Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

eXtra Klasyka gier komputerowych w Gazecie Wyborczej

318 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2007 o 20:18, Wojman napisał:

> i nie smiac sie ze to tylko 6 zl, bo albo cos sie robi profesjonalnie (czyt. przynajmniej
umieszcza
> INFORMACJE ze gry nie beda dzialac na viscie), albo nie robi sie tego w ogole. Bedzie
na to
> jakis fix??

Ja na pudelku z tymi grami dotyczatalem cos takiego:

"Minimalne wymagania systemowe: Windows 98, ME, 2000, XP (...)"

Byla wiec informacja na jakich systemach gry beda dzialac. Visty na tej liscie nie ma, ale
zamiast sie denerwowac to warto troche poczytac i sie dowiedziec jak te gry na Windows Vista
uruchomic.


jesli jest na to jakis sposob, oczekuje od CD-Projekt informacji na ten temat. Tak postapilaby kazda szanujaca sie firma. Zrobilem przed chwila szybki research nt. disciples 2 i vista i generalnie temat ten nie istnieje. nie daje tez nic uruchamianie gry w trybie zgodnisci z winxp czy 2000 (czyli tymi, ktore teoretycznie sa wspierane).

Mozna te gry uruchomic na vista czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te gry są krótkie niestety :(, ale świetne ja przeszedłem je w dwa dni, ale spokojnie można to zrobic w jeden, ( kupiłem je w KŚG, a teraz jeszcze mam z GW :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 21:41, ediostrowiec napisał:

mojemu bratu chodzą te gry na viście


ja mam oryg vista home premium i zarowno worms jak i disciples przy uruchomieniu wolaja o drugi CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej było wspominane:

Systemy na których działają gry (lub da sie je instalować):
Windows
-98
-2000
-xp

Nie ma visty i jak prosi o 2-gą płytę to to jest tylko Wasza nieuważność bo nie czytacie wymagań! I tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 23:39, piksel169 napisał:

Tak jak wcześniej było wspominane:

Systemy na których działają gry (lub da sie je instalować):
Windows
-98
-2000
-xp

Nie ma visty i jak prosi o 2-gą płytę to to jest tylko Wasza nieuważność bo nie czytacie wymagań!
I tyle...


tjaaa, jesli w minimalnych wymaganiach jest tez pentium 3 to znaczy ze musze zakladac ze na innym procesorze nie pojdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Manticore, wymagania oznaczają, że gry muszą pójść na tym sprzęcie, co jest napisane. Jak jest napisane że wymaga Pentium 3 to oznacza to, że gra MUSI pójść na tym procku - na inne nie daje gwarancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 23:56, piksel169 napisał:

Manticore, wymagania oznaczają, że gry muszą pójść na tym sprzęcie, co jest napisane. Jak jest
napisane że wymaga Pentium 3 to oznacza to, że gra MUSI pójść na tym procku - na inne nie daje
gwarancji


wiem co oznaczaja wymagania ;) ale umowmy sie ze vista to nie linux. Jesli cos idzie na XP to jest male prawdopodobienstwo ze nie pojdzie na viscie, a juz szczegolnie uwydatnia to fakt ze blad jest ten sam w obu zupelnie roznych grach - i blad moim zdaniem lezy w instalatorze, ktory swoja droga jest walniety (pdfy) na wszystkich systemach.

tak wiec abstrahujac od wymagan, jest to niestety BUBEL. Moj brat ma oryginal disciples 2, zainstaluje sobie na viscie i sprawdze, czy sama gra nie dziala, czy raczej blednie skonfigurowany instalator na potrzeby tej plyty. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no lol ja mam winde xp tak jak jest w wymaganiach wiec dlaczego nie idzie?Jak widze nie tylko ja mam problem ze do uruchomienia gry potrzeba włozyc CD2 jak ktos wie jak to ominąc prosiłbym o napisanie odpowiedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 23:41, Manticore napisał:

> Nie ma visty i jak prosi o 2-gą płytę to to jest tylko Wasza nieuważność bo nie czytacie
wymagań!
> I tyle...

tjaaa, jesli w minimalnych wymaganiach jest tez pentium 3 to znaczy ze musze zakladac ze na
innym procesorze nie pojdzie?


Jeżeli nie obsługuje instrukcji takich jak P!!! i w dokładnie taki sam sposób, jak P!!! - nie pójdzie. Jeżeli wśród wymagań jest Pentium III, jest bardzo wątpliwe, by gra poszła na Athlonie (mam na myśli oczywiście starsze modele, przed Athlonami XP) - bo temu brak SSE. To, że gra z P!!! działa na Core 2, czy Athlonie64 bierze się tylko i wyłącznie z kompatybilności wstecznej nowszych procesorów (zresztą - w wymaganiach zawsze podkreśla się "lub kompatybilny"). NT 6.0 nie jest w pełni kompatybilne wstecznie z NT 5.0, NT 5.1 i NT 5.2, nie mówiąc już o DOSowych oknach. I dlatego właśnie porządnie przystosowany NT 5.1 na długo pozostanie najlepszym wyborem wśród Windowsów. Kupując betę systemu powinieneś być tego świadom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, widać, że CDP stara się obniżyć ceny maksymalnie. Chciałem tylko przypomnieć, że wyborcza kosztuje 1.50 bez dodatków... Takie gry za 4.49? Nieźle, gratulacje ;) Czekam na kolejną wyborczą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 00:13, razor192 napisał:

U mnie też prosiło o drugą płytkę ale wystarczyło pomyśleć i uruchomić gry z menu startowego
płyty.Wystarczy wcisnąć GRAJ i jadą.


komu jada, temu jada. Generalnie smieszy mnie ta cala sytuacja, bo pokazuje jak bardzo amatorsko to zostalo przygotowane. Absolutnie po minimalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 00:23, vear napisał:

I dlatego właśnie porządnie przystosowany NT 5.1 na długo pozostanie najlepszym wyborem
wśród Windowsów. Kupując betę systemu powinieneś być tego świadom.


bete systemu? ROTFL:) mam ta ''bete'' od marca i to jest pierwszy tego typu problem ''niezgodnosci'' w moim przypadku, a troche juz z tym systemem zdazylem sie pobawic...

kazda szanujaca sie firma w miare mozliwosci dostosowuje wypuszczane w tej chwili na rynek produkty tak, aby dzialaly na viscie. Wiem, bo sam w takiej pracuje;)

tak jak mowie, zainstaluje sobie disciples 2 z normalnej, pelnej wersji. Jak pojdzie, to niestety potwierdzi tylko to moja opinie o amatorskim przyygotowaniu calego tego przedsiewziecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować