Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Szukam nowej karty, w związku z tym, że obecna pojechała do serwisu. Czytając testy natknąłem się na coś dziwnego:
http://pclab.pl/art32270-3.html
tutaj Radeon 3870 X2 przegrywa w teście Crysisa z 9800 GX2 w stosunku 25,9 do 35,6 FPS
http://pclab.pl/art32010-5.html
a tutaj z kolei, w tym samym teście wygrywa stosunkiem z tym samym 9800GX2 21,9 do 21,4 FPS...
Mógłby ktoś mi to łaskawie wytłumaczyć? Tym bardziej, że obydwie karty w obydwu testach pracują w identycznych konfiguracjach testowych !!!

Przy okazji... Jakieś doświadczenia z nowymi grafikami? Będę miał do wydania ~1300PLN. Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radzę Ci poczekaj "chwilę" i będziesz mógł za 3/4 kwoty kupić prawdziwego potwora wydajności najnowszej generacji.Zaoszczędzone setki wydaj na dobry zasilacz lub dodatkowy ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BArdziej wydajna jest GeForce 9800GTX czy RADEON HD 3870 512 x2?
Bo nie wiem którą wybrać, a może polecacie jakąś inną?
ps. nie wiem czy wszyskie gry "czytają" 2 karty w jedym komputerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Zainteresowanych. Od dzisiaj wieczor bede miec na sprzedaż miesięczną EVGA 9800GTX SSC (770/2300MHZ) Karta z gwarancja jeszcze nie zarejestrowana do programu STEP UP. Kontakt na gg/mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 16:59, mrosi napisał:

Szukam nowej karty, w związku z tym, że obecna pojechała do serwisu. Czytając testy natknąłem
się na coś dziwnego:
http://pclab.pl/art32270-3.html
tutaj Radeon 3870 X2 przegrywa w teście Crysisa z 9800 GX2 w stosunku 25,9 do 35,6 FPS
http://pclab.pl/art32010-5.html
a tutaj z kolei, w tym samym teście wygrywa stosunkiem z tym samym 9800GX2 21,9 do 21,4
FPS...
Mógłby ktoś mi to łaskawie wytłumaczyć? Tym bardziej, że obydwie karty w obydwu testach
pracują w identycznych konfiguracjach testowych !!!

Przy okazji... Jakieś doświadczenia z nowymi grafikami? Będę miał do wydania ~1300PLN.
Jakieś propozycje?



na pewno zakupując ATI 3870 X2 dużo zaoszczędzisz dokupując sobie zasilacz lub dodatkowe kostki pamięci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 10:32, Wara PL napisał:

na pewno zakupując ATI 3870 X2 dużo zaoszczędzisz dokupując sobie zasilacz lub dodatkowe kostki pamięci


Po pierwsze nie mam co oszczędzać bo po wymianie karty będę miał 1300PLN do dyspozycji.
Po drugie - co do pamięci - mam 4x1GB więc nie mam potrzeby dokupowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 10:45, mrosi napisał:

> na pewno zakupując ATI 3870 X2 dużo zaoszczędzisz dokupując sobie zasilacz lub dodatkowe
kostki pamięci

Po pierwsze nie mam co oszczędzać bo po wymianie karty będę miał 1300PLN do dyspozycji.
Po drugie - co do pamięci - mam 4x1GB więc nie mam potrzeby dokupowania...



a jaki masz zasilacz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

parę miesięcy temu jak szukałem sobie grafiki przeleciałem na necie dziesiątki stron z testami kart graficznych i powiem szczerze, że NVIDIA jest bardziej stabilniejsza, ale są takie gry które chodzą lepiej pod ATI i odwrotnie
ja wybrałem Powercolor ATI HD3870 800/2370

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 16:26, mrosi napisał:

/.../

Ściągnij ATI Tool i przetestuj grafikę (test na artefakty). Prawdopodobnie jest uszkodzona.
Miałem to samo z moją EVGA 8800GT. Dzisiaj pojechała do serwisu.... :''-(

A jak długo mam ten test robić bo narazie dla 5 min pisze no errors.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam dwa pytanka na temat nowych Geforce''ów. Widzieliście może gdzieś recke 280-tki Asus''a ? Za ok 2 tygodnie chciałbym się zaopatrzyć w nią (poczekam na premiere ati, może ceny spadną) i zastanawiam się, czy karta Asusa kręci się tak dobrze jak bfg czy evga, których recenzji jest sporo na necie. Drugie pytanko to, czy tagan 600 pociągnie mi kompa z tą kartą ? Obecnie mam g8800gtx, c2d 6750@3.2,4gb ram i SB Xfi, problemów z nimi nie ma i wydaje mi się, że z 280-tką też powinno być ok.

@MLODY2K6
Hehehe, czyli co jednak sprzedajesz ? A mówiłeś, że spokojnie ci wystarczy G9800gtx i zostawisz kase na egipt i plazme xD niektórzy się po prostu lubią chwalić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 12:31, Skwarek pl napisał:

zastanawiam się, czy karta Asusa kręci się tak dobrze jak bfg czy
evga, których recenzji jest sporo na necie.


Raczej nie ma znaczenia jakiej firmy kartęsiękupuje, może być evga, ktora swietnie sie kreci, a moze byc i taka co krecic sie nie chce w ogole. Z tego co mi wiadomo, to tylko karty z serii AMP! od Zotaca są selekcjonowane wg. tego jak siępodkręcają

Dnia 22.06.2008 o 12:31, Skwarek pl napisał:

Drugie pytanko to, czy tagan 600 pociągnie
mi kompa z tą kartą ?


Gdzies widzialem, że 280 gtx potrzebuje nateżenia 40A prz napięciu 12V, ale to raczej nvidia podala wartosci na zapas, zeby klienci sie nie wyklocali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

?

Dnia 22.06.2008 o 15:32, wiejskichlop napisał:


Gdzies widzialem, że 280 gtx potrzebuje nateżenia 40A prz napięciu 12V, ale to raczej
nvidia podala wartosci na zapas, zeby klienci sie nie wyklocali


Gdyby tak bylo to ta karta musiala by pobierac 480 watt. !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Na jaką karte - jeśli moge zapytać - wymieniasz tego 9800 ?

Jeśli chodzi o energochłonność to znalazłem sporo na ten temat w jednym z zagranicznych seriwsów o sprzęcie, w sumie nie jest tak źle, napisali, że przy konfiguracji sli tych kart potrzeba minimum 700, tak więc moja 600-tka powinna dać rade z jedną kartą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 15:49, Skwarek pl napisał:


Na jaką karte - jeśli moge zapytać - wymieniasz tego 9800 ?


Jesli to do mnie to narazie niewiem pojade na 8500GT mam w co grac tera na X360 a potem sie zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować