Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2005 o 23:21, Sandos napisał:

Dobrze że Cenega się "stara", bo dzięki temu CD Projekt czuje oddech na plecach i stara się
mocno na czym korzystamy oczywiście My. Jednak nie widzę punktu w którym Cenega byłaby lepsza
od CDP mało tego dopiero od niedawna Cenega ma jakieś sensowne tytuły i lokalizacje i pod tym
względem widzi daleko na horyzoncie to co oferuje CDP. A więc jeśli miałby odpowiedzieć CDP
vs Cenega odpowiedziałbym prosto i jednoznacznie - CDP rządzi. Zresztą jeśli ktoś postawiłby
inaczej to byłaby to bardzo subiektywna opinia zdala omijająca fakty.


*CDPROJEKT daje gry do pism (Setrelsów do CDACTION) (daje dobre tytuły {gry}) a cenega cieńko. Do PLAYA dała Syberia (kompletna beznadzieja). Tylko 2 dobre tytuły dała do gazet. (przynajmniej moja kolekcja gazet na to wskazuje i moje upodobania) Dała 2 części Sudden Strike. Nie ma co dyskutować CDPROJEKT ma wspaniałe gry i jest liderem. nie mo się kłócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 21:37, kamalin napisał:

W CDP kupiłem ok. 20-tu gier. Miałem drobne problemy to z uruchomieniem, artefaktami itp..
Kiedy pomysły mi się kończyły pisałem do pomocy techniczej i nigdy mnie nie zawiedli. Może
trochę cukruję ale takie są fakty.

*W CDPROJEKT ma dożywotnią gwarancję i może ci wymienić grę a cenega (co to za fuhhhaaaa) tylko z parogonem po 15 dniach jest gwarancja a jak ci się komp zepsuje i nie możesz zobaczyć gry a CDPROJEKT daje Ci dożywaotnią gwarance. Bardzo mi się nie podoba ocena Komputera Swita Gry na temat Gram.pl . Oni dali ocene 5/6 a powinno być 6/6 ponieważ to jest jedyne takie coś na rynku i gracze są zadowoleni (poprostu gram.pl to wspaniała rzecz elektroniki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 11:47, kris2005a napisał:

Do PLAYA dała Syberia (kompletna beznadzieja).

Się nie znasz, tylko dla tej gry kupiłem PLAY-a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) o stylu cenegi najlepiej swiadcza posty na 4 stronce tego postu (dopiero zobaczylem)

zdrowie destro :) (niestety na razie tylko kawa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 12:01, SwenG napisał:

> Do PLAYA dała Syberia (kompletna beznadzieja).
Się nie znasz, tylko dla tej gry kupiłem PLAY-a :D


*Nie powiedzałem tego by kogoś obrazić ale osobiście nie znosze tej gry (to zależy od gustu). Ty lubisz przygodów a niektórzy ich nie znoszą. To rzecz gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 11:47, kris2005a napisał:

Do PLAYA dała Syberia (kompletna beznadzieja).

musze sie nie zgodzic. i nie chodzi tutaj wcale o rzecz gustu. chcesz czy nie Syberia to dobra gra.
to tak jakby Play dal Half-Life 2 a ja bym powiedzial ze to sie nie liczy, poniewaz ta gra to beznadzieja.
>Tylko 2 dobre tytuły dała do gazet.
zreszta to wcale nie jest wyznacznikiem jakosci.

Dnia 30.12.2005 o 11:47, kris2005a napisał:

CDPROJEKT ma wspaniałe gry i jest liderem.

liderem jest ale oferta gier wcale taka idealna juz nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 23:21, Sandos napisał:

dopiero od niedawna Cenega ma jakieś sensowne tytuły i lokalizacje i pod tym
względem widzi daleko na horyzoncie to co oferuje CDP.


No popatrz, a mi się wydawało, że np. Thief''a od początku oni wydają, o takich grach jak Deus Ex, czy Divine Divinity nie wspominając.

Poza tym zastanawia mnie brak LEM w tym temacie, bo jest to dystrybutor ,który może nie zabiega jakoś szczególnie o graczy cenami itd. ale za to listę tytułów ma imponującą.

Wszystkie gry ze Star Wars, NWN 2, SM :Pirates (których swoją drogą stracił CDP) itd. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na rok 2006 ciekawie się wg mnie szykuje Cenega - ich plan wydaniwczy naprawdę mnie ciekawi.
Fakt faktem, że CDProjekt ma świetny kontakt z klientem, porządnie wydaje gry, ale to jednak Cenega będzie wydawała ciekawsze gry IMO. CDP prezentuje najwyższy poziom wydawania gier, ale jednak ciekawsze oferty mają Cenega i LEM. Mam nadzieję, że to się zmieni w 2007 roku, bo przyzwyczaiłem się do CDP bardzo mocno ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 15:13, Seldon napisał:

Poza tym zastanawia mnie brak LEM w tym temacie, bo jest to dystrybutor ,który może nie zabiega
jakoś szczególnie o graczy cenami itd. ale za to listę tytułów ma imponującą.


No i właśnie odpowiedziałeś sobie sam na pytanie. Nie zabiega specjalnie, nie przyzwyczaił graczy to wpadek. Więc nie ma o czym dyskutować. Taki cichy wydawca, który robi co ma robić i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP ma najwyższą jakość lokalizacji, świetne podejście do klienta, ale nie ma imponującej listy tutułów choć to ostatnie może się zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 21:10, f5k napisał:

CDP ma najwyższą jakość lokalizacji, świetne podejście do klienta, ale nie ma imponującej listy
tutułów choć to ostatnie może się zmienić.

moze sie zmienic zwlaszcza gdy wyjdzie wiedzmin,a o cenegi znanych tytulach nie zlyszalem(albo moze nie wiem :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 21:31, matizek12 napisał:

> CDP ma najwyższą jakość lokalizacji, świetne podejście do klienta, ale nie ma imponującej
listy
> tutułów choć to ostatnie może się zmienić.
moze sie zmienic zwlaszcza gdy wyjdzie wiedzmin,a o cenegi znanych tytulach nie zlyszalem(albo
moze nie wiem :P )

Co do Wiedźmina mam nadzieje że to będzie gra świetna, jeśli chodzi o znane tytuły cenegi to jest ich troche: Thief: Deadly Shadows, Max Payne 2, GTA:SA,Civilization najnowszy(nie pamietam numeru) i tu wiadomość dla tych co czekają na Obliviona: na stronie Cenegi pisze że gra będzie w orginalnej wersji bez napisów(jak to się nie zmieni na kinowa to będzie dołujące).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie bardzo lubię Cenegę. Oni są takim przeciwieństwem CD Projektu.

Przede wszystkim cenię CD PROJEKT za terminowość, innowację i porządne wydawanie gier, oraz szanowania klienta.

Cenega wydaje gre w "profesjonalnej wersji językowej", której polonizacja wygląda tak, że tekst jest nawijany, bez żadnej synchronizacji itd. Po drugie nie dotrzymują terminów, a także mają słabą promocję i nie oferują nic poza grą (np. nie ma tam wirtualnych pieniędzy, nie ma też fajnych gażdżetów typu jakiś dodatkowy CD).

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... CD Projekt żądzi rynkiem growym w Polsce. Cenega... wg. mnie szkoda słów. JEdnak CDP mógłby się bardziej postarać i przejąć tytuły na PC od Cenegi (np. PoP). Niedługo CD Projekt opanuje świat Wieźnimem :P
Przy okazji odkąd kupuje orginały znaczy się od lata 2004 (przedtem miałem same gry z gazet) to to są same gry CDP nie mam gier innych firm (tych niegazetowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dnia 30.12.2005 o 11:51, kris2005a napisał:

*W CDPROJEKT ma dożywotnią gwarancję i może ci wymienić grę a cenega (co to za fuhhhaaaa)
tylko z parogonem po 15 dniach

Nie mogę się zgodzić z tym postem, gry z firmy Cenega oczywiście objęte są gwarancją. Stosowne info znajduje sie w kazdym egzemplarzu gry.

Dnia 30.12.2005 o 11:51, kris2005a napisał:

Się zobaczy. :P Pamiętam jakie numery były ze spolszczeniem GTA 3 u Cenegi...

Pozwolę sobie sprostować: grę GTA 3 wydała firma PlayIT a nie Cenega.

Dnia 30.12.2005 o 11:51, kris2005a napisał:

A z Sid Maier''s Pirates 2004 tez...:), ale chyba mozna im to wybaczyc :)

Sprostowanie: grę "Sid Meier`s Pirates!" wydała firma LEM (wcześniej znajdowała się w planie wydawniczym firmy CDProjekt)

Dnia 30.12.2005 o 11:51, kris2005a napisał:

interesujące jak to wczoraj obrodziło w nowych obywateli piszących o złym cdprojekcie który doprowadza
konkurencję do zguby wysylając maile z dużymi załącznikami i przekładając pudełka juiced do standów nfs :PP
interesujące jak pojawili się zaraz po aferze z wykryciem pracowników cenegi.

Nie, nie stosujemy takich praktyk. Z tego co mi wiadomo żaden pracownk firmy Cenega nie zarejestrował się ponownie na forum serwisu Gram.pl

Dnia 30.12.2005 o 11:51, kris2005a napisał:

Szukałem forum Cenegi by im o tym napisać, ale go nie znalazłem. Podaj namiar kNot to im pokażemy.

Nadal nie posiadamy forum internetowego (ty samym nie mogliśmy nikogo z niego zbanować). Oczywiście można do Nas pisać i wyrażać swoje opinie. Formularz kontaktowy znajduje sie pod adresem: http://www.cenega.pl/kontakt.php

Dnia 30.12.2005 o 11:51, kris2005a napisał:

1. Cenega powinna zorganizować kurs moralności dla Grzesiek24.

Tak, zostalo to zalatwione szybko i bolesnie.

Spodziewam sie ze zostane zbanowany przez adminow CDP za tego posta, ale uznalem ze nalezy sie kilka zdan w wyjasnieniem sytuacji ktora zapanowala na forum Gram.pl.
User Grzesiek24 faktycznie jest pracownikiem firmy Cenega Polska. Jednak jego wypowiedzi na forum konkurencji były jego "prywatna inicjatywa" o ktorej nie wiedzielismy i ktorych nie popieramy (zostaly w stosunku do niego wyciagniete konsekwencje). Nie prowadzimy zadnej "forumowej" wojny na forum gram.pl a dotychczasowe wypowiedzi byly prywatnymi opiniami - fakt, pracujemy w konkurencyjnej firmie ale pozwalamy sobie na subiektywne opinie poniewaz jestesmy rowniez GRACZAMI :).
Z mojej strony chcialbym przeprosic za cale zamieszanie na forum oraz obiecac ze nic podobnego nie bedzie mialo miejsca w przyszlosci.

Pozdrawiam

Darek "Jedi" Kozera [Cenega Polska]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Cencega utopiła w tym że nie pomyśleli o czymś takim jak "grono" graczy którzy moga ze soba rozmawiac. Fora to miejsca jakby nie mówic opiniotwórcze. Wpadka jaka miała miejsce może ale nie musi odbic sie na Cenedze. Co do obsługi klienta to prawda jest taka: jesli pracownikom cenegi sie chce to można. Mi odpowiedziano na mail w ciągu doby. (Darku "Jedi" Kozero) Piszesz że mozemy wysyłać maila na adres ze swoimi propozycjami. Myślisz że coś to da, zmieni. wątpie.
A teraz takich kilka pomysłów które może jakiś pracownik weźmie sobie do serca.

1. Wprowadzcie wreszcie elektoniczną rejestrace gier bo większej bzdury w dobie internetu jak płatne kartki pocztowe to niw eidziałem.

2. Poprawcie obsługe klienta

3. Forum?? Ale czy nie jest za późno. Konkurencja.... tu CD PROJEKT rządzi.

4. Lekkie zmiany strony Cenegi bo dzisiejszy wygląd ciut trąci myszką ;)

5. Newsy na Waszej stronie są kaszanką linków. W jednym tekście macie po 4-5 linków do tych samych podston.

Wiele jeszcze wymieniać. Prosiłeś o opis i uwagi. Są w tym miejscu powyżej.

Myślisz że to coś zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 20:24, natanadler napisał:

Co do obsługi klienta to prawda jest taka: jesli pracownikom
cenegi sie chce to można. Mi odpowiedziano na mail w ciągu doby.

Jakiś czas temu faktycznie pomoctechniczna nie dzialala tak sprawnie jakbysmy sobie tego zyczyli. Sytuacja sie zmienila

(Darku "Jedi" Kozero) Piszesz

Dnia 05.01.2006 o 20:24, natanadler napisał:

że mozemy wysyłać maila na adres ze swoimi propozycjami. Myślisz że coś to da, zmieni. wątpie.

I tu się bardzo mylisz. Kazda opinia jest dla nas wazna ( i nie jest zadna oklepana to formulka!) Naprawde, opinie sa dla nas bardzo wazne.

Dnia 05.01.2006 o 20:24, natanadler napisał:

A teraz takich kilka pomysłów które może jakiś pracownik weźmie sobie do serca.
1. Wprowadzcie wreszcie elektoniczną rejestrace gier bo większej bzdury w dobie internetu jak
płatne kartki pocztowe to niw eidziałem.

W tej kwestii nie moge sie wypowiedziec poniewa zabrania mi tego tajemnica sluzbowa.

Dnia 05.01.2006 o 20:24, natanadler napisał:

2. Poprawcie obsługe klienta

Poprawiona. Jezeli beda jakies problemy to prosze o info (www.cenega.pl/kontakt.php).

Dnia 05.01.2006 o 20:24, natanadler napisał:

3. Forum?? Ale czy nie jest za późno. Konkurencja.... tu CD PROJEKT rządzi.

Naszym zdaniem nie jest, jeszcze, za pozno (fakt, pownno byc juz od dawna)

Dnia 05.01.2006 o 20:24, natanadler napisał:

4. Lekkie zmiany strony Cenegi bo dzisiejszy wygląd ciut trąci myszką ;)

W tej kwestii rowniez nie moge sie wypowiedziec poniewaz zabrania mi tego tajemnica sluzbowa ;)

Dnia 05.01.2006 o 20:24, natanadler napisał:

5. Newsy na Waszej stronie są kaszanką linków. W jednym tekście macie po 4-5 linków do tych
samych podston.

Uwaga do przemyslenia. Dzieki.

Dnia 05.01.2006 o 20:24, natanadler napisał:

Wiele jeszcze wymieniać. Prosiłeś o opis i uwagi. Są w tym miejscu powyżej.

Dzieki i czekam na wiecej. Serio!

Dnia 05.01.2006 o 20:24, natanadler napisał:

Myślisz że to coś zmieni

Tak, tak mysle.

Przez ostatni rok wiele sie zmienilo w firmie na lepsze a dazymy do tego aby bylo jeszcze lepiej.
Przykladem moga byc:
- lokalizacje gier na bardzo wysokim poziomie (kiedys bylo bardzo zle, teraz jest swietnie)
- wskrzeszenie serii Superseller z jeszcze lepszymi grami (za serie otrzymalismy nagrode Fryderyka w 2005 roku)
- wszystkie starsze gry ktore wydajemy w reedycji sa poprawione i to nie tylko poprzez zaimplementowanie patchy ale rowniez poprawiamy wersje jezykowe (np. gre "Far Cry" zlokalizowalismy trzeci raz!)
- jako jedyni na runku wypuszczamy gry w dwoch wersjach jezykowych do wyboru (np. Brothers in Arms, Splinter Cell Chaos Theory).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdradzisz, czy Wiwisektor będzie miał oryginalną ścieżkę dźwiękową z Armenem Dżigarchanianem, Nikitą Dżigurdą, Dmitrijem Piewcowem i Dmitrijem Puczkowem, czy będę musiał się męczyć z angielską lokalizacją, to Cię nie zbanuję ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować