Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 16.08.2009 o 20:32, Misquamaqus napisał:

> > ta ta widziałem ile gier masz na pulpicie.
>
> Ilośc gier nie odzwierciedla czasu przed komputerem ;) Jestem maniakiem - to prawda,

> ale teraz zaczyna sie dla mnie dosyć pracowity okres wiec zwyczajnie nie bede miał
kiedy
> siedziec przed kompem.

Zaloz te coolerki, ktore opisalem. Na bok daj 7 cm a na tyl 9 cm. Bedzie wymuszony obieg
powietrza.


Ok, dzieki za porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testuję właśnie grafikę programem Video Card Stability Test / coś mi się nie podoba w jej działaniu,np.w czasie gry raz pojawił mi się boczny pasek visty,czasami tekstury doczytują się trochę dłużej / i podczas tego testu odpaliłem Everest żeby sprawdzić temperaturę grafiki - czy nie jest ona zbyt wysoka?

20090817142036

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 14:20, lis_23 napisał:

Testuję właśnie grafikę programem Video Card Stability Test / coś mi się nie podoba w
jej działaniu,np.w czasie gry raz pojawił mi się boczny pasek visty,czasami tekstury
doczytują się trochę dłużej / i podczas tego testu odpaliłem Everest żeby sprawdzić temperaturę
grafiki - czy nie jest ona zbyt wysoka?


Nie wiem jak 4870 ale w 4850 na standardowym chłodzeniu to przy dużym obciążeniu grafy 100st to norma i nie ma się czym rzejmować, w spoczynku jest u mnie 83.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 14:20, lis_23 napisał:

Testuję właśnie grafikę programem Video Card Stability Test / coś mi się nie podoba w
jej działaniu,np.w czasie gry raz pojawił mi się boczny pasek visty,czasami tekstury
doczytują się trochę dłużej / i podczas tego testu odpaliłem Everest żeby sprawdzić temperaturę
grafiki - czy nie jest ona zbyt wysoka?


No, 101 stopni to naprawdę duuużo, nawet jak na HD4870. Przeczyść wentylator na karcie, powinna zmaleć o co najmniej 10 stopni. Proponuję użyć też Fanfix-a, może i będzie głośniej działać, ale lepsze to niż taki kaloryfer.
http://www.youtube.com/watch?v=eufDqKmOSOI - Fanfix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 15:59, Nufiko napisał:

> Testuję właśnie grafikę programem Video Card Stability Test / coś mi się nie podoba
w
> jej działaniu,np.w czasie gry raz pojawił mi się boczny pasek visty,czasami tekstury

> doczytują się trochę dłużej / i podczas tego testu odpaliłem Everest żeby sprawdzić
temperaturę
> grafiki - czy nie jest ona zbyt wysoka?

Nie wiem jak 4870 ale w 4850 na standardowym chłodzeniu to przy dużym obciążeniu grafy
100st to norma i nie ma się czym rzejmować, w spoczynku jest u mnie 83.


U mnie,normalnie jest trochę ponad 70 stopni,lub nawet ponad - tutaj wyszło dużo,bo akurat trwał test,ale po podkręceniu wentylatora spadła do ponad 90 stopni - wynik testu: 459 - nie wiem,co to znaczy,ale tak wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś pomóc ze znalezieniem najnowszych sterowników do mojej karty graficznej? Asus EAX1600 series. Szukam, szukam i ciągle znajduje nie takie. Proszę nie odsyłać mnie do google, może i będzie na 1 pozycji ale po prostu nie znam się i nie wiem co trzeba ściągnąć. Prosił bym o bezpośredni link. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 16:15, ziptofaf napisał:

> Testuję właśnie grafikę programem Video Card Stability Test / coś mi się nie podoba
w
> jej działaniu,np.w czasie gry raz pojawił mi się boczny pasek visty,czasami tekstury

> doczytują się trochę dłużej / i podczas tego testu odpaliłem Everest żeby sprawdzić
temperaturę
> grafiki - czy nie jest ona zbyt wysoka?

No, 101 stopni to naprawdę duuużo, nawet jak na HD4870. Przeczyść wentylator na karcie,
powinna zmaleć o co najmniej 10 stopni. Proponuję użyć też Fanfix-a, może i będzie głośniej
działać, ale lepsze to niż taki kaloryfer.
http://www.youtube.com/watch?v=eufDqKmOSOI - Fanfix


Wentylator był przedmuchany dwa tygodnie tema / jak i reszta kompa '' wszystko jest wyczyszczone więc się trochę dziwię,ze grafika ma jakieś problemy ... te 101 stopni pokazywało tylko podczas testu,obciążenia karty grafiki - normalnie,np.teraz mam 72 stopnie,a po podkręceniu wentylatora,jeszcze mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:

Witam, mam takie pytanie, czy jest możliwa aby moja karta osiągnęła takie wyniki jak na załączonym obrazku?. Co więcej na procesorze (P4, 1,8-2,4 GHz). I na ile jest wiarygodny ten benchmark, gdyż w porównaniach z innymi kartami wynik wydaje się nieprawdopodobny no bo ja ponad 10k punktów na Radeonie X1950Gt, i takim słabym procesorze w porównaniu do tamtych, coś mi tu nie gra.

Znalazłem jeszcze jak ktoś wrzucił test swojego X1950 pro na AGP z większymi taktowaniami a miał słabszy wynik 6400 ptk na Procku P4 ale 3,4 GHz

20090818191109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś dobre karty graficzne warte uwagi, tak by przez 2 wiosny jeszcze w miarę śmigały na wszystkim, zgodność z innym sprzętem nie ma znaczenia. Z góry dziękuje, bo się na tym w ogóle nie znam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 20:43, Pawlo09 napisał:

EE nie.

no wydaje się niemożliwe ale po obniżeniu zegarów karty o 20% wynik był niższy o około 20% więc ja nie wiem, zwłaszcza że innym wychodziły inne wyniki a ktoś na HD4870 miał bodajże 20k i właśnie w tym momencie się zgubiłem, a przy ponownych wykonywaniach testów wyniki sa w granicach błędu pomiarowego więc...


A i to nie jest 3d mark

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 20:46, KrzyniuBDG napisał:

Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś dobre karty graficzne warte uwagi, tak by przez 2 wiosny
jeszcze w miarę śmigały na wszystkim, zgodność z innym sprzętem nie ma znaczenia. Z góry
dziękuje, bo się na tym w ogóle nie znam....


Tak nic nie załatwimy. Poza tym zgodność z innym sprzetem ma znaczenie, bo jesli masz za słaby zasilacz, komp moze miec problemy ze stabilnością, a jesli jest kiepski, moze ci sie nawet spalic komp. Procesor natomiast może ci ograniczać kartę co skutkuje tym, ze nie bedziesz miał takiej wydjaności jaką powinieneś.

No i najważniejsze, ile masz do wydania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co byście poradzili do zasilacza FEEL ESP-300ATXSP4 300W? Dodam, że dotychczas miałem GF FX 5900XT 128MB. Reszta sprzętu:
- AMD Athlon XP 2600+ @ 1.92 Ghz
- 512 MB DDR
- Seagate Barracuda 80GB
Oczywiście chcę nie wymieniać obecnego zasilacza, a jednocześnie kupić coś bardziej wydajnego. Znajdzie się coś takiego?

EDIT. Oczywiście pod AGP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, nie wiem ,gdzie się spytać , więc spytam tu (tematów dla AMD albo ATI nie znalazłem). Kiedy zostanie wprowadzony odpowiednik PhysX dla Radeonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować