Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 21.09.2006 o 14:43, Woko11 napisał:

Jak właściwie sprawdić czy ma się w kompie karty w trybie SLi/CrossFire?


??? nie do końca rozumiem pytanie. ale jesli masz płytę z dwoma pci-x przeznaczonymi dla 2 kart. graf (i oczywiscie odpowiedni chip jest wtedy na płycie to obsługujący) - to ustawiasz wszystko w biosie i instalujesz odpowiednie sterowniki i w nich też ustawiasz co trzeba. kiedys trzeba było karty mostkiem specjalnym spinać, ale obecnie już nie jest to regułą.

no a później to juz grami i benchmarkami mozna się delektować :) z max ustawieniami grafiki. no i trzeba mieć odpowiedni monitor - aby móc w większych rozdzielczościach sobie pograc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Która jest lepsza karta graficzna Radeon 9800 czy Geforce 7600 GS. Bo ja mam Geforce 7600GS a mój kolega Radeona 9800 i mówi ze Radeon jest lepszy od mojej karty.
A jego karta ma 2lata a moja 5dni. Wieć napiście mi która jest lepsza.

A pozatym czy ta moja karta jest wydajna w grach tych nowszych. Bo mam tą karte ale nie mam zadnej wymagajacej gry zwby to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stary - nawet najbardziej wypasiona wersja czyli 9800XT - jest słabsza od 7600 GS - a możesz ją jeszcze podkręcić tak do wydajności 7600 GT. Więc spoko - teraz to jest jeden z najlepszych zakupów - nie za droga a wydajna. więc nie masz się co martwić o nowe gry - chociaż taki Oblivion - to nawet GF 7950 wykończyć potrafi na max detalach :P

masz dobrą kartę spoko (lepszą od 9800)

jeśli koleś chce dowodów - to mu pokaż na jakiejśc stronce z benchmarkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 11:05, tosz napisał:

generalnie mam problemy ze sterownikami karty graficznej , po zainstalowaniu nowuch nie uruchamia
mi się WINDOWS - kilka osób poradziło mi abym zainstalował Net Framework i stąd moje pytanie



Kolega się myli.
Owszem NET.framework jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania panelu CCC od ATi oraz nowego panelu sterowników nVidia.
Bez NET.framework mogą one nie funkcjonować prawidłowo/w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się podkręcić, teraz proszę się nie smiać, GeForce FX 5500 128MB?! Ale jeśli tak to jak, czym i czy to coś w ogóle da?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 22:57, 4YoU napisał:

Czy da się podkręcić, teraz proszę się nie smiać, GeForce FX 5500 128MB?! Ale jeśli tak to
jak, czym i czy to coś w ogóle da?!


Owszem albo sterownikami,
albo RivaTunerem

http://downloads.guru3d.com/downloadget.php?id=163&file=4&evp=4d4684d798ccedf48c4c1a34d568d338

albo ATItoolem -

http://www.tweaksrus.com/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=548&Itemid=41/


Jeśli masz dobre chłodzenie - inaczej możesz mieć artefakty/zwisy.
Pamiętaj, że zawsze grozi to spaleniem karty.

Efekt dobrego O/C - większa wydajność w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 21:06, Martimat napisał:

stary - nawet najbardziej wypasiona wersja czyli 9800XT - jest słabsza od 7600 GS - a możesz
ją jeszcze podkręcić tak do wydajności 7600 GT. Więc spoko - teraz to jest jeden z najlepszych
zakupów - nie za droga a wydajna. więc nie masz się co martwić o nowe gry - chociaż taki Oblivion
- to nawet GF 7950 wykończyć potrafi na max detalach :P

masz dobrą kartę spoko (lepszą od 9800)

jeśli koleś chce dowodów - to mu pokaż na jakiejśc stronce z benchmarkami


7600GS w cale nie jest taki rewelacyjny w podstawowej wersji. Naprawde do bra jest wersja od Galaxy z zalmanem kościami 1.2ns i fabrycznie podkręcona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 22:19, RobeN napisał:

> generalnie mam problemy ze sterownikami karty graficznej , po zainstalowaniu nowuch nie
uruchamia
> mi się WINDOWS - kilka osób poradziło mi abym zainstalował Net Framework i stąd moje pytanie

>


Kolega się myli.
Owszem NET.framework jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania panelu CCC od ATi oraz nowego
panelu sterowników nVidia.
Bez NET.framework mogą one nie funkcjonować prawidłowo/w ogóle.


Masz całkowitą rację , po zainstalowaniu Net Framework wszystko działa prawidłowo , tzn. mogę juz instalować inne sterowniki do karty graficznej niż te dołączone od producenta karty.Nareszcie mogę GRAĆ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 22:19, RobeN napisał:

Kolega się myli.
Owszem NET.framework jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania panelu CCC od ATi oraz nowego
panelu sterowników nVidia.
Bez NET.framework mogą one nie funkcjonować prawidłowo/w ogóle.

Mógłbyś przybliżyć ? Mam gf 7800 GT z najnowszymi sterownikami i jakoś wszystko działa bez instalowanie NET.framework.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 13:53, Grigor4 napisał:

Jaka karte graficzna brac ?? GeForce 6200 (AGP)czy Radeona 9600 (AGP) ???

Jaka byście radzili kupić karte do 250zł ???



Ktoś pomoże ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 14:00, SwenG napisał:

W to nie wnikam, pisałeś o nvidii.


Dodatkowe oprogramowanie typu nHancer - do edycji profili, które czasami jest wręcz przymusowe również wymaga Framework.

natomiast Panel nVidii rzeczywiście bazowany jest bodajże na C++ i nie wymaga Framework.NET.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 14:02, RobeN napisał:

> W to nie wnikam, pisałeś o nvidii.

Dodatkowe oprogramowanie typu nHancer - do edycji profili, które czasami jest wręcz przymusowe
również wymaga Framework.

To żaden sterownik tylko jakieś free oprogramowanie, nie robione przez nvidię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 14:05, SwenG napisał:

To żaden sterownik tylko jakieś free oprogramowanie, nie robione przez nvidię.


Owszem. Kolega jednak mówił, że ma ATi.

Poza tym, bez edycji profilu np. NFS (U2??) nie pograsz na GeForce (np. 6800) bo Dynamic Tiling jest włączone i to blokuje grę (1 klatka na 12 sekund).
Najwygodniej i najszybciej edytuje się profile właśnie nHancerem - jest zatem przydatny i to bardzo, jednak wymaga Frameworka.

Zgoda - Sam Sterownik nVidia nie wykorzystuje Framework.

Sam sterownik ATi wymaga Framework.

Czy taka odpowiedź wystarczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znou musze się pytać o sprawe związaną z kartą<lol>:Ppowiedzcie mi,czy opłaca się kupić tą kartę

"Galaxy GF 7600GS 256MB 128Bit AGP DDR2"

Mój komputer jest taki:
Płyta główna: ASUS X SERIES A7V8X-X
Pamięć:1GB DDR
Procesor:AMD Athlon 2000+

Podałem chyba wszystkie z ważniejszych komponentów. Odpiszcie czy opłaca mi się,i czy będzie mi działała ta karta.Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 14:09, RobeN napisał:

Zgoda - Sam Sterownik nVidia nie wykorzystuje Framework.

Sam sterownik ATi wymaga Framework.

Czy taka odpowiedź wystarczy??

Wystarczy, przy okazji mam pytanie odnośnie NET. Mam komputer tak skonfigurowany, że nie ma opcji logowania tylko po włączeniu automatycznie wchodzi mi na mojego użytkowanika. Po zainstalowaniu NET wymuszane jest logowanie, może wiesz gdzie i w jaki sposób to wyłączyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować