Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2007 o 20:21, Hra'ko'lothanek napisał:

sklep CDP- zamowienie PRE-ORDER Guild Wars Nightfall
Przesylka dotarla po tym jak wiekszosc kupila juz nie pre-ordery w Empiku
jakies wnioski?

Moim zdaniem opóżnienia w przesyłkach są u obu dystrybutorów, ale działanie sklepu Cenegi to parodia, a u CDP jest z tym dobrze, więc w tym aspekcie CDP wychodzi na prowadzenie. A do Fantomów to Kolekcja Klasyki była wydarzeniem, ale chyba nie powinno się dawać tej statuetki za postęp. A co i kto dostał pozostałe nagrody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 20:35, jakubcjusz napisał:

Mały offtop: Wcale nie. Ostatnio na otwarcie Saturna we Wrocławiu Sid Maier''s Railroads! kosztował
30 zł (przy cenie pudełkowej 100). Ot - promocje :) Niestety ja przegapiłem i musiałem dać
50 :(


Ale to nie była juz nawet promocja! Została ostatnia sztuka (pudełko zakurzone, widać było, że przeleżało na magazynie dłuuugo), jeszcze z logo APN Promise i starą ceną: 169,90 zł. A było to roku pamiętnego 2006, w wakacje. Teraz może się to wyda dziwne? :-D

PS: Czemu tej gry nie wyda CDP, skoro ma umowę z Microsoft Games Studio (twórca gry)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry cenegi są czasami lepsze od cd projekt ale czasami jest też tak że cdp ma lepsze gry. ja tam kupuje gry ze względu na grę a nie na dystrybutora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 21:03, Tomek.czwa napisał:

Prawie każdy patrzy na jakość gry a nie dystrybutora.


Tu nie chodzi o gry (chociaż i o tym się dyskutuje), ale o dbanie o klienta i ukłon w stronę graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 21:10, Markus89 napisał:

> Prawie każdy patrzy na jakość gry a nie dystrybutora.

Tu nie chodzi o gry (chociaż i o tym się dyskutuje), ale o dbanie o klienta i ukłon w stronę
graczy.

I dlatego moim zdaniem tę nagrodę powinien dostać cdp. Mają najlepszą obsługę i wydania gier. Cenega tylko czasem częściej odpowiada na maile ale na gram.pl mamy forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 21:14, Tomek.czwa napisał:

I dlatego moim zdaniem tę nagrodę powinien dostać cdp. Mają najlepszą obsługę i wydania gier


Zależy jak na to patrzeć. W moim odczuciu np. Cenega miażdży CDP w tanich seriach (Kolekcja Klasyki i Rewolucja Cenowa), w premierkach też nie jest źle.

Dnia 31.05.2007 o 21:14, Tomek.czwa napisał:

Cenega tylko czasem częściej odpowiada na maile ale na gram.pl mamy forum


Na forum gram.pl (a nie cdprojekt.info, który to serwis jest oficjalną stronką CDP) najczęściej userzy rozwiązują problemy, a nie sama firma CDP więc tutaj plus dla Cenegi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 21:22, Markus89 napisał:

Zależy jak na to patrzeć. W moim odczuciu np. Cenega miażdży CDP w tanich seriach (Kolekcja
Klasyki i Rewolucja Cenowa), w premierkach też nie jest źle.

Ale że wydania? Niby w jakim aspekcie? KK w brzydkich pudełkach i płytach?

Dnia 31.05.2007 o 21:22, Markus89 napisał:

Na forum gram.pl (a nie cdprojekt.info, który to serwis jest oficjalną stronką CDP)
najczęściej userzy rozwiązują problemy, a nie sama firma CDP więc tutaj plus dla Cenegi ;)

Plus dla CDP ponieważ udostępniło forum na którym userzy sami sobie pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2007 o 21:41, azur65 napisał:

Plus dla CDP ponieważ udostępniło forum na którym userzy sami sobie pomagają.


Pracownicy też czasami wypowiadają się na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to jak patrzyłem na Cenegę (czy jakoś tak) to PoP Dusza Woja kosztowała normalnie stówkę... tu by chyba było taniej patrząc na inne ''nasze'' gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 20:37, azur65 napisał:

> sklep CDP- zamowienie PRE-ORDER Guild Wars Nightfall
> Przesylka dotarla po tym jak wiekszosc kupila juz nie pre-ordery w Empiku
> jakies wnioski?
Moim zdaniem opóżnienia w przesyłkach są u obu dystrybutorów, ale działanie sklepu Cenegi to
parodia, a u CDP jest z tym dobrze, więc w tym aspekcie CDP wychodzi na prowadzenie. A do Fantomów
to Kolekcja Klasyki była wydarzeniem, ale chyba nie powinno się dawać tej statuetki za postęp.
A co i kto dostał pozostałe nagrody?


Oczywiscie, bardzo swietnie jest, ze u CDP jest ''dobrze'' z opoznianiem

Swietnie jest takze z tym jak opublikowali patch do Neverwintera 2 dluuugo po tym jak wyszedl
Swietnie jest takze z tym, ze do Swiatyni Pierwotnego Zla wyszedl patch z numerkiem 3 a CDP wypuscilo tylko z numerkiem 2
Albo fakt, ze Cenega pakuje (chociaz czasami) gre w org wersji jezykowej, CDP praktycznie tego nie robi
CDP zabralo sie za Fallout:Tactics i co? Zabrali do ciezkiej cholery Ron Perlmana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 21:47, Hra'ko'lothanek napisał:

> > sklep CDP- zamowienie PRE-ORDER Guild Wars Nightfall
> > Przesylka dotarla po tym jak wiekszosc kupila juz nie pre-ordery w Empiku
> > jakies wnioski?
> Moim zdaniem opóżnienia w przesyłkach są u obu dystrybutorów, ale działanie sklepu Cenegi
to
> parodia, a u CDP jest z tym dobrze, więc w tym aspekcie CDP wychodzi na prowadzenie. A
do Fantomów
> to Kolekcja Klasyki była wydarzeniem, ale chyba nie powinno się dawać tej statuetki za
postęp.
> A co i kto dostał pozostałe nagrody?

Oczywiscie, bardzo swietnie jest, ze u CDP jest ''dobrze'' z opoznianiem

Swietnie jest takze z tym jak opublikowali patch do Neverwintera 2 dluuugo po tym jak wyszedl
Swietnie jest takze z tym, ze do Swiatyni Pierwotnego Zla wyszedl patch z numerkiem 3 a CDP
wypuscilo tylko z numerkiem 2

No a w cenedze wypuszcza gre po paru miechach to patche są odrazu w grach:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 21:47, Hra'ko'lothanek napisał:

Swietnie jest takze z tym jak opublikowali patch do Neverwintera 2 dluuugo po tym jak wyszedl


Nie gadaj bzdur. CDP nie ma tu nic do gadania. Pathe robi Obsidian, więc jakiekolwiek opoźnienia to właśnie ich wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 20:21, Hra'ko'lothanek napisał:

sklep CDP- zamowienie PRE-ORDER Guild Wars Nightfall
Przesylka dotarla po tym jak wiekszosc kupila juz nie pre-ordery w Empiku
jakies wnioski?


Wnioski są takie że ponownie nie wiesz co mówisz :) Pre- Order wcale nie oznacza że dostaniesz grę przed premierą. Było o tym pisane wielokrotnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 21:41, azur65 napisał:

Ale że wydania? Niby w jakim aspekcie? KK w brzydkich pudełkach i płytach?


Omg... ten dalej swoje. Mi się nie podoba niebieski kolor pudełka i wieśniacka czerwona czcionka w XKN... Płyty -ok - mają nadruk, ale mi bardziej znależy na wyglądzie pudełka na półce niż na tym co ma w środku.
Poza tym same gry w moim odczuciu Cenega ma o wiele lepsze w KK niż CDP w XKN.

Dnia 31.05.2007 o 21:41, azur65 napisał:

Plus dla CDP ponieważ udostępniło forum na którym userzy sami sobie pomagają.


Ale czy jest to pomoc samego dystrybutora? Nie. Na maile od nich czeka się nawet kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 21:47, Hra'ko'lothanek napisał:

Oczywiscie, bardzo swietnie jest, ze u CDP jest ''dobrze'' z opoznianiem

Swietnie jest takze z tym jak opublikowali patch do Neverwintera 2 dluuugo po tym jak wyszedl
Swietnie jest takze z tym, ze do Swiatyni Pierwotnego Zla wyszedl patch z numerkiem 3 a CDP
wypuscilo tylko z numerkiem 2
Albo fakt, ze Cenega pakuje (chociaz czasami) gre w org wersji jezykowej, CDP praktycznie tego
nie robi
CDP zabralo sie za Fallout:Tactics i co? Zabrali do ciezkiej cholery Ron Perlmana

Ale CDP przynajmniej nie oszukuje klientów pisząc że dodał soundtracka który jest na tej samej płycie co gra.
CDP nie robi błędów ortograficznych na okładce.
CDP ma EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może pre-order nie oznacza dostawy przed premierą, ale napis "Dostawa na 2 (czy tam 1) dni przed premierą" wyświetlający się przy grze w sklepie już chyba tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 22:02, azur65 napisał:

Ale CDP przynajmniej nie oszukuje klientów pisząc że dodał soundtracka który jest na tej samej
płycie co gra.


Z tym się nie spotkałem - mam Dreamfalla i ścieżka jest oddzielnie

Dnia 31.05.2007 o 22:02, azur65 napisał:

CDP nie robi błędów ortograficznych na okładce.


Nie wydaje też gier w podwójnych wersjach językowych

Dnia 31.05.2007 o 22:02, azur65 napisał:

CDP ma EK.


A Cenega KK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 22:01, Markus89 napisał:

Omg... ten dalej swoje. Mi się nie podoba niebieski kolor pudełka i wieśniacka czerwona czcionka
w XKN... Płyty -ok - mają nadruk, ale mi bardziej znależy na wyglądzie pudełka na półce niż
na tym co ma w środku.
Poza tym same gry w moim odczuciu Cenega ma o wiele lepsze w KK niż CDP w XKN.


Jedno i drugie to rzecz gustu :)

Dnia 31.05.2007 o 22:01, Markus89 napisał:

Ale czy jest to pomoc samego dystrybutora? Nie. Na maile od nich czeka się nawet kilka miesięcy.


A tu akurat ja mam odwrotne odczucia. Cenega mnie olewa od dawna i nie odpisuje na maile, a z CDP mam naprawdę dobre wspomnienia. Nie dość że odpisali to jeszcze dzwonili i przysłali kuriera na ich koszt - cała sprawa została załatwiona w 2 dni. To chyba trzeba mieć szczęście w kontaktach z dystrybutorami. W końcu mają pewnie tak wiele zgłoszeń że niemożliwością jest odpowiedzieć na wszystkie szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować