Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2007 o 17:32, mrosi napisał:

/.../

Może i tak. Mnie wystarcza to, że wszystkie gry chodzą u mnie płynnie na max ustawieniach.
I pewnie jeszcze przynajmniej przez rok tak zostanie.


Ja sie na tym nie znam ... Odkupiłem od klienta Sapphire X850GTO^2 za pół ceny, i nie przewiduję w najbliższej przyszłości wymiany karty ;)

Z tymi klientami "co mają dośc kasy na odpowiedni monitor" to nie do końca prawda -> ludzie się nie znają, i kupują to co "najlepsze" (nie patrząc np. na możliwości posiadanego monitora). W efekcie wydają pieniądze trochę bez sensu, ale skoro mają ich za dużo ... to ich problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 16:24, Dysten napisał:

R600 jednak bedzie mocniejszy od Geforce 8800GTX.


Pożyjemy do oficjalnej premiery to zobaczymy. Ja mam nadzieję, że ATI wyda szybko po swoim leaderze kolejne tańsze karty, a nie tak jak NVIDIA, która planuje to zrobić w marcu czy kiedyś tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 17:56, Furion III napisał:

znaczy ja posiadam geforce 6600 golden limited (jest trochę podtaktowany przez producenta:)


Oficjalne minimalne wymagania sprzętowe dla Bitwy o Śródziemie II:

• Microsoft® Windows® XP
• PC z 1.6 Ghz lub szybszym procesorem
• 256 MB RAM
• 512 MB RAM dla trybu gry w sieci dla 3 lub większej ilości graczy
• 5.5 GB available hard disk space
• DVD
• 64 MB GeForce3.

Karte masz dobrą. Może brakuje Ci ramu, albo procek jest już zbyt słaby? Sprawdź też ile masz wolnego miejsca na dysku C lub tam gdzie masz system, powinno być wolnego coś około 3*Twój ram. Może też musisz przeinstalować system, jeżeli dawno tego nie robiłeś. Nie wiem, BFME2 nie ma zbyt dużych wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 17:14, mrosi napisał:

Z autopsji wiem, że jakieś 80-90% graczy dysponuje monitorami 17-19" (CRT rzadziej lub LCD
częściej). Więc po jaką cho^@%$ karta za blisko 3000PLN, która wyciąga 1600x1200 jeżeli maksymalna
rozdzielczość dla 17" i 19" monitora LCD to 1280x1024? I jest to nie do przeskoczenia z uwagi
na budowę piksela w wyświetlaczu.


Żaden z moich znajomych graczy nie gra w rozdziałce wyższej od 1280x1024. Ja też nie. Mnie się wydaje, że te wyższe rozdzielczości to tylko też taki trik marketingowy, wiadomo, ludzie widzą większe liczby czy cyferki to odrazu myślą, że coś jest lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 18:15, Dead-pl napisał:

Ja gram we wszytko w 1680x1050 i stanowczo nie chciał bym wracać do 1024x768 czy 1280x1024.


A jaki sprzęt? Monitor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spellforce 2 mi nie działało nobo potrzebowało pixel shader 1.1.
Włączam demo homm5 testuje kompa a mi pokazuje że mam pixel shader 2.0.
A mój komp tego nie widzi. Nie mam sterowników czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 18:36, Galadin napisał:

> Ja gram we wszytko w 1680x1050 i stanowczo nie chciał bym wracać do 1024x768 czy 1280x1024.


A jaki sprzęt? Monitor?

c2d6600+2gb ram+gf8800gtx monitor NEC MultiSync 20WGX2 20"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 18:15, Dead-pl napisał:

Ja gram we wszytko w 1680x1050 i stanowczo nie chciał bym wracać do 1024x768 czy 1280x1024.



Nie chciałbyś wracać,bo masz taki dobry sprzęt więc nie musisz,a w Polsce to częściej bywa tak,ze gracz się cieszy jak będzie mógł sobie zagrać w gierke w rozdziałce 1024x768 z dobrą ilością FPS''ów,niestety taka rzeczywistość:/(znam pare takich osób,i sam do nich należe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 20:00, BzyQacz napisał:

Ziomek, to KARTA ma obsługiwać PS 2. Nie ma takich sterowników.

Ja to mam tylko że system tego nie wykrywa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... w takim wypadku zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Jak nie znasz strony ze sterownikami to podaj producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wiesz, to tak samo jak z czasami reakcji matrycy w monitorach LCD podawanymi przez producentów. Że ten ma 8ms, a tamten 4ms. Tyle tylko, że te dane dotyczą czasów reakcji dla "gray to gray" a nie danych dotyczących red, blue, yellow. A tak naprawdę to właśnie czasy reakcji dla kolorów są najistotniejsze. Drugą cechą charakterystyczną jest kontrast. Ja planuję zakup monitora LG, który ma chyba pod tym względem najlepsze parametry z tego segmentu rynku. Ma kontrast 1600:1. To już jest coś. A cena przystępna:

http://www.comp-art.pl/opis.php?id=001050F0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 18:15, Dead-pl napisał:

Ja gram we wszytko w 1680x1050 i stanowczo nie chciał bym wracać do 1024x768 czy 1280x1024.

Ja tam mam 1024x768 i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeżeli będziesz chciał zagrać w grę, która wymaga Pixel Shader 2.0, a nie będziesz mógł zagrać (tylko zobaczysz jakiś dziwny komunikat) to będzie znaczyło, że faktycznie Twoja karta nie ich obsługuje. Tego normalnie nie zauważysz. Zainstaluj najnowsze sterowniki i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować