Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie


Dnia 27.04.2007 o 15:25, scott napisał:

- dla tego kupiłem w zeszłym roku 7900 gto - którego nie ma co porównywać do 7600gs - bo różnica
jest znaczna właśnie w grach,

mimo ze oznaczenie gs to mam tak jakby gt!

Dnia 27.04.2007 o 15:25, scott napisał:

czy też usprawiedliwiać słabość swojej karty
graficznej (bez urazy nie to mam na celu) ...

ja nie usprawiedliwiam, powtarzam w niektore gry(starsze) moge grac tak jak ty teraz w nowe,ale nie gram bo po prostu nie lubie,poza tym kupowałem kompa nei dla gier:-) zebym tak zrobił to zamiast 2 gb ramu wzaił bym 1.5,athlona jakiegos i 7900gt. i wyszedł bym lepiej na tym. komp mi ma słuzyc do wszystkiego a w gry gram dla rozrywki dlatego nie widziałem sensu kupowania karty graficznej za 1000 zł. wolałem 2 gb ram:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 15:40, oOreVenOo napisał:

Może ktoś polecić program do kontrolowania temp. karty graficznej oraz do podkręcania kart
NVidia ? Chodzi mi o mój model.

w sterownikach przeciez pokazywana jest temp wiec o co ci biega?:-) .skoro u mnie na 7600 pokazuje temp to u cieie tym bardzoje powinno.a co do podkrecania to riva tuner,power strip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 15:40, oOreVenOo napisał:

Może ktoś polecić program do kontrolowania temp. karty graficznej oraz do podkręcania kart
NVidia ? Chodzi mi o mój model.


Generalnie nie potrzebujesz takiego programu. nVidia posiada możliwość OC GPU i pamięci z poziomu sterowników. Wystarczy dodać do rejestru znany plik coolbits, aby te funkcje odblokować. W sterach kest także monitoring temp.
http://www.softwarepatch.pl/plik/2240/27/109//ForceWare_Coolbits_20.html coolbits 2.0
http://www.softwarepatch.pl/plik/5738/CoolBits3D-v10.html coolbits3d
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2007 o 11:03, Treant napisał:

Wiesz co często tak naprawdę powoduje, że użytkownicy przechodzą na nowsze wersje Windows?
Brak obsługi i sterowników do nowego sprzętu. Do grania wystarczyłby w zupełności win98, ale
nie obsługuje większej ilości RAM, którego wymaga dużo gier; nie zadziała karta graficzna ze
złączem PCIE, wreszcie nie ma sterowników do obsługi nowszych chipsetów i przede wszystkim

tak jest - bo producenci sprzetu na pc scisle wspolpracuja z najwiekszymi producentami oprogramowania czyli przede wszystkim z MS.Dzieki temu bez wiekszego trudu MS moze zmusic wieksza czesc domowych uzytkownikow do przesiadki na nowy niekoniecznie im do szczescia potrzebny windows.Czy vista bedzie klapa czy powtorzy sukces poprzednika to czas pokaze i nie ma sensu o tym gadac,wczoraj pisalem tylko o tym ze MS moze posrednio zmusic do przesiadki i od samego poczatku daje do zrozumienia ze dla visty nie ma alternatywy.Co w przypadku graczy zgadza sie w 100% czy tego chcemy czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 15:06, blacklio napisał:

> Ostatnio w CDA widziałem kompa z ok 4100 zł. Core2Duo 2,11 Ghz, Geforce 8800 GTX, 2 GB
Ram.
> Czy byłby to dobry wydatek??

Niestety panowie w CD-A mają dziewne pomysły przy składaniu swoich propozycji, w większości wypadku komplentnie nie uzasadnione, a na dodatek z częściami, które kilka stron dalej sami krytykują...

Dnia 27.04.2007 o 15:06, blacklio napisał:

Procesor: Intel Core 2 Duo E6420 /2.13GHz, 4MB/ BOX 679 zł

za 100 zł więcej mozna mieć E6600, dużo lepszy.

Dnia 27.04.2007 o 15:06, blacklio napisał:

Płyta główna: ABIT AB9 /intel 965/ 435 zł

Zalezy co kto lubi, ale początkującym lub mało obeznanym uzytkownikom na pewno lepiej polecic coś ASUSa lub Gigabyte.

Dnia 27.04.2007 o 15:06, blacklio napisał:

Pamięć RAM: OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum 479 zł

Ok. W tej samej klasie są też Patrioty LLK i Corsairy XMS

Dnia 27.04.2007 o 15:06, blacklio napisał:

Dysk twardy: Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10 285 zł

Równie dobre i cichsze są WD Caviar

Dnia 27.04.2007 o 15:06, blacklio napisał:

Karta graficzna: EVGA GeForce 8800GTS 320MB DDRIII /320bit/ HDTV 2xDVI 1150 zł

Absolutnie nie, to najbardziej konfliktogenne i kłopotliwe karty na rynku. Ja mam Gainwarda w wersji GS i jest b. dobry. Na uwagę zasługuje też BFG (6 lat gwarancji) w wersji OC2.

Dnia 27.04.2007 o 15:06, blacklio napisał:

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-112D (ivory) 140 zł

Nec to to samo i jest lepszy.

Dnia 27.04.2007 o 15:06, blacklio napisał:

Obudowa:
Cooler Master Mystique 632 Black (bez zasilacza) 450 zł

Kup coć tańszego, np. Raidmax lub Sunbeam Quarterback a oczędzone pieniądze dołóz do karty lub procesora

Dnia 27.04.2007 o 15:06, blacklio napisał:

Zasilacz: BeQuiet StraightPower 450W 290 zł

Albo Topowera 480/550 W za 265 zł, jeśli be quiet to Dark Power 550 W. A najlepiej Enermaxa, to teraz jedna z najstabilniejszych zasilaczy.

Suma bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Będe miał nowego kompa w którym będzie GF8800 GTS ;). Czy sterownik do tej karty bedzie działał na Windowsie XP 32 bitowym??. Byłem na stronie nVidii i sa sterowniki do kart z serii 8 tylko ze sterownik do nich jest tylko dla nich, zadnej karty z innej serii. Sterowniki do reszty kart sa na normalnego XP a te do 8*** nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 12:06, Ratefi napisał:

Mam pytanie. Będe miał nowego kompa w którym będzie GF8800 GTS ;). Czy sterownik do tej karty
bedzie działał na Windowsie XP 32 bitowym??. Byłem na stronie nVidii i sa sterowniki do kart
z serii 8 tylko ze sterownik do nich jest tylko dla nich, zadnej karty z innej serii. Sterowniki
do reszty kart sa na normalnego XP a te do 8*** nie widziałem.


Oczywiście, że są. http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_158.19_pl.html tutaj masz. Działają pod XP 32bit, Win2000 i Win Media Center.

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o obudowy to radził bym nie inwestować więcej niż 250zł, ja osobiście kupiłem teraz Dynamic Gaming Box z Tracera za 180zł i spisuje się rewelacyjnie. Tyle że zasilacz mam osobny z Chiefteca 500W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 12:06, Ratefi napisał:

Mam pytanie. Będe miał nowego kompa w którym będzie GF8800 GTS ;). Czy sterownik do tej karty
bedzie działał na Windowsie XP 32 bitowym??. Byłem na stronie nVidii i sa sterowniki do kart
z serii 8 tylko ze sterownik do nich jest tylko dla nich, zadnej karty z innej serii. Sterowniki
do reszty kart sa na normalnego XP a te do 8*** nie widziałem.

Karty 8800 mają osobne sterowniki i pasują do systemu jaki wskażesz w czasie d/l - chyba w 3-im kroku, min. XP/Media Center.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procek OK

Mobo z regóły początkujący sami określają czy bedzie OC czy nie, w przypadku Asusa i Abita gdzie stabilność zasialania procka jest jedną najważniejszych funkcji, 3 fazowae zasialnie (Asus ) ma się nijak do 5 fazowaego (Abita), Gigabyta nie będę komentował, zrocszta spójrz na fora typowo komp (pclab,idg,ppc,egiałda) wymienionych mobasów nie uśwadczysz w przciwieństwie do Abita, pozatym Asus i Gigabyte jedna firma fuzyjna

Memki oczywiście zgadzam się tylko że OCZ są tańsze jakieś 100 zł (Corsair nie ma ten sklep w ofercie) pozatym całośc składałem w jednym sklepie

HDD nie bardzo WD lubią się bardzo grzać sam mam 2 i wiem jak to wygląda, Seagate jest w miarę cichutki nie grzeje się , a Samsung zaczął robić całkeim przyjemne dyski, delikatnie cichrze od Seagate i równie dobre

Grafa w tej chwili na pewno nie Gainward w tej chwili dużo firm/dystrybutorów w polsce odchodzi od Gainwarda z powodu serwisowanie tych kart, poczytaj na forach o problemach serwisu Gainwarda w ty tygodniu było to aktualne (idg,ppc,pclab). EVGA osobiście nie uwazam za konfliktowego tylu ludziom składałęm kompa przez neta i jakos nie majaproblemu z tymi kartami, pozatym EVGA ma 10 lat gwarancji, BFG również uważam za całkiem niezłego producenta, podobnie jak Galaxy, myśłę że można tutaj na końcu dodać Asusa

Optyk tylko Pioneer 111D lub jego zamiennik Asus1608P3S jest robiony na tych samych podzespołach co Pioneer

Obudowa rzecz gustu tutaj nie ma sensu się spierać

Zasilacz Powiem tak jest głośniejszy niż BQ i jego dużum minusem jest brak kontroli obrotów, ponadto BQ w nowych rewizjach jest na olejowych łożyskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 14:27, blacklio napisał:

w przypadku Asusa i Abita gdzie stabilność zasialania procka jest jedną najważniejszych funkcji, 3 fazowae
zasialnie (Asus ) ma się nijak do 5 fazowaego (Abita),

Ma się nijak, bo nie ma żadnego znaczenia. W ASUSach możesz sobie zresztą zdjąć zaslepkę i mieć 5-cio fazowe, tylko po co?

Dnia 28.04.2007 o 14:27, blacklio napisał:

na fora typowo komp (pclab,idg,ppc,egiałda) wymienionych mobasów nie uśwadczysz

Widocznie nie ma z nimi problemów, na forach najwięcej z reguły mają do powiedzenia ci, którzych frustrują ich ABITy.

Dnia 28.04.2007 o 14:27, blacklio napisał:

pozatym Asus i Gigabyte jedna firma fuzyjna

I co to ma do rzeczy? Jak dotąd jest chyba tylko 1 model wyprodukowany wspólnymi siłami.

Dnia 28.04.2007 o 14:27, blacklio napisał:

HDD nie bardzo WD lubią się bardzo grzać sam mam 2 i wiem jak to wygląda, Seagate jest w miarę
cichutki nie grzeje się , a Samsung zaczął robić całkeim przyjemne dyski, delikatnie cichrze
od Seagate i równie dobre

O Seagetach mam dokładnie odwrotne zdanie w stosunku do nowych WD Caviarów, a juz na pewno Seagate to "najgorętsze" dyski na rynku, trudno by było inaczej, skoro zawzięcie starają się dołożyć jeszcze kilka n-tysiecznych procenta wydajności na siłę. Samsungi - wszystko fajnie, ale chroboczą, jak masz cichy komputer to można oszaleć.

Dnia 28.04.2007 o 14:27, blacklio napisał:

Grafa w tej chwili na pewno nie Gainward w tej chwili dużo firm/dystrybutorów w polsce
odchodzi od Gainwarda z powodu serwisowanie tych kart,

Plotki kilku dystrybutorów/sklepów, którzy widocznie mają na pieńku z firmą.

Dnia 28.04.2007 o 14:27, blacklio napisał:

EVGA osobiście nie uwazam za konfliktowego

Tu akurat posiłkuję się mnóstwem negatywnych opinii na forach.

Dnia 28.04.2007 o 14:27, blacklio napisał:

Optyk tylko Pioneer 111D lub jego zamiennik Asus1608P3S jest robiony na tych samych
podzespołach co Pioneer

O ile mi wiadomo, to napędy NEC, Sony i Pioneer to jedno i to samo pod różną nazwą. Producentem układu optycznego jest na pewno NEC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te wasze wypowiedzi. I w paru rzeczach mam na pewno odmienne zdanie. Jeżeli chodzi o karty graficzne to zgadzam się i powinno się brać teraz tylko Galaxy, Gigabyte ewentualnie ASUS''a, jeżeli chodzi o płyty głównie to jak dla mnie zdecydowanie ASUS. Jeżeli chodzi o napędy optyczne to jakie to ma znaczenie ? Napęd i tak się zmienia co 1.5-2 lata, poza tym napędy DvD-RW są już na tyle rozwinięte że nawet "syfskie" firmy produkują niezłe napędy. Ale jak dla mnie tutaj królują LG, Lite-On i NEC, poza tym ceny napędów są już śmiesznie niskie więc za wypasiony napęd damy góra 150zł i w to wątpię. Jeżeli chodzi o dyski to zależy, jak ktoś ma pieniądze i jest graczem to tylko Raptor a dla normalnego użytkownika to Seagate lub Samsung.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2007 o 14:51, Aurelinus I napisał:

O ile mi wiadomo, to napędy NEC, Sony i Pioneer to jedno i to samo pod różną nazwą. Producentem
układu optycznego jest na pewno NEC.


To źle Ci widaomo Sony jest robione na podzespołach Lite-On podobnie Asus opiera się na Pioneerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 15:28, blacklio napisał:

To źle Ci widaomo Sony jest robione na podzespołach Lite-On podobnie Asus opiera się na Pioneerze


Nie będę się kłócił, wiedze czerpię z czasów NEC-4500 i Pioneera 106 D, bo od tego czasu nie kupowałem, ale tu jest jakieś rozsądne porównanie:

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=70660&page=6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 15:07, oOreVenOo napisał:

Tak czytam te wasze wypowiedzi. I w paru rzeczach mam na pewno odmienne zdanie. Jeżeli chodzi
o karty graficzne to zgadzam się i powinno się brać teraz tylko Galaxy, Gigabyte ewentualnie ASUS''a


Zależy od wielu czynników, z tego co widzę to 8600GT jest najlepszy od Asusa, chyba że w komputroniku nadal źle podają jego specyfikację. Galaxy - bardzo dobre w serii 7000, zobaczymy jak poradzi sobie teraz. A Gigabyte zawsze był dobry i ma chyba najlepsze pasywne i ciche chłodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2007 o 14:51, Aurelinus I napisał:

Ma się nijak, bo nie ma żadnego znaczenia. W ASUSach możesz sobie zresztą zdjąć zaslepkę i
mieć 5-cio fazowe, tylko po co?


Hmm mógłbyś wkleić fotkę mobasa, ewentualnie powiedzeć o jakiej serii mówisz bo ja mówię P5B, bo o ilosci cewek decyduje n fazowe zasilanie

Dnia 28.04.2007 o 14:51, Aurelinus I napisał:

Widocznie nie ma z nimi problemów, na forach najwięcej z reguły mają do powiedzenia ci, którzych
frustrują ich ABITy.


Chyba na odwrót jeśli proponują ABITa to frustrują ich Asusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczę na Waszą pomoc... Kupuję nową grafikę... Pod AGP. Moje fundusze 250-300 zł. Co doradzicie? Naprawdę liczą na dobrą kartę, może nie najlepszą, ale co polecacie, bo mojego GF4MX mam już dość... Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować