Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2007 o 11:56, Klimos napisał:

> Hmmmm..... za bardzo to Radeon mi nie odpowiada, wolałbym już Geforca.
> Może by Geforce 8600 GT, jest porównywalna z tą co podałeś.

Jeżeli "około 500 zł" i karta nVdii, to w tym momencie jedyną słuszną wydaje się GeForce 7900GS
od Galaxy, a konkretnie ten model: http://sklep.benchmark.pl/pelny_38577.html


No całkiem dobry wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 14:43, Mr.P napisał:

Witam
Jaką byś cię polecili kartę tak do 800zł bardzo był bym wdzięczny za poradę
Pozdrawiam

Ja bym się zastanawiał nad X1950 PRO (nie wiem jakiej firmy są dobre) a GF 7900 GS od Galaxy
Testy w 45 grach
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2468-all
Zależy w co zamierzasz grać jak w nowe tytuły to Radzio jak w nieco starsze to GF7900 GS,
a karty GF8600 radzę omijać szerokim łukiem,
Może mają DX10 ale i tak go nie udźwigną i jest mniej wydajna od tańszego GF7900 GS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 14:43, Mr.P napisał:

Jaką byś cię polecili kartę tak do 800zł bardzo był bym wdzięczny za poradę


A jaką teraz masz kartę?
Bo może warto chwilę poczekać, dozbierać 200-300 złotych i kupić GeForce 8800GTS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GeForce 8500 GT 256 MB... jak ogólnie sprawuje się ta karta, mam okazję na jej zdobycie i nie wiem czy warto, jak ona ma się do nowszych gierek?
Obecnie mam Radeona 9200 SE (wstyd pisać :P), ale chciałbym go wymienić, czy ta w/w karta pochodzi ładnie parę lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 18:34, hunter22 napisał:

GeForce 8500 GT 256 MB... jak ogólnie sprawuje się ta karta, mam okazję na jej zdobycie i nie
wiem czy warto, jak ona ma się do nowszych gierek?
Obecnie mam Radeona 9200 SE (wstyd pisać :P), ale chciałbym go wymienić, czy ta w/w karta pochodzi
ładnie parę lat?


http://pclab.pl/art27194.html polecam ten artykuł tam beda pokazane osiagi GF 8XXX i radków z DX 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ja mam GF6600 i już nie jest najlepszy a chciał bym zagrać na max detalach np w najnowszego colina czy w tytuł jakie będą miały premierę w niedługim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 17:32, Klimos napisał:

A jaką teraz masz kartę?
Bo może warto chwilę poczekać, dozbierać 200-300 złotych i kupić GeForce 8800GTS ?

A nie radka 2900 XT ?? W tej samej cenie jest i ma więcej punktów w testach 3d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 19:58, TetraGramaton napisał:

A nie radka 2900 XT ?? W tej samej cenie jest i ma więcej punktów w testach 3d.


Radek 2900XT z tego co się orientuję jest odpowiednikiem GF8800GTX, a mający wkrótce się ukazać Radeon 2900XTX będzie konkurował z GF8800 Ultra. Jeżeli masz gdzieś podanego Radka w cenie podanego przeze mnie GF8800GTS, to bierz bez zastanowienia. Wszędzie gdzie sprawdzałem GF8800GTS był po 1000-1100 złotych a ATi 2900XT po 1400-1500 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 18:34, hunter22 napisał:

GeForce 8500 GT 256 MB... jak ogólnie sprawuje się ta karta, mam okazję na jej zdobycie i nie
wiem czy warto, jak ona ma się do nowszych gierek?
Obecnie mam Radeona 9200 SE (wstyd pisać :P), ale chciałbym go wymienić, czy ta w/w karta pochodzi
ładnie parę lat?


Nie polecam 8500GT ... Baaardzo słabiutko :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 19:58, TetraGramaton napisał:

A nie radka 2900 XT ?? W tej samej cenie jest i ma więcej punktów w testach 3d.


GF 8800 GTS jest pewniejszy, pozwala na bezproblemowe granie z AA, jest tańszy, sprawdzony, mniej prądożerny - ogólnie lepiej w niego zainwestować. A pare cyferek lepie w 3dmarkach nic mu nie daje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 20:12, Galadin napisał:

GF 8800 GTS jest pewniejszy, pozwala na bezproblemowe granie z AA, jest tańszy, sprawdzony,
mniej prądożerny - ogólnie lepiej w niego zainwestować. A pare cyferek lepie w 3dmarkach nic
mu nie daje. :)


Cyferki w 3D Marku nic nie znaczą. Bo producenci czasami celowo piszą tak swoje sterowniki, aby było baaaardzo dużo punktów w benchmarkach :-) Najlepiej sprawdzić działanie w praktyce na grach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jednak wydawanie tyle kasy na karte graficzna z DX 10 jest teraz mało opłacalne. gier z DX 10 jest jak na lekawstwo lepiej poczekac z 0,5 roku az ceny kart spadna i powychodza jakies pozadne gierki. a teraz do pogrania na full detalach w wiekszosci z gier wystarczy juz GF 79XX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 22:44, crespo1 napisał:

jednak wydawanie tyle kasy na karte graficzna z DX 10 jest teraz mało opłacalne. gier z DX
10 jest jak na lekawstwo lepiej poczekac z 0,5 roku az ceny kart spadna i powychodza jakies
pozadne gierki. a teraz do pogrania na full detalach w wiekszosci z gier wystarczy juz GF 79XX


Jeszcze należy wspomnieć o tym, że jak już wyjdą te gry, to te obecne karty z DX10 mogą też nie do końca obsługiwać tych produktów, dopiero te nowe karty co za jakiś czas wyjdą więcej zdziałają :-) Więc praktycznie rzeczywiście obecnie wszystko przemawia, przeciw kupowaniu kart zgodnych z DX10, bo jest to po prostu nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 23:15, sferis napisał:

> jednak wydawanie tyle kasy na karte graficzna z DX 10 jest teraz mało opłacalne. gier
z DX
> 10 jest jak na lekawstwo lepiej poczekac z 0,5 roku az ceny kart spadna i powychodza jakies

> pozadne gierki. a teraz do pogrania na full detalach w wiekszosci z gier wystarczy juz
GF 79XX

Jeszcze należy wspomnieć o tym, że jak już wyjdą te gry, to te obecne karty z DX10 mogą też
nie do końca obsługiwać tych produktów, dopiero te nowe karty co za jakiś czas wyjdą więcej
zdziałają :-) Więc praktycznie rzeczywiście obecnie wszystko przemawia, przeciw kupowaniu kart
zgodnych z DX10, bo jest to po prostu nieopłacalne.


no i jeszcze trzeba miec viste:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj po dostaniu karty graficznej GF 7900 GS i zasilazcza Amacrox Warrior 400 W wszystko było dobrze do dzisiaj. Gry mi się zawieszają po chwili grania tak że musze restartowac komputer i nie mogę wgrać innych sterowników bo wyskakuje mi taki bład jak na obrazku, chciałem wgrac 93.71 bo na innym forum wszyscy
pisali że są dobre. Proszę o pomoc

20070704173501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 17:39, chinek423 napisał:

Witam. Wczoraj po dostaniu karty graficznej GF 7900 GS i zasilazcza Amacrox Warrior 400 W wszystko
było dobrze do dzisiaj. Gry mi się zawieszają po chwili grania tak że musze restartowac komputer
i nie mogę wgrać innych sterowników bo wyskakuje mi taki bład jak na obrazku, chciałem wgrac
93.71 bo na innym forum wszyscy
pisali że są dobre. Proszę o pomoc


Usuń wszystkie sterowniki, Windowsowe i NVIDII, usuń w ogóle kartę z kompa, zresetuj, zainstaluj stery NVIDII - powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Mam monitor LG FLATRON L1932P 19'' Czy jest sens kupić GF 8800GTX czy lepiej może GTS 320 (pytam bo nie wiem czy na tym monitorze dam rade pograć w wyższych rozdzielczościach przy których przydaje się więcej pamięci )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Myślę, że nie ma sensu ładować kasy w GTX. Na monitorze 19" nie zobaczysz więcej niż 1280x1024, więc rozdzielczości, z którą pograsz na wielu kartach teoretycznie słabszych/starszych od 880.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować