Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

... to chyba czas zmienić podpis

trochę mały twój framerate... spodziewałem się, że przy takim konfigu powinno lecieć na max, ale cóż, widocznie Crysis pożre każdą maszynkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 23:41, Beliar-13 napisał:

Crysis nie pójdzie na max detalach tylko na wszystko max oprócz wygładzania krawędzi
;) Przynajmniej u mnie na C2D E6600 @ 3.0 Ghz, 2x 1 Gb ram, Radeon HD 4850 i w 1280x1024
idzie na właśnie takich ustawieniach przy około 30 FPS-ach.Patrząc na twój konfig było
by podobnie i o najnowsze gry nie musisz się obawiać. Oczywiście jeżeli będziesz czekał
to ceny będą spadać ale nigdy nie kupisz nowej karty bo co chwile wychodzą nowe :D Także
zdecyduj się, mnie do kupna nowego sprzętu zmuszają najczęściej awarie (ostatnio dziwna
awaria GF 7950 GT) :P



na dzien dzisiejszy nowa grafa mi nie potrzebna bo jest sezon ogorkowy i nic nowego z wymagajacych i dobrych gier nie ma wiec nie ma potrzeby zmiany. a moj X1950pro tez nie jest zla karta i jak narazie ciagnie wszystko bardzo dobrze (no moze oprocz crysisa i stalkera ale i tak malo co trace). wazne ze np grid chodzi w max det czy taki dirt w ultra :)
ale jak sie pojawi nowy stalker, gra iv, bedzie nadchodzil burnout paradise itd to mala zmiana by sie przydala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 23:41, Beliar-13 napisał:

Crysis nie pójdzie na max detalach tylko na wszystko max oprócz wygładzania krawędzi
;) Przynajmniej u mnie na C2D E6600 @ 3.0 Ghz, 2x 1 Gb ram, Radeon HD 4850 i w 1280x1024
idzie na właśnie takich ustawieniach przy około 30 FPS-ach.Patrząc na twój konfig było
by podobnie i o najnowsze gry nie musisz się obawiać. Oczywiście jeżeli będziesz czekał
to ceny będą spadać ale nigdy nie kupisz nowej karty bo co chwile wychodzą nowe :D Także
zdecyduj się, mnie do kupna nowego sprzętu zmuszają najczęściej awarie (ostatnio dziwna
awaria GF 7950 GT) :P

Chyba że pod DX 9. Pod DX 10 w 1280x1024 z AAx4 gra ma wachania fpsów od 40 do nawet 20 przy wiekszych zadymach. Pod DX9 fpsy także nie są jakoś super w nadmiarze(60-70, z AA x 4 przy walce na 40 przy dużej zadymie 2X). Więc to około 30fps to imho 3X fpsy to max a przy wiekszej jatce gra klatkuje na 16-20.
Mój sprzet masz w podpisie.
PS. Cryssia mogli by jakoś lepiej zoptymalizować, niestety wszystkie gry jakie wyszły od Cryteka mozna było z wszystkim na maxa nie martwiąc się o klatki odpalić dopiero gdzieś na high-endowym sprzecie rok po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pisze tutaj o grze pod DX9 bo jak na razie Visty nie mam zamiaru instalować. Widzę że masz o wiele lepszego kompa ode mnie więc nie powinieneś tak narzekać na Crysisa ;] Oczywiście z optymalizacją jest jak jest ale Crysis: Warhead mam mieć lepszą, na pewno by się tej grze przydała bo po premierze Crysis miał wielkie wymagania...oby tak było :D

Podpis zmieniony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 01:12, samohud napisał:

z tego co wiem nie ma zadnej gry ktora w pelni wykorzystalaby te 1gb pamieci na karcie
grafiki. zwykly szpan.


Z tego co wiem, Stalker potrafi zabrać 700 MB pamięci z karty. A więc nie zwykły szpan, a rozsądny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 01:13, ziptofaf napisał:

> z tego co wiem nie ma zadnej gry ktora w pelni wykorzystalaby te 1gb pamieci na
karcie
> grafiki. zwykly szpan.

Z tego co wiem, Stalker potrafi zabrać 700 MB pamięci z karty. A więc nie zwykły szpan,
a rozsądny wybór.



a to ciekawe, ktory stalker?
do grania na max det w jedynce karta z 512mb w zupelnosci wystarcza. A dla 1 gry bulic 100zl wiecej czy nawet 200zl to przesada. poczytaj na necie o grafice i 1gb pamieci na niej. bezsens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 01:20, samohud napisał:

a to ciekawe, ktory stalker?

Stalker: Cień Czarnobyla. Detale - maksymalne. Rozdzielczość - 1600*1200. Pobór RAM-u karty graficznej - 680 MB! Pamiętam, jak mi HD2900XT nie wyrabiał z tego powodu i zwalniało.

Dnia 27.08.2008 o 01:20, samohud napisał:

do grania na max det w jedynce karta z 512mb w zupelnosci wystarcza. A dla 1 gry bulic
100zl wiecej czy nawet 200zl to przesada. poczytaj na necie o grafice i 1gb pamieci na
niej. bezsens


GTX280 ma 1 GB RAM-u i chyba tylko dlatego wygrywa z HD4870 :) Podejrzewam, że gdy obie karty będą miały tyle samo pamięci, to byłaby rzeź. Ale na razie tylko podejrzewam, zaczekam do pierwszych testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 01:13, ziptofaf napisał:

Z tego co wiem, Stalker potrafi zabrać 700 MB pamięci z karty. A więc nie zwykły szpan,
a rozsądny wybór.


Gdzieś kiedyś czytałem, że pamięć nie ma akurat tak wielkiego wpływu na wydajność karty jak np. szerokość szyny. Tzn. lepiej mieć kartę 512bit z 256 RAMu niż 256bit z 512 RAMu.
Czy jakoś tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i tak nic nie da doda tylko 3 czy 4 klatki przydało by się lepsze chłodzenie do tej karty a nie pamięć.

Geot masz rację.

np. jest 8800GT z wersją 512 mb i z wersją 1GB i się kompletnie niczym nie różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 08:04, GeoT napisał:

Gdzieś kiedyś czytałem, że pamięć nie ma akurat tak wielkiego wpływu na wydajność karty
jak np. szerokość szyny. Tzn. lepiej mieć kartę 512bit z 256 RAMu niż 256bit z 512 RAMu.
Czy jakoś tak :)


W pewnym sensie to mit - Radeon HD 2900XTX miał 512bit a nic mu to nie dało, był słabą i prądożerną kartą w porównaniu do 8800GTX który miał 384bit. Większość dzisiejszych kart ma właśnie 256bit i 512MB i to jest już dobry stosunek, może się wydawać że 512MB przy 128bitach to trochę bez sensu ale musimy zaczekać na nowe Radeony HD4670 żeby to stwierdzić - dzisiaj liczą się shadery, oprogramowanie i sam procesor graficzny a nie parametry. ;) Co prawda są gry które jacyś geniusze napisali tak aby żarły więcej jak 512MB pamięci z grafiki (Stalker, Ghost Recon AW) ale to parę przypadków. Przy wyższych rozdzielczościach (więcej jak 1680x1024) być może że potrzebna będzie większa pamięć jak 512MB, a może wcale nie być różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 08:19, Galadin napisał:

W pewnym sensie to mit - Radeon HD 2900XTX miał 512bit a nic mu to nie dało, był słabą
i prądożerną kartą w porównaniu do 8800GTX który miał 384bit.


Ale tylko w pewnym sensie. A to dlatego, że pisząc na szybko napisałem trochę mało rozsądnie dobrane wielkości szyny do ilości RAMu. Chodzi mi o to, że czasem 1GB RAMu na karcie graficznej to taki trochę chwyt marketingowy. Często kosztem tego obniżają szynę, kości pamięci dają z mocno wysokimi opóźnieniami itp.
Jest jednak tak, że jeśli ktoś się nie bardzo na tym zna i zobaczy w opisie 1 GB RAM a cena tylko troszkę wyższa to zdecyduje się na ta opcję, opierając się na zasadzie, że przecież w komputerze im więcej pamięci tym lepiej, więc pewnie z grafiką jest tak samo. A to czasem błąd jeśli nie sprawdzi się reszty specyfikacji karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze narazie 1GB jest niepotrzebne do wieksozsci gier ale za rok,a moze później wyjdą juz takie gry napewno,i znowu bedziecie zmieniac karty Przyklad:2008r:kupuję GF9600GT 512mb za 700zł,2009:Kupuje lepszą kartę 9800GTX 1GB za 1500zł bo satra juz nie ciągnie na nowych grach,i wychodzi na to ze wydaliscie 2200zł na DOBRĄ kartę a mozna było wydac tylko 1500...

ja na przykład mam teraz GF7600GS 128mb szit jakich mało ;D ale assasins creed,crysis moge pograc bez lagów,co prawda na low detalach ale zawsze sie gra,za tydzien bede mial nową karte i zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak se mysle, ze wielkosc pamieci musi byc odpowiednio dostosowana do szyny pamieci wiec pytanko sie nasuwa....
Czy karta z wątlą szyna 256 bit obslozy calkowicie pamiec o pojemnosci 1 gb ?. Wedlog mnie nie bardzo bo poprostu nie zdazy.
Ciekawie to rozwiazano w karcie 8800 gtx, gdzie zaimplementowano pamiec o rozmiarze 768 mb i szyne o predkosci 384 bit. To wyglada jak by bylo specjalnie czy optymalnie obliczone.
To samo dotyczy terazniejszych kart serii gtx 260/280.
Jedna ma szyne 448 bit i 896 mb pamieci a druga ma juz 1 gb pamieci i wypasiona szyne 512 bit. Takie rozwiazanie rozumiem....duzo pamieci i szybka szyna.
Ma to jakis sens no nie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 09:27, Graszczur napisał:

Jaka wersja Catalystów dla Radeona 9600Pro będzie zapewniała dobrą wydajność i obsługę
trybu OpenGL?


Probuj...8.6, 8.7, 8.8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 09:12, Vanmati napisał:

Moze narazie 1GB jest niepotrzebne do wieksozsci gier ale za rok,a moze później wyjdą
juz takie gry napewno,i znowu bedziecie zmieniac karty Przyklad:2008r:kupuję GF9600GT
512mb za 700zł,2009:Kupuje lepszą kartę 9800GTX 1GB za 1500zł bo satra juz nie ciągnie
na nowych grach,i wychodzi na to ze wydaliscie 2200zł na DOBRĄ kartę a mozna było wydac
tylko 1500...


Nie - przecież kartę kupujesz dzisiaj dla gier w które grasz dzisiaj i pod konkretną rozdzielczość. Jeżeli monitor pozwala na max 1280x1024 (co jest standardem, większość 17 i 19 calówek) to nawet za rok nie potrzebna będzie karta z 1GB pamięci bo monitora nie zmienia się rok w rok. W większości gier różnica między 512 a 1024 jest żadna, tak jak pisałem jedynie kilka wymaga więcej pamięci. Już od 3 sezonów stosuje się 512MB i w zupełności to wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja,gdyby mi pozwalały fundusze to brałbym karte na przyszłość,ale ze funfuszów brak to kupuje 512MB ale jeszcze nie wiem jaką kartę...narazie mam 128 i jest git xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować