Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2009 o 21:50, Heralf napisał:


> I nie moge również podkręcać w sterownikach. Mam najnowsze CCC 9.7
>

A kliknąłeś na ten kluczyk na czerwonym tle?

Jest ok, tylko czemu częstotliwość pamięci wynosi 850mhz a nie 1600mhz jak to jest podane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też przy HD 4870 pisze 1000 MHz choć powinno 3600MHz. Jeżeli wszystko z kartą jest ok to ja bym się nie przejmował.

PS:Kręć tą kartę ile wlezie. Tylko uważaj na temperaturę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 22:01, Heralf napisał:

Mi też przy HD 4870 pisze 1000 MHz choć powinno 3600MHz. Jeżeli wszystko z kartą jest
ok to ja bym się nie przejmował.

PS:Kręć tą kartę ile wlezie. Tylko uważaj na temperaturę :))

Teraz się okazało, że taktowania są zawyżane żadna karta dostępna na rynku nie posiada 1600Mhz taktowania pamięci max to chyba 1200Mhz. Wiec jest ok. :) Dzisiejsze karty mają po 800Mhz-900Mhz taktowania pamięci.
Czyli chwyt marketingowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w przypadku pamieci GDDR3 ilosc MHz podawanych przez programy typu gpu-z trzeba pomnożyć razy 2, w przypadku GDDR5 razy 4, to się nazywa taktowanie rzeczywiste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 22:31, GANGSTERR napisał:

w przypadku pamieci GDDR3 ilosc MHz podawanych przez programy typu gpu-z trzeba pomnożyć
razy 2, w przypadku GDDR5 razy 4, to się nazywa taktowanie rzeczywiste


jak pomnożę razy 4 to mi wyjdzie 4k ;/ Bo w tym od Catalyst mam na 1k,ale można podkręcić do 1050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2009 o 22:34, Heralf napisał:

jak pomnożę razy 4 to mi wyjdzie 4k ;/ Bo w tym od Catalyst mam na 1k,ale można podkręcić
do 1050.


No to powinieneś się cieszyć. U mnie spokojnie chodzi na 1k pamięć, dalej nie probowałem bo mi sie nie chciało

A tak w ogole, to sie rypnąłem, nie rzeczywiste tylko efektywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz Radeona to zapytam. Czemu jak zainstalowałem Najnowsze Catalysty mogę zmieniać prędkość wentylatora w karcie ( w Catalyst Contol Center) tylko od 50%-do 100%.Wcześniej mogłem od 0% do 100% :/
Wiem,że można zmieniać w biosie, ale to trochę mniej wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karty graficzne w przyszłości będą gówno warte teraz może wszyscy się tym jarają ale przyszłość zapowiada się jasno nie będzie świat słyszał o tym badziewiu.Na rynek trafią mikro układy składające się z nanotechnologicznego cuda. Świat będzie tym niesamowicie podekcytowany i co zrobimy z pctami? Wszystkie zostaną wywiezione w pewne magiczne miejsce gdzie nikt już nie będzie o nich myślał. Nasze dzisiejsze pomysły zostaną wyparte rzeczywistością. Już teraz zapowiada się to w jasnych barwach przykład?> nokia morph? nie ? może micro konsole do gier wbudowane w telewizor??

Rearden Studios ma zaszczyt zaprezentować swoją "mikrokonsolę" oraz związane z nią usługi. Całość nazwano OnLive i po raz pierwszy przedstawiono światu na trwającej wystawie GDC. Prace nad tym wynalazkiem trwały ok. siedmiu lat, ale czym dokładnie jest OnLive? To serwis, który umożliwia granie na komputerze PC, Mac lub poprzez mikrokosolę podpiętą do telewizora.

Idea jest taka, że użytkownik końcowy tak naprawdę łączy się z serwerem Rearden Studios, na którym postawione są wszystkie gry i inne bajery, a sygnał generowany po stronie serwera streamowany jest w czasie rzeczywistym do użytkownika. Innymi słowy - gramy na kompie kilkaset kilometrów dalej, ale obraz odbieramy u siebie w domu. Bardzo ambitny to pomysł przyznacie sami. Od razu pojawiło się pytanie o lagi. Podobno przesyłany obraz ma bardzo małą latencję, więc są to minimalne, niezauważalne opóźnienia. Niestety, tak naprawdę wszystko opiera się na PC, który ma przecież coraz mniej gier. Jak na razie OnLive wspiera takie tytuły, jak GRID, Crysis Wars, Mirror''s Edge, Burnout Paradise oraz World of Goo, a swoje wsparcie potwierdziły następujące firmy: EA, Take-Two, Ubisoft, Eidos, Codemasters, Epic, Atari, WB oraz 2D Boy. Mikrokonsola ma kosztować mniej niż najtańsza obecnie konsola na rynku, a subskrypcja do OnLive wyniesie tyle samo co do Xbox Live! lub nawet mniej. Dostęp do serwisu to jedno, druga kwestia to kupno lub pożyczanie gier. Tutaj Rearden Studios daje wolną rękę developerom, to oni ustalą cenę. Brzmi jak połączenie Xbox Live z App Storem. Całość ma wystartować zimą tego roku


IMO zapowaida sie ciekawie, choć zastanawia mnie kwestia lagów i poziomu detali w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wróże temu czemuś "świetlanej przyszłości" z powodu okablowania strukturalnego, praktycznie taki ruch zapcha wszelkie łącza które są obecnie ( oczywiście ze do iluś tam użytkowników będzie to elegancko działało )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, związane bardziej ze sterownikami niż kartą samą w sobie:

Mianowicie, jak wymusić w grach (w grach, nie w systemie :)) określoną częstotliwość odświeżania (w tym przypadku, 85Hz) na Radeonie i Viście 64 bit.? Na XP nie było żadnego problemu z ustawieniem tego w Catalyst Control Center, jednak na Viście tej opcji po prostu... nie ma. Próbowałem na różnych wersjach sterowników (łącznie oczywiście z najnowszą), i to samo. Nie wiem czemu skasowali tak potrzebną (przynajmniej dla tych, którzy nie wyrzucili jeszcze starych, dobrych CRTków na śmietnik)... Jeśli ktoś wie w jaki sposób można to mimo wszystko "obejść", to niech da znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Widzę kilka słabych punktów:
a) lagi - w typowych fps-ach opóźnienie na poziomie 100 ms to już za dużo.
b) wymagane łącza - jak rozumiem, to mają być max. detale i rozdzielczość FullHD? Czyli łącze ok. 7.5Mb. Hmmm, w Polsce dużo takich nie ma :) Fakt, że w USA, czy Japonii nie stanowi to problemu.
c) Płynność gry - o ile wiem, to Rearden Studios nie kupiło od IBM komputerów Blue Gene. A obecnie max. jaki widziałem, to Crysis w max. detalach przy 580 fps-ach na kompie z kilkudziesięcioma kartami graficznymi. Czyli wystarczy tego na ok. 15 uruchomień gry naraz przy zachowaniu płynności. Ale dobra, przypuścmy, ze mają nawet 10x mocniejszy sprzęt, 1 ich komp uruchamia do 150 kopii gry (cenę sprzętu pomińmy milczeniem, ale zapewne przekraczałaby 300000 zł za 1 komp). A teraz jest, dajmy na to, 100000 chętnych (liczba i tak dość niska, nie zdziwiłbym się gdyby było wielokrotnie więcej użytkowników). Hmm, 666 komputerów. Takiej serwerowni to ja w życiu nie widziałem. I wychodzi na to, że sam koszt sprzętu to ok. 180 mln mln...(+ prąd, chłodzenie, wyposażenie serwerowni, koszt łącz internetowych, itd. itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do pkt. drugiego UPC ma już w ofercie internet 30Mb/s
co do reszty to się zgadzam ale sądze że takieprojekty powstają z myślą o przyszłych poprawkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 14:01, ziptofaf napisał:

/.../
Widzę kilka słabych punktów: /.../

Najważniejszym słabym punktem, który litościwie pominąłeś (no, niech będzie, prawie pominałeś ;-D) jest cena.
Przecież nawet teraz bardzo dobry komputer, to wydatek kilkunastu tysięcy złotych. Ile będą kosztowały te superkomputery? Najpierw wykorzysta je wojsko, później inne instytucje państwowe, prywatne a długo, bardzo długo po tym produkt dotrze do nas, szarych użytkowników. Mamy tyle czasu, ze aż szkoda marnować go na rozważania o tym. Na pewno znajdą się nowsze i lepsze technologie. Tylko jeszcze trochę później. O ile Internet będzie jeszcze działał, a Wielki Brat pozwoli na korzystanie z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko to znowu ja! Niedawno tu pisałem o moim problemie ze sterownikami( gry się wieszały po instalowaniu nowych sterowników) Więc jak mi poradzono powróciłem do sterowników z którymi nie miałem żadnych problemów ,a tu taka sama sytuacja?? Więc co jest przyczyną takich zachowań kompa pomóżcie proszę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../

najprawdopodobniej grzeje Ci się grafika odkręć boczną ściankę w obudowie, postaw jakiś wentylator tak żeby wiało na grafike i powinno być dobrze;) (mówię tak z własnego doświadczenia :) )

a jak chcesz podkręcić wiatrak to np. w Rivatunerze

PS: jak klikniesz w ten w ten trójkącik przy " I " to potem symbol karty graficznej;)

20090813213508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować