Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2008 o 18:58, wiejskichlop napisał:

7% jeśli chodzi o zegary, nie wydajnosc, oczywiscie?

Jak podniesiesz zegary o 7%, to wydajność też wzrośnie o ok. 7%. Niby niewiele, ale właśnie dlatego nie lubię testów e-gieldy - zawsze podkręcają karty do oporu, byleby tylko dać jak najwyższe wyniki w testach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


9800GTX podkręcili z 675 do 800, czyli o 125MHz względem podstawowej wersji! To się nazywa wyciśnięcie ostatnich soków z karty...
Ciekawi mnie, jak te karty sprawują się na normalnym taktowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:06, sinir napisał:


9800GTX podkręcili z 675 do 800, czyli o 125MHz względem podstawowej wersji! To się nazywa
wyciśnięcie ostatnich soków z karty...

I przy okazji skracanie jej żywotności o połowę.

Dnia 24.06.2008 o 19:06, sinir napisał:

Ciekawi mnie, jak te karty sprawują się na normalnym taktowaniu.

Będą o jakieś 25% wolniejsze...E-gielda coś ostatnio ostro promuje Nvidię :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:13, ziptofaf napisał:

>
> 9800GTX podkręcili z 675 do 800, czyli o 125MHz względem podstawowej wersji! To
się nazywa
> wyciśnięcie ostatnich soków z karty...
I przy okazji skracanie jej żywotności o połowę.


z 10 na 5 lat? Kto tyle korzysta z karty?

Dnia 24.06.2008 o 19:13, ziptofaf napisał:

> Ciekawi mnie, jak te karty sprawują się na normalnym taktowaniu.
Będą o jakieś 25% wolniejsze...E-gielda coś ostatnio ostro promuje Nvidię :( :(


czemu ostro promuje? Nvidia lepiej sie podkreca na ta chwile, ale fakt, ze powinni uwzglednic wyniki rowniez niepodkreconych kart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:18, wiejskichlop napisał:

z 10 na 5 lat? Kto tyle korzysta z karty?

W zasadzie nikt. Ale zauważ - podkręcona karta traci gwarancję. A jak ci padnie po dwóch latach? Wystarczy przypomnieć sobie 6600GT - karta dobrze się podkręcała, ale mało który egzemplarz dożywa trzech lat.

Dnia 24.06.2008 o 19:18, wiejskichlop napisał:

czemu ostro promuje? Nvidia lepiej sie podkreca na ta chwile, ale fakt, ze powinni uwzglednic
wyniki rowniez niepodkreconych kart

Jakie znowu lepiej? Jak do testów biorą karty ATI ze standardowym chłodzeniem, a te z Nvidii od najlepszych dystrybutorów typu Asus z jego chłodzeniem Glaciator to i nie dziwota, że taka różnica w podkręcaniu...Jak nie wierzysz, to spójrz, jakich egzemplarzy z obu firm często używają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:23, ziptofaf napisał:

> z 10 na 5 lat? Kto tyle korzysta z karty?
W zasadzie nikt. Ale zauważ - podkręcona karta traci gwarancję. A jak ci padnie po dwóch
latach? Wystarczy przypomnieć sobie 6600GT - karta dobrze się podkręcała, ale mało który
egzemplarz dożywa trzech lat.


Podkrecona karta traci gwarancje? Tzn. jak ty podkrecasz to zrzucasz te wyzsze zegary do biosu? Bo przeciez inaczej jest nie do wykrycia, ze podkrecales karte...A jak padnie to na gware i tyle.

Dnia 24.06.2008 o 19:23, ziptofaf napisał:

że taka różnica w podkręcaniu...Jak nie wierzysz, to spójrz, jakich egzemplarzy z obu
firm często używają.


Racja, nie zwrocilem na to wczesniej uwagi, ale i tak nie uwazam, ze robia to specjalnie. Po prostu od ati dostaja takie, a od nvidii inne chlodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:23, ziptofaf napisał:

Jakie znowu lepiej? Jak do testów biorą karty ATI ze standardowym chłodzeniem, a te z
Nvidii od najlepszych dystrybutorów typu Asus z jego chłodzeniem Glaciator to i nie dziwota,
że taka różnica w podkręcaniu...Jak nie wierzysz, to spójrz, jakich egzemplarzy z obu
firm często używają.


Testy na egieldzie są niewymierne, zaczynają mnie denerwować. Jutro od rana powinny być dostępne testy z in4.pl - moim zdaniem najlepsze jak na razie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli do testów dołączyć przypuszczalną cenę - poniżej 300$ to może być niezła jazda na rynku kart graficznych. Chyba poczekam z wymianą grafy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 09:28, mrosi napisał:

No i mamy pierwsze testy...:

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=468
http://nvision.pl/_plugins/c ontent/content.php?content.194
http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/Radeon_4850/R adeon_4800_1.html
http://pclab.pl/art32994.html

jest nieźle....


nalezy jeszcze wspomniec, ze na pclabie testowany jest rowniez 4870!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 09:28, mrosi napisał:

No i mamy pierwsze testy...:
jest nieźle....


Test z pclab mi coś nie pasuje, dziwne różnice w wynikach w porównaniu do innych portali. Bardziej wolę IN4, ale testowali na mocnym procku, szybkim ramie, nie dla zwykłego śmiertelnika. ;)

Czekam na wersje z lepszym chłodzeniem do 4850, dwuslotowe, może rdzeń na 700 i pamięci na 2400 wtedy się uda wrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi tylko powiedziec o co chodzi z crysisem na in4?
Bo jest napisane dx10, ale za to detale na high. Z tego co mi wiadomo, to dx10 jest tylko na very high, czy moze to ja sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Widzę, że kolega się przejął wypiskami Mlody2k6. ja osobiście nie przyjmuję jego argumentów, a w zasadzie ich braku, bo stwierdzenie typu "weź sobie sprawdź na jakimś forum" nie jest dla mnie żadnym argumentem.

Przy okazji - chyba poczekam kilka dni na Saphire Radeon 4870. Ze tę kasę to wypaśna grafa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 12:13, mrosi napisał:

/.../

Widzę, że kolega się przejął wypiskami Mlody2k6. ja osobiście nie przyjmuję jego argumentów,
a w zasadzie ich braku,


Bo trzeba rouzmiec czytany tekst.

bo stwierdzenie typu "weź sobie sprawdź na jakimś forum" nie jest dla mnie żadnym argumentem.

No bo jest tak jak ci napisalem nie wierzysz mi to sprawdz sobie na innych forach dotyczacyh tej gry. Wyslil sie troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować