i lizanie butów zamorskim panom, to parlamentarzyści siłą rzeczy będą takimi ludźmi

nie żadna razwiedka ich w kieszeni przyniosła, tylko ludzka głupota, cwaniactwo i krótkowzroczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tylu osobom się nie podoba nasz rząd, to jest bardzo proste rozwiązanie. Wparować do Sejmu, wykopać wszystkich na zbity pysk i wybrać lepszych ludzi. Niedługo będzie ku temu okazja. Ale pewnie znowu frekwencja wyniesie mniej niż 20% i wszyscy będą płakać, jakich to złych polityków "inni wybrali".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 18:19, Narmo napisał:

Ale pewnie znowu frekwencja wyniesie mniej niż 20% i wszyscy będą płakać,
jakich to złych polityków "inni wybrali".

Jak będzie taka frekwencja to jest duża szansa, że wybory wygra PiS. Moherowy beton karnie stawi się przy urnach i odda głos na jedynie słuszną opcję. Boże broń! Na samą myśl o tym mam odruchy wymiotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 16:34, Demagol napisał:

No już z tym tipsomaniakiem bez przesady, pewnie połowa książeczki jest o czymś innym


111 stron to opis: gier innych niż wszystkie pozostałe 24 są poświęcone temu o czym pisał @Kopiec.

Dnia 27.08.2013 o 16:34, Demagol napisał:

Wygodniccy się znaleźli. Czy to taki wielki problem przejść się po pudełko z grą do szafki?
Czasami pewnie macie ją tuż obok.


Szafki nie ma obok komputera screeny poniżej

20130827182746

20130827182750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 18:28, kerkas napisał:

111 stron to opis: gier innych niż wszystkie pozostałe 24 są poświęcone temu o czym pisał
@Kopiec.


Czyli nie jest tak źle, jak mówią.

Dnia 27.08.2013 o 18:28, kerkas napisał:

Szafki nie ma obok komputera screeny poniżej


Przerwy od "komputerowania" trzeba robić, nic się człowiekowi nie stanie, jak na chwilę od kompa wstanie i przejdzie się do szafeczki takowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się