Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2007 o 11:41, blacklio napisał:

A co ma związek jedno z drugim, sam mam X800GTO i gram w gry optymalizowane pod grafiki nVidia
i nie mam problemu z wydajnoscią


A je ze swoim ATI Radeon 9550 XT mam i to duże. W grach z takim "płynnym" wyglądem np. Colin 4, Toca Race Driver 2, THPS 4 zawiesza się bez powodu. Nigdy więcej nie kupię ATI, nawet jak będzie 100 zł tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 23:04, pelo94 napisał:

Czy ktoś mógłby mi podać kartę graficzną na ABITA BH7?? Najlepiej 256mb (oczywiście mogłobybyć
więcej) i do 250 zł??


Proszę niech ktoś mi poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 11:44, master matrox napisał:

A je ze swoim ATI Radeon 9550 XT mam i to duże. W grach z takim "płynnym" wyglądem np. Colin
4, Toca Race Driver 2, THPS 4 zawiesza się bez powodu. Nigdy więcej nie kupię ATI, nawet jak
będzie 100 zł tańsze.


To nie wiem dlaczego.
9550 to teraz już nie najwyższych lotów karta.
A co do kłopotów??? Ja na X1900XTX problemów wydajnościowych nie miałem, Obraz też ładny.
Owszem zdarzają się problemy z danymi grami, ale i nVidia nie zawsze ma szczęście.
Przykład???

NFS:MW i 7950GX2 - porażka a i reszta serii 7900 też niezbyt w stosunku do odpowiedników ATi śmigała...
przy 8800 problemy z Condemned (rozwalone cienie, problemy z texturowaniem), DiRT (resety, wywałki), R6 Vegas (spadki FPS, mulące miejsca), problemy z ostrym obrazem 2d na monitorach panoramicznych (sick!) - potrzebne ingerencje w sterownik.

Zatem każda karta obydwu producentów będzie raz lepsza a raz gorsza.
Jak widać cenowo HD2900XT i tak wypada lepiej niż 8800, bo HD2900XT to odpowiednik 8800GTS a jest szybsza w testach a cenowo nieraz tańsza. Jak wyjdzie wersja XTX, która będzie odpowiednikiem GTXa to wówczas się zobaczy jak im to wyjdzie i jak ceny będą wyglądały.

I tak - zawsze część problemów związana jest ze sterownikami. Pierwsze sterki pod 8800 były tragiczne. Teraz jest o niebo lepiej ale i tak nVidia ma co "naprawiać". Podobnie jest u ATi - choć już widać, że w końcu silniki typu D3/Q4 nie są straszne Radeonom.

Ja tam bym się nigdy jednoznacznie nie wypowiedział, że coś jest zdecydowanie TAK, a coś zdecydowanie NIE.
Jedyna rzecz, która może odstraszać od ATi (lub zachęcać :) )to to, że do większości aplikacji/gier powinno się stworzyć profile - później można dopasowywać je do pozostałych gier (ATi Tray Tools). nVidia ma część zaprogramowanych już w sterowniku (głównie związane z kompatybilnością - możliwością odpalenia niektórych niepokornych), resztę możemy dorobić/usunąć/zmodyfikować choćby nHancerem - co np. było niezbędne kiedyś przy chyba NFS:U2 (nVidia zapomniała o tej grze :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 11:44, master matrox napisał:

A je ze swoim ATI Radeon 9550 XT mam i to duże.

Tak samo jak posiadacze kart GF 6200 czy serii FX. Nikt Ci nie kazał kupować karty bez sensu. :) Okrojone grafiki powodują, że mnóstwo gier nie działa poprawnie. I nie ma tu znaczenia czy to ATI czy Nvidia. Tak samo kupowanie nowych kart klasy low-entry, to moim zdaniem kompletna pomyłka.
Karty 9550 są zrobione na wadliwych chipach GPU, które u ATI nie przeszły prawidłowo testów jako 9600 i dlatego sprzedawało się je taniej hurtowo dla producentów OEM pod obniżone zegary.
Za to producenci OEM nie zważając na to podkręcają te celowo obniżone taktowania i dodają wtedy znaczek Pro lub XT.
Czy teraz już rozumiesz dlaczego Twoja karta się zawiesza lub powoduje problemy?
Dokładnie te same kanty dzieją się z chipami Nvidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 13:47, Olamagato napisał:

> A je ze swoim ATI Radeon 9550 XT mam i to duże.
Tak samo jak posiadacze kart GF 6200 czy serii FX. Nikt Ci nie kazał kupować karty bez sensu.
:) Okrojone grafiki powodują, że mnóstwo gier nie działa poprawnie. I nie ma tu znaczenia czy
to ATI czy Nvidia. Tak samo kupowanie nowych kart klasy low-entry, to moim zdaniem kompletna
pomyłka.
Karty 9550 są zrobione na wadliwych chipach GPU, które u ATI nie przeszły prawidłowo testów
jako 9600
i dlatego sprzedawało się je taniej hurtowo dla producentów OEM pod obniżone
zegary.
Za to producenci OEM nie zważając na to podkręcają te celowo obniżone taktowania i dodają
wtedy znaczek Pro lub XT
.
Czy teraz już rozumiesz dlaczego Twoja karta się zawiesza lub powoduje problemy?
Dokładnie te same kanty dzieją się z chipami Nvidii.


Dzięki :) Nareszcie ktoś odpowiedział na kilka moich pytań, które długo mnie dręczyły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 10:39, Olamagato napisał:

> czy opłaca mi się GF FX5500 256 + shader 2.0 na AGP bo kosztuje niecale 200 zł
Nie. Karty serii FX 5xxx nie sa warte nawet 80 zł. W nic dzisiaj na tym nie pograsz, a jak
coś zobaczysz to pokaz slajdów.



ale to tylko żeby coś wogóle chodziło np. NFSC lub POPWW i czy te gry będą mi ołynnie na tym działały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam mam pytanie.Czy im wyzsza liczba taktowania rdzenia i taktowania pamięci to tym lepiej i mam pytanie czy moglbym kupic se karte GeForce 8800 GTS Gainward Bliss 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) i działałaby mi dobrze a jesli nie to co musiałbym se kupic albo wymienić i prosiłym od raszu aby jesli ktos wie podal mi nazwe tego urzadzenia .Z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posdaj resztę parametrów kompa łącznie z producentem i modelem zasilacza

Mały OT
Powiem szczerze widziałem testy nieoficjalne 8600GT w SLI, wychodzi taniej i lepiej jak 8800GTS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:23, blacklio napisał:

Posdaj resztę parametrów kompa łącznie z producentem i modelem zasilacza

Mały OT
Powiem szczerze widziałem testy nieoficjalne 8600GT w SLI, wychodzi taniej i lepiej jak 8800GTS
:)


a tylko trzeba jeszcze miec kase zeby kupić dwa 8600GT do
TIERU im wyzsze zegary tym lepiej, ale karty G80 ciagną sporo prądu, podaj jaki masz zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kieruje pytanie do wszystkich którzy się znają na kartach , poszukuje dobrej karty graficznej do ceny 360 złotych na AGP najlepiej gdyby to byłą karta GeForce , mile widziane byłoby 256 bit .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 16:49, neo937 napisał:

ale to tylko żeby coś wogóle chodziło np. NFSC lub POPWW i czy te gry będą mi ołynnie na tym
działały

Płynnie bedą Ci działały gry, która używaja pixel shaderów 1 lub 1.4. Czyli są to dzisiaj gry sprzedawane po 9,99 zł, 15 zł i 19,90 zł (lub po 30-50 zł - ale paczki całych serii i wersje deluxe). Droższe są nowsze i niemal wszystkie używają shaderów 2.0 przy których karty FX pokazują slajdy.
Moim zdaniem do Carbona czy POP - FX 5200 kompletnie się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 21:47, Inki napisał:

kieruje pytanie do wszystkich którzy się znają na kartach , poszukuje dobrej karty graficznej
do ceny 360 złotych na AGP najlepiej gdyby to byłą karta GeForce , mile widziane byłoby 256
bit .


Może taka?

http://www.comp-art.pl/opis.php?id=0002153E
http://sklep.benchmark.pl/pelny_36061.html
http://sklep.benchmark.pl/pelny_36058.html

Wydajniejszych w tej cenie na AGP raczej nie znajdziesz. Wskazanie raczej na 7600GS
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 21:47, Inki napisał:

kieruje pytanie do wszystkich którzy się znają na kartach , poszukuje dobrej karty graficznej
do ceny 360 złotych na AGP najlepiej gdyby to byłą karta GeForce , mile widziane byłoby 256
bit .

A ma to byc karta nowa czy z allegro tez wchodzą w gre??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 22:21, pelo94 napisał:

Dzięki za pomoc. Czyli ta karta to dość dobry zakup do gier??

no jest całkiem całkiem a jaką masz reszte kompa i ile mozesz wydac kasy na karte??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 22:21, pelo94 napisał:

Dzięki za pomoc. Czyli ta karta to dość dobry zakup do gier??


Zależy w co chcesz grać. Jeśli zapodasz Half Life 2, Oblivion czy inne gry z "wyższej półki" to raczej nie pograsz w wysokich ustawieniach obrazu. Wolałbym zainwestować w którąś z kart, do których linki podałem kilka postów wyżej. Celując oczywiście w 7600GS. Są sporo wydajniejsze a o wiele bardziej się kręcą. A ceny porównywalne.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 21:47, Inki napisał:

kieruje pytanie do wszystkich którzy się znają na kartach , poszukuje dobrej karty graficznej
do ceny 360 złotych na AGP najlepiej gdyby to byłą karta GeForce [...]

Zestawienie na dzisiaj.
Kolejno grupami od najwydajniejszych na AGP (wg 3dmark05/06 bez o/c, i cen skąpca, bez przesyłki):
A. 18000/6300+
1. Radeon X1950 XT - 780 zł

B. 10000..14000/5000..6000
2. Radeon X1950 Pro - 500..800 zł
3. Radeon X1650 XT - 390..490 zł

C. 7000..10000/4000..5000
4. Radeon X1950 GT - 500..600 zł
5. Geforce 7900 GS - 530..560 zł
6. Geforce 7800 GT - 550..650 zł

D. 6000..7000/3000..4000
7. Geforce 7800 GS - 550..800 zł (nie dotyczy Gainward BLISS)
8. Geforce 7600 GT (koniecznie GDDR3) - 390..500 zł (+)

E. 4000..6000/2000..3000
9. Radeon X850 XT - 350 zł
10. Radeon X1650 Pro - 290..450 zł
11. Geforce 7600 GS - 310..420 zł
12. Geforce 7300 GT (koniecznie GDDR3) - 300..350 zł

Jak widać masz do wyboru praktycznie tylko 4 ostatatnie pozycje. Słabszych kart niewartych uwagi w ogóle nie wypisywałem. Przy czym tylko Radki maja 256-bit w tym segmencie wydajnościowym. Aczkolwiek ja bym dozbierał te 30-40 zł na najtańszy w internecie GF 7600 GT.

Poza tym jak widać jeżeli chodzi o ceny, to w tej chwili wszystko wymiata Radeon X1950 Pro (>500 zł, obejmuje niższą grupę wydajnościową), potem X1650XT (400..500 zł), potem 7600 GT, który jest jedynym bardziej opłacalnym wyborem dla zwolenników Nvidii, ale naciskany mocno przez X1650 Pro i X850XT po wyraźnie niższej cenie. Dlatego pisałem o tym, że ATI zdominowało AGP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować