Zaloguj się, aby obserwować  
Ellrof

Windows XP

492 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2007 o 13:44, 143872 napisał:

> czy windows wista jest lepszy do xp ??

No eraczej nie. Vista to jest gó..o :) Dużo ma błędów i mniej gier działa a jak już działa
to potrzbuję dwa raz więcej ramu.


dobrze że go nie kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 12:32, Olamagato napisał:

> ja nie robiłem formata już 4 miesiące
A ja 6 lat. :) Licząc z Win98SE, nawet 10.


Uuuuu... to bardzo zle ze nie zrobilas do tej pory formata... co jakis czas trzeba zrobic zeby system nie mial pozniejszych klopotów z opanowaniem zbyt duzej ilosci danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 14:30, ReWelot napisał:

Uuuuu... to bardzo zle ze nie zrobilas do tej pory formata... co jakis czas trzeba zrobic zeby
system nie mial pozniejszych klopotów z opanowaniem zbyt duzej ilosci danych.

E tam, tak gadają tylko ci, co mają syf na kompie i nie robią regularnie porządków.
Przy regularnych defragach, wywalaniu zbędnych plików z tempów wszelkiej maści, rozsądnym gospodarowaniu autostartem i dbaniu o porządek w rejestrze "ikspek" może służyć bardzo długo bez żadnych problemów. Na mojej stacjonarce działa już bez formata ponad dwa lata i nadal śmiga jak nóweczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 14:35, Krejt napisał:

> Uuuuu... to bardzo zle ze nie zrobilas do tej pory formata... co jakis czas trzeba zrobic
zeby
> system nie mial pozniejszych klopotów z opanowaniem zbyt duzej ilosci danych.
E tam, tak gadają tylko ci, co mają syf na kompie i nie robią regularnie porządków.
Przy regularnych defragach, wywalaniu zbędnych plików z tempów wszelkiej maści, rozsądnym gospodarowaniu
autostartem i dbaniu o porządek w rejestrze "ikspek" może służyć bardzo długo bez żadnych problemów.
Na mojej stacjonarce działa już bez formata ponad dwa lata i nadal śmiga jak nóweczka.


Tak "gadają" ludzie którzy znają to z autopsji . Nawet nie wiem jak czyszcząc zawsze zostanie część plików utworzonych automatycznie , a w dodatki po każdym czyszczeniu trzeba wykonywać defragmentację dysku ... Jak dla mnie ciut za dużo z tym zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 18:50, Splocky napisał:

Widzę, że trafiłem akurat w dobrym momencie. Zna ktoś jakiś dobry program do czyszczenia rejestru
w XP? Najlepiej freewareowy.


CCleaner się nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 14:21, Ellrof napisał:

myślałem ze wista jest lepszy

To źle myślałeś. Vista to swoisty betatest nowych rozwiązań, coś jak Windows ME. Jego głównymi wadami są pamięciożerność (sam system bierze 1 GB) i brak obsługi DX9 (co sprawia, że we wszystkich starszych grach wydajność spada o 15-20%). Jego zalety to obsługa więcej jak 4GB RAM''u i DX 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja formata ani defraga nie robiłem od ponad roku i wszystko dobrze chodzi. Czasem czyszczenie rejestru (EasyCleaner) i plików internetowych oraz dobry program antywirusowy (Avast) i wszystko piknie. Mam nadzieję, że Microsoft zrobi jakąś łatkę dla XP, z obsługą DX10, bo Visty nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 14:30, ReWelot napisał:

Uuuuu... to bardzo zle ze nie zrobilas do tej pory formata...

To bardzo dobrze. Tylko dzieci i laicy muszą reinstalować system. Na pewno nie informatycy.
Poza tym jestem facetem. :)

Dnia 09.09.2007 o 14:30, ReWelot napisał:

co jakis czas trzeba zrobic zeby system nie mial pozniejszych klopotów z opanowaniem zbyt duzej ilosci danych.

Nie wiesz zbyt wiele o działaniu systemu operacyjnego, prawda? :)

Wyobraź sobie, że cały internet oparty jest o komputery, które potrafią przez rok lub dłużej nie mieć nawet restartu. O reinstalacji nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 19:09, bartez743 napisał:

mnie tam nie robi różnicy czy jest przegrywany czy origynalny, oba wyglądają tak samo ^^

Jest zasadnicza różnica między legalnym, a kradzionym. Pierwszy działa tak jak zaprojektował producent, a drugi może kosztować nawet kilka tysięcy złotych i dwa lata więzienia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomimo, że system działa mi zaskakująco stabilnie nawet jak na XP powstał jakiś fetysz reinstalowania systemu. Robię to raz na miesiąc albo dwa przy okazji czyszcząc stanowisko pracy, wybebeszając skrzynkę i wsadzając wszystko spowrotem, odkurzając, zmieniając przebieg kabli. Potem reinstal, świeży BIOS i sterowniki. Jest coś pięknego w tym, że wiesz, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik i świeże jakby z fabryki. Nawet gry wydają się działać szybciej na takim sprzęcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 20:49, Olamagato napisał:

> mnie tam nie robi różnicy czy jest przegrywany czy origynalny, oba wyglądają tak samo
^^
Jest zasadnicza różnica między legalnym, a kradzionym. Pierwszy działa tak jak zaprojektował
producent, a drugi może kosztować nawet kilka tysięcy złotych i dwa lata więzienia. :)


Mnie facet jak instalowal Winde poraz 1 jakies 5-6 lat temu to tez z pirata a byl powinien oryginalke mi wgrac bo byl ze sklepu komputerowego... nie wiem jak to dziala ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 23:06, ReWelot napisał:

Mnie facet jak instalowal Winde poraz 1 jakies 5-6 lat temu to tez z pirata a byl powinien
oryginalke mi wgrac bo byl ze sklepu komputerowego... nie wiem jak to dziala ;p

Nie jest ważne z jakiego nośnika instaluje się system, o ile instalacja nie została zmodyfikowana. Można zainstalować legalny system z płyty ściągnietej z internetu, jak i pirata z oryginalnej płyty. Na przykład płyty instalacyjne Microsoftu w ogóle pozbawione są jakichkolwiek zabezpieczeń przed kopiowaniem. Jedynym ich zabezpieczeniem jest klucz produktu i konieczność udanej aktywacji systemu z wpisanym kluczem. W systemie Vista również konieczność instalowania tylko podpisanych sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A czy ten klucz dziala tylko jednorazowo (tzn. moze dzialac kilka razy, ale tylko na danym komputerze) na dany komputer? Bo jesli nie, to mizerne zabezpieczenie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 09:09, ReWelot napisał:

A czy ten klucz dziala tylko jednorazowo (tzn. moze dzialac kilka razy, ale tylko na danym
komputerze) na dany komputer? Bo jesli nie, to mizerne zabezpieczenie ;]

Działa wielokrotnie w sensie możliwości reinstalacji systemu. Dopiero aktywacja wysyła klucz do Microsoftu i albo jest blokowana po trzeciej instalacji jeżeli jest to wersja OEM oraz lista sprzętu mówi, że 3 części komputera różnią się od listy z pierwszej instalacji, albo nie jest blokowana nigdy jeżeli klucz był z wersji Windows BOX lub z wersji korporacyjnej. W przypadku wersji OEM nawet po blokadzie jeżeli można udowodnić pomocy technicznej Microsoft, że zmiany sprzętu wynikły z jego uszkodzenia w okresie gwarancyjnym aktywacja może zostać ręcznie zaakceptowana/zresetowana.

A co do mizerności zabezpieczeń - to tak. Są mizerne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 20:49, Olamagato napisał:

> mnie tam nie robi różnicy czy jest przegrywany czy origynalny, oba wyglądają tak samo
^^
Jest zasadnicza różnica między legalnym, a kradzionym. Pierwszy działa tak jak zaprojektował
producent, a drugi może kosztować nawet kilka tysięcy złotych i dwa lata więzienia. :)



Przestań z tym więzieniem...już to widze: policja wchodzi do mieszkania i gada: "Ty gnoju! aresztujemy cię, ręce w górę, płytka z windowsem na stół", buahahaha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ciekawe kto bedzie sie paral zeby osobiscie wyjasnic Microsofcie zmiany w sprzecie pieca ;] Juz przedzej kazdy zalatwi sobie nowe "nie do konca" orginalne oprogramowanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować