Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Mam pytanie ??
Bo na stronce komputronika pisze ze karta 8800GTX potrzebuje zasilacza z kablami 2x PEG???
Mam zamiar kupic ten zasilacza
http://allegro.pl/item152842294_zasilacz_silverstone_850w_st85zf_nvidia_sli_gf8800.html
oraz ta płyte główna ??
http://allegro.pl/item152129258_asus_striker_extreme_nforce_680i_sli_premiera_.html
Zasilacz ma te kable nawet 4 ale na płycie widze chyba tylko jedna gniazdo ???
Wie ktos czy ta płyta i zalisacz podoła zadaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 17:19, ziomall15 napisał:

Zasilacz ma te kable nawet 4 ale na płycie widze chyba tylko jedna gniazdo ???
Wie ktos czy ta płyta i zalisacz podoła zadaniu??


Hej,

ta płyta ma aż 3 złacza pci express wiec spokojnie da sobie rade, ja jako zasilacz proponowałbym Tagan http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28140 albo o model słabszy lub nawet dwa modele słabszy jesli nie bedziesz łaczył w SLi.

a woole to bym sie wsztrzymał z zakupem GTX, bo aktualnie to troche słaba inwestycja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 22:29, Radzisz napisał:

Nooo... Po wgraniu nowych sterowników i lekkim podkręceniu karty graficznej uzyskałem taki
wynik w 3dmark06: 5270. Lepiej niż ostatnio! :D

Ehh... ostatnio było 4876 ;)
Teraz mam ustawioną częstotliwość zegara pamięci na 850, a częstotliwość zegara 3d na 590. Użyłem opcji znajdź optymalne... Karta ma chłodzenie zalmana, w grach nie ma "artefaktów". Może pokusić się na ciut więcej? Aha, i jak się to przelicza? /taktowanie pamięci/ po podkręceniu?
Może nie ten dział, ale spytać można... Czy wy też w 3dmark06 macie 1-3 fps przy teście CPU?
U mnie ogólnie to wyszło tak:
Main Test Results
3DMark Score 5270 3DMarks
SM 2.0 Score 2175 Marks
SM 3.0 Score 2152 Marks
CPU Score 1839 Marks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 22:43, Radzisz napisał:

Czy wy też w 3dmark06 macie 1-3 fps przy teście CPU?


ja mam mniej - 0 :) gora 1, na athlonie 3500. na moim 7900 gs turbo force przy 600/800 mialem w 3d marku 06 4900 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2006 o 22:43, Radzisz napisał:

Może nie ten dział, ale spytać można... Czy wy też w 3dmark06 macie 1-3 fps przy teście CPU?


Mam około 8-10 fps (nie sprawdzałem od miesiąca, więc dokładnie nie pamiętam), ale czego się spodziewać po Core 2 Duo E6700?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 22:48, destro177 napisał:

> Czy wy też w 3dmark06 macie 1-3 fps przy teście CPU?
Jeśli to ten na pustyni gdzie jest trochę dymów i taki cały brzydki jest to ja wysiadam...

mam Athlonka 3500+ (64),Geforca 7600GT i mam !!!!!0 FPS !!!! Tadam...Obraz jakoś sie posuwa jako pokaz slajdów...

Dnia 27.12.2006 o 22:48, destro177 napisał:

ja mam mniej - 0 :) gora 1, na athlonie 3500. na moim 7900 gs turbo force przy 600/800 mialem
w 3d marku 06 4900 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 23:18, styczen16 napisał:

> > Czy wy też w 3dmark06 macie 1-3 fps przy teście CPU?
> Jeśli to ten na pustyni gdzie jest trochę dymów i taki cały brzydki jest to ja wysiadam...
mam Athlonka 3500+ (64),Geforca 7600GT i mam !!!!!0 FPS !!!! Tadam...Obraz jakoś sie posuwa
jako pokaz slajdów...
> ja mam mniej - 0 :) gora 1, na athlonie 3500. na moim 7900 gs turbo force przy 600/800
mialem
> w 3d marku 06 4900 pkt

Czekaj dlaczego ty masz lepszą kartę odemnie a masz niższe taktowanie pamienci... jak to jest
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2006 o 23:20, styczen16 napisał:

Czekaj dlaczego ty masz lepszą kartę odemnie a masz niższe taktowanie pamienci... jak to jest
??

800 mhz - czyli 1600 efektywnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 23:22, destro177 napisał:


> Czekaj dlaczego ty masz lepszą kartę odemnie a masz niższe taktowanie pamienci... jak
to jest
> ??
800 mhz - czyli 1600 efektywnie:)

aaaa... czyli jak mi pisze że mam 1400 to znaczy że tak naprawdę mam 700 dzienx...
A czy tak samo jest z FSB procesora?Bo kiedyś czytałem żę nasze proce mają fsb 500 a efektywne to 2000?
I co to znaczy "efektywne" to znaczy ze taką wydajność ma naprawdę bo jak byłem mały i gupi ( 2 miechy temu)
to myślałem że efektywne to znaczy że do tylu sie podkrenci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 23:30, styczen16 napisał:

>
> > Czekaj dlaczego ty masz lepszą kartę odemnie a masz niższe taktowanie pamienci...
jak
> to jest
> > ??
> 800 mhz - czyli 1600 efektywnie:)
aaaa... czyli jak mi pisze że mam 1400 to znaczy że tak naprawdę mam 700 dzienx...
A czy tak samo jest z FSB procesora?Bo kiedyś czytałem żę nasze proce mają fsb 500 a efektywne
to 2000?
I co to znaczy "efektywne" to znaczy ze taką wydajność ma naprawdę bo jak byłem mały i gupi
( 2 miechy temu)
to myślałem że efektywne to znaczy że do tylu sie podkrenci...

na pewno nie podkreci sie do tylu:) ja tylko wiem ze jak masz proca amd i chodzi jego fsb na 133 to pamieci na 266, jak fsb ma 166 to pamieci 333, a jak 200 - 400. w sumie nie pamietam juz o co chodzi z ta efektywnoscia. jak podkrecam pamieci w grafie riva tunerem to wlasnie w podstawowej wartosci - czyli np. z 720 na 800mhz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Gramowicze, Drodzy Gramowiczki :))

Szukam sterowników do rupiecia zwanym NVIDIA GeForce 256, jestem trochę zmęczony i nie mogę ich znaleźć. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi w poszukiwaniach :). Z tego co pamiętam kiedyś osoba z pomocy technicznej podała mi linka do pobrania tych driverów ze strony NVIDIA, ale ręcznie ich nie mogę znaleźć :|. Jeśli to pytanie pojawiło się w tym temacie to przepraszam, ale 262 strony tekstu robią swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli masz zbyt dużo zbędnej kasy to odpowiedź brzmi "tak"
Jeśli nie, to daj sobie spokój. Kupując kartę z rodziny 7600, 7800, lub 7900 za 30% ceny karty 8XXX i tak spokojnie pograsz na bardzo przyzwoitych ustawieniach w większość (jeśli nie we wszystkie) gier dostępnych na rynku teraz a i śmiem przypuszczać, że za pół roku niewiele w tej materii się zmieni. Jeśli nie grzeszysz więc gotówką lepiej nie szalej. No chyba, że zależy Ci na tym żeby dostać więcej niż 4000pkt w 3DMark06 ;-)............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 19:51, Dark Demon napisał:

Mam pytanie... Jak myślicie? Opłaca się kupować teraz kartę z chipsetem nVidia G80?


Dokładnie to co napisał mrosi.

A dodam jeszcze, że jeżeli myślisz o szybkim zagraniu w gry obsługujące DX 10 albo o Viscie i Aero Glass na maxa, to narazie nie ma szans. Brak dobryrch sterowników nie pozwala narazie na poprawne działanie tych kart pod Vista Business/Enterprise.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 19:55, mrosi napisał:

/.../

Jeśli masz zbyt dużo zbędnej kasy to odpowiedź brzmi "tak"
Jeśli nie, to daj sobie spokój. Kupując kartę z rodziny 7600, 7800, lub 7900 za 30% ceny karty
8XXX i tak spokojnie pograsz na bardzo przyzwoitych ustawieniach w większość (jeśli nie we
wszystkie) gier dostępnych na rynku teraz a i śmiem przypuszczać, że za pół roku niewiele w
tej materii się zmieni. Jeśli nie grzeszysz więc gotówką lepiej nie szalej. No chyba, że zależy
Ci na tym żeby dostać więcej niż 4000pkt w 3DMark06 ;-)............


To konkretnie nie chodzi o mnie, lecz o znajomego. Chce kupić komputer, który będzie mu służył TYLKO I WYŁĄCZNIE do gier, a jest TOTALNYM laikiem, jeżeli chodzi o sprzęt. Ma 4 tysiaki i się napalił na NAJLEPSZY sprzęt. Jak mu mówię, że to totalna nowość i się nie opłaca, lepiej poczekać albo kupić 2 słabsze w trybie SLI to nie. Bo przeciez za miesiąc będzie już coś nowszego. Mówię mu że nie bo to nowa technologia ale gdzie tam! MUSI MIEĆ... choroba czy jak?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować