Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Jeśli chodzi o te dodatkowe jednostki, to był to fatalny pomysł, ale traktowane są jako dodatek do gry i dlatego ścigają wszędzie za pomysły odblokowania ich na własną rękę.
Ja myślę o tych najprostszych modach, jak zmiana koloru interface''u. I mam nadzieję, że ktoś poprawi kolor zasięgu jednostki, bo jest on na śniegu bardzo źle widoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 13:01, Reel_Mixer napisał:

Jeśli chodzi o te dodatkowe jednostki, to był to fatalny pomysł, ale traktowane są jako
dodatek do gry i dlatego ścigają wszędzie za pomysły odblokowania ich na własną rękę.


Ja proponuję spróbować na własną nogę - może się nie będą czepiać ;P
Jest to nie pierwsza głupota związana z ETW w wykonaniu CA.

Dnia 05.04.2009 o 13:01, Reel_Mixer napisał:

Ja myślę o tych najprostszych modach, jak zmiana koloru interface''u. I mam nadzieję,
że ktoś poprawi kolor zasięgu jednostki, bo jest on na śniegu bardzo źle widoczny.


Zgadzam się. Wczoraj rozgrywałem bitwę z przeważającymi siłami Czirokezów. Grałem Francją. Na śniegu zasięg strzału był prawie niewidoczny. Dlaczego nie mogli tego zrobić na czerwono? Na morzu biały się sprawdza, ale tam nie walczy się na śniegu...

No i kto mi wyjaśni kwestię tego gubernatora Europy, którego sam przydzielił mi komputer...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 14:29, Daredeville napisał:

Gubernatora Europy? Ja przeszedlem cala gre Polska zajmujac polowe swiata ponad i nie
dostalem zadnego miana Gubernatora Europy... Ladne mi rzeczy xd


A wiesz dlaczego nie dostałeś??Musisz podbić wszystkie prowincje europejskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie muszę "pochwalić" chłopaków z Segi i CA za wydawanie świetnych patchy. Ehh. Po najnowszym, który niby poprawia coś w kwestii dźwięków, dzieją mi się różne cuda dźwiękowe podczas bitw ( odgłosy wystrzałów jak nikt nie strzela, całkowite zaniki niektórych dźwięków, jakies przyciszenia - cyrk na kółkach z tą grą. Poza tym pojawił mi się jeszcze taki błąd, że wywala mnie do pulpitu gdy nacisnę na niektóre porty z zakotwiczoną moją flotą, dopiero sie to zaczeło dziać jak doszedłem do 1745 roku, chyba bardzo "sprytne" AI znalazło sposób żeby uziemić moje armady ;). To jest moje pierwsze spotkanie z serią total war i grałoby mi się bardzo fajnie gdyby w kampanii coś się działo oprócz nigdy nie kończących się wojen między kompami bez prawie żadnych starć między nimi. No i jeszcze musze wspomnieć bzdurę z husarią, która pojawia się bardzo późnow kampanii, co najśmieszniejsze że w samym jej opisie w grze jest określone, że w XVIII wieku ich skuteczność bojowa znacznie spadła ( ułani wcześniej niż husaria <lol>).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam pytanie, ponieważ chcę zakupić sobie Empire, jednakże nie wiem jak będzie działać na moim pececie. Oto konfiguracja: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2.61 GHz, 2GB RAM, NVIDIA GeForce 8600 GT 256 RAM. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 14:53, Pablo_Querte napisał:

Hej! Mam pytanie, ponieważ chcę zakupić sobie Empire, jednakże nie wiem jak będzie działać
na moim pececie. Oto konfiguracja: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2.61 GHz,
2GB RAM, NVIDIA GeForce 8600 GT 256 RAM. Co o tym sądzicie?


Już pisałem co sądzę o takich pytaniach - nie wiadomo jak Ci będzie chodziła :) Pewnie tak jak u wszystkich - z crushami i bugami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 14:38, NecroVisioneR napisał:

A wiesz dlaczego nie dostałeś??Musisz podbić wszystkie prowincje europejskie :)


Czemu Go wkręcasz? :) Przecież nie podbiłem wszystkich prowincji europejskich. Zamieściłem tu:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26964&pid=1589
dwa screeny ilustrujące ten (kolejny) wypadek ETW przy pracy ;P
Na jednym jest Europa z królem, a na drugim Europa z cholernym gubernatorem. Dla wyjaśnienia dodam, że były trzy wersje równocześnie - Ameryka z gubernatorem Ameryki (normalnie), Europa z królem (nienormalnie, bo widać tylko jedną prowincję gdzieś w Azji już) i Europę z gubernatorem Europy... Zamiast dwóch. W Indiach niczego nie podbiłem, więc nie pojawiał mi się taki obrazek wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 22:34, Blackbird napisał:

Obiecane screeny. Niech mi ktoś powie czy w Polsce powinien rządzić król, czy nominowany
przez komputer wedle własnego widzimisię i nieuwzględniony wśród ministrów gubernator...
Europy.


Cemu go wkręcasz ty??Skoro u mnie cecha gubernatora europy pojawiła sie po podbiciu ostatniego regionu Europy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 15:35, NecroVisioneR napisał:

Cemu go wkręcasz ty??Skoro u mnie cecha gubernatora europy pojawiła sie po podbiciu ostatniego
regionu Europy...


Filozofuj dalej. Dałem link do screenów, które zamieściłem wcześniej. Portugalia to też Europa, jakbyś nie wiedział. Zatem gadanie, że trzeba podbić całą Europę, żeby pojawił się jakiś dzban o nazwie gubernator Europy i żeby król stał się nadzorcą jednej prowincji jest gadaniem od rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy gracie w ETW w sieci, bo strasznie trudno znaleźć tam kogoś chętnego do gry, albo wogole nikogo nie ma albo jak juz ktoś jest to wywali cię z gry zanim zaczniesz, normalnie oszaleć można :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 19:35, Eregion napisał:

jak podczas gry szwecja moge dostac sie w mapie kampanii na inne kontynenty (ameryka,
Indie)


Masz na krańcach mapy takie prostokąty białe. Wpływasz na nie flotą, pojawia się mapa świata i wybierasz, gdzie chcesz płyną. Na konnicę i piechotę to nie działa ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 19:37, Blackbird napisał:

> jak podczas gry szwecja moge dostac sie w mapie kampanii na inne kontynenty (ameryka,

> Indie)

Masz na krańcach mapy takie prostokąty białe. Wjeżdżasz na nie flotą, pojawia się mapa
świata i wybieras, gdzie chcesz płyną. Na konnicę i piechotę to nie działa ;P

i jeszcze jedno po co sa te obrazki kotwic przy wybrzezach np afryki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 19:39, Eregion napisał:

i jeszcze jedno po co sa te obrazki kotwic przy wybrzezach np afryki??


To miejsca, w których możesz "zacumować" okręty handlowe. Czerpiesz wtedy większe profity z handlu o ile wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yhy,dobra nie mam zamiaru tracić czasu na gadanie z tobą,ale wiem jak było u mnie i mówię to-podbiłem całą Europe i dostałem gubernatora tegoże kontynentu,a to że ty nie podbijając wszystkich prowincji też to miałeś nie znaczy ze ja nie mam racji...ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A wiesz dlaczego nie dostałeś??Musisz podbić wszystkie prowincje europejskie :)"

Zgadnij z kogo to cytat.
Jeśli komuś mówisz, że coś musi, to najpierw się upewnij, że istotnie musi...
Nie masz zamiaru tracić czasu, to go nie trać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Blackbird @NecroVisioneR
Jesteście pewni, że nie kłócicie się o buga?


Wydaje mi się, że już wiem dlaczego save się psują. Do tej pory zdarzyło mi się to dwa razy. Za pierwszym razem podczas wojny z Hiszpanią, za drugim z Anglią. Gra działa ok (tzn. nie wiesza się), ale niestety save się psują. W jednym i drugim przypadku gra psuła się po zdobyciu głównej prowincji. Anglia i Hiszpania mają jeden element wspólny. Częścią tych krajów jest kilka okupowanych prowincji. Hiszpania ma Kolumbię i Meksyk, Anglia: Irlandię, Szkocję i USA. Wydaje mi się, że gra psuje save dodając nowy kraj którego terytorium zajmuje ktoś inny.
W skrócie do wyjścia patcha naprawiającego ten błąd radzę często nagrywać. Po zajęciu nowej prowincji najlepiej na nowym save nagrać i wczytać grę. Jak gra się nie wczytuje to spróbować zdobyć prowincje w innej kolejności. U mnie na buga z Wielką Brytanią pomogło zdobycie Szkocji i Anglii (w tej kolejności). Na Hiszpanię pozostawienie Meksyku w spokoju przed zdobyciem Hiszpanii (prowincji).

Zawieszone floty "wojskowe" mnie wkurzają. Na razie udaje mi się je odblokować inna flotą. Jedną flotę handlową musiałem skasować. Nie łączyła się z innymi, co gorsza cały czas uważała, że jest na lądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 09:44, logray napisał:

@Blackbird @NecroVisioneR
Jesteście pewni, że nie kłócicie się o buga?


Ja od początku podejrzewam, że to bug :) Gdyby to było normalne, to nie zamieszczałbym screenów i nie pytał o co tu biega :)

Dnia 06.04.2009 o 09:44, logray napisał:

W skrócie do wyjścia patcha naprawiającego ten błąd radzę często nagrywać.


Mi saves wywaliło tylko po tym świetnym patchu. Wtedy skasowało mi wszystkie zapisane gry i sama gra wieszała się na "Wczytaj" (na szczęście wyparowały tylko z gry, a nie z kompa).
Polską podbiłem Wielką Brytanię "europejską" w kolejności: Anglia, Szkocja, Irlandia, a potem prowincje zamorskie. Podobnie z Hiszpanią - najpierw Madryt, potem Gibraltar, potem prowincje włoskie, a dopiero zabierać się będę, jak zdążę, za amerykańskie. Nic się nie zepsuło.
Czyli u mnie to nie działało tak, jak u Ciebie. Nieźle pochrzanione te bugi...

Dnia 06.04.2009 o 09:44, logray napisał:

Jedną flotę handlową musiałem skasować. Nie łączyła się z innymi, co gorsza cały czas
uważała, że jest na lądzie.


To niezły numer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś sposób na odblokowanie floty która utknęła w porcie? Jak klikam na port lub wysyłam jednostki do tego portu lub wybieram tą flotę z listy to zostaję uraczony pulpitem. Trochę mi to popsuło plany jak dwie floty po 14 liniowców 1 klasy nie może ruszyć dupska z portu :].

Zauważyłem jeszcze taki bug że jak dodajemy lub odejmujemy statek z zakotwiczonej floty handlowej to jest szansa że potem nie można tą flota ruszyć z miejsca bo niby jest na lądzie. Łatwo to można obejść. Gdy ktoś chce dorzucić okręt do takiej floty to najpierw trzeba ją przesunąć z punktu kotwiczenia i dopiero potem dołączać okręty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować