Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Baldur''s Gate + Mody - temat ogólny

101 postów w tym temacie

Już jakiś czas temu kupiłem sobie sagę baldura i jakoś do tej pory nie mogłem się zebrać by pograć, ale ten moment zbliża się wielkimi krokami. znów zasiądę do kompa i znów zozpocznę przygodę na wybrzeżu mieczy. Powiedzcie mi proszę w jakiej kolejności zainstalować mody z tej płyty do wszystkich baldurów tam zawartych. Może jak na razie bez wersji na trudniejszych przeciwników, muszę jak na razie od początku zrobić postać, bo ostatnia została bezpowrotnie utracona:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 18:10, Lord Otis napisał:

Już jakiś czas temu kupiłem sobie sagę baldura i jakoś do tej pory nie mogłem się zebrać by
pograć, ale ten moment zbliża się wielkimi krokami. znów zasiądę do kompa i znów zozpocznę
przygodę na wybrzeżu mieczy. Powiedzcie mi proszę w jakiej kolejności zainstalować mody z tej
płyty do wszystkich baldurów tam zawartych. Może jak na razie bez wersji na trudniejszych przeciwników,
muszę jak na razie od początku zrobić postać, bo ostatnia została bezpowrotnie utracona:(


instrukcje masz powyzej... instaluj tak samo jak masz tam a bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało sie, spełniły sie moje obawy. Pół przekletego dnia straciłem na ściągnięcie tych wszystkich modyfikacji, drugie pół na ich instalowanie, przy czym jeszcze przy dużej czesci komponentów instalator stawała w miejscu nawet na pół godziny i nie mogłem zainstalować częsci, więc je pominąłem. Kiedy już w końcu skończyłem po 7 godzinam mek, stało sie dokładnie to samo co w przypadku TuTu kiedy kończe tworzyć postać i mam juz zaczać gre, wysypuje sie no i klops. Grrr a zrobiłem wszystko krok po proku jak w powyższym poradniku :/ masakra chyba zadowole się tylko zainstalowaniem BGT i będe grał bez żadnych modów do BG1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 22:45, Dumaah napisał:

No i stało sie, spełniły sie moje obawy. Pół przekletego dnia straciłem na ściągnięcie tych
wszystkich modyfikacji, drugie pół na ich instalowanie, przy czym jeszcze przy dużej czesci
komponentów instalator stawała w miejscu nawet na pół godziny i nie mogłem zainstalować częsci,
więc je pominąłem. Kiedy już w końcu skończyłem po 7 godzinam mek, stało sie dokładnie to samo
co w przypadku TuTu kiedy kończe tworzyć postać i mam juz zaczać gre, wysypuje sie no i klops.
Grrr a zrobiłem wszystko krok po proku jak w powyższym poradniku :/ masakra chyba zadowole
się tylko zainstalowaniem BGT i będe grał bez żadnych modów do BG1...


hmmm no to jest bardzo dziwne bo u mnie na 100% dziala bo jeszcze wczoraj gralem... jesli zrobiles wszystko krok po kroku to nie mialo prawa sie wykrzaczyc... probowales w takim razie robic sobie na poczatku zamiast nowa postac to importowac gotowa? savy sie wczytuja? moze po prostu zimportuj postac i wyedytuj skeeperem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem krok po proku tak jak jest to opisane w poradniku, jednak jak już wczesniej wspomniałem w niektórych moda nie chciały sie zaistalowac niektóre komponenty, na przykład w w modzie Sword Coast Stratagems v7 podczasi insalacji polepszenia AI stworów, po dłuzszym czasie i pomyslnym skopiowaniu duzej ilośc plików doszedł do 1 pliku który zajmował (wyczytałem to w debugu) nieco ponad 800k i trwało to ponad pół godziny zanim postanowiłem go niezainstalować. To był tylko przykład w innych modach również wystepowały podobne problemy. a co do importu postaci tonie miałem własnych, jdnak gdy spróbowałem zaimportowac gotowy wzór z zasobnów baldura to wystapiło to samo. Podczas ekranu wczytywania minimalizowało gre i tak zastygał, w procesach natomiast wykasało brak odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 18:51, hans olo napisał:

A czy płyta od BG była w napędzie podczas instalacji BGT?

A co się wtedy dzieje? Przy instalacjo modów zapomniałem wyjąć płytę , ale nie było żadnych problemów z instalacją niemal 2 modów , a w grze na razie nie trafiłem na żadne problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 18:56, Asthariel napisał:

> A czy płyta od BG była w napędzie podczas instalacji BGT?
A co się wtedy dzieje? Przy instalacjo modów zapomniałem wyjąć płytę , ale nie było żadnych
problemów z instalacją niemal 2 modów , a w grze na razie nie trafiłem na żadne problemy.

Często dzieje sie naprawdę źle (nie wiem jak z nowym BGT). Ja po pierwszej instalacji BGT w życiu dowiedziałem się o tym problemie także z Forum (bodaj śp. BGiF). Jakieś 80% plików trzaska errory przy instalacji po czym można odpalić menu gry, ale już start jest niemożliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 18:59, marcin112 napisał:

ja w czasie gry w BG miałem płyte caly czas w napędzie przy instalacij wszysdkiego grze i nie
było problemów

Mów nam jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 19:00, hans olo napisał:

> > A czy płyta od BG była w napędzie podczas instalacji BGT?
> A co się wtedy dzieje? Przy instalacjo modów zapomniałem wyjąć płytę , ale nie było żadnych

> problemów z instalacją niemal 2 modów , a w grze na razie nie trafiłem na żadne problemy.

Często dzieje sie naprawdę źle (nie wiem jak z nowym BGT). Ja po pierwszej instalacji BGT w
życiu dowiedziałem się o tym problemie także z Forum (bodaj śp. BGiF). Jakieś 80% plików trzaska
errory przy instalacji po czym można odpalić menu gry, ale już start jest niemożliwy.

edit: 20 modów.
Mówisz o forum zbrojowni Bhaala? Forum działa , ale pod zmienonym adresem: http://forum.bgif.netarteria.info./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 18:51, hans olo napisał:

A czy płyta od BG była w napędzie podczas instalacji BGT?


Nie, czytałem poradnik krok po kroku, za każdym razem zanim instalowałem jakis mod sprawdzałem wszystkie za i przeciw. możliwe jest, że podczas ściąganie wystapił błąd, co jest bardzo możliwe. No nic. Za niespełna dzień ma mi przyjć Saga Baldura więc może na innej bedzie działało lepiej, bo moje baldury są troszke stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 21:54, Dumaah napisał:

Nie, czytałem poradnik krok po kroku, za każdym razem zanim instalowałem jakis mod sprawdzałem
wszystkie za i przeciw. możliwe jest, że podczas ściąganie wystapił błąd, co jest bardzo możliwe.
No nic. Za niespełna dzień ma mi przyjć Saga Baldura więc może na innej bedzie działało lepiej,
bo moje baldury są troszke stare.


moze byc tak ze jakis plik byl zle nagrany lub uszkodzony i gra niekoniecznie musi to widziec... jesli saga baldura bedzie sprawiac takie same problemy to bedzie oznaczalo ze przyczyna moze byc w rejestrze albo systemie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 21:54, Dumaah napisał:

> A czy płyta od BG była w napędzie podczas instalacji BGT?

Nie, czytałem poradnik krok po kroku, za każdym razem zanim instalowałem jakis mod sprawdzałem
wszystkie za i przeciw. możliwe jest, że podczas ściąganie wystapił błąd, co jest bardzo możliwe.
No nic. Za niespełna dzień ma mi przyjć Saga Baldura więc może na innej bedzie działało lepiej,
bo moje baldury są troszke stare.

:Edit
Tak sobie przypomniałem, ale to raczej nie jest istotne. Podczas instalacji instalowałem te komponenty, które mnie faktycznie interesowały, np. usunięcie półapek, albo npc nie narzekają na niską reputacje itp. aż tak sobie ułatwić gry nie chce :P no i jeszcze zainstalowałem 2 modyfikacje które nie są wspomniane w poradniku, jak na przykład Tactics, item upgrade oraz Bhallpowers. Podczas instalacji nie wykazywało żadnych błedów lub wysypek więc uznałem że to nie wpłynie na nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 22:06, Noirr napisał:

moze byc tak ze jakis plik byl zle nagrany lub uszkodzony i gra niekoniecznie musi to widziec...
jesli saga baldura bedzie sprawiac takie same problemy to bedzie oznaczalo ze przyczyna moze
byc w rejestrze albo systemie...


W sumie to w rejestrze mam jako taki porządek, ogólnie to moge poszczycić sie schludnościa w systemie, ale wezme te opcje pod uwage. Szczególnie, że instalowanie modów zajęło mi 7 godzin (zastepczy komp/złom, stary sie zfajczył i zbieram na nowy :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem spróbować jeszcze raz. Jak na razie jestem na punkcie w którym instalował sie BGT, ku mojej uciesze wszystko działa prawidłowo. Mam nadzieje ze tak pójdzie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem udało się! Co do SCS i komponentów w których jeden plik kopiował się ponad 30 minut, wystarczyło poczekac jakieś 5 minut dłużej i w końcu ruszył dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować