Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2008 o 11:46, bartez743 napisał:

Ehh, niestety mój procek starowieńki wszystko mi rozwala w grach...jest to...uwaga, chyba
padniecie ze śmiechu...AMD Athlon 3200+, OMG! WTF?!

Co tu do śmiechu!?
Jeszcze dwa tygodnie temu miałem (zreszta nadal mam, tyle, że na "zapasowym" kompie) Pentium IV 2,8. Jeszcze na szynie 533. Athlon 3200+ to całkiem przyzwoity procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 21:43, Kacper Karcz napisał:

czy karta geforce 8800 GT wejdzie pod takom płyte główną :

Ailife p5wd2

Powinna wejść, ale będzie trochę spowolniona przez płytę główną która zdaje się ma tryb PCI x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie dnośnie chipsetu 70G od AMD..
na co moge liczyc jesli chodzi o tą grafike ?
chce aby taki UT 3 , bioshock, i GTA 4 chodziły mi płynnie... na full detal. (no bardziej te 2 pierwsze niz gta :P )
dorzucam jeszccze do tego 2,2 Ghz, + 4 GB ramu

opłaca sie inwestowac w takie coś ( a z czasem dokupic grafe która by współdziałała z tą zint.

moze jakies rady cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 19:47, Chester001 napisał:

moze jakies rady cos ?


Po pierwsze - zintegrowana i karta w slocie PCI-E nigdy nie będą współpracowały. Albo działa jedna albo druga. Nie ma trybu co-op jak sli czy crossfire. Po drugie nie chodzi o chipset a o kartę graficzną jaka jest zamontowana. I nigdy nie zagrasz na full w najnowsze produkcje na takiej zintegrowanej karcie bo ona nie służy do grania. To karta do użytku domowego w stylu internet,film czasem jakaś stara gra. A nie najnowsze hity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 19:47, Chester001 napisał:

hej mam pytanie dnośnie chipsetu 70G od AMD..
na co moge liczyc jesli chodzi o tą grafike ?


O płynnej grze w takie tytuły jak Bioshock czy UT 3 (o GTA IV nawet nie ma co wspominać) na zintegrowanej grafice możesz po prostu zapomnieć. Medium/low to jest max na co możesz w tym przypadku liczyć. Zintegrowane karty się najzwyczajniej w świecie do nowych gier nie nadają. Gdyby się nadawały to jaki byłby sens kupować grafikę za 1000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 20:03, Chester001 napisał:

no to poczytaj o chipsecie 780G
i nie mów ze nie bedą współpracować JAK BEDĄ.

Doczytałem i masz racje,że będą współpracować. Ale Ty pokładasz w tym chyba nadzieje na miarę tego,że za 200 zł pograsz na maksymalnych ustawieniach. A tak nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 20:18, dawidos170 napisał:

> no to poczytaj o chipsecie 780G
> i nie mów ze nie bedą współpracować JAK BEDĄ.
>
Doczytałem i masz racje,że będą współpracować. Ale Ty pokładasz w tym chyba nadzieje
na miarę tego,że za 200 zł pograsz na maksymalnych ustawieniach. A tak nie będzie.

no masz racje ale... wiesz... myslałem ze jak dam w pisdu ramu i dobry procek to... to jakos to bedzie...
po prostu chce aby jakoś to ładnie wyglądało... tak jak na screenach na www...
w końcu obsługuje SM 4.0 i wszystkie bajery od DX 10 wiec... wiesz.. gł role odgrywa procek i ram który bedzie go wspierał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 20:23, Chester001 napisał:

no masz racje ale... wiesz... myslałem ze jak dam w pisdu ramu i dobry procek to...
to jakos to bedzie...
po prostu chce aby jakoś to ładnie wyglądało... tak jak na screenach na www...
w końcu obsługuje SM 4.0 i wszystkie bajery od DX 10 wiec... wiesz.. gł role odgrywa
procek i ram który bedzie go wspierał...


Tak było kiedyś. Teraz to GPU odgrywa ważniejszą rolę bo kupujesz od intela takie E2160, przekręcasz na 3.0 i w stosunku do fabrycznego 3.0 tracisz w granicach 5%. Z GPU tak nie zrobisz. A obsługa DX10 i SM 4 to bajery marketingowe. Ja też to mam w swoim HD3850 i co z tego skoro jest za słaby by poprawnie obsłużyć DX10. Niestety porządna karta to wydatek rzędu 450 zł za 9600GT lub HD3850 jak znajdziesz gdzieś w tak promocyjnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam m/w taki sprzęt Plyla gł.-Gigabyte PCI-e x16/ I-945P/ICH7/Socked 775/ 4 DDR2 Dual CH/ 4 SATA II/..Procek Pentium4 3.0 GHz HT...Pamiec RAM 2x 1Gb 667MHz...Grafika Gigabyte GF 7300GT-silent 256MB(chyba najwydajniejsza z tej serii, prog spowolnienia az 125 stopni). Gram, pracuje pod XP, i nie bardzo mam ochotę na przesiadke na Viste.Sprzedawca odradzil mi zakup IC 2 Duo, i ogolnie powiedzial zebym sie nie wymyslal , jak wszysto chodzi ok .:) Chciałem się was zapytac ,czy jest sens , i ew. co powinienem zmienic, bo lubie komfortowo pograc, a najnowsze gry mogą mi juz na to nie pozwolic. (nie jestem maniakiem , i chciałbym to w miare budzetowo zrobic).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta dość stara i nie oszukujmy się, do wymagań dzisiejszych zbyt słaba. DDR2 jest już dość przestarzałe. Jeśli zastanawiasz się nad jej kupnem podaj budżet jakim dysponujesz i wtedy łatwiej będzie coś doradzić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 16:42, milten6 napisał:

Karta dość stara i nie oszukujmy się, do wymagań dzisiejszych zbyt słaba. DDR2 jest już
dość przestarzałe. Jeśli zastanawiasz się nad jej kupnem podaj budżet jakim dysponujesz
i wtedy łatwiej będzie coś doradzić ;).


Kupuje od razu z gotowym sprzętem, nie mam zbytniego wyboru, została jeszcze GeForce 8600GT Super 512 RAM, co możesz mi powiedzieć o tej karcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie brałbym ani tej, ani tej karty. Jednak gdybym miał wybierać pomiędzy tymi modelami to wybrałbym 8600GT, nie wiem tylko czy jest ona z pamięcią DDR2 czy DDR3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować