Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Ehh, przepraszam, zapomnialem napisac, ze o wymianie zasilacza, to do SongoX mowilem. Twoj jest jak najbardziej w porzadku ;)
Co do O/C, to akurat bylo i do Ciebie i do Niego ;]
Monitoruj temperatury, nie przesadzaj z napieciami (nawet do 1,3625, czyli maks. bezpiecznego wg Intela dla CPU w 45nm mozna niezle podkrecic procesor), zadbaj o dobre chlodzenie, paste (wazne tez, zeby ja poprawnie nalozyc).
Jakbys mial pytania, to wal w watku o O/C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 21:58, Exelius napisał:

Do rzeczy - http://www.gral.pl/Palit+Microsystems+GTX460+1024MB+PCI-E_117.html wydaje
się być dobrym wyborem mimo ceny (trochę po za limit, ale da radę wycisnąć).

I jest dobrym wyborem ;) Podkręcony fabrycznie, ze zmienionym chłodzeniem - powinien sobie radzić z najnowszymi grami w max. detalach bez wysiłku.

Dnia 16.08.2010 o 21:58, Exelius napisał:

Co do zasilacza to faktycznie jest mus wymiany go na mocniejszy 550tka nie starczy ?
:/

Eeee, Chieftec 550W to akurat na pewno starczy. Podejrzewam, że kuba9876543210 zerknął na post w którymś ktoś pisał, że ma Modecoma...

Dnia 16.08.2010 o 21:58, Exelius napisał:

Co do procka to mam wentylek z boxu, jestem trochę przewrażliwiony jak słyszę "podkręcenie"
nie spali mi się czasem nic ? :)

O ile nie zwiększasz napięć, to zasadniczo nie da się niczego spalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 21:31, SongoX napisał:

> Powierdz jeszcze, jakiego masz proca i zasilacz (dokładnie moc i marka)

Procesor Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz, 2GB RAM, zasilacz ModeCom Feel III-350ATX 350
wat.


proc ok, choć nie zaszkodziłoby go trochę podkręcić, natomiast zasilacz do wymiany

ziptofaf

Ja caly czas sądziłem, że GT 240 jest ciutkę słabszy od 9800 GT, eh...

i dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O problemie już pisałem ... pojawia się on od ok.roku,może trochę dłużej
mam jakieś problemy z czernią,nie wiem czy to wina monitora czy grafiki ... czerń jest taka ... wyrazista i " świecąca " matowo,jak jestem w ciemnym pomieszczeniu lub w cieniu to ledwo coś widzę prócz tej połyskującej czerni - najgorzej to było widać w " Alone in the Dark " a obecnie gram w " Splinter Cell Conviction " i to zjawisko też jest widoczne z racji tego że gra ma etapy czarno-białe / ukrywanie się w cieniu
można cośz tym zrobić lub chociaż zdiagnozować problem?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 22:52, kuba9876543210 napisał:

Zrob screena i wrzuc tutaj, jesli bedzie widac to na screenie - winowajca bedzie grafa/stery,
jesli nie - monitor. ;]


Widać to na budynku,oknach i na cieniach pod samochodami.

20100816230423

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Hmm, ja tu nie widzę nic dziwnego. Jest OK :) Może to Twoje ustawienia monitora? Pobaw się jasnością i kontrastem a nóż powinno byc lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tej gry, wiec nie wiem czy to normalne, ale w opcjach grafiki nic nie da sie zmienic?
Troche dziwnie wyglada ta czern, zwlaszcza na ulicy, na poczatek sprobuj na innej wersji sterownikow, najlepiej zainstaluj nowe wg instrukcji w przypietym poscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 23:19, kuba9876543210 napisał:

Nie mam tej gry, wiec nie wiem czy to normalne, ale w opcjach grafiki nic nie da sie
zmienic?
Troche dziwnie wyglada ta czern, zwlaszcza na ulicy, na poczatek sprobuj na innej wersji
sterownikow, najlepiej zainstaluj nowe wg instrukcji w przypietym poscie.


Mam tak na wszystkich sterownikach od ponad roku i w każdej grze - screena zrobiłem z gry w którą akurat gram.

Mi to osobiście bardzo przeszkadza gdyż jestem osobą słabo widzącą / nie widzę na jedni oko / i ta czerń po prostu mnie dezorientuje a w ciemnych miejscach po prostu nic nie widzę ...
Sprawdzę jeszcze ustawienia monitora - a to może być też wina tego że monitor z matrycą TN ma małe konty widzenia?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 23:49, GANGSTERR napisał:

Ogólnie cały screen ma troche dziwne kolory. Próbowałeś na jakimś innym monitorze i/lub
karcie graficznej?


Nie,monitor siostry jest spierniczony a karty graficznej to ja nawet nie potrafię odłączyć i wyjąć ;)
do wyboru miałbym mojego poprzedniego Radka x1900 xt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na innej karcie. Wymiana karty nie nalezy do skomplikowanych czynnosci :P
Otwierasz bude, dotykasz grzejnika czy czegos metalowego, zeby zdjac z siebie ew. ""ladunek", odlaczasz karte od zasilacza, odkrecasz srobki od sledzia karty, pod karta na plycie glownej bedzie plastik, ktory ruszasz, zeby podwazyc karte i wyciagasz karte, a nowa wkladasz i podlaczasz, tylko sterowniki zainstaluj nowe wg instrukcji w przypietym poscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 22:50, Revar napisał:

Jak jest najlepsza na ten czas karta do 1000 zł ? ;]

Do tysiaka to tylko GTX 460


Nieco powyżej tysiaka HD 5850 i GTX 470


BTW, wygrałem dysk SSD na CoreClub''ie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 23:07, GANGSTERR napisał:

BTW, wygrałem dysk SSD na CoreClub''ie :D

gratulacje ;-). tylko IMHO nie ciesz sie zbyt wcześnie, bo pclab karze czekać na nagrody miesiącami :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 09:56, GANGSTERR napisał:

Dzięki ;)

Nie wiem jak sam PCLab, ale za nagrody na CC odpowiada pewna firma marketingowa, i oni
są "szybcy" ;)


Dy draniu :)))
Ja od pol roku chce kupic SSD i caly czas nie moge sie zdecydowac.
Napisz przynajmniej jaki to dysk i jak sie pracuje na systemie postawionym na SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 16:33, Misquamaqus napisał:


Dy draniu :)))

:D

Dnia 18.08.2010 o 16:33, Misquamaqus napisał:

Ja od pol roku chce kupic SSD i caly czas nie moge sie zdecydowac.
Napisz przynajmniej jaki to dysk i jak sie pracuje na systemie postawionym na SSD.

Dysk to Intel X25-V SATA 40 GB, więc szalu nie ma (seria budżetowa), no ale dysk o wartości 400 zł za free, więc nie narzekam ;)

Na dysku będzie system, wiadomo, ale jak to się sprawuje to nie wiem, bo dysku jeszcze nie mam. Dostałem maila, że dysk ma być wysłany w tym tygodniu, wiec do piątku/poniedziałku powinien być

Jak tam karta? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować