Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Więc nie mam się czym martwić... uff :P Ale czy to normalne, że DIRT tak zwalnia? ;>

No więc jak zapukał kurier to wszystko się zaczęło :P Bałagan był wszędzie, a jak zobaczyłem ile tych kabli od zasilacza jest to się przeżegnałem :D No ale zabrałem się za wszystko (jeszcze pojechałem po pastę arctic silver, bo w wentylatorze boxowym była już nałożona warstwa :)), zacząłem od zasilacza i od razu podłączyłem procesor i nałożyłem pastę i podłączyłem komputer. Coś było nie tak, ale szybko się zorientowałem, że zapomniałem podłączyć wentylator do płyty głównej, więc całe szczęście, że nie spaliłem procesora :P Później po kolei kartę graficzną i razem RAMy i kartę dźwiękową. Później zabrałem się za sterowniki i wszystko chodziło ładnie (przestraszyłem się tylko 80 stopniową temperaturą karty graficznej), procesor z temperaturą 26 stopni, więc byłem zadowolony :) W dźwięku też zauważyłem znaczącą różnicę :) Coś jednak było nie tak ze słuchawkami, bo po podłączeniu do przedniego panelu po prostu nie działały. Ktoś mi napisał, że pewnie zapomniałem podłączyć kabelek od przedniego panelu do karty dźwiękowej, więc znów otworzyłem komputer i podłączyłem wtyczkę audio do karty i słuchawki działają, z tym, że mikrofon nie działa i do teraz nie wiem co to jest... Bo chyba kabelek audio jest od całego panelu przedniego? ;> Co prawda jeszcze na karcie dźwiękowej jest jeszcze miejsce na jakąś 3 pinową wtyczkę ;> Włączyłem DIRTa i zobaczyłem, że kiedy jest dużo samochodów, to gra chodzi jak wcześniej, więc trochę spanikowałem, ale usunąłem znów sterowniki od kart graficznej, później od nowa DirectXa i jest troszkę lepiej, ale czasem klatki spadają do ok. 10... Zupełnie nie wiem dlaczego tak jest. Ale np. Battlefield 2142 chodzi wzorowo, tak jak UT3... Przez tego DIRTa zacząłem się nawet stresowac, że najnowsze GTA IV nie pójdzie mi na max detalach :| Jeśli chodzi o resztę, to Creative Media Source odinstalowałem, bo mnie wkurzało i ściągnąłem winampa, a już zamówiłem Thermaltake DuOrb do karty graficznej, żeby się tak nie grzała (powinno w tym tygodniu przyjść)... No i tak to wszystko wygląda :) Stary zasilacz i kartę graficzną już sprzedałem (jeszcze został procesor) :)

Sorry, za długi offtop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się wcale nie resetuje komputer ;P Ekran robi się ciemny, no signal, karta tak jakby się "wyłącza", a wszystko inne działa (słyszę dźwięk, gra reaguje na klawisze, które naciskam). A komputer muszę resetować sam, z guzika, bo to jedyne wyjście (no chyba że zasilacz może, no nie wiem, nie wytrzymać i odciąć zasilanie jedynie karcie grafiki?). Grałem niedawno w Crysisa i problem znów się pojawił. Wysadziłem granatem 3 samochody na raz, gra na chwilę się przycięła (udało mi się sprawdzić temperaturę karty- 79 C), później wszystko wróciło do normy, ale za kilka minut pyk, i no signal. Popróbuję jeszcze w innych grach i jeśli coś takiego będzie się działo, to będę reklamował kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 21:25, Cieniek napisał:

Ale mi się wcale nie resetuje komputer ;P Ekran robi się ciemny, no signal, karta tak
jakby się "wyłącza", a wszystko inne działa (słyszę dźwięk, gra reaguje na klawisze,
które naciskam). A komputer muszę resetować sam, z guzika, bo to jedyne wyjście (no chyba
że zasilacz może, no nie wiem, nie wytrzymać i odciąć zasilanie jedynie karcie grafiki?).
Grałem niedawno w Crysisa i problem znów się pojawił. Wysadziłem granatem 3 samochody
na raz, gra na chwilę się przycięła (udało mi się sprawdzić temperaturę karty- 79 C),
później wszystko wróciło do normy, ale za kilka minut pyk, i no signal. Popróbuję jeszcze
w innych grach i jeśli coś takiego będzie się działo, to będę reklamował kartę.

Moim zdaniem to nadal wina zasilacza. Schrzaniony jest i może dawać za mało mocy dla karty graficznej lub doprowadzać do krótkotrwałych zwarć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Co do mikrofonu - pewnie coś nie tak z ustawieniami karty dźwiękowej.
A co do DIRTa - wyjątek. Skoro w innych grach chodzi wzorowo to się nie przejmuj. Pewnie poprawią ten problem przy najbliższej premierze nowej sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 21:49, ziptofaf napisał:

/.../
Co do mikrofonu - pewnie coś nie tak z ustawieniami karty dźwiękowej.
A co do DIRTa - wyjątek. Skoro w innych grach chodzi wzorowo to się nie przejmuj. Pewnie
poprawią ten problem przy najbliższej premierze nowej sterowników.


No tak, ale było tak i przy 8.7 i przy 8.8... :( A co do ustawień kart dźwiękowej, to gdzie to może być? Bo wierz mi, lub nie, ale robiłem dosłownie wszystko, wszędzie sprawdzałem, wszędzie zaznaczałem, a mikrofon jak nie działał, tak nie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 21:50, bartheez napisał:

No tak, ale było tak i przy 8.7 i przy 8.8... :( A co do ustawień kart dźwiękowej, to
gdzie to może być? Bo wierz mi, lub nie, ale robiłem dosłownie wszystko, wszędzie sprawdzałem,
wszędzie zaznaczałem, a mikrofon jak nie działał, tak nie działa...


Dokładnie ci nie powiem, ale w swoim czasie (jeszcze na zintegrowanej karcie) miałem taki problem, że zamiast nagrywać z mikrofonu, nagrywał to, co było w głośnikach. Dopiero jak poprzestawiałem ze złości WSZYSTKIE opcje po kolei, to w końcu znalazłem rozwiązanie problemu (kryło się w opcjach zaawansowanych pod nazwą nagrywanie wielostrumieniowe...). Karta dźwiękowa to na tyle upierdliwa rzecz, że czasem ciężko znaleźć rozwiązanie.
A co do karty graficznej - może w 8.9 poprawią? Niektóre gry zwyczajnie nie lubią się z danymi kartami graficznymi (zwłaszcza starsze gry z najnowszymi kartami) i wtedy trzeba czekać na pojawienie się odpowiedniej wersji sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dałeś mi do myślenia z tym zasilaczem. Na różnych forach ludzie wymieniają firmę Linkworld jako jedną z najgorszych jeśli chodzi o zasilacze... powinienem ukatrupić tego faceta w serwisie komputerowym, który doradził mi ten zasilacz (patrzył na mnie z taką pogardą i w kółko powtarzał "panie, ja w tym siedzę od lat...").
Sprawdziłem w BIOSie szacowane napięcia i wygląda to tak (w przybliżeniu oczywiście): 11,730 V; 5,065 V; 3,376 V. Takie wahania są niebezpieczne?

W każdym razie... jaki byś mi polecił dobry i w rozsądnej cenie zasilacz do takiej karty graficznej (no i rzecz jasna dość mocnego sprzętu, jaki posiadam), czyli Radka HD 4850?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 22:14, ziptofaf napisał:

> No tak, ale było tak i przy 8.7 i przy 8.8... :( A co do ustawień kart dźwiękowej,
to
> gdzie to może być? Bo wierz mi, lub nie, ale robiłem dosłownie wszystko, wszędzie
sprawdzałem,
> wszędzie zaznaczałem, a mikrofon jak nie działał, tak nie działa...

Dokładnie ci nie powiem, ale w swoim czasie (jeszcze na zintegrowanej karcie) miałem
taki problem, że zamiast nagrywać z mikrofonu, nagrywał to, co było w głośnikach. Dopiero
jak poprzestawiałem ze złości WSZYSTKIE opcje po kolei, to w końcu znalazłem rozwiązanie
problemu (kryło się w opcjach zaawansowanych pod nazwą nagrywanie wielostrumieniowe...).
Karta dźwiękowa to na tyle upierdliwa rzecz, że czasem ciężko znaleźć rozwiązanie.


Będę szukał :)

Dnia 25.08.2008 o 22:14, ziptofaf napisał:

A co do karty graficznej - może w 8.9 poprawią? Niektóre gry zwyczajnie nie lubią się
z danymi kartami graficznymi (zwłaszcza starsze gry z najnowszymi kartami) i wtedy trzeba
czekać na pojawienie się odpowiedniej wersji sterowników.


No miejmy nadzieję, że tak jest :) Teraz ściągam demo Crysisa, żeby zobaczyć jak się sprzęt sprawuje w pełnej krasie :P Jeśli pójdzie bez problemu to wreszcie przestanę się martwić o GTA IV :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 23:02, Cieniek napisał:

Hmm, dałeś mi do myślenia z tym zasilaczem. Na różnych forach ludzie wymieniają firmę
Linkworld jako jedną z najgorszych jeśli chodzi o zasilacze... powinienem ukatrupić tego
faceta w serwisie komputerowym, który doradził mi ten zasilacz (patrzył na mnie z taką
pogardą i w kółko powtarzał "panie, ja w tym siedzę od lat...").

Wierzyć sprzedawcom to dosłownie pchać się w paszczę lwa. Im chodzi o kasę, a nie o dobro klienta...

Dnia 25.08.2008 o 23:02, Cieniek napisał:

Sprawdziłem w BIOSie szacowane napięcia i wygląda to tak (w przybliżeniu oczywiście):
11,730 V; 5,065 V; 3,376 V. Takie wahania są niebezpieczne?

Wiesz co - ja mam jeszcze w domu 7 letni komputer i ma następujące napięcia:
11,88V, 5,02V i 3,28V (ideał to 12V, 5V i 3,3V), czyli znacznie lepsze od tych, jakie ty masz... Na twoim miejscu ja bym zasilacz wyrzucił na śmietnik i kupił porządny. Do twojego sprzętu wystarczy markowy 450-500W model.
Markowy = Pentagram, Chieftec, Amacrox - te to porządny mid-end. Nieco drożej jest jeszcze Corsair, można go już nazwać high-endowym sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Jak to możliwe, że 10 gier, które mam, mam na nie za słabą kartę graficzną(na PC) i mi wchodzą te gry(na PC[tym samym]) bez problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 10:55, PEACE22 napisał:

Mam pytanie:
Jak to możliwe, że 10 gier, które mam, mam na nie za słabą kartę graficzną(na PC) i mi
wchodzi ta gran(na PC[tym samym]) bez problemu?


Producenci często zawyżają wymagania. Poza tym chyba nie grasz w nie w zbyt wysokich detalach, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 23:23, bartheez napisał:

No miejmy nadzieję, że tak jest :) Teraz ściągam demo Crysisa, żeby zobaczyć jak się
sprzęt sprawuje w pełnej krasie :P Jeśli pójdzie bez problemu to wreszcie przestanę się
martwić o GTA IV :)


Pójdzie bez problemu = High i wygładzanie krawędzi x2. Jak włączysz Very High i wygładzanie na maksa, to będzie ciąć. HD4850 to bardzo udany układ, ale najwyższe dostępne detale w Crysisie to lekka przesada. Ale GTA4 ma znacząco brzydszą grafę niż Crysis, więc będzie chodzić w max. bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 10:57, ziptofaf napisał:

> Mam pytanie:
> Jak to możliwe, że 10 gier, które mam, mam na nie za słabą kartę graficzną(na PC)
i mi
> wchodzi ta gran(na PC[tym samym]) bez problemu?

Producenci często zawyżają wymagania. Poza tym chyba nie grasz w nie w zbyt wysokich
detalach, czyż nie?

Ja tam nic nie przestawiam w opcjach gry, po prostu gram na takich opcjach, jakie są ustawione, tylko przestawiam rozdzielczość, jak jest mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:15, PEACE22 napisał:

Ja tam nic nie przestawiam w opcjach gry, po prostu gram na takich opcjach, jakie są
ustawione, tylko przestawiam rozdzielczość, jak jest mała.


Ano widzisz - standardowe opcje gry najczęściej są niskie. Gdyby pod twoją kartą nowe gry hulały w wysokich detalach, to byłoby coś niezwykłego. Ale, że po prostu się uruchamiają, to nic niezwykłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:17, ziptofaf napisał:

> Ja tam nic nie przestawiam w opcjach gry, po prostu gram na takich opcjach, jakie

> ustawione, tylko przestawiam rozdzielczość, jak jest mała.

Ano widzisz - standardowe opcje gry najczęściej są niskie. Gdyby pod twoją kartą nowe
gry hulały w wysokich detalach, to byłoby coś niezwykłego. Ale, że po prostu się uruchamiają,
to nic niezwykłego.

Dzięki za info., bo też słyszałem, że mocniejszy sprzęt który posiada się w kompie wspomaga, tego słabszego sprzęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:21, PEACE22 napisał:

Dzięki za info., bo też słyszałem, że mocniejszy sprzęt który posiada się w kompie wspomaga,
tego słabszego sprzęta.


A ja nic o tym nie słyszałem. Co z tego, że masz np. najlepszą kartę graficzną świata, jak jest za słaby procesor? I tak będzie się ciąć (i to czasami bardzo się ciąć). Albo co ci po procesorze za 3000 zł, jak karta była za 100? Przecież na tym nie ruszy żadna sensowna gra. Dobry komputer musi mieć wszystkie części na odpowiednim poziomie, a nie jedną bardzo dobrą, a resztę do chrzanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:24, ziptofaf napisał:

> Dzięki za info., bo też słyszałem, że mocniejszy sprzęt który posiada się w kompie
wspomaga,
> tego słabszego sprzęta.

A ja nic o tym nie słyszałem. Co z tego, że masz np. najlepszą kartę graficzną świata,
jak jest za słaby procesor? I tak będzie się ciąć (i to czasami bardzo się ciąć).
Albo co ci po procesorze za 3000 zł, jak karta była za 100? Przecież na tym nie ruszy
żadna sensowna gra. Dobry komputer musi mieć wszystkie części na odpowiednim poziomie,
a nie jedną bardzo dobrą, a resztę do chrzanu.

No wiem o tym, tylko powiedziałem, co słyszałem, ale też tak sądziłem, że to bezsensowna bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:21, PEACE22 napisał:

Dzięki za info., bo też słyszałem, że mocniejszy sprzęt który posiada się w kompie wspomaga,
tego słabszego sprzęta.

Nie wspomaga. Trzeba mieć wszystko na wysokim poziomie, jeżeli jedna część jest na takim. Co da np. przy najlepszej karcie graficznej świata, jeżeli się ma najtańszą płytę główną pod nią? Wydajność mała. Albo słaby procek. Tak jak powiedział ziptofaf - może się baaardzo ciąć. Najważniejsze to mieć dobry ogólnie PC, a nie, żeby był balans typu: świetna karta graficzna, reszta słabe. Wtedy to będą klątwy lecieć, że gra się tnie, a się ma najlepszą kartę graficzną. Gry wymagają całego sprzętu mocnego...

@ziptofaf

Zajrzałbyś za chwilę do tematu o G3? Mam pytanie do ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować