Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2009 o 11:57, Czarek188 napisał:

Oj i tu się mylisz. Karta potrafi przyhamować proca. W którymś CDA było porównanie. Wsadzili
Intel Core i7 Extreme Edition i kartę GeForce 6600 128mb. Jak spojrzało się na wyniki
w 3dmark''u to płakać się chciało :)


Po pierwsze - 3D Mark nie jest wyznacznikiem prawie niczego [:)!], po drugie - procesor w dzisiejszych czasach ma nieco inną funkcję, niż renderowanie grafik. Podsumowując - lepiej jest mieć szybszy* procesor od karty graficznej, niż wolniejszy.
*- nie da się porównać tych dwóch komponentów, gdyż inne są ich zadania i funkcję, ale mówiąc tu o szybkości mam na myśli procesor, który będzie nadążał za kartą graficzną. Wesołych Świąt ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 21:25, Bartkula napisał:

Dwie różne opinie... Której słuchać?

Mam w drugim kompie Athlona X2 2 GHz i podkręconego GeForce 9600GT (którego wydajność jest w zasadzie równa HD3870). Wynik w 3D Marku ''06 - 7500 punktów. Na dobrym procku ta karta dociąga do ponad 10000...
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core2duo-shootout_5.html#sect0 - widać tutaj różnice między prockami. Jak widać, w grach D 945 ustępuje nawet najwolniejszym Athlonom X2. Czyli spadek wydajności pogłębia się jeszcze bardziej - powiedziałbym, że na twoim procku nie będzie więcej niż 6000 punktów. Czyli tracisz 40% mocy w stosunku do procka, który by tę kartę pociągnął w pełni. To nadal jest spory zysk w stosunku do np. X1950PRO (coś koło 4700 punktów), ale też mogłoby być znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh racja, dam sobie spokój z upgradem, zresztą już nie gram w gry jak kiedyś.. A jak mam czas to gram sobie w moje ulubione klasyki, które spokojnie działają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanko dotyczące karty graficznej GF Gts 250 1gb.
Czy jest to dobra karta graficzna ?
Składam sobie komputer i zastanawiam sie czy wystarczy mi ona żeby najnowsze gry działały przez najbliższy rok.
Może polecicie jakąś karte graficzną lepszą w podobnej cenie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 10:39, matui1996 napisał:

Witam Mam pytanko dotyczące karty graficznej GF Gts 250 1gb.
Czy jest to dobra karta graficzna ?

To jest odgrzany kotlet - 9800GTX+ z nową nazwą. A 9800GTX+ to prawie że 8800GTS 512, tylko nieco podkręcony :) Co nie oznacza, że to taka zła karta.

Dnia 25.12.2009 o 10:39, matui1996 napisał:

Składam sobie komputer i zastanawiam sie czy wystarczy mi ona żeby najnowsze gry działały
przez najbliższy rok.

Zależy od tego, w jakich rozdzielczościach chcesz grać, czy interesują cię max. detale, czy tylko średnie itp.
Ta karta starczy do max. detali (z niewielkim wygładzaniem krawędzi) w rozdziałkach rzędu 1280*1024.

Dnia 25.12.2009 o 10:39, matui1996 napisał:

Może polecicie jakąś karte graficzną lepszą w podobnej cenie ? :)

Radeon HD4850 - wydajność niemal identyczna, cenowo też podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy co kiedys kupili GF8800GTX czy GTS, narzekaja teraz na artefakty... jakas wada fabryczna tam byla. Co do tej metody, to slyszalem, ze dziala. Jak gwarancja sie skonczy, a karta zaczyna wariowac, mozna zaryzykowac :P

http://www.madshrimps.be/vbulletin/f22/fix-your-broken-geforce-8800-gtx-putting-into-oven-64140/

http://hardforum.com/showpost.php?p=1034145333&postcount=1

http://www.gamegrep.com/mods/27015-dead_nvidia_geforce_8800_gtx_scienced_to_undeath_by_oven_mad_owner/

http://www.youtube.com/watch?v=9gb1ujGfp0M&feature=related

ludzie mowia, ze im pomaga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem tak tylko dla przykładu z najniższymi cenami. Ja to dopiero będę kupował w to w lipcu. Mam nadzieję, że stanieje. Jak myślisz w lipcu ile będzie wart mój proc, mobo i pamięci? Nic nie podkręcane itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 15:46, blacklio2 napisał:

Dwa pierwsze linki od imricha/enter, nie polecam tego sprzedawcy problem z uzyskaniem
gwarancji w przypadku awarii sprzętu


akurat w przypadku proca od intela nie powinno (nie ma) to znaczenia. Intel daje na swoje produkty międzynarodową (światową), 3 letnią gwarancje, i zamiast posyłac proca w razie awarii mozna spokojnie go posłac do intela (wystarczy dowód zakupu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Jako, że mam w planach wymianę obudowy (karty nie ruszam do chwili wyjścia GTX 3xx), padło na lekki modding tejże właśnie grafiki.
Mam Asusa GTX 260 TOP (model jeszcze 196 SP). Karta daję radę, gram we wszystko na max detalach, jednak nieco ... hałasuje. Z tego co wiem, można zmodyfikować BIOS dzięki czemu np. w trybie 2D będzie ona cichsza (mniejsze obroty wentylatora), Mam NIBITOR-a (tyle wiem, że powinienem go mieć). Co dalej?
Jeśli można, to krok po kroku, jak Abel krowie jak dokonać modernizacji BIOSa aby wentyl kręcił się z prędkością 40% (zamiast np. 60%)....
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować