Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 21.12.2009 o 19:41, Czarek188 napisał:

/.../ Więc nie ma co porównywać
HD 3870 do HD 5870 bo on ma do wydania tylko 200zł a nie 1500zł :)

To jest tylko funkcją czasu. Półtora do dwóch lat powinno wystarczyć ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecierz nikt nie jest jasnowidzem i nie jest w stanie okreslic na jak dlugo wystarczy dana karta.
2 lata na pewno bedzie sluzyc jako wydajna grafika.
Tu bardziej chodzi o wsparcie DX niz o wydajnosc.
Za powiedzmy 3 lata wyjdzie DX 12 z nowymi instrukcjami i wtedy beda klopoty z nowoczesnymi aplikacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DX 12? A po co to komu? Jeszcze gry dobrze nie wykorzystały potencjału DX 10 a tu już DX 11. Taki pęd jest wcale nie potrzebny. A i może nie do tego temat ale mam do ciebie pytanie. Czy teraz to najwyższa pora na zbierania na Intel Core i5, mobo do niego i pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim mam karte graficzną
GeForce 8800GTS Asus i ostatnio szwankuje na monitoze wyskakują jakies kolorowe plamki
i paski . Da sie to naprawic jakims domowym sposobem czy trzeba kupic nową??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 19:30, janek1312 napisał:

Cześć wszystkim mam karte graficzną
GeForce 8800GTS Asus i ostatnio szwankuje na monitoze wyskakują jakies kolorowe plamki
i paski . Da sie to naprawic jakims domowym sposobem czy trzeba kupic nową??


tylko gwarancja, lub jesli jej nie ma, to kupno nowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 19:43, GANGSTERR napisał:

> Cześć wszystkim mam karte graficzną
> GeForce 8800GTS Asus i ostatnio szwankuje na monitoze wyskakują jakies kolorowe
plamki
> i paski . Da sie to naprawic jakims domowym sposobem czy trzeba kupic nową??

tylko gwarancja, lub jesli jej nie ma, to kupno nowej


Wielkie dzięki i wesołych swiąt:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 19:26, Czarek188 napisał:

DX 12? A po co to komu? Jeszcze gry dobrze nie wykorzystały potencjału DX 10 a tu już
DX 11. Taki pęd jest wcale nie potrzebny. A i może nie do tego temat ale mam do ciebie
pytanie. Czy teraz to najwyższa pora na zbierania na Intel Core i5, mobo do niego i pamięci?


Czrek ja nie decyduje czy wyjdzie nowy DX czy nie :))

Jak znam zycie, to za 3 lata wyjdzie nowy DX i oczywiscie trzeba bedzie sie zaopatrzyc w nowe karty. To normalna kolej rzeczy.

A czy warto sie przesiasc z e8400 na I5.... warto. Sam bym chcial, ale nie mam kapusty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 20:08, Misquamaqus napisał:

A czy warto sie przesiasc z e8400 na I5.... warto. Sam bym chcial, ale nie mam kapusty
:)


E tam... Na E8400 nie ma problemow w rzadnej nie grze. Zwlaszcza po O/C... o czym sam powinienes dobrze wiedziec :) Zamiast inwestowac w nowa plyte, pamieci i proca (a wiec z 1,5 tys. PLN), IMHO lepiej zainwestowac w chlodzenie wodne i isc na 5GHz ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak Kuba...
Gangster dobrze prawi. I5 jest szybszy, ma 4 rdzenie i ma wiecej instrukcji oraz wbudowany kontroler pamieci. Razem do kupy daje to jakies 25% wiekszej wydajnosci na jednym rdzeniu.

Porownalem I5 @ 4.0ghz z E8400 @ 4.0 ghz w tescie cinebench i wyszlo o 1000 punktow nizej dla E8400 przy jednym rdzeniu oczywiscie. Suma punktow to okolo 6000.

Z reszta ma tu ktos I5 ?
Wrzucam test z cinemabench

20091222213218

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczyść ja z kurzu sprężonym powietrzem (można kupić puszkę w komputerowym), to powinno zbić temperaturkę, gdyż może ona powodować takie objawy. Jeśli to nie pomoże, oddaj ją w ramach gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i @GANGSTERR

Mnie tyle mocy co jest w Core i5/i7 nie potrzeba... Nawet w grafice rastrowej moge sobie dluzej poczekac na przetworzenie obrazu, wyjatkiem bedzie oczywiscie np. w raytracingu, ale na dzien dzisiejszy moje oczekiwania spelnia poczciwe Core 2 Duo. Przesiadke zrobie najwczesniej za 1,5 roku. ;)
A co do gier... hmm.. jakby to powiedziec.. nie mam juz na nie tyle czasu, co jeszcze np. 1-2 lata temu i chyba sie to nie zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować