Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

/.../

To coś nie tak jest z tą 6600. FX5500 to najbardziej okrojone z okrojonych kart jakie były na rynku. Wydajniejsze były nawet zintegrowane.... ;-P
Może 6600 ma walnięte pamięci albo i procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 17:42, ziptofaf napisał:

> Przeciez to GeForce 8800 GTX BFG 768MB Water Cooled TV & 2x DVI (PCI-E) ma chłodzenie
wodne
> to odpad bo jakos nie mam zaufania do chłodzen wodnych popracuje kilka miechów a potem
sie
> cos zje... i sie woda wylewa sie na kompa za 20.000zł Tak ze wezme 2x GeForce 8800 GTX
BFG
> 768MB TV & 2x DVI (PCI-E) teraz potrzebuje łacznika sli czy one sa dodawane do kart czy
trzeba
> kupic osobno??

Ciekawe, ja mam Zalman Resorator (chłodzenie wodne) które chłodzi mi już przeszło 2 kompy z
hakiem. I jeszcze NIGDY nie zdażyło się, by coś się z niego wylało. Swoją drogą sprzęt masz
świetny, ale z obudową toś się nie postarał. Moja to Thermaltake Soprano Black z oknem, które
po ręcznych modyfikacjach (diody w środku, 4 dodatkowe miejsca na wentylatory itp.) i miesiącach
wysiłku wyprzedza twoją o lata świetlne, he he he...

Naszczescie jeszcze nie zamontowałem nic w obudowie i w srode w sklepie u kumpla wymienie sobie na http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=34118 tylko czarna:):):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy pytanka.
Pierwsze: Czy Radeony z serii 9700/9800 będą działać na AGP x4?
Drugie: Czy wymagają dodatkowego zasilania?
Trzecie: Jeżeli tak, to jaki zasilacz wystarczy?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z góry powiem ,że nie znam się na kartach ale mam pytanie :

Czy ktoś ma karte Gigabyte Radeon X550 (128 mega) ? jakie gry mogą na niej działąc/ ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 01:04, ziptofaf napisał:

Mam trzy pytanka.
Pierwsze: Czy Radeony z serii 9700/9800 będą działać na AGP x4?
Drugie: Czy wymagają dodatkowego zasilania?
Trzecie: Jeżeli tak, to jaki zasilacz wystarczy?

1) tak, ale na niektórych płytach głównych (starych) są problemy z z "Fast Write". 99% szans na to że u Ciebie zadziała ;)
2) zależy od wykonania/modelu - większość miała dodatkowe zasilanie ze względu na spory pobór prądu z linii +5V
3) www.wrozka.pl -> ogólnie sprawny zasilacz o mocy >350W (rzeczywistej, nie "na nalepce") wystarczy, ale wszystko zalezy od tego co jeszcze masz w kompie -> http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp
kalkulator do obliczania zapotrzebowania na prąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 13:13, WIkitory napisał:

Tak z góry powiem ,że nie znam się na kartach ale mam pytanie :

Czy ktoś ma karte Gigabyte Radeon X550 (128 mega) ? jakie gry mogą na niej działąc/ ???

Wszystkie??
... oczywiście nie z ustawieniami detali / efektów na "full" :P
tzn. na "full" też bedzie działać, ale nie pograsz sobie za bardzo przy 1-3 FPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

R600 jednak bedzie mocniejszy od Geforce 8800GTX.

R600 w 3DMark06: 6719
8800GTX w 3DMark06: 6368

Premiera 22 styczeń 2007, sugerowana cena w USA 630 $.

Giga ramu na pokładzie, 512 bitowa szyna, pobór energii 230 W :)

Pozostaje czekać na debiut i spadki cen obecnych kart :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Skorzystałem z linka w przypiętym do niniejszego tematu poście:

http://www.gph.benchmark.pl/

Ciekawe jest, że testy są przeprowadzane na rozdzielczości 1600x1200. Czy wszyscy mają monitory 20 lub 21"? Przecież i tak nie wyciągnie się w grze więcej niż ona zaoferuje. Czy będzie się grało na 7600 czy na 7900 czy na 8800 czy na R600. Ale ceny już mają znaczenie..... No chyba, że nie.......

@Dead-pl
Te testy są właśnie z Guru3D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 16:50, mrosi napisał:

Ciekawe jest, że testy są przeprowadzane na rozdzielczości 1600x1200. Czy wszyscy mają monitory
20 lub 21"?


Niektórzy maja jeszcze moniory CRT i rozdzialka 1600x1200 wchodzi w gre.

Sam jade na ASUSie 6600GT i nie mogę się doczekać premiery visty, R600, DX10, wszystkich testów z nimi zwiazanych, musze kupic nowa karte, bo obecna niestety w nowych grach juz sie nie sprawdza za dobrze.

A jak kupowac to raz, a dobrze, tak zeby na 12-18 miesiecy starczylo.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja zmieniłem kompa blisko trzy miechy temu. I jestem pewien, że na półtora roku mi w tym konfigu, w którym mam wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 16:50, mrosi napisał:

@Dead-pl
Te testy są właśnie z Guru3D


niiii ->
"A newly formed yet very questionable website called Level505 has posted benchmark results from AMD''s upcoming ATI R600 graphics card, which is the new high-end flagship graphics card."

Z tym testowaniem to jest smiesznie, bo rozdzielczość ma olbrzymie znaczenie przy pomiarach wydajności -> a przecież coraz mniej ludzi używa monitorów CRT ("wyciągających" nawet 2048x1024 bez pogorszenia obrazu - mówię o lepszych / droższych modelach, ale nie jakichś "profesjonalnych" za 7k PLN). Typowo:
- 15'' monitor LCD pracuje w 1024x768,
- 17'' LCD 1280x1024 (starsze 1024x768)
- 19'' 1600x1200 (starsze modele od 1024x768)
panoramiczne mają inny podzielnik, ale linii w pionie tyle samo ;)

Czyli testy są albo robione pod konkretne monitory (a co z grami? nie każda skaluje się na dowolną rozdzielczość, a obraz na niskiej klasy monitorze LCD w rozdziałce innej niż natywna potrafi wygladać obrzydkiwie), albo celowo mają takie a nie inne założenia -> przy większej rozdzielczości ZAWSZE wygrywa karta mająca więcej szybkiej pamięci = droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z autopsji wiem, że jakieś 80-90% graczy dysponuje monitorami 17-19" (CRT rzadziej lub LCD częściej). Więc po jaką cho^@%$ karta za blisko 3000PLN, która wyciąga 1600x1200 jeżeli maksymalna rozdzielczość dla 17" i 19" monitora LCD to 1280x1024? I jest to nie do przeskoczenia z uwagi na budowę piksela w wyświetlaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 17:14, mrosi napisał:

/.../

Z autopsji wiem, że jakieś 80-90% graczy dysponuje monitorami 17-19" (CRT rzadziej lub LCD
częściej). Więc po jaką cho^@%$ karta za blisko 3000PLN, która wyciąga 1600x1200 jeżeli maksymalna
rozdzielczość dla 17" i 19" monitora LCD to 1280x1024? I jest to nie do przeskoczenia z uwagi
na budowę piksela w wyświetlaczu.

A może weźmiesz pod uwagę że jak ktoś kupuje karte za ~3000zł to stać go na monitor odpowiedni ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może i tak. Mnie wystarcza to, że wszystkie gry chodzą u mnie płynnie na max ustawieniach. I pewnie jeszcze przynajmniej przez rok tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 18:32, Furion III napisał:

Pytam bo mam problem z jedna gra (bitwa o śródziemie 2) na max detalach strasznie powoli chodzi
na moich sterach 93.71


Dużo też zależy od pozostałych elementów komputera jak procesor, ram. Pozatym są dwie lub trzy wersje GF 6600 - właśnie zwykły 6600, osłabiony 6600LE i ulepszony 6600GT. Ten ostatni powinien dawać sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 17:53, Galadin napisał:

> Pytam bo mam problem z jedna gra (bitwa o śródziemie 2) na max detalach strasznie powoli
chodzi
> na moich sterach 93.71

Dużo też zależy od pozostałych elementów komputera jak procesor, ram. Pozatym są dwie lub trzy
wersje GF 6600 - właśnie zwykły 6600, osłabiony 6600LE i ulepszony 6600GT. Ten ostatni powinien
dawać sobie radę.



znaczy ja posiadam geforce 6600 golden limited (jest trochę podtaktowany przez producenta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować