Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

A więc podkręciłem rdzeń do 356 MHz (przed O/C-300), a pamięć do 456 MHz (przed O/C-400MHz) i podczas gdy w Just Cause temperatura dochodziła do 81*C. Mimo to nie pojawiły się żadne artefakty, a Windows działał stabilnie. Czy można w takim razie jeszcze nieco pokręcić moją kartę grafy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 23:20, Piterixos napisał:

Czy można w takim razie jeszcze nieco pokręcić
moją kartę grafy?


Próbuj. Ale chłodź odpowiednio. Cały Overclocking to jest metoda prób i błędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi, tak się najlepiej sprawdzi kartę...Jak przejdzie furmarka nic jej niegroźne. Polecam stessowanie nim karty jak się gwarancja kończy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 00:12, lothar-mb napisał:

> Czy można w takim razie jeszcze nieco pokręcić
> moją kartę grafy?

Próbuj. Ale chłodź odpowiednio. Cały Overclocking to jest metoda prób i błędów

Tak właściwie to ja powinienem podkręcać kartę aż jej temperatura będzie niebezpiecznie wysoka, czy do czasu aż w grach będą arty, a 3dMark będzie się ciął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 11:05, Piterixos napisał:

Tak właściwie to ja powinienem podkręcać kartę aż jej temperatura będzie niebezpiecznie
wysoka, czy do czasu aż w grach będą arty, a 3dMark będzie się ciął?

To pierwsze jest powiązane z tym drugim, ale najszybciej poznasz po artefaktach i innych błędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 11:09, hans_olo napisał:

> Tak właściwie to ja powinienem podkręcać kartę aż jej temperatura będzie niebezpiecznie

> wysoka, czy do czasu aż w grach będą arty, a 3dMark będzie się ciął?
To pierwsze jest powiązane z tym drugim, ale najszybciej poznasz po artefaktach i innych
błędach.


Czyli podkręcać dopóki wszystko działa stabilnie i nie ma artów? Bo to bez sensu, co z tego że temperatura jest większa od tej maxymalnej bezpiecznej skoro i tak wszystko działa dobrze i stabilnie. A jak wcześniej pisałem że temperatura osiągała 81*C to była ona tak wysoka przez powiedzmy dwie, trzy minuty:-) podczas największej rozwałki kiedy cały czas dookoła coś wybuchało.

EDIT: Qurcze, ja tego programu PowerStrip nigdy nie skumam:-/ Raz da się podkręcić bez problemów, a raz i Za Chiny nie da się zwiększyć taktowania:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 11:37, Piterixos napisał:

Czyli podkręcać dopóki wszystko działa stabilnie i nie ma artów? Bo to bez sensu, co
z tego że temperatura jest większa od tej maxymalnej bezpiecznej skoro i tak wszystko
działa dobrze i stabilnie. A jak wcześniej pisałem że temperatura osiągała 81*C to była
ona tak wysoka przez powiedzmy dwie, trzy minuty:-) podczas największej rozwałki kiedy
cały czas dookoła coś wybuchało.

Zazwyczaj OCerzy doradzają by po osiągnięciu górnego pułapu stabilności troche jeszcze obniżyć takty i mają rację. Bo co to są 2-3 minuty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, obecnie mam rdzeń 399MHz (przed O/C-300), a pamięć na 480 MHz (przed O/C-400MHz) I tak. Grałem w Just Cause na 1280x1024 średnie detale, i temperatura sięgała 81*C ale gdy tylko włączałem na chwilę pauze to natychmiast spadała o kilka stopni. W 3dMark03 dzięki podkręceniu uzyskałem jakieś dodatkowe 1000 punktów ale nie sprawdzałem i mówię na oko. Wszystko działało stabilnie i nie pojawiły się arty więc sądzę że mogę dobić pamięć do 500 MHz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mianowicie czy sterowniki do Radeonów zawarte na stronie glownej beda zgode z wersjami mobility czyli dla wersji laptopowych(mam w laptopie niezintegrowaną kartę HD2600M)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2009 o 01:06, lothar-mb napisał:

Argument ?


nie ma, po prostu tak jest

@igor8472

no właśnie nie. Może przedstawie to obrazowo: wjeżdżasz samochodem na hamownie, katujesz silnik ale samochód z racji tego, ze stoi silnik nie jest wystarczająco chłodzony - czy to jest powód, aby zmieniać instalację chłodzenia silnika? Raczej nie. I to mniej więcej wygląda z furmarkiem

HD 4870 przegrzewa sie podczas testów w furmarku, ale co z tego, jesli w normalnym użytkowaniu (np, kilkugodzinne granie) działa ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że dotarłem już do granic O/C moje karty...
Podsumowanie:
Rdzeń:
-Przed O/C=300 MHz
-Po O/C=399 MHz
Pamięć:
-Przed O/C=400 MHz
-Po O/C=496 MHz

Jeśli chodzi o rdzeń to więcej podkręcić chyba już więcej programem podkręcić się nie dało. Natomiast w przypadku pamięci wygląda to tak że po podkręceniu jej do 501 MHz występowały dość poważne błędy w grafice, które uniemożliwiały grę czy choćby jakiekolwiek inne korzystanie z kompa.

Co sądzicie o takim wyniku??? Mam kartę GF 6600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej, do jakiej innej karty (nie zintegrowanej) można porównac moja integre z laptopa Intel X4500? Ta karta jest na poziomie GF 7300/7600 tyle ze z obsługa dx10?
Jak narazie kilka gier ktore nei smigaja na trzecim moim kompie z GF Fx 5200, smiga na lapku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 21:16, igor8472 napisał:

Gf 7600, Radeon 2600.



czyli ok, BF Heroes dziala, sims 2 dziala, Kod Da vinci dziala:) Zobaczymy co jeszcze. Czyli dla kobiety powinno wystarczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować