Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2009 o 19:56, soshman napisał:

Polecam.


Nawet zacząłem już Syrenką. Na razie jest lvl 13 i rzeczywiście całkiem nieźle wymiata. Mordek miał problem z Nine-toes i jego pieskami, Lilith po prostu weszła na arenę i po chwili było po wszystkim. Jak to powiedział niejaki Darth V. w Imperium Kontratakuje: "impressive... most impressive".

Co do ilości godzin, to powiem tak: Borderlands kupiłem w dniu premiery. Grałem po kilka godzin dziennie. Dopiero dziś udało mi się osiągnąć lvl 50 PIERWSZĄ postacią (a nie skończyłem jeszcze drugi raz gry). I nadal odczuwam niedosyt tej gry. Ostatni raz coś takiego miałem w przypadku Sacred, gdzie przez pół roku grałem tylko w tę jedną grę, dzień w dzień (solo i z przyjaciółmi). Coś mi mówi, że Borderlands posiedzą sobie na moim twardzielu do przyszłego roku i dopiero APB, na który czekam z utęsknieniem, może go zdetronizować. Ale to się dopiero okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Borderlands wsysa. Naprawdę.
Są takie gry np. Dark Sector, który bardzo mi się podobał, ale po pewnym czasie grania, już miałem ochotę wyłączyć.
Tutaj czegoś takiego nie ma. Praktycznie jestem ograniczony czasem. A Borderlands ma wiele tajemnic, których łatwo nie odkryje przy pierwszej randce. To gra dla zafascynowanych i maksymalnie w nią wciągniętych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:34, soshman napisał:

Tutaj czegoś takiego nie ma. Praktycznie jestem ograniczony czasem. A Borderlands ma
wiele tajemnic, których łatwo nie odkryje przy pierwszej randce. To gra dla zafascynowanych
i maksymalnie w nią wciągniętych. :)

No i dlatego w nią zagram! Ostanio w ogóle nie wiem dlaczego męczy mnie fabuła, szukam porządnej, ale niegłupiej strzelanki i niezbyt obchodzącej się fabułą. Plus system expa, cyferki wypadające z wrogów i te itemy. Fajne jest to, że może i jest 8 rodzajów broni głównych, a tak naprawdę wszystkie są inne - a to inna lufa, kolba, uchwyt i tak dalej.
PS. Jedyne o co się martwię, to to czy mi grę jutro w Empiku sprzedadzą. Co prawda mam te 16 lat i nie wyglądam na dzieciaka(+ rok temu spokojnie mi sprzedali Dark Messiah, w tym - Fallouta 3, ale w innym Empiku)to i tak się obawiam. W końcu gry głównie zamawiam przez neta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2009 o 21:00, Kirabaxior napisał:

PS. Jedyne o co się martwię, to to czy mi grę jutro w Empiku sprzedadzą. Co prawda mam
te 16 lat i nie wyglądam na dzieciaka(+ rok temu spokojnie mi sprzedali Dark Messiah,
w tym - Fallouta 3, ale w innym Empiku)to i tak się obawiam. W końcu gry głównie zamawiam
przez neta ;)


Teorytycznie nie mają prawa Ci nie sprzedać gry, bo PEGI to tylko sugestia, oznaczenie, nie ma żadnej mocy prawnej. Ale słyszałem o ludziach co mieli problemy z kupowaniem gier. Ja tylko raz miałem taki mały problem, kilka lat temu kupowałem jakąś gierkę 18+ i babka w kasie spytała czy mam 18 lat. Powiedziałem, że to gra dla kolegi (co zresztą było prawdą - miał urodziny ... ale miał mniej niż 18 ;P), kiwnęła głową i sprzedała. Jak coś to powołuj się na to, że nie mają prawa Ci nie sprzedać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier (Pan-European Game Information, PEGI) to system ratingu wiekowego stworzony w celu udzielenia rodzicom w Europie pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie gier komputerowych. System ten, jednolity i stosowany obecnie w większości krajów Europy, został wprowadzony wiosną 2003 r. i zastąpił krajowe systemy ratingu wiekowego."

Źródło: http://www.pegi.info/pl/

Z tego co widać, to tylko informacja dla rodziców, odnośnie zawartości gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:00, Kirabaxior napisał:

PS. Jedyne o co się martwię, to to czy mi grę jutro w Empiku sprzedadzą. Co prawda mam
te 16 lat i nie wyglądam na dzieciaka(+ rok temu spokojnie mi sprzedali Dark Messiah,
w tym - Fallouta 3, ale w innym Empiku)to i tak się obawiam. W końcu gry głównie zamawiam
przez neta ;)


Wątpię żeby ci nie sprzedali. Ja mam zaledwie 15 lat, a mi bez gadania w MediaMarkt sprzedali ;p


Ostatnio w ogóle nie miałem czasu dla gry. Chociaż nie no miałem ale nie potrafiłem się zabrać za misje ze sledgem.Nie chciało mi się. Ale w końcu jakoś przeszedłem tą mapę i ukatrupiłem sledg''a. Nie było za trudno. chociaż już byłem na skraju życia i śmierci to zdążyłem go jeszcze ukatrupić i finish. Patrzę co z niego wyleciało. Widzę shotguna z dosyć dużym damagem ale nie spojrzałem na pozostałe statystyki.A juz na początku myślałem, że będę miał nareszcie dobrą broń ;/
Ale co tam przynajmniej kasy trochę poleciało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2009 o 21:08, Outlander-pro napisał:

Teorytycznie nie mają prawa Ci nie sprzedać gry, bo PEGI to tylko sugestia, oznaczenie,
nie ma żadnej mocy prawnej. Ale słyszałem o ludziach co mieli problemy z kupowaniem gier.
Ja tylko raz miałem taki mały problem, kilka lat temu kupowałem jakąś gierkę 18+ i babka
w kasie spytała czy mam 18 lat. Powiedziałem, że to gra dla kolegi (co zresztą było prawdą
- miał urodziny ... ale miał mniej niż 18 ;P), kiwnęła głową i sprzedała. Jak coś to
powołuj się na to, że nie mają prawa Ci nie sprzedać ;]

Nie no, kłócić się nie mam ochoty więc jak coś to wykombinuję sposób z urodzinami - albo że "dziś mam urodziny, kończę 17 lat" albo że kumpel właśnie ;] Ale myślę, że powinno pójść bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn. Chyba trochę przeuberowałem... Tradycyjnie angażując się w sumienny grind oraz wykonanie wszyściutenkich zadań, w momencie gdy

Spoiler

zdałem klucz naszej ulubionej pani Tannis

wskoczyłem na 37 level. Nawet zadanie "Ubij Destroyera" miałem oznaczone jako trywialne.

Teraz, gdy bawię się w drugie podejście, to zaczyna już powoli się robić... err... dziwaczne. Nie spotkałem jeszcze wroga, który byłby mniej niż dwa levele niżej ode mnie.

Sumienność i dokładność nie popłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mój ukochany komputerek zaczął się kompletnie już chrzanić, postanowiłem sobie, iż jeszcze dzisiaj zrobię format dysku (a co tam, 10 sekund mi się robi), zacząłem się jednak zastanawiać nad tym czy jeśli zgram ten folder w "Dokumentach" z sejwami to czy na pewno wszystko będzie dobrze działać, bo jednak znowu tego 23 levelu bić mi się nie chce (przynajmniej na razie). A i najważniejsze, czy po tym formacie i zgraniu sejwów mój ukochany inventory bug będzie nadal, czy pójdzie uprawiać stosunki płciowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co, inni gracze są naprawdę boscy.
Dzisiaj miałem PvP. Specjalnie stałem w miejscu i się nie ruszałem. Mecz się zaczął. Koleś rozstawił Scorpio, a ja strzeliłem krótką serią (8 pocisków) i już padł. :/ Zero wyzwania. Nie chce ktoś wymagającego przeciwnika na PvP? :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie chce ktoś wymagającego przeciwnika na PvP? :P :P

ha który masz lvl? ;p bo od tego zależy jak jakoś o wiele wyższy od mojego (21) to odpada.

Znalazłem swoja pierwszą pomarańczową broń ;D i zaraz idzie na sell bo mi się nie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 23:43, KamyK_84 napisał:

ha który masz lvl? ;p bo od tego zależy jak jakoś o wiele wyższy od mojego (21) to odpada.

46, więc za bardzo nie powalczymy. :)

Dnia 20.11.2009 o 23:43, KamyK_84 napisał:

Znalazłem swoja pierwszą pomarańczową broń ;D i zaraz idzie na sell bo mi się nie przyda

Ciężko znaleźć coś, co naprawdę się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 23:50, soshman napisał:

46, więc za bardzo nie powalczymy. :)


No fakt pewna różnica jest ;d

Dnia 20.11.2009 o 23:50, soshman napisał:

Ciężko znaleźć coś, co naprawdę się przyda.


Tak naprawdę to nie ma co się kierować kolorem ja na swoim poziomie biegam z 2 broniami koloru białego i jest git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać gucio, tak przynajmniej wynika z wypowiedzi na forum Borderlandsów. Tylko przekopiuj cały folder z My Games, nie tylko samo SaveData, bowiem ponoć to gwarantuje że stare zapisy "zaskoczą" po reinstalce.

Co zaś się tyczy inventory bug, to zieloniutkiego pojęcia nie mam, ale może Ci zniknie... nie będziesz przynajmniej kantował bezwstydnie, o!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa, gram sobie Brickiem i znalazlem taki itemek (dodany nizej), co dziwne wczesniej uzywalem identycznego itemka (firma, skille, poziom, kolor takie same) z jedyna roznica w procentach - tamten mial +49%.

Zalozem ten lepszy (zawsze wiecej dmg) i o dziwo z tym itemkiem ze screena mam 606 HP, a ze starym 445 HP... cos tu nie gra, bo wszystkie te skille daja bonus do umijetnosci ofensywnych...

bugniety przedmiot ? przeklamania w opisie przedmiotu (daje jedno a napisane jest zupelnie cos innego?) teraz juz zaczynam watpic w opisy tych przedmiotow klasowych... cholera wie co dodaja :/ to mogli poprawic w patchu

20091121062302

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Borderlands kupione(bezproblemowo, może dlatego że jak zwykle byłem wyższy od sprzedawcy? :P) i mam pytanie. Na stronie z keyem do rejestracji elektronicznej jest napisane ''Gratulujemy, Wygrałeś! Zarejestruj grę i odbierz nagrodę". Czy to tylko chwyt Cenegi, by zachęcić ludzi do rejestracji, czy naprawdę coś wygrałem? 0_0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2009 o 14:56, Shego napisał:

Mam tylko 1 pytanie- da sie zmienc kamere z FPS na np. TPP?


Wątpię, że w tym momencie da się uczynić takie coś, choć pewnie kiedyś znajdzie się jakiś "człowiek" któremu będzie się chciało grzebać w kodzie gry. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 15:07, Markush napisał:


> Mam tylko 1 pytanie- da sie zmienc kamere z FPS na np. TPP?

Wątpię, że w tym momencie da się uczynić takie coś, choć pewnie kiedyś znajdzie się jakiś
"człowiek" któremu będzie się chciało grzebać w kodzie gry. ;P

Czyli w ogóle nie da sie zmienic kamery? Szkoda:/ Bo ostatnio jakos wole gry z widoku TPP a FPSy mi sie szybko nudzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 06:26, EmperorKaligula napisał:

dziwna sprawa


Wiesz, ostatnio też zacząłem deczko gubić się w tych opisach. Najbardziej rzeczywiście przy class modach, bo z tarczami to od początku wiedziałem że bywa różnie; to znaczy tarcza z "recharge rate" 70 potrafi ładować się wolniej od tej z 40kilka, a to z racji dłuższego cooldownu - czasami lepiej biegać z z 400-tką z mniejszym recharge, za to z "Fast Healing", niż z 600-tką ze zwykłym Small Fire Burst, ładującą się niby szybciej, ale tak naprawdę dłużej. Niemal na wstępie drugiego podejścia, gdzieś w Skag Gully, znalazłem Survivor Mod (a właśnie tę klasę używam). Statsy to bodajże +7 Team Healing i +3 Rotious Remedy. Noszony przeze mnie egzemplarz miał odpowiednio +8 i też +3, a także +2 Swipe Skill i ileś tam procent Team Reload Speed. I co? I znalezisko wycenionie jest na czterokrotnie droższe od noszonego przeze mnie moda. To ja się pytam, o co tu chodzi?

Zresztą nawet bronie zaczęły mnie kłopotać. Nosiłem sobie rewolwerek, dokładne statsy już nieistotne: najważniejsze że miał mnożnik x4 dla Corrode, a w opisie tytuł "High Elemental Chance". Znalazłem bardzo podobny doń egzemplarz, praktycznie identyczny w statsach, chociaż z wielce przydatną lunetką. No i z mnożnikiem x3, za to z tytułem "Very High Elemental Chance". Nie potrafiłem w praniu odnaleźć różnicy pomiędzy nimi... pokiełbasionie to wszystko, ot co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować