Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2008 o 19:52, Tomo1501 napisał:

HD4850 z niereferencyjnym chłodzeniem czyli jakim chlodzeniem bo sie nie znam ^^

Czyli po prostu standardowym (wg. specyfikacji producenta), które to na ogół bywa głośne i średnio wydajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 19:52, Tomo1501 napisał:

HD4850 z niereferencyjnym chłodzeniem czyli jakim chlodzeniem bo sie nie znam ^^


Niereferencyjne=zmienione (np. ten 4850, którego podał ziptofaf ma niereferencyjne chłodzenie od Zalmana)

>Bo ogolnie slyszalem ze radeon nie bedzie mial nigdy takiego obrazu jak Geforce

Niech zgadne, powiedział Ci to posiadasz Gf''a ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie slyszałem o tej wadzie w radku.
Czyli są jakieś typy z innym chlodzeniem czy musial bym zagadac z kolesiem z komputerowego zeby zmienil mi chlodzenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 19:58, igorn55 napisał:

> HD4850 z niereferencyjnym chłodzeniem czyli jakim chlodzeniem bo sie nie znam ^^


Niereferencyjne=zmienione (np. ten 4850, którego podał ziptofaf ma chłodzenie od Zalmana)

>Bo ogolnie slyszalem ze radeon nie bedzie mial nigdy takiego obrazu jak Geforce

Niech zgadne, powiedział Ci to posiadasz Gf''a ;]

Tak powiedzial mi to gospodarze Gf''a i przekonuje mi zebym nie brał radka ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie: w celu modernizacji komputera chciałbym zmienić kartę graficzną i nie wiem co dokładnie wybrać. Kasy mogę przeznaczyć max 800 zł.
Zastanwiałem się nad 8800GT palita z 1GB na pokładzie, ale nie wiem, czy nie ma lepszej propozycji.
Może jakiś Radeon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 19:59, Tomo1501 napisał:

Czyli są jakieś typy z innym chlodzeniem czy musial bym zagadac z kolesiem z komputerowego
zeby zmienil mi chlodzenie ?


Nie musisz gadać z ''kolesiem z komputerowego'', jeżeli karta jest w jakiś sposób zmodyfikowana w stosunku do wersji referencyjnej (np. ma zmienione chłodzenie) to jest to zrobione fabrycznie(zazwyczaj informacje o istotnych zmianach w danym modelu karty znajdziesz w opisie produktu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 20:14, Tomo1501 napisał:

Aha czyli jak juz dostane dany opis grafiki to ci go tu podam i ocenisz czego to jest
warte ok ?


No, może lepiej nie ja, aczkolwiek napewno ktoś ze stałych bywalców tego topicu Ci odpowie.

P.S. wystarczyłoby jak podasz nazwę modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze jutro wpadne do komputerowego i zagadam z kolesiem i jak mi poda cos konkretnego to wam pokaze co mi chce wcisnac ^^
Ty swoja opinie tez mozesz wyrazic jak sie znasz xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 19:56, DJ Danielus napisał:

Czyli po prostu standardowym (wg. specyfikacji producenta), które to na ogół bywa głośne
i średnio wydajne.

Tfu! Tu chodziło mi o referencyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 20:09, Ballonik napisał:

Witam, mam pytanie: w celu modernizacji komputera chciałbym zmienić kartę graficzną i
nie wiem co dokładnie wybrać. Kasy mogę przeznaczyć max 800 zł.
Zastanwiałem się nad 8800GT palita z 1GB na pokładzie, ale nie wiem, czy nie ma lepszej
propozycji.
Może jakiś Radeon?


To zależy od twojego procesora i płyty (po części oczywiście) oraz zasilacza. Podaj nazwy tych komponentów oraz natywną rozdzielczość Twojego monitora. Najlepszym wyborem byłaby oczywiście karta Radeon HD4870 z pamięcią 512 MB (ew. tańszy 4850), ale jeśli do grania używasz 24-calowego monitora to lepiej by było wziąć jakąś kartę z 1 GB VRAM (no i wtedy potrzebowałbyś mocnego proca - najlepiej z serii E8xxx).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcialem troszke podkrecic mojego juz leciwego GF 7600GT (GIGABYTE) zapuscilem ati tool i wybralem opcje find max core i obraz zaczal strasznie skakac (wczesniej jak mialem 7600gs nic takiego nie wystepowalo) przerwalem i odchaczylem opcje find max mem, ponownie obraz zaczal strasznie skakac, "szarpac" po czym pojawil sie czarny ekran... troche sie przestraszylem i zresetowalem kompa :/ czy takie cos jest normalne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 21:14, kuba9876543210 napisał:

To zależy od twojego procesora i płyty (po części oczywiście) oraz zasilacza. Podaj nazwy
tych komponentów oraz natywną rozdzielczość Twojego monitora. Najlepszym wyborem byłaby
oczywiście karta Radeon HD4870 z pamięcią 512 MB (ew. tańszy 4850), ale jeśli do grania
używasz 24-calowego monitora to lepiej by było wziąć jakąś kartę z 1 GB VRAM (no i wtedy
potrzebowałbyś mocnego proca - najlepiej z serii E8xxx).

@blacklio2

płyta główna - asus P5N32-E sli
procesor - E4400, najprawdopodobniej będzie też zmieniony. na jakiś quad core.
zasilacz - be quiet 550W.
monitor 22'', natywna: 1680x1050, więc większa ilość pamięci byłaby tu przydatna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 17:12, Nekromantik napisał:


> Geforce8800gs 384mb Gainward
Proste jak "szczelił" w pysk: włączasz panel sterowania nvidii i tam ustawiasz Sobie
optymalna jakość wyświetlanego obrazu dla gry.


Albo jestem ślepy... Niewiem, jeśli możesz to wskaż gdzie to jest...
Kiedy brałem domyślne ustawienia, nic się nie zmieniło. Która opcja?

20081204143228

20081204143302

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 14:33, kedzior141 napisał:

>
> > Geforce8800gs 384mb Gainward
> Proste jak "szczelił" w pysk: włączasz panel sterowania nvidii i tam ustawiasz
Sobie
> optymalna jakość wyświetlanego obrazu dla gry.

Albo jestem ślepy... Niewiem, jeśli możesz to wskaż gdzie to jest...
Kiedy brałem domyślne ustawienia, nic się nie zmieniło. Która opcja?

OMG, jesteś ślepy albo nie umiesz czytać.
To co widać na 1 screenie i wybierasz "Stosuj preferencje użytkownika podkreślając JAKOŚĆ"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na drugim screenie masz pełna kontrolę, włącz wszelkie ustawienia, anizo, antialiasing, wygładzanie na optymalne. Ta karta poradzi sobie z Wiesiem bez najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 15:17, Nekromantik napisał:

Na drugim screenie masz pełna kontrolę, włącz wszelkie ustawienia, anizo, antialiasing,
wygładzanie na optymalne. Ta karta poradzi sobie z Wiesiem bez najmniejszego problemu.


Już próbowałem sporo kombinacji tych ustawień... Popróbuję.

Solstheim
Wiem o tym... Ale to raczej nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować