Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2008 o 12:01, dawidos170 napisał:

zajmuje 87 miejsce na 114.


heh przynajmniej wiem, że nie jest najgorsza ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoją kartą graficzna otóż to skarży się na dodatkowe zasilanie (wyświetla się komunikat Nvidi). Nie wiem o co dokładnie chodzi i co mam zrobić w tym wypadku. Zasilacz mój to 350v ModeCom. Geforce 7600 AGP Gigabyte.
Zmieniałem niedawno płytę główną robił to mój znajomy. Mógł podczas przekładania kary graficznej czegoś nie podłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 13:53, Carl92 napisał:

Mam problem ze swoją kartą graficzna otóż to skarży się na dodatkowe zasilanie (wyświetla
się komunikat Nvidi). Nie wiem o co dokładnie chodzi i co mam zrobić w tym wypadku. Zasilacz
mój to 350v ModeCom. Geforce 7600 AGP Gigabyte.
Zmieniałem niedawno płytę główną robił to mój znajomy. Mógł podczas przekładania kary
graficznej czegoś nie podłączyć?

Karta pewnie ma molexa na tyłku i trzeba zrobić małą penetrację wtyczką :). Choć dziwne, że się coś wyświetla, ja np. jak zapomniałem podłączyć dodatkowego zasilania, to poprostu miałem sygnał ze speakera o błędzie grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta jest sama włożona do złącza AGP i nic brak żadnych kabli. Wszystko przez 2 miesiące chodziło super a teraz coś się kopie. A komunikat taki (screen)
Komunikat w sam sobie nie wyświetla się, ale jak pogram w Tomb Raidera Legenda i jak wyłączę grę jest taki komunikat.

20080522141624

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to chyba jednak 7600 powinien mieć podłączonego Molexa z tyłu (tyle wynika ze zdjęć :), bo karty osobiście nie widziałem na oczy). Może karta pracowała na pograniczu minimum potrzebnego do zapewnienia jej odpowiedniego prądu, a teraz jak zasilacz się starzeje, to zaczyna jej spadać moc wejściowa i woła o kabelek :).
PS: A jeśli źle Ciebie rozumiem, to pora na wymianę zasiłki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 14:37, hans olo napisał:

Z tego co wiem, to chyba jednak 7600 powinien mieć podłączonego Molexa z tyłu (tyle wynika
ze zdjęć :), bo karty osobiście nie widziałem na oczy). Może karta pracowała na pograniczu
minimum potrzebnego do zapewnienia jej odpowiedniego prądu, a teraz jak zasilacz się
starzeje, to zaczyna jej spadać moc wejściowa i woła o kabelek :).
PS: A jeśli źle Ciebie rozumiem, to pora na wymianę zasiłki :)

Zasilacz jest dobry i cały czas się trzyma proc ma temp. 25*C + dodatkowy na procku.
I faktycznie tego Molexa podłącze jak go znajdę ^^. I chyba w tym jest problem ponieważ moja karta nie ma oficjalnie wentylatora tylko jakaś taka złota płyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, bo nie wiem którą kartę graficzną kupić pod AGP a zastanawiam się nad

Radeon x1950pro
albo
GeForce 7900GS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 14:46, Xaradox napisał:

Mam problem, bo nie wiem którą kartę graficzną kupić pod AGP a zastanawiam się nad

Radeon x1950pro
albo
GeForce 7900GS


Tu nie żadnych wątpliwości bierz Radeona jest szybszy i tańszy. Ma lepsza taktowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że zasilacz działa, nie znaczy od razu, że jest dobry. A molexa podłącz od razu. Wyłącz kompa, weź kabelek wychodzący z zasilacza, poczukaj gniazdka na karcie, do którego pasowałaby czterobolcowa, płaska wtyczka i sru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7600gs agp musi miec koniecznie podłączone dodatkowe zasilanie, wiem bo miałem takiego. Wyskakiwał mi także podobny komunikat, możliwe ze coś nie tak dzieje się z zasilaczem, bo kilku tyg oglądania owego komunikatu zasilacz padł, a razem z nim karta :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 14:46, Xaradox napisał:

Mam problem, bo nie wiem którą kartę graficzną kupić pod AGP a zastanawiam się nad

Radeon x1950pro
albo
GeForce 7900GS


Kup Radeona 3850 (pod AGP) jedyny opłacalny zakup teraz... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 15:13, hans olo napisał:

To, że zasilacz działa, nie znaczy od razu, że jest dobry. A molexa podłącz od razu.
Wyłącz kompa, weź kabelek wychodzący z zasilacza, poczukaj gniazdka na karcie, do którego
pasowałaby czterobolcowa, płaska wtyczka i sru.

Sprawdziłem i Molexa był od razu podłączony z tyłu karty to ten z białą końcówką. Chyba, że trzeba jakiś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 17:16, Carl92 napisał:

> To, że zasilacz działa, nie znaczy od razu, że jest dobry. A molexa podłącz od razu.

> Wyłącz kompa, weź kabelek wychodzący z zasilacza, poczukaj gniazdka na karcie, do
którego
> pasowałaby czterobolcowa, płaska wtyczka i sru.
Sprawdziłem i Molexa był od razu podłączony z tyłu karty to ten z białą końcówką. Chyba,
że trzeba jakiś jeszcze?

Nie. Teraz jak widzisz należy pomyśleć o zmianie zasiłki na coś trwałego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 17:18, hans olo napisał:

Nie. Teraz jak widzisz należy pomyśleć o zmianie zasiłki na coś trwałego.

No to lipa no cóż trudno szkoda wydawać znów kasę myślałem, że ten mi posłuży do końca aż zmienię nowego kompa bez dodatkowych kosztów a tu niestety :( Ale mimo wszystko dzięki za pomoc i poświęćcie mi czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko bo na karcie jeszcze jest gniazdko typu floppy i u mnie jest puste. Może mieć ono znaczenie? Sorki że tak zawracam ci głowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 18:37, Carl92 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanko bo na karcie jeszcze jest gniazdko typu floppy i u mnie jest
puste. Może mieć ono znaczenie? Sorki że tak zawracam ci głowę :)

floppy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 19:54, hans olo napisał:

> Mam jeszcze jedno pytanko bo na karcie jeszcze jest gniazdko typu floppy i u mnie
jest
> puste. Może mieć ono znaczenie? Sorki że tak zawracam ci głowę :)
floppy?

Już nieważne znajduję się on na niektórych modelach Radeonach. Myślałem, że on jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 12:01, dawidos170 napisał:

Coś Ty. Szans nie ma. Nawet gdyby obsługiwała to i tak nic byś w DX10 nie uruchomił bo
jest za słaba. W rankungu http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html
zajmuje 87 miejsce na 114.


Ponownie proszę Cię o pomoc, choć w innym temacie :).

Otóż - potrzebuję takiego rankingu tyle, że kart graficznych dla PC. Chciałbym żeby pojawiły się tam karty od około Geforce 6600 aż do najnowszych cudów techniki.
Niestety ja takiego zestawienia nie znalazłem a zależy mi na takowym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 20:01, Dincooo napisał:

Otóż - potrzebuję takiego rankingu tyle, że kart graficznych dla PC. Chciałbym żeby pojawiły
się tam karty od około Geforce 6600 aż do najnowszych cudów techniki.
Niestety ja takiego zestawienia nie znalazłem a zależy mi na takowym. :)


http://www.gph.benchmark.pl/ tu wybierasz karty do porównania, a na górze znajdziesz coś jak zestawienie relacji wydajności i to przeniesie Cie do wielkiej tabeli kart. Niestety urywa się ona jakoś w 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować